• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Laser μυωπίας

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εχει πραγματοποιήσει κανείς επέμβαση laser στα μάτια να μας πει εμπειρίες; Έχω μυωπία και αστυγματισμό και ανέκαθεν φορούσα γυαλιά, αλλά με κουράζουν αρκετά, αφενώς στην οδήγηση στο μηχανάκι που πρέπει να τα βάζω μέσα από το κράνος, αφετέρου στην καθημερινότητα μου (ιδρώνω και χρειάζονται συνέχεια καθάρισμα τα καλοκαίρια, ή επειδή δουλεύω από υπολογιστή βαλε-βγαλε συνέχεια δεν είναι και ο,τι καλύτερο).

Αν εχει κάνει κανείς απο εσάς ή κανένας γνωστός σας, πείτε μου επιπλοκές αν υπάρχουν, τις επόμενες μέρες αν θα έχω ζαλάδες κλπ.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Νομίζω πρέπει να σου σταθεροποιηθεί κιόλας η μυωπία για 6 μήνες πριν κάνεις.


Ισχύει;
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα, έκανα εγώ πρόσφατα το femto LASIK, καθώς είχα αστιγματισμό και μυωπία από μικρός (βέβαια όχι πολύ). Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι την πρώτη μέρα δάκρυζαν συνεχώς τα μάτια μου και έτσουζαν. Κατά τ' άλλα, τις επόμενες μέρες δεν υπήρξε θέμα. Έβλεπα καμπάνα και αρκετά μακριά. Έριχνα ένα κολλύριο που μου είχε πει ο γιατρός για 10 μέρες. Επίσης, έριχνα και τεχνητά δάκρυα όταν ξεραίνονταν τα μάτια, μιας και δεν έπρεπε να πέσει νερό ή να τα τρίψω. Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλησπέρα, έκανα εγώ πρόσφατα το femto LASIK, καθώς είχα αστιγματισμό και μυωπία από μικρός (βέβαια όχι πολύ). Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι την πρώτη μέρα δάκρυζαν συνεχώς τα μάτια μου και έτσουζαν. Κατά τ' άλλα, τις επόμενες μέρες δεν υπήρξε θέμα. Έβλεπα καμπάνα και αρκετά μακριά. Έριχνα ένα κολλύριο που μου είχε πει ο γιατρός για 10 μέρες. Επίσης, έριχνα και τεχνητά δάκρυα όταν ξεραίνονταν τα μάτια, μιας και δεν έπρεπε να πέσει νερό ή να τα τρίψω. Γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.
Μετά τις πρώτες 10 μέρες ήσουν εντάξει;
Το λέω γιατί έχω ακούσει για τη μέθοδο prk που τα ζόρια κρατάνε μήνες
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μετά τις πρώτες 10 μέρες ήσουν εντάξει;
Το λέω γιατί έχω ακούσει για τη μέθοδο prk που τα ζόρια κρατάνε μήνες
Ναι, όλα καλά. Δε με έτσουζαν ή κάτι. Απλώς έριχνα τεχνητά δάκρυα όταν ξεραίνονταν (συνήθως 3-4 φορές την ημέρα).
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ανεκαθεν ήθελα να κάνω λέιζερ ωστόσο η γνώμη που είχα από τον γιατρό μου ήταν αρνητική. Αφού κάναμε τους προεγχειρητικους ελέγχους διαπιστώθηκε ότι έχω λεπτές κόρες κι ωσ εκ τούτου δεν ενδείκνυνται για μενα οι τεχνικές που είναι διαθέσιμες (που εφαρμόζει αυτοσ δλδ) . Εγώ το έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και βρήκα ότι υπάρχει λέιζερ και για την περίπτωση μου αλλά είναι πιο κοστοβωρο και δυσεύρετο στην Ελλάδα. Ο γιατρός μου από την άλλη μου είπε να μην παρασυρθω από άλλες γνώμες γιατί στην περίπτωση μου είναι ανήθικο και ενδεχομένως αυτές οι νέες τεχνικές αποβουν επιζημιες...

Γνωριζει κάνεις για την περιπτωση αυτή έχει ίδιο θέμα ίσως;
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ανεκαθεν ήθελα να κάνω λέιζερ ωστόσο η γνώμη που είχα από τον γιατρό μου ήταν αρνητική. Αφού κάναμε τους προεγχειρητικους ελέγχους διαπιστώθηκε ότι έχω λεπτές κόρες κι ωσ εκ τούτου δεν ενδείκνυνται για μενα οι τεχνικές που είναι διαθέσιμες (που εφαρμόζει αυτοσ δλδ) . Εγώ το έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και βρήκα ότι υπάρχει λέιζερ και για την περίπτωση μου αλλά είναι πιο κοστοβωρο και δυσεύρετο στην Ελλάδα. Ο γιατρός μου από την άλλη μου είπε να μην παρασυρθω από άλλες γνώμες γιατί στην περίπτωση μου είναι ανήθικο και ενδεχομένως αυτές οι νέες τεχνικές αποβουν επιζημιες...

Γνωριζει κάνεις για την περιπτωση αυτή έχει ίδιο θέμα ίσως;

Τι εννοείς είναι ανήθικο;
Κοίτα, ή ο γιατρός σου έχει δίκιο, ή ο γιατρός σου είναι της λογικής «αυτό ξέρω, αυτό κάνω». Μπορεί πράγματι αυτή η νέα τεχνική να μπορεί να εφαρμοστεί σε 'σενα, απλά ο γιατρός σου δεν την ξέρει / δεν έχει ασχοληθεί / δεν την εφαρμόζει. Ψάξε να δεις πως ονομάζεται και βρες οφθαλμιάτρους που την εφαρμόζουν να πάρεις γνώμες.
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τι εννοείς είναι ανήθικο;
Κοίτα, ή ο γιατρός σου έχει δίκιο, ή ο γιατρός σου είναι της λογικής «αυτό ξέρω, αυτό κάνω». Μπορεί πράγματι αυτή η νέα τεχνική να μπορεί να εφαρμοστεί σε 'σενα, απλά ο γιατρός σου δεν την ξέρει / δεν έχει ασχοληθεί / δεν την εφαρμόζει. Ψάξε να δεις πως ονομάζεται και βρες οφθαλμιάτρους που την εφαρμόζουν να πάρεις γνώμες.

Εννοούσε θα ήταν ανήθικο να μου δώσει θετική γνώμη ένας αλλος γιατρός δεδομένης της κατάστασης μου και να μην παρασυρθώ γενικά απ ο τι μου πουν . ο ίδιος εφαρμόζει μόνο lasik απ όσο θυμάμαι και μάλλον φαίνεται περίπτωση ανενημερωτου οπως λες. Η εναλλακτική που μου προτείνε ήταν εμφύτευση μόνιμων φακών επαφής που έχουν όμως τετραπλάσιο κόστος...
Ένας άλλος γιατρός που με παρακολουθουδε παλιοτερα, μου είπε από την άλλη ότι δεν θα έχω κανενα θέμα, ενώ το ιδιο μου έχει πει και οπτικός που με έχει μετρήσει στο παρελθόν (συνεργάζεται με οφθαλμίατρο και είναι γενικά πολύ ψαγμενος)...άντε να βρεις άκρη

Εν τέλει Παντωςμετά από λίγη έρευνα καταληγω στο ότι δεν ειναι τόσο διαδεδομένες εδώ οι οι τεχνικές που ενδεικνυτνσι για την περίπτωση μου..
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Ανεκαθεν ήθελα να κάνω λέιζερ ωστόσο η γνώμη που είχα από τον γιατρό μου ήταν αρνητική. Αφού κάναμε τους προεγχειρητικους ελέγχους διαπιστώθηκε ότι έχω λεπτές κόρες κι ωσ εκ τούτου δεν ενδείκνυνται για μενα οι τεχνικές που είναι διαθέσιμες (που εφαρμόζει αυτοσ δλδ) . Εγώ το έψαξα λίγο στο διαδίκτυο και βρήκα ότι υπάρχει λέιζερ και για την περίπτωση μου αλλά είναι πιο κοστοβωρο και δυσεύρετο στην Ελλάδα. Ο γιατρός μου από την άλλη μου είπε να μην παρασυρθω από άλλες γνώμες γιατί στην περίπτωση μου είναι ανήθικο και ενδεχομένως αυτές οι νέες τεχνικές αποβουν επιζημιες...

Γνωριζει κάνεις για την περιπτωση αυτή έχει ίδιο θέμα ίσως;
Πήγα και εγώ πρόσφατα, σε πολύ έμπειρο γιατρό, να δω αν μπορώ να κάνω λέιζερ (femtoLASIK). Σαν εσένα, έχω και εγώ λεπτό κερατοειδή και δε γίνεται. Μου είπε ότι ίσως μπορέσω να βρω κάποιον που να είναι διατιθεμένος να μου κάνει PRK, αλλά έτσι όπως είναι το μάτι μου, ακόμα και αν πετύχει αρχικά, μπορεί να βγάλει θέματα μετά από μερικά χρόνια, από επαναφορά της μυωπίας έως πρόβλημα που χρειάζεται μεταμόσχευη. Γενικά ήταν πολύ κατηγορηματικός για τη περίπτωσή, χωρίς να έχει κάτι να κερδίσει από αυτό. Δε πήρα δεύτερη γνώμη, αλλά μου φαίνεται εύκολη η επιλογή του να μη το ρισκάρω.
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Πήγα και εγώ πρόσφατα, σε πολύ έμπειρο γιατρό, να δω αν μπορώ να κάνω λέιζερ (femtoLASIK). Σαν εσένα, έχω και εγώ λεπτό κερατοειδή και δε γίνεται. Μου είπε ότι ίσως μπορέσω να βρω κάποιον που να είναι διατιθεμένος να μου κάνει PRK, αλλά έτσι όπως είναι το μάτι μου, ακόμα και αν πετύχει αρχικά, μπορεί να βγάλει θέματα μετά από μερικά χρόνια, από επαναφορά της μυωπίας έως πρόβλημα που χρειάζεται μεταμόσχευη. Γενικά ήταν πολύ κατηγορηματικός για τη περίπτωσή, χωρίς να έχει κάτι να κερδίσει από αυτό. Δε πήρα δεύτερη γνώμη, αλλά μου φαίνεται εύκολη η επιλογή του να μη το ρισκάρω.

αυτο με τι οποίο ψσχνομαι εγώ λεγεται lasek είναι μέθοδος σχεδιασμένη για αυτήν την περίπτωση. Βεβαια και αυτό ενέχει κίνδυνους και μπορεί να ελαττώσει μέχρι ενός βαθμού τη μυωπία και γενικά εξαρταται το άτομο και την περίπτωση. Οι άλλες μέθοδοι γενικά τις έχω αποκλείσει.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Επανέρχομαι λοιπόν, έκανα laser σήμερα το μεσημέρι.
Συνολικά κράτησε 1 ώρα η όλη υπόθεση, που πας στην κλινική και φεύγεις σπίτι σου.
Ένα μισάωρο οι προεγχειρητικοι έλεγχοι σε διάφορα μηχανήματα και μετά πήγα στο άλλο δωμάτιο για το laser.
Η όλη διαδικασία της επέμβασης κρατάει 20 λεπτά, προετοιμασία ασθενούς, να γίνει το flap, ενω το laser αυτό καθ εαυτό κρατάει 10 δευτερόλεπτα στο κάθε μάτι.
Τις πρώτες 3 ώρες είχα θολή όραση και μετα βίας μπορούσα να ανοίξω τα μάτια. Όσο περνάει η ώρα είμαι καλύτερα. Ελάχιστη θολή όραση, αλλά όχι σε σημείο να μη βλέπεις μπροστά σου.
Τσούξιμο υπάρχει ακόμα, αλλά θα βάζω σταγόνες για μια εβδομάδα 4 φορες τη μέρα την κάθε μία (2 σταγόνες διαφορετικές είναι) και σταγόνες με δάκρυα κάθε 2 ώρες.
Είχα αρκετό άγχος μπορώ να πω, μου έδωσαν και ηρεμιστικό υπογλώσσιο, αλλά δουλειά δεν έκανε απ ότι φάνηκε.
Τεραστια διαφορά μέχρι στιγμής δε μπορώ να καταλάβω, σίγουρα υπάρχει προφανώς αλλά έχω βαρύ κεφάλι που δε βοηθάει να συγκεντρωθω, αλλά μερα με τη μέρα θα φτάσει στο τέλειο αποτέλεσμα, λένε μετά τις 3 πρώτες μέρες βλέπεις τέλεια.
Είχα και μυωπία και αστιγματισμό και πριν το λέιζερ μακριά δεν έβλεπα καθόλου καθαρά.
Παρατήρησα ότι έχω φωτοστέφανο γύρω από τα φώτα το βράδυ, πχ φώτα αυτοκινήτων, λάμπες στους δρόμους κλπ, αλλά υποχωρεί αυτό απ ότι με ενημέρωσαν, είναι σύνηθες αυτό. Τα μάτια μου επίσης είναι κατακόκκινα, αλλά και αυτό με τον καιρό θα φύγει.
Νιώθω λίγο να καίγονται τα μάτια μου, γι αυτό κάθομαι στο μπαλκόνι που έχει δροσιά και νιώθω καλύτερα. :D
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Επανέρχομαι λοιπόν, έκανα laser σήμερα το μεσημέρι.
Συνολικά κράτησε 1 ώρα η όλη υπόθεση, που πας στην κλινική και φεύγεις σπίτι σου.
Ένα μισάωρο οι προεγχειρητικοι έλεγχοι σε διάφορα μηχανήματα και μετά πήγα στο άλλο δωμάτιο για το laser.
Η όλη διαδικασία της επέμβασης κρατάει 20 λεπτά, προετοιμασία ασθενούς, να γίνει το flap, ενω το laser αυτό καθ εαυτό κρατάει 10 δευτερόλεπτα στο κάθε μάτι.
Τις πρώτες 3 ώρες είχα θολή όραση και μετα βίας μπορούσα να ανοίξω τα μάτια. Όσο περνάει η ώρα είμαι καλύτερα. Ελάχιστη θολή όραση, αλλά όχι σε σημείο να μη βλέπεις μπροστά σου.
Τσούξιμο υπάρχει ακόμα, αλλά θα βάζω σταγόνες για μια εβδομάδα 4 φορες τη μέρα την κάθε μία (2 σταγόνες διαφορετικές είναι) και σταγόνες με δάκρυα κάθε 2 ώρες.
Είχα αρκετό άγχος μπορώ να πω, μου έδωσαν και ηρεμιστικό υπογλώσσιο, αλλά δουλειά δεν έκανε απ ότι φάνηκε.
Τεραστια διαφορά μέχρι στιγμής δε μπορώ να καταλάβω, σίγουρα υπάρχει προφανώς αλλά έχω βαρύ κεφάλι που δε βοηθάει να συγκεντρωθω, αλλά μερα με τη μέρα θα φτάσει στο τέλειο αποτέλεσμα, λένε μετά τις 3 πρώτες μέρες βλέπεις τέλεια.
Είχα και μυωπία και αστιγματισμό και πριν το λέιζερ μακριά δεν έβλεπα καθόλου καθαρά.
Παρατήρησα ότι έχω φωτοστέφανο γύρω από τα φώτα το βράδυ, πχ φώτα αυτοκινήτων, λάμπες στους δρόμους κλπ, αλλά υποχωρεί αυτό απ ότι με ενημέρωσαν, είναι σύνηθες αυτό. Τα μάτια μου επίσης είναι κατακόκκινα, αλλά και αυτό με τον καιρό θα φύγει.
Νιώθω λίγο να καίγονται τα μάτια μου, γι αυτό κάθομαι στο μπαλκόνι που έχει δροσιά και νιώθω καλύτερα. :D
Μπραβω ωραια.. καλη αναρωση και καλη επιτυχια
Πλακωσε τα στα φυσικα δακρυα να δροσιζονται.
Τα κολυρια ειναι αντιβιωση και κορτιζονη να μην αφορμισει το ματι και το αλλο μαλον για την πιεση..να μην ανεβασει.
Το φωτοστεφανο ειναι ο ερεθισμενος κερατοειδης απο το σμυλεμα που κανει διαθλασεις ..θα ηρεμιση.
Πες μας τι εγινε τελικα ,,καλα θα ειναι σιγουρα ,,ετσι να ξερουμε τι θα κανουμε.
Στο μπαλκονι βαλε και κανενα γυαλί για προστασια απο τον αερα
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Επανέρχομαι λοιπόν, έκανα laser σήμερα το μεσημέρι.
Συνολικά κράτησε 1 ώρα η όλη υπόθεση, που πας στην κλινική και φεύγεις σπίτι σου.
Ένα μισάωρο οι προεγχειρητικοι έλεγχοι σε διάφορα μηχανήματα και μετά πήγα στο άλλο δωμάτιο για το laser.
Η όλη διαδικασία της επέμβασης κρατάει 20 λεπτά, προετοιμασία ασθενούς, να γίνει το flap, ενω το laser αυτό καθ εαυτό κρατάει 10 δευτερόλεπτα στο κάθε μάτι.
Τις πρώτες 3 ώρες είχα θολή όραση και μετα βίας μπορούσα να ανοίξω τα μάτια. Όσο περνάει η ώρα είμαι καλύτερα. Ελάχιστη θολή όραση, αλλά όχι σε σημείο να μη βλέπεις μπροστά σου.
Τσούξιμο υπάρχει ακόμα, αλλά θα βάζω σταγόνες για μια εβδομάδα 4 φορες τη μέρα την κάθε μία (2 σταγόνες διαφορετικές είναι) και σταγόνες με δάκρυα κάθε 2 ώρες.
Είχα αρκετό άγχος μπορώ να πω, μου έδωσαν και ηρεμιστικό υπογλώσσιο, αλλά δουλειά δεν έκανε απ ότι φάνηκε.
Τεραστια διαφορά μέχρι στιγμής δε μπορώ να καταλάβω, σίγουρα υπάρχει προφανώς αλλά έχω βαρύ κεφάλι που δε βοηθάει να συγκεντρωθω, αλλά μερα με τη μέρα θα φτάσει στο τέλειο αποτέλεσμα, λένε μετά τις 3 πρώτες μέρες βλέπεις τέλεια.
Είχα και μυωπία και αστιγματισμό και πριν το λέιζερ μακριά δεν έβλεπα καθόλου καθαρά.
Παρατήρησα ότι έχω φωτοστέφανο γύρω από τα φώτα το βράδυ, πχ φώτα αυτοκινήτων, λάμπες στους δρόμους κλπ, αλλά υποχωρεί αυτό απ ότι με ενημέρωσαν, είναι σύνηθες αυτό. Τα μάτια μου επίσης είναι κατακόκκινα, αλλά και αυτό με τον καιρό θα φύγει.
Νιώθω λίγο να καίγονται τα μάτια μου, γι αυτό κάθομαι στο μπαλκόνι που έχει δροσιά και νιώθω καλύτερα. :D

τι βαθμους ειχες αν επιτρεπεται; σου μείωσε τελείως τον αστιγματισμο?

καλη αναρρωση χ)
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
τι βαθμους ειχες αν επιτρεπεται; σου μείωσε τελείως τον αστιγματισμο?

καλη αναρρωση χ)
3,5 αστιγματισμό αν θυμάμαι καλά και 2,5 μυωπία. Αύριο θα πάω για έλεγχο και θα μάθω υποθέτω που θα με μετρήσει.

Θα σας γράφω update πως πάει η περίοδος αναρρωσης. Ήδη από τότε που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα, πριν 2μιση ώρες, είδα μικρή βελτίωση. Όσο περνάει η ώρα βελτιώνεται. Υποθέτω αύριο το πρωί θα είμαι καλύτερα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
3,5 αστιγματισμό αν θυμάμαι καλά και 2,5 μυωπία. Αύριο θα πάω για έλεγχο και θα μάθω υποθέτω που θα με μετρήσει.

Θα σας γράφω update πως πάει η περίοδος αναρρωσης. Ήδη από τότε που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα, πριν 2μιση ώρες, είδα μικρή βελτίωση. Όσο περνάει η ώρα βελτιώνεται. Υποθέτω αύριο το πρωί θα είμαι καλύτερα
Αφού μπορείς και γράφεις, ήδη βλέπεις πολύ καλά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top