Onlyfans: Σύγχρονη πορνεία ή σημεία των καιρών;

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,969 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.
ε κοίτα το στάνταρ τόσα χρόνια ήταν το να υποτιμάς και να καταπιέζεις γυναίκες ακριβώς επειδή ήταν γυναίκες.
Το να στείλουμε στα σκουπίδια αυτό και να αναγνωριστούν οι γυναίκες ως αυτό που είναι, δηλαδή ισότιμα μέλη της κοινωνίας είναι quite an upgrade που θα πρέπει να ενστερνιστούμε όλοι όσοι ενδιαφερόμαστε για τα ανθρώπινα δικαιώματα καθολικά, με την προϋπόθεση πάντα πως ενδιαφερόμαστε για αυτά
Δεν μένει εκεί ο φεμινισμός και το ξέρεις (φαντάζομαι) και εσύ. Σε ό,τι φεμινιστική σελίδα να μπεις και να διαβάσεις κυριολεκτικά κρίνουν τους άντρες μέχρι και για το ότι είναι άντρες. Κάθε μορφή συμπεριφοράς που προσιδιάζει σε αρρενωπότητα είναι καταδικαστέα. Γι' αυτό λέω ότι το να είναι ένας άντρας φεμινιστής είναι προδοσία για το φύλο του, όπως θα ήταν το να είναι μια γυναίκα μισογύνης, ξέρω' γω.
Ρε φίλε σου λέω. Πάρε τους μουσουλμάνους φερ' ειπείν. Πως αντιμετωπίζουν τις γυναίκες τους; Ξέρεις πόσοι είναι οι μουσουλμάνοι; Ξέρεις πως αντιμετωπίζουν τις γυναίκες τους οι πανταχού παρών μαφίες ανα το κόσμο; Yakuza πχ 110.000 μέλη, Triads...CIA...and so on δεν είναι ισότημα μέλη της κοινωνίας είναι πολύ προβληματικό όλο αυτό. Ασε πως βγάζουν το ψωμί τους.
Μιλάς για τελείως διαφορετικά πράγματα, εγώ σου μιλάω ξεκάθαρα για το onlyfans και αυτές που το κάνουν, ειδικά στη Δύση. Και πολλές από αυτές δεν έχουν βιοποριστικές ανάγκες (που εκεί δικαιολογείται σε μεγάλο βαθμό), απλά το κάνουν για το εύκολο χρήμα. Ξεπουλιούνται για εύκολο χρήμα, δηλαδή. Αν δεν είναι αυτός ο ορισμός του εκφυλισμού και της ηθικής παρακμής, δεν ξέρω ποιος άλλος είναι. Το ότι μου παραθέτεις αλλού Andrew Tate ενώ μου μιλάς για φεμινισμό, ασχολίαστο.

Όσον αφορά στο κλασσικό θέμα του πως θα κυκλοφορεί ο καθένας, σαφώς και έχει το δικαίωμα να κυκλοφορεί όπως θέλει (βασικά όχι και όπως, υπάρχει και ένας νόμος περί προσβολής της δημοσίας αιδούς), όπως επίσης έχει δικαίωμα και ο καθένας να κρίνει, αυτά τα δύο πάνε μαζί στη δημοκρατία, γιατί θυμάστε (βολικά) το πρώτο και «ξεχνάτε» το δεύτερο. Για νιοστή φορά να επαναλάβω δε, ότι η μικρότητα είναι να κάθεσαι και να σχολιάζεις ένα συγκεκριμένο άτομο για το ντύσιμό του. Άλλο αυτό και άλλο να το συζητάς ως κοινωνικό φαινόμενο. Προφανώς και θα σχολιάσουμε την παντελή έλλειψη σε βαθμού, ειδικά στα σχολεία, που ο καθένας πηγαίνει όπως γουστάρει και όπως του γκαυλώσει. Αυτά να τα βλέπετε οι προοδευτικούληδες που σας χαλάει η πειθαρχία στα σχολεία.

Και μια κατακλείδα, την οποία δεν γράφω καθόλου ειρωνικά και με καμία διάθεση να πικάρω κάποιον. Πιστεύω δε ότι αρκετοί θα συμφωνήσουν, ανεξαρτήτως των πιστεύω τους. Το επόμενο στάδιο του διαχωρισμού σε έθνη κράτη, που σύντομα τελειώνει, δεν θα ήταν υπέροχο να αντικατασταθεί από διαχωρισμό σε κράτη/πολιτείες (ή ό,τι άλλο) βάσει των ιδεολογιών; Να έχουμε, δηλαδή, μια χώρα αριστεροπροοδευτικών, που θα κάνουν αλλαγή φύλου τα παιδιά τους από το νηπιαγωγείο χωρίς να τους λέει κανείς κάτι, μια άλλη χριστιανών-συντηρητικών που θα βαπτίζουμε τα παιδιά μας χωρίς να τα ρωτάμε και να τα ακούμε για καταπάτηση ελεύθερης βούλησης, μια μουσουλμάνων που θα ζουν όπως γουστάρουν και αυτοί κοκ. Αφού βλέπουμε ότι η συνύπαρξη δεν βγαίνει, η τοξικότητα ξεχειλίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Isolde75

Νεοφερμένος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γι' αυτό λέω ότι το να είναι ένας άντρας φεμινιστής είναι προδοσία για το φύλο του, όπως θα ήταν το να είναι μια γυναίκα μισογύνης, ξέρω' γω.

Πώς αποτελεί προδοσία για το φύλο του; Ο φεμινισμός ουσιαστικά ισότητα ζητάει, ίσα δικαιώματα, ίσες ευκαιρίες, όχι καταπίεση των ανδρών όπως - λανθασμένα - έχεις καταλάβει. Η πατριαρχία επηρεάζει και εσάς με διάφορους τρόπους, δε θα ήθελες να απαλλαγείς;
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.
Πώς αποτελεί προδοσία για το φύλο του; Ο φεμινισμός ουσιαστικά ισότητα ζητάει, ίσα δικαιώματα, ίσες ευκαιρίες, όχι καταπίεση των ανδρών όπως - λανθασμένα - έχεις καταλάβει.
Οι περισσότερες φεμινίστριες που έχω γνωρίσει και διαβάσει είναι μίσανδρες (τι να κάνω, δεν ακούγεται συχνά η λέξη όπως το «μισογύνης», σε τέτοιο πατριαρχικό κόσμο ζούμε), οπότε προφανώς και το να υιοθετείς τις μπούρδες τους είναι προδοσία για το φύλο σου.
Η πατριαρχία επηρεάζει και εσάς με διάφορους τρόπους, δε θα ήθελες να απαλλαγείς;
Αν εννοείς να απαλλαγώ από στερεότυπα, τα οποία έχουν βάση που υπάρχουν, για το πώς πρέπει να είναι ο άντρας και να τα κάνουμε όλα χυμαδιό, χωρίς να διαχωρίζει τίποτα τα δύο φύλα, προφανώς και δεν θέλω να απαλλαχτώ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
Δεν μένει εκεί ο φεμινισμός και το ξέρεις (φαντάζομαι) και εσύ. Σε ό,τι φεμινιστική σελίδα να μπεις και να διαβάσεις κυριολεκτικά κρίνουν τους άντρες μέχρι και για το ότι είναι άντρες. Κάθε μορφή συμπεριφοράς που προσιδιάζει σε αρρενωπότητα είναι καταδικαστέα. Γι' αυτό λέω ότι το να είναι ένας άντρας φεμινιστής είναι προδοσία για το φύλο του, όπως θα ήταν το να είναι μια γυναίκα μισογύνης, ξέρω' γω.

Προχωρημένος ο Μάριος Ιορδάνου: «Δεν γουστάρω η γυναίκα να πλένει πιάτα, είναι ανώτερες από εμάς τους άντρες» - aveserres.gr

Παντοφλάκιας. :P
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
Άντρες φεμινιστές.

Καλά δεν ξέρεις αυτοί τη ψυχολογία έχουν ειναι και μερικοί που έχουν ψυχολογία παθητικών.

Εδω άλλοι μοιράζονται τις γυναικες τους με άλλους άντρες. Αμα δεν ξέρεις τον αλλον δεν μπορείς να ξέρεις και γιατι ειναι όλης αυτης της φιλοσοφίας.

Πάντως μια φεμινίστρια που ε΄χει στη παρέα της μια φίλη μου ειναι ετων 28 και παρθένα ακόμη.

Εγω είμαι υπέρ της χρυσής τομής. Ανεξάρτητη και δυναμική η γυναίκα και το ίδιο και ο άντρας. Ουτε φεμινισμοί ουτε πατριαρχισμοί. Πρέπει και ο άντρας να βάζει όρια.
 

Isolde75

Νεοφερμένος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Οι περισσότερες φεμινίστριες που έχω γνωρίσει και διαβάσει είναι μίσανδρες (τι να κάνω, δεν ακούγεται συχνά η λέξη όπως το «μισογύνης», σε τέτοιο πατριαρχικό κόσμο ζούμε), οπότε προφανώς και το να υιοθετείς τις μπούρδες τους είναι προδοσία για το φύλο σου.

Αν εννοείς να απαλλαγώ από στερεότυπα, τα οποία έχουν βάση που υπάρχουν, για το πώς πρέπει να είναι ο άντρας και να τα κάνουμε όλα χυμαδιό, χωρίς να διαχωρίζει τίποτα τα δύο φύλα, προφανώς και δεν θέλω να απαλλαχτώ.
Οκ, ο φεμινισμός όμως δεν είναι οι μπούρδες αυτών των γυναικών. Είναι σα να μου λες ότι δεν εμπιστεύεσαι την ιατρική επιστήμη επειδή έπεσες σε χασάπη γιατρό ή ότι ο χριστιανισμός είναι μπούρδα επειδή οι παπάδες είναι παιδόφιλοι. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις που το πάω.. Εγώ κινούμαι πάντως και σε τέτοιους κύκλους και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι αυτές είναι η μειοψηφία, άτομα που επίσης δε πολυκαταλαβαίνουν για τι πράγμα μιλάνε. Πώς σε επηρεάζει όμως εσένα το δικαίωμα στη ψήφο, στην οδήγηση, στην εκπαίδευση κλπ ; Άλλαξε κάπως η ζωή σου προς το χειρότερο;

Για τα στερεότυπα που αναφέρεις, πάλι δε σε πολυπιανω. Έχει βάση δηλαδή ο διαχωρισμός σε μπλε και ροζ; Πιστεύεις δηλαδή ότι αν φορέσεις ροζ πουκάμισο θα γίνεις γκέι; Έχει κάποια ιδιαίτερη βάση το "Οι άντρες δε κλαίνε" που έχει οδηγήσει πολλούς στο να μη ζητάνε βοήθεια όταν τη χρειάζονται και να αυτοκτονούν;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Καλά δεν ξέρεις αυτοί τη ψυχολογία έχουν ειναι και μερικοί που έχουν ψυχολογία παθητικών.

Εδω άλλοι μοιράζονται τις γυναικες τους με άλλους άντρες. Αμα δεν ξέρεις τον αλλον δεν μπορείς να ξέρεις και γιατι ειναι όλης αυτης της φιλοσοφίας.

Πάντως μια φεμινίστρια που ε΄χει στη παρέα της μια φίλη μου ειναι ετων 28 και παρθένα ακόμη.

Εγω είμαι υπέρ της χρυσής τομής. Ανεξάρτητη και δυναμική η γυναίκα και το ίδιο και ο άντρας. Ουτε φεμινισμοί ουτε πατριαρχισμοί. Πρέπει και ο άντρας να βάζει όρια.
όλα οσα λες και ο τρόπος που τα λες είναι τόξικ
απορώ πως σε πλησιάζουν γυναίκες έστω και για παρέα
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.
Οκ, ο φεμινισμός όμως δεν είναι οι μπούρδες αυτών των γυναικών. Είναι σα να μου λες ότι δεν εμπιστεύεσαι την ιατρική επιστήμη επειδή έπεσες σε χασάπη γιατρό ή ότι ο χριστιανισμός είναι μπούρδα επειδή οι παπάδες είναι παιδόφιλοι. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις που το πάω.. Εγώ κινούμαι πάντως και σε τέτοιους κύκλους και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι αυτές είναι η μειοψηφία, άτομα που επίσης δε πολυκαταλαβαίνουν για τι πράγμα μιλάνε. Πώς σε επηρεάζει όμως εσένα το δικαίωμα στη ψήφο, στην οδήγηση, στην εκπαίδευση κλπ ; Άλλαξε κάπως η ζωή σου προς το χειρότερο;

Για τα στερεότυπα που αναφέρεις, πάλι δε σε πολυπιανω. Έχει βάση δηλαδή ο διαχωρισμός σε μπλε και ροζ; Πιστεύεις δηλαδή ότι αν φορέσεις ροζ πουκάμισο θα γίνεις γκέι; Έχει κάποια ιδιαίτερη βάση το "Οι άντρες δε κλαίνε" που έχει οδηγήσει πολλούς στο να μη ζητάνε βοήθεια όταν τη χρειάζονται και να αυτοκτονούν;
Έχω διαβάσει και Ντε Μποβουάρ, κάτι σκαμπάζω. Αυτό που με ενδιαφέρει δεν είναι τι λέει ο φεμινισμός καθαυτός, όμως (ποιος από όλους, αλήθεια, έχει ένα σωρό υποδιαιρέσεις -μαρξιστικός/φιλελεύθερος κ.λπ.) αλλά οι φεμινίστριες και τι συμβαίνει στην πραγματική ζωή. Όσο για τα στερεότυπα (τα οποία, παρεμπιπτόντως, δεν είναι απόλυτα αρνητική έννοια που τα έχουμε κάνει καραμέλα -διαβάστε Lippmann, ο οποίος εισήγαγε τη λέξη), οι άνθρωποι επηρεάζονται και πρέπει να επηρεάζονται λόγω του φύλου τους και υπάρχουν διακριτές διαφορές ανάμεσα στα δύο φύλα. Η νέα εποχή θέλει να ισοπεδώσει αυτές τις διαφορές και να δαιμονοποιήσει τις αρρενωπές. Αυτά, δεν θα με πείσεις, δεν θα σε πείσω, καλή συνέχεια.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Δεν μένει εκεί ο φεμινισμός και το ξέρεις (φαντάζομαι) και εσύ.
Δεν γίνεται να παίρνεις ως δεδομένα αυτά όμως σε κάθε συζήτηση περί φεμινισμού.
Εγώ δεν τα ενστερνίζομαι αυτά και τα καταδικάζω εξίσου, δεν πάμε να λύσουμε ενα πρόβλημα για να δημιουργήσουμε άλλο, ισότητα θέλουμε οχι τσίρκο να βγάλει ο καθένας τα εσωτερικευμένα μίση και πάθη του
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.
Antifeminist, what's your point?
Εννοείται αντιφεμινιστής, τον Κασιδιάρη τώρα τι μου τον έβαλες δεν καταλαβαίνω. Το μυαλό σου βέβαια θα έχει μάθει να κάνει τέτοιες συνεπαγωγές, ό,τι μπορεί και ό,τι του έχουν μάθει ο καθένας.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.
Βγαινετε εκτος θεματος παιδια. Στειλτε κανα λινκ καμιας κοπελιτσας να δουμε το προφιλ της και αυτα γραψτε τα αλλου.
 

Isolde75

Νεοφερμένος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εννοείται αντιφεμινιστής, τον Κασιδιάρη τώρα τι μου τον έβαλες δεν καταλαβαίνω. Το μυαλό σου βέβαια θα έχει μάθει να κάνει τέτοιες συνεπαγωγές, ό,τι μπορεί και ό,τι του έχουν μάθει ο καθένας.

Βάζεις ένα βίντεο φεμινιστη κοροϊδευτικά. Σου βάζω τον Κασιδιάρη σαν ανταπάντηση, τι κάνει ο μισογυνισμός στους άντρες.

Σου γράφω ότι η πατριαρχία επηρέαζει και εσάς με πολλούς τρόπους. Μου απαντάς για στερεότυπα και στο καπάκι μου γράφεις ότι δεν έχουν απόλυτα αρνητική έννοια, ενώ εγώ ούτε σχολίασα, ούτε ανέφερα κάτι σχετικό. Καθαρά δική σου προβολή. Δε μου απάντησες σε τίποτα από αυτά που σου έγραψα, μου λες μόνο τι έχεις διαβάσει για να γεμίσει κάπως το κείμενο από την έλλειψη επιχειρημάτων φαντάζομαι. Αφού δε σε νοιάζει τι λέει ο φεμινισμός (όλοι το ίδιο λένε στη βάση παρεμπιπτόντως - για ισότητα) αλλά τι λένε οι φεμινίστριες, εγώ σαν φεμινίστρια δε μισώ κανέναν άνδρα και συνεχίζω να μη καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σου με τα δικαιώματα που προανέφερα. Καλή συνέχεια και σε σένα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,809 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,801 μηνύματα.
όλα οσα λες και ο τρόπος που τα λες είναι τόξικ
απορώ πως σε πλησιάζουν γυναίκες έστω και για παρέα

Αν εννοείς αυτες που καταλαβαίνω.... που δεν ειναι σε καμία περίπτωση ισα δικαιώματα.

Εγω δεν τις πλησιάζω. Ευτυχώς όμως υπάρχει πολύς κόσμος με τον οποίο ταιριάζουμε και μπορούμε να κάνουμε παρέα ειτε φιλική είτε ερωτική και σίγουρα αυτες που λένε "εγω ειμαι φεμινίστρια" δεν είναι μέσα στις επιλογές μου.

Δε θέλω να εχω επαφές με άτομα που κατα τη γνωμη μου έχουν κολλησει σε συγκεκριμένες ιδεολογίες καθως θα έχουν κολλήματα και αλλού και θα μας κουράσουν. Ας βρουν εναν Ιορδάνου να κάνουν χωριό.

"Οι γυναίκες ειναι ανώτερες απο εμάς.... εμεις θα κάνουμε τις δουλειες του σπιτιού όλες κτλ κτλ"

οπως βλέπεις μια χαρά την καλύπτει την τυπισσα που έχει μαζί του σχέση όλα αυτα που λέει.... δεν πιστευω οτι αυτο το άτομο ειναι της ίσης μεταχείρισης γιατι αν ήταν ο Ιορδάνου δεν θα τα έλεγε αυτά θα του τα είχε κόψει, προφανώς την εξυπηρετούν και αυτήν και πολλές άλλες... αλλα το πρόβλημα δεν ειναι αυτό θέλετε να είστε ετσι ας ειστε... να ειστε ειλικρινείς όμως.... γιατί αρκετά και με το παραμυθάκι "ειμαι φεμινιστρια" αλλά ειμαι των ισων δικαιωμάτων. Οποιος ειναι των ισων δικαιωματων δεν βάζει ταμπέλες ουτε ειναι έτοιμος για μανούρα οτι και αν ακούσει. Ασε τωρα νταξει.... τα χουμε φάει στη μάπα.

Σε ενα σπίτι ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ 2.
Οταν πάμε διακοπές ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 2.
Σε ενα κοινό ταμείο ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 2.

Εγω αν δεν ικανοποιούνται τα παραπάνω... φεμινιστριες ξε φεμινιστριες σιγα μια ζωη εργενης θα μεινω χέστηκα... σιγα μη μπώ σε προβλήματα και ας λέει ο καθενας και η κάθεμια τα δικά τους.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω διαβάσει και Ντε Μποβουάρ, κάτι σκαμπάζω. Αυτό που με ενδιαφέρει δεν είναι τι λέει ο φεμινισμός καθαυτός, όμως (ποιος από όλους, αλήθεια, έχει ένα σωρό υποδιαιρέσεις -μαρξιστικός/φιλελεύθερος κ.λπ.) αλλά οι φεμινίστριες και τι συμβαίνει στην πραγματική ζωή. Όσο για τα στερεότυπα (τα οποία, παρεμπιπτόντως, δεν είναι απόλυτα αρνητική έννοια που τα έχουμε κάνει καραμέλα -διαβάστε Lippmann, ο οποίος εισήγαγε τη λέξη), οι άνθρωποι επηρεάζονται και πρέπει να επηρεάζονται λόγω του φύλου τους και υπάρχουν διακριτές διαφορές ανάμεσα στα δύο φύλα. Η νέα εποχή θέλει να ισοπεδώσει αυτές τις διαφορές και να δαιμονοποιήσει τις αρρενωπές. Αυτά, δεν θα με πείσεις, δεν θα σε πείσω, καλή συνέχεια.

Ακριβώς αυτό.

Οι γυναίκες επειδη έχοπυν υποστεί καταπίεση και πολλά άλλα ακόμη κακά κατα το παρελθόν.... πλέον βλέπουν τους πάντες ως δαίμονες και όπως ειπε και ο Παπανώτας που οκ απλα ηταν απότομη η κριτική του αλλα ειδες πως τον σταυρωσαν η αλλη λέει πήρα αμεσως τα κεντρικα του κομματος - να τον κάνουν ντά-

ρε φιλε εντάξει κανε καλήυτερες επιλογές επιτέλους.... ελεος δηλαδη πάνε με το κάθε μαλακα και μετα τους φταίμε όλοι. Δεν ειπε κάτι κακό ο τύπος αμα το καλοσκεφτείς απλα η woke συμμορια της εποχής που έχει αναπτυχθεί θα σε σταυρώσει ετσι και πείς τέτοια.... δεν τα λές αυτα παρα έξω. Θα σε φάνε.

ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΟΥΝ τωρα ολοι αυτοί που δρουν ως ομάδα κρουσης..... οτι ειναι των ισων δικαιωματων... οταν η ελευθερια της γνωμης καταπατειται και πρέπει να λές οτι θέλουν να ακούνε αυτοί.

Αντε ρε απο εδώ... ΟΤΙ θελω θα λέω. Και σε όποια αρέσει οποια δεν αρέσει ας μη με κανει παρέα. Δε καταλαβα θα φοβηθουμε και να μιλησουμε στο τέλος. Ναι το πιστευω και εγω αυτο οι γυναικες πρέπει να αποκτήσουν πιο σωστά κριτήρια επιλογής συντρόφου για να ελαχιστοποιήσουν τον κίνδυνο να υποστούν κακοποιηση κάθε ειδους. Τι ειπαμε δηλαδη δε καταλαβα. Αντε αηδια κατάντησε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top