• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το προβλημα σου ειναι μηπως ομως μπορει να διορθωθει με καποιο ενεσιμο στο ιατρειο του? Λεω εγω τωρα....αν ομως δε του εχεις πλεον καμια εμπιστοσυνη σε καταλαβαινω απολυτα, θα κοιταξεις να βρεις αλλον γιατρο. Τωρα αν δεν ειναι τοσο σημαντικο αυτο που σε ενοχλει ( οι αλλοι αληθεια τι σου εχουν πει?) θα σου προτεινα να καθησεις στην ησυχια σου, γιατι ειναι μεγαλος μπελας να τρεχεις να βρεις τον καταλληλο γιατρο για επανορθωτικη ( ρωτησε κ εμας τους καμενους!!!).
Επρεπε να μη δωσεις ουτε ενα ευρω επιπλεον κ εκοβε το λαιμο του να σου βρει κρεβατι....στη τελικη γνωριζουν αρκετες μερες πριν, πόσα χειρουργεια θα κανουν κ ποσα κρεβατια θα χρειαστουν....

Σορρυ για το συντακτικο χαχαχα τωρα που το διαβαζω...αλλα εχω εκνευριστει απιστευτα με ολα αυτα!!!! Το θρασος τους δεν εχει ορια ρε γμτ!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σας .Ειμαι και εγω ενας ενδιαφερομενος για ρινοπλαστικη διαφραγμα(προσφατα μαλιστα ηταν να μπω χειρουργειο ομως προεκυψε κατι και το ανεβαλα προς το παρον).
Παρακολουθω ομως περιστασιακα το forum,και με ολα αυτα που διαβαζω "τρομαζω"!και ετσι θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις.

Με ολα αυτα που διαβαζω λοιπον,ΔΗΛΑΔΗ τι πιθανοτητες εχει καποιος να εχει το επιθυμητο αποτελεσμα με την πρωτη?Συνεχως διαβαζω για δυσαρεστημενα περιστατικα και επανορθωτικες.Ειναι μεγαλο ρισκο τελικα?Και αυτοι ολοι που ειναι δυσαρεστημενοι(τουλαχιστων στο αισθητικο κομματι) ειχαν αποσαφηνησει πληρως το πως θα ηθελαν να ειναι η μυτη τους ,και τους βγηκε αλλα νταλον?

Το λεω αυτο ,διοτι εγω με το γιατρο μου,ειχα παει εκει με το laptop με εγκατεστημενο το photosphop(γνωστος μου αλλα γαμω τα ατομα δε λεω),και βλεπαμε ,του εξηγουσα μου εξηγουσε,σχεδιαζα και μου λεγε τα παντα..Μεχρι που καταληξαμε καπου πως μπορει να γινει.
Και επειδη του λεω χαρακτηριστηκα "ενταξει τον υπολογιστη τον εφερα στο περιπου να δουμε)μου λεει ΟΧΙ,Η ΜΥΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.και μαλιστα μου λεει σε προκαλω αν θες ,κανε save as να δεις.(φαινοταν πολυ αληθινος και το πιστευε,και δεν νομιζω να ηθελε να μπλεξει και να μη ξεκαθαρισει απο την αρχη τη θεση του)
Και ρωταω τωρα εγω,εφοσον ο γιατρος ξερει επακριβως τι θελεις και πως το θελεις (τουλαχιστων στη δικη μου περιπτωση) γινετε να γινει λαθος.
Εκεινος μου ειπε οτι απο το σχεδιο -χειρουργειο ,τελικο αποτελεσμα παιζει πολυ μικρη αποκλιση 5-10%(δεν θυμαμε),που σιγουρα δεν μπορει να την χαρακτηρισει αποτυχια ενα τοσο μικρο ποσοστο.

Επισης η ρινοπλαστικες εχουν τον ιδιο βαθμος επιτυχιας -αποτυχιας,αποκλισης του αποτελεσματος,βαθμο δυσκολιας κτλ ,αντρα με γυναικα ?

Τελος επειδη συνεχως στο forum ανακυκλωνοντε ολοι οι γνωστοι celembrity,υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κανει κανεις την επεμβαση του με επιτυχια,σε καποιον που δεν εχει βγει στο γυαλι...?

Y.Γ. Λεω "τρομαζω" διοτι η μυτη μου δεν ειναι και καμια τραγικη(οχι οτι δεν με χαλαει)αλλα σιγουρα αν παιζει να του πω τη θελω ισια -κ μου τη κανει εστω και λιγο γαλικη,του πω να μη σηκωθει καθολου το ακρορινιο,και σηκωθει (εστω και λιγο),εεε τοτε θα γινει τρισχειροτερη και καλυτερα να κατσω στα αυγα μου.

η προσωπική μου εμπειρία ποικίλλει....και μάλλον την έχεις διαβάσει στα προηγούμενα μηνύματα....αυτό που σου είπε ο γιατρός σου (αν μπορείς να μου στείλεις το όνομά του σε προσωπικό μήνυμα θα το εκτιμούσα) ότι θα γίνει ακριβώς όπως στο pc προσωπικά δεν το πιστεύω.....γτ έχω εμπειρία και με γιατρό που δεν τις φτιάχνει στον υπολογιστή και με γιατρό που τις φτιάχνει....όταν πήγα στον Σκ...., ο οποίος δεν τις φτιάχνει στον υπολογιστή, συμφωνήσαμε σε κάποια πράγματα....του είχα πει ΑΚΡΙΒΩΣ τι θέλω, εφόσον πήγαινα καθαρά για αισθητικούς λόγους.....και όπως έχω αναφέρει παλαιότερα, μπήκα και βγήκα με την ΙΔΙΑ ΜΥΤΗ (τεράστια για το πρόσωπό μου)!!!....αλλά όχι κατεστραμμένη.....απογοητευμένη πήγα λοιπόν να διορθώσω τουλάχιστον το ακρορίνιο, το οποίο έπεφτε όταν χαμογελούσα, στην ουσία ζήτησα ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ στην μύτη μου....και την δεύτερη φορά επέλεξα τον (χασάπη) Λ....ρα, με τον οποίο την φτιάξαμε στον υπολογιστή ΑΚΡΙΒΩΣ όπως την ήθελα, παρέμενε μεγάλη δλδ, αλλά δεν έπεφτε το ακρορίνιο.....όλα οκ, τουλάχιστον έτσι θεωρούσα, αλλά κατέληξα με μία πλήρως κατεστραμμένη μύτη!!! οπτ, εγώ έχω να πω ΠΛΕΟΝ ότι δεν υπάρχει μαγική συνταγή....είτε την δεις είτε όχι στον υπολογιστή, αν δεν έχεις πετύχει τον κατάλληλο/έμπειρο γιατρό (μην με ρωτήσεις πως γτ είχα 2/2 αποτυχίες επιλογής γιατρού), άστα να πάνε!!!!

btw, μία αποτυχημένη επέμβαση δεν θεωρείται η μύτη που δεν πληροί όλα αυτά που ζήτησες, αισθητικά....αποτυχημένη, τουλάχιστον για τους γιατρούς, θεωρείται η μύτη που έχει καταστραφεί λειτουργικά......ασχέτως αν για εμάς, που την θέλαμε κάπως, δεν πέτυχε....:(

τώρα για το αν θέλεις να πάρεις το ρίσκο, είναι δικό σου θέμα....εγώ το πήρα, και απέτυχα οικτρά 2 φορές, οπτ σε ένα άτομο που λέει ότι η μύτη του δεν είναι τραγική, ΠΛΕΟΝ θα έλεγα να συνεχίσει να ζει την ζωούλα του και το ξεχάσει...γτ πολύ απλά τις ψυχολογικές/ψυχοσωματικές επιπτώσεις που έχει μία αποτυχημένη επέμβαση δεν μπορείς να τις διανοηθείς αν δεν το ζήσεις....απ την άλλη, κάποιος ο οποίος είχε καλή εμπειρία θα σου πει να το τολμήσεις.....;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
η προσωπική μου εμπειρία ποικίλλει....και μάλλον την έχεις διαβάσει στα προηγούμενα μηνύματα....αυτό που σου είπε ο γιατρός σου (αν μπορείς να μου στείλεις το όνομά του σε προσωπικό μήνυμα θα το εκτιμούσα) ότι θα γίνει ακριβώς όπως στο pc προσωπικά δεν το πιστεύω.....γτ έχω εμπειρία και με γιατρό που δεν τις φτιάχνει στον υπολογιστή και με γιατρό που τις φτιάχνει....όταν πήγα στον Σκ...., ο οποίος δεν τις φτιάχνει στον υπολογιστή, συμφωνήσαμε σε κάποια πράγματα....του είχα πει ΑΚΡΙΒΩΣ τι θέλω, εφόσον πήγαινα καθαρά για αισθητικούς λόγους.....και όπως έχω αναφέρει παλαιότερα, μπήκα και βγήκα με την ΙΔΙΑ ΜΥΤΗ (τεράστια για το πρόσωπό μου)!!!....αλλά όχι κατεστραμμένη.....απογοητευμένη πήγα λοιπόν να διορθώσω τουλάχιστον το ακρορίνιο, το οποίο έπεφτε όταν χαμογελούσα, στην ουσία ζήτησα ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ στην μύτη μου....και την δεύτερη φορά επέλεξα τον (χασάπη) Λ....ρα, με τον οποίο την φτιάξαμε στον υπολογιστή ΑΚΡΙΒΩΣ όπως την ήθελα, παρέμενε μεγάλη δλδ, αλλά δεν έπεφτε το ακρορίνιο.....όλα οκ, τουλάχιστον έτσι θεωρούσα, αλλά κατέληξα με μία πλήρως κατεστραμμένη μύτη!!! οπτ, εγώ έχω να πω ΠΛΕΟΝ ότι δεν υπάρχει μαγική συνταγή....είτε την δεις είτε όχι στον υπολογιστή, αν δεν έχεις πετύχει τον κατάλληλο/έμπειρο γιατρό (μην με ρωτήσεις πως γτ είχα 2/2 αποτυχίες επιλογής γιατρού), άστα να πάνε!!!!

btw, μία αποτυχημένη επέμβαση δεν θεωρείται η μύτη που δεν πληροί όλα αυτά που ζήτησες, αισθητικά....αποτυχημένη, τουλάχιστον για τους γιατρούς, θεωρείται η μύτη που έχει καταστραφεί λειτουργικά......ασχέτως αν για εμάς, που την θέλαμε κάπως, δεν πέτυχε....:(

τώρα για το αν θέλεις να πάρεις το ρίσκο, είναι δικό σου θέμα....εγώ το πήρα, και απέτυχα οικτρά 2 φορές, οπτ σε ένα άτομο που λέει ότι η μύτη του δεν είναι τραγική, ΠΛΕΟΝ θα έλεγα να συνεχίσει να ζει την ζωούλα του και το ξεχάσει...γτ πολύ απλά τις ψυχολογικές/ψυχοσωματικές επιπτώσεις που έχει μία αποτυχημένη επέμβαση δεν μπορείς να τις διανοηθείς αν δεν το ζήσεις....απ την άλλη, κάποιος ο οποίος είχε καλή εμπειρία θα σου πει να το τολμήσεις.....;) :)



mallorca προσπαθω να σου στειλω pm κ δε μπορω....μαλλον πρεπει να σβησεις μηνυματα. Στειλε εσυ μηνυμα τι εγινε πηγες σημερα ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
μαγιόρκα για 25' πόσα σου ζήτησε αν επιτρέπεται.

αν κάποιος έχει ταμείο και θα κάνει διαφραγμα + αισθητική,
(α) το ταμείο καλύπτει το διάφραγμα?
(β) πόσο περίπου καλύπτουνε?
(γ) αν πληρώσει κάποιο ποσό το ταμείο, τότε υποχρεώνεσαι να πας
σε συγκεκριμένο/η γιατρό ή μπορείς να πας όπου θες (πχ στην κυπραίου)?
(δ) αν εμπλέξεις το ταμείο, είναι χρονοβόρα διαδικασία (γραφειοκρατία)?
(ε) υπάρχουν αρνητικά ή θετικά (πέραν από το οικονομικό) αν εμπλέξεις το ταμείο?

οποιος/α γνωρίζει ας απαντήσει. ευχαριστώ

θα σε γελάσω για όλα αυτά, γτ εγώ πήγα για αισθητικούς λόγους και στις δύο, στην πρώτη μου διόρθωσε ο σκ.... μηδαμινό πρόβλημα που είχα στο διάφραγμα + το αισθητικό κομμάτι που με ενδιέφερε περισσότερο (ασχέτως αν δεν το έκανε) και τα πλήρωσα όλα απ την τσέπη μου γτ δεν μπορούσα να δικαιολογήσω σχεδόν όλη την επέμβαση για το μηδαμινό πρόβλημα στο διάφραγμα ....λογικά το ταμείο καλύπτει για διάφραγμα, σίγουρα όχι για αισθητικούς λόγους....μου είχε πει μία κοπέλα ότι είχε κάνει και απ τα δύο, και πλήρωσε πολύ λίγα, γτ και καλά χρέωσαν παραπάνω για το διάφραγμα ....κλασσικές ελληνικές κομπίνες :P....αυτά όμως πριν 3 χρόνια που είχα κάνει την πρώτη, ΠΛΕΟΝ δεν έχω ιδέα τι παίζει γτ όπως ξέρεις τα ταμεία δεν έχουν money και πιθανώς να τα ψάχνουν πιο πολύ τώρα....:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
mallorca προσπαθω να σου στειλω pm κ δε μπορω....μαλλον πρεπει να σβησεις μηνυματα. Στειλε εσυ μηνυμα τι εγινε πηγες σημερα ??

περίεργο γτ έχω λίγο χώρο κενό....:hmm::hmm: ....ξαναστείλε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
annitaaaaaa123....εσένα είναι τελικά το inbox σου full....σβήσε τπτ γτ δεν μπορώ να σου στείλω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ax βρε παιδια ποσο στην σπιντα ειμαι !!! ουτε να ζησω καθημερινα δεν μπορω .. ηταν να κλεισω τωρα κοντα και ο φοβος με φρεναρει ...παιδια οποιος ξερει ποιοι κανουν διαφημιση ασ τους δωσει στεγνα ....και λιγο τους ειναι .αν και εγω καταλαβα γενικοτερα . Παντως παιδια οντως να σου χει κανει ζημια και να πας και να σου λεει μια χαρα σε εκανα . ειναι να βγαλεις περιστροφο επιτοπου . τεσ πα .πηγα και σε ενα πλαστικο την δευτερα ετσι για να μην ειμαι επιπωλεος και με προσγειωσε λιγο ...αντε να παρω τωρα αποφαση ..μου πε οτι ειμαι και δυσκολη περιπτωση ..επλιζω οι περισσοτερες αναφορες τουλαχιστον για την ωρλ στον πειραια να μην ειναι φεικ ..καθως προς εκει τεινω . malorca και εγω σου στειλα προσωπικο θα σου στειλω αλλο ενα σχετικα με κατι νεα που εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGeneral

Νεοφερμένος

Ο theGeneral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Με λίγα λόγια το "πρόβλημα" του Β. Παυλ....λη είναι οτι ασχέτως με το τι ζητάς από αυτόν και θα του πεις αυτός θα κάνει το δικό του ? ? ?

Γιατί μια φίλη που έκανε σε αυτόν και μιλήσαμε στο τηλέφωνο , πέρα από το γεγονός οτι της έφτιαξε το διάφραγμα (που ήταν ο κύιος λόγος ποτ πήγε) , ανέφερε μεταξύ των άλλων : << Αυτός σε όλους την ίδια μύτη κάνει >>

Σε γενικές γραμμές πάντως η φίλη μου είναι ευχαριστημένη , τουλάχιστον με το αποτέλεσμα , ενω για την συμπεριφορά του πριν (καλά αυτό το ξέρουμε) και μετά το χειρουργείο .... η χειρότερη ! .
(Τονίζω όμως οτι δεν την έχω δει για να κρίνω απο μόνος μου , την έχει δει η αδερφή μου , και εμείς ΄χουμε μιλήσει μονο στο τηλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
τελικα μου καζεται οτι η λυση ειναι να δημιουργησουμε all togetha ενα γκρουπακι κ να την κανουμε για το america...you know!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
επλιζω οι περισσοτερες αναφορες τουλαχιστον για την ωρλ στον πειραια να μην ειναι φεικ ..καθως προς εκει τεινω .

Αν λέμε τον ίδιο (Πρω....πας) όλος ο Πειραιάς εκεί πάει! Είναι από τους καλύτερους γιατρούς και πολύ καλός άνθρωπος!!
Είχα κάνει το διαφραγμα σε εκείνον(όχι πλαστική μύτης).... μπορώ να πω πως είμαι πολύ καλύτερα!! Ειδικά όταν είμαι κρυωμένη καμιά σχέση το πριν με το τώρα! .. Και δεν παίρνει και πολλά λεφτά!

Απλά επειδη τις προάλλες μίλαγα με μια φίλη αυτό που προτείνω σε όλους, ρωτήστε οπωσδήποτε πως κάνουν την επέμβαση γιατί υπάρχουν γιατροί που άλλοι κάνουν έναν απλό καυτηριασμό και άλλοι που κάνουν κανονική εγχείρηση (σε ότι αφορά το διαφραγμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια και πάλι... :)εγώ θέλω να κάνω ρινοπλαστική, αλλά ακούω μεγάλα ποσά της τάξεως των 3000ευρώ (στην καλύτερη) και πάνω.. Δεν υπάρχει λέτε καμιά ελπίδα για κάτι πιο οικονομικό??? Σκέφτομαι μέχρι και τα δημόσια νοσοκομεία.. τί γίνεται εκεί? Συγνώμη αν έχει ξανααπαντηθεί αλλά οι σελίδες είναι πάρα πολλές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γεια σου!εγω την εκανα σε στρατιωτικο νοσοκομειο και εδωσα 1600 ευρω...με τον ιδιο γιατρο αν εκανα την επεμβαση σε καποιο απο τα ιδιωτικα νοσοκομεια που συνεργαζεται ο γιατρος θα πληρωνα 3500 (γιατι θα πληρωνα και το νοσοκομειο εκτοσ απο την αμοιβη του γιατρου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γεια σου!εγω την εκανα σε στρατιωτικο νοσοκομειο και εδωσα 1600 ευρω...με τον ιδιο γιατρο αν εκανα την επεμβαση σε καποιο απο τα ιδιωτικα νοσοκομεια που συνεργαζεται ο γιατρος θα πληρωνα 3500 (γιατι θα πληρωνα και το νοσοκομειο εκτοσ απο την αμοιβη του γιατρου)

Ναι.. κατάλαβα! Στο στρατιωτικό όμως δε μπορούν να πάνε πολίτες νομίζω, ε; Δηλαδή θα μπορούσα να βρω έναν γιατρό ιδιώτη που να μπορεί να χειρουργήσει σε νοσοκομείο ή θα πρέπει να πάω σε νοσοκομείο και να δω ποιούς γιατρούς έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι.. κατάλαβα! Στο στρατιωτικό όμως δε μπορούν να πάνε πολίτες νομίζω, ε; Δηλαδή θα μπορούσα να βρω έναν γιατρό ιδιώτη που να μπορεί να χειρουργήσει σε νοσοκομείο ή θα πρέπει να πάω σε νοσοκομείο και να δω ποιούς γιατρούς έχει;

Χωρίς να κόβω το κεφάλι μου, νομίζω πως δεν χρειάζεται να είσαι στρατιωτικός, για να χειρουργηθείς σε στρατιωτικό νοσοκομείο. Μια φίλη μου χειρουργήθηκε σε στρατιωτικό νοσοκομείο και δεν είχε καμία σχέση με το στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Νομίζω πως πλέον τα στρατιωτικά είναι ανοιχτά και για τους πολίτες. Για το 424 της Θεσσαλονίκης ισχύει σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
δεν χρειαζεται να εισαι στρατιωτικος...εγω τουλαχιστον δεν ειμαι!εμενα μου ειπανε για τον συγκεκριμενο γιατρο οτι ειναι καλος τον επισκεφτηκα στο ιατρειο του( εμεινα ευχαριστημενη ) και ο ιδιος με ρωτησε αν θελω να χειρουργηθω στο στρατιωτικο νοσοκομειο η αν προτιμω να χειρουργηθω σε μια απο τις ιδιωτικες κλινικες που συνεργαζεται...εγω πηρα πολυ γρηγορα την αποφαση να κανω την επεμβαση και ευτυχως ημουν τυχερη...εναν ακομη γιατρο ειχα επισκεφτει, ο οποιος ητανε και αυτος στρατιωτικος...γενικα ειμαι της αποψης οτι οι στρατιωτικοι γιατροι ( χωρις να θελω να υποβιβασω τους αλλους) οτι ειναι πααααρα πολυ καλοι ( αναφερομαι σε ολες τις ειδικοτητες οχι μονο στους πλαστικους).μην κολλατε μονο σε 2-3 ονοματα που εχουνε γινει γνωστοι λογω της tv ...ψαχτειτε λιγο παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annita123

Νεοφερμένος

Η annita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δεν χρειαζεται να εισαι στρατιωτικος...εγω τουλαχιστον δεν ειμαι!εμενα μου ειπανε για τον συγκεκριμενο γιατρο οτι ειναι καλος τον επισκεφτηκα στο ιατρειο του( εμεινα ευχαριστημενη ) και ο ιδιος με ρωτησε αν θελω να χειρουργηθω στο στρατιωτικο νοσοκομειο η αν προτιμω να χειρουργηθω σε μια απο τις ιδιωτικες κλινικες που συνεργαζεται...εγω πηρα πολυ γρηγορα την αποφαση να κανω την επεμβαση και ευτυχως ημουν τυχερη...εναν ακομη γιατρο ειχα επισκεφτει, ο οποιος ητανε και αυτος στρατιωτικος...γενικα ειμαι της αποψης οτι οι στρατιωτικοι γιατροι ( χωρις να θελω να υποβιβασω τους αλλους) οτι ειναι πααααρα πολυ καλοι ( αναφερομαι σε ολες τις ειδικοτητες οχι μονο στους πλαστικους).μην κολλατε μονο σε 2-3 ονοματα που εχουνε γινει γνωστοι λογω της tv ...ψαχτειτε λιγο παραπανω

melinaki στειλε μου αν θελεις me pm το ονομα του γιατρου που εκανες την επεμβαση....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δεν χρειαζεται να εισαι στρατιωτικος...εγω τουλαχιστον δεν ειμαι!εμενα μου ειπανε για τον συγκεκριμενο γιατρο οτι ειναι καλος τον επισκεφτηκα στο ιατρειο του( εμεινα ευχαριστημενη ) και ο ιδιος με ρωτησε αν θελω να χειρουργηθω στο στρατιωτικο νοσοκομειο η αν προτιμω να χειρουργηθω σε μια απο τις ιδιωτικες κλινικες που συνεργαζεται...εγω πηρα πολυ γρηγορα την αποφαση να κανω την επεμβαση και ευτυχως ημουν τυχερη...εναν ακομη γιατρο ειχα επισκεφτει, ο οποιος ητανε και αυτος στρατιωτικος...γενικα ειμαι της αποψης οτι οι στρατιωτικοι γιατροι ( χωρις να θελω να υποβιβασω τους αλλους) οτι ειναι πααααρα πολυ καλοι ( αναφερομαι σε ολες τις ειδικοτητες οχι μονο στους πλαστικους).μην κολλατε μονο σε 2-3 ονοματα που εχουνε γινει γνωστοι λογω της tv ...ψαχτειτε λιγο παραπανω

Melinaki στείλε και σε μένα σε παρακαλώ το όνομα του γιατρού σου σε προσωπικό μήνυμα και πες μου αν έμεινες ευχαριστημένη, τί ακριβώς έκανες;;;

Γενικά ΟΠΟΙΟΣ έχει εμπειρία από κάποιο δημόσιο νοσοκομείο θα παρακαλούσα να μου στείλει, αν θέλει, την περίπτωσή του... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flower_blooms

Νεοφερμένος

Η flower_blooms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γνωριζει κατι καποιος για τον Παυλ.? και γενικοτερα τιμες περιπου για ρινοπλαστικη... καλυπτει κ το ικα καποιο ποσό ε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γνωριζει κατι καποιος για τον Παυλ.? και γενικοτερα τιμες περιπου για ρινοπλαστικη... καλυπτει κ το ικα καποιο ποσό ε? :)

δεν εχω εμπειρία. από όσα διάβασα στο ίντερνετ (τα περισσότερα εδώ - διάβασα όλες τις σελίδες εδώ)
αθήνα ιδιωτικοί μέση τιμή 3500. θεσ/κη λιγότερα. επίσης άσχετα με την πόλη, σε κάποιες περιπτώσεις
διάβασα για 1000-1500. μην κρίνεις μόνο από την τιμή. έλεγξε κι άλλα πράγματα. εγώ αν είχα χρόνο,
αφού έψαχνα πληροφορίες στο ίντερνετ και κατέληγα σε μερικούς γιατρούς, θα την άραζα έξω από
ιατρείο να παρατηρώ μύτες, χαρές, κλάματα :)

νομίζω τα ταμεία δεν καλύπτουν το αισθητικό αλλά μόνο το λειτουργικό πρόβλημα.
διάβασα για 700 ευρώ κάλυψη για διάφραγμα αλλά ίσως είναι εντελώς λανθασμένο αυτό.

για αυτόν που ρωτάς, κάποιοι του καταλογίζουν ότι:
- κάνει σχεδόν όλες τις μύτες ίδιες, ίδιο καλούπι-τεχνική
- αν το αποτέλεσμα δεν είναι αρεστό, δεν παραδέχεται-διορθώνει
- δεν είναι ιδιαίτερα συζητήσιμος, δεν εξηγεί, σε κόβει λέγοντας τα δικά του και είναι ελαφρώς αλαζόνας
- δε δείχνει σε υπολογιστή προσομοίωση, παρά μόνο προχειρότητες στο πρόγραμμα ζωγραφική
(όχι ότι άλλοι που κάνουν προσομοίωση 3D πετυχαίνουν πλήρως αυτό που δείχνουν στον υπολογιστή.
κι εγώ μπορώ να χειριστώ ένα πρόγραμμα, να τα δείχνω όλα ωραία εκεί και το αποτέλεσμα να είναι χάλι.
όμως το 3D βοηθάει πολύ στο να συνεννοηθούν γιατρός-ασθενής για το επιθυμητό αποτέλεσμα.
δες αυτό το ωραίο βίντεο με εξομοίωση 3D www.youtube.com/watch?v=FtM7Y645KaQ )

- από την άλλη δεν άκουσα κάποιον να πει πήγε σε αυτόν και του κατέστρεψε τη μύτη, του έκανε ζημιά κτλ.
- επίσης ο συγκεκριμένος φαίνεται να έχει αριθμητικά πάρα πολλές επεμβάσεις στο ενεργητικό του
(χωρίς αυτό να είναι κατ' ανάγκην κάτι θετικό. θα μπορούσε να είναι αρνητικό, π.χ. να σκεφτεί
κάποιος ότι κάνει πρόχειρες-γρήγορες επεμβάσεις ή ότι 6000+ επεμβάσεις είναι εξωπραγματικό νούμερο.
για κάποιους ΑΛΛΟΥΣ μάλιστα έχουν πει ότι ίσως να μη χειρουργούν οι ίδιοι οι "γνωστοί" γιατροί
και ότι εκτελούν άλλοι τις επεμβάσεις, π.χ. συνεργάτες, μαθητευόμενοι, εξού και τα κακά αποτελέσματα.
δηλαδή ο "γνωστός" γιατρός λειτουργεί ως "βιτρίνα", ως πόλος έλξης ασθενών-πελατών, και μόλις σε ναρκώσουν φεύγει πάει σε άλλον. αυτό ίσως είναι πολύ τραβηγμένο αλλά κάποια κακά αποτελέσματα δικαιολογούν αυτές τις υποψίες).

ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ
ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΡΙΝΟΠΛΑΣΤΙΚΟ/ΩΡΛ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ.
τα σχόλια στο ίντερνετ δεν είναι όλα ειλικρινή. κάποια μπορεί να κρύβουν
επαγγελματικές σκοπιμότητες ή να είναι γνώμες εντελώς υποκειμενικές.

@flower_blooms, είχα κι εγώ παρόμοιες απορίες.
αν κάνεις κλικ στον αριθμό μηνυμάτων μου (κάτω απο την εικόνα μου),
θα εμφανιστούν και μπορείς να τα δεις. για να τα διαβάσεις ολόκληρα
ψάξε τα κοιτάζοντας την ημερομηνία και την ώρα που φαίνεται δεξιά τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top