Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Nαι.
Μ'αρέσουν τα έντονα χρώματα (ειδικά σε μελαχρινούς :redface: ). Ωραίο είναι και το ροζάκι-φουξάκι και το πορτοκαλί και το μπλε-οινοπνευματί.
Φορέστε κανένα χρωματάκι βρε αγόρια.Όχι όλο γκρι-μαύρο-άσπρο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εμένα δεν μου αρέσει πολύ το ροζ στους άντρες. αλλά υπάρχουν και κάποιοι που τους πάνε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω οπως εχω ξαναπει ροζ οχι ολα τα αλλα χρωματακια ναι ομως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εγω οπως εχω ξαναπει ροζ οχι ολα τα αλλα χρωματακια ναι ομως;)
Ετοιμάσου για κράξιμο σύντροφε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Εγώ ίσα ίσα που το βρίσκω cool και σέξι το ροζ στους άντρες. :)
Ροζ πουκάμισα ειδικά.
Σε παντελόνια μάλλον δεν μου πολυ αρέσει, εκτός κι αν είναι φόρμα οπότε ok.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelsarmoyta

Νεοφερμένος

Η stelsarmoyta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οχι ροζ στους ανδρες μην καψουν και ο λιγος ανδρισμος που απεμεινε στην γη!!!:P προσωπικα δεν το γουσταρω μου βγαζει κατι,εντελως μηχανικα, το...''θηλυπρεπες'' ειδικα κ αν βγαζει ματι τυπου φουξια.αντε συμβιβαζομαστε με ενα μωβακι κι αυτο σκουρο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ετσι πολυ σωστη εισαι ακου να φοραμε και ροζ ουστ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ετσι πολυ σωστη εισαι ακου να φοραμε και ροζ ουστ!:P

Δίκιο έχεις, ακούς εκεί ροζ, ουστ! Πάω να βάλω το τζιν, το μαύρο μπλουζάκι, να πιώ μια μπύρα να ρίξω και ένα ρέψιμο να επανέλθω στα κανονικά επιτέλους. Αυτό το θέμα νομίζω ότι μου μείωσε τη τεστοστερόνη και μου αύξησε τα οιστρογόνα μόνο και μόνο που το διάβασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
οχι ροζ στους ανδρες μην καψουν και ο λιγος ανδρισμος που απεμεινε στην γη!!!:P προσωπικα δεν το γουσταρω μου βγαζει κατι,εντελως μηχανικα, το...''θηλυπρεπες'' ειδικα κ αν βγαζει ματι τυπου φουξια.αντε συμβιβαζομαστε με ενα μωβακι κι αυτο σκουρο..:D
Έχω δει πάντως κυρίους με ακριβά κοστούμια, όπου το πουκάμισο, η γραβάτα ή το μαντήλι (συνήθως τα δύο τελευταία ασορτί) έχουν ροζ χρώμα. Ομολογώ ότι δεν μου φάνηκε καθόλου θηλυπρεπές αυτό, δεν υπήρχε καμμία gay υπόνοια στην όλη εμφάνιση, άντίθετα, μάλλον κομψό το βρήκα. Άσχετα που εγώ δεν φοράω κοστούμια και γραβάτες, δεν μπορούμε τόσους ανθρώπους να τους ...κακοχαρακτηρίζουμε έτσι τσουβαλιαστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamRider

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Κατα τη δικη μου λογικη το χρωμα στα ρουχα δεν ειναι αυτο που κανει καποιον αντρα. Και κατ'αρχην με ποια λογικη το ροζ ειναι καθαρα γυναικειο χρωμα...
Τεσπα εγω πιστευω πως σιγουρα και οι αντρες μπορουν να φορανε ροζ καποιες φορες, βεβαια οχι σε σημειο να ειναι πιο ροζ και απο την Ντορα την εξερευνητρια αλλα οπως ειπε και ο great chaos ενα ροζ πουκαμισο ή ενα ωραιο T-shirt πιστευω πως ειναι ακρως φυσιολογικο και προσωπικα μου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
αν ειναι πουκαμισο ή γραββατα ροζ πεθαινω μ αρεσουν πολυ σε εναν αντρα οπως και το γαλαζιο το οποιο ταιριαζει σε ολους!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αν ειναι πουκαμισο ή γραββατα ροζ πεθαινω μ αρεσουν πολυ σε εναν αντρα οπως και το γαλαζιο το οποιο ταιριαζει σε ολους!!!!!!!!!!


Και εμένα μου αρέσουν τα ροζ πουκάμισα και οι ροζ γραββάτες :D ταιριάζουν με τα εσώρουχά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως για να μην ξαγρυπνατε τα βραδια για απαντησεις στο θεμα, οι επιστημη εχει κανει καποιες μελετες, και υπαρχουν ενδειξεις οτι τα 2 φυλλα εχουν προτιμησεις στα χρωματα, που δεν οφειλονται σε ανατροφη/περιβαλλον/κουλτουρα (ροζ κοριτσια, μπλε αγορια).Ομως δεν ειναι αρκετές, οποτε μολις γινουν κι αλλες, θα ξερουμε πιο σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παντως για να μην ξαγρυπνατε τα βραδια για απαντησεις στο θεμα, οι επιστημη εχει κανει καποιες μελετες, και υπαρχουν ενδειξεις οτι τα 2 φυλλα εχουν προτιμησεις στα χρωματα, που δεν οφειλονται σε ανατροφη/περιβαλλον/κουλτουρα (ροζ κοριτσια, μπλε αγορια).Ομως δεν ειναι αρκετές, οποτε μολις γινουν κι αλλες, θα ξερουμε πιο σιγουρα.

ναι,, τα εχω διαβασει,,
το ροζ ειναι πχ το χρωμα της υγειας γονιμοτητας των θηλυκων..

αλλα για το μπλε-που ειναι το αγαπημενο μου χρωμα-δεν εχει βρεθει αναλογη εξηγηση για τα αρσενικα

βασικα εχω την εντυπωσ-και σε μενα ισχυει- οτι τα θηλυκα προτιμουν πιο ανοιχτα ζωηρα χρωματα..ενω τα αρσενικα πιο σκουρα,,επιβλητικα..καφε,γκρι,μαυρο,σκουρο μπλε..κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγω παντος οταν βλεπω αντρα με ροζ μου γυρνανε τα ντερα, μου ρχετε να του χωσω μπουνια. Δεν μπορω να θεωρισω καπιον που φοραει ροζ αντρα, εδω ομοφυλοφιλοι δεν φορανε ροζ και τα φοραει ενας "κανονικος"; Βεβαια μου γυρνανε τα ντερα γενικοτερα με αυτοςυ που ακολουθουνε πιστα μεχρι και στο πως ειναι το νυχι του μικρου δαχτιλου του ποδιου την μοδα αλλα ειδικα με της ροζ μπλουζες και αλλα που ειναι γυναικια κατα την γνωμη μου δεν μπορω
Ναι ξερω ειμαι ρατσιστης κλπκλπ, αλλα τι να κανω, αυτες της αρχες πειρα απο το σπιτι μου, εμαθα να ειμαι αντρας!


και ποιος εισαι εσυ που θα χωσεις μπουνια στο αλλον επειδη φορεσε ...ΡΟΖ ! ο καθενας μας ντυνεται οπως γουσταρει..αμα δεν αρεσε σε καποιους ..στα παλια μας τα παπουτσια... και επειδη εσυ δεν φορας ροζ δεν παει να πει οτι εισαι πιο αντρας απο καποιον αλλον με ροζ !
απλα ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικη εμφανιση,προσωπικοτητα,στυλιστικες προτιμησεις κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Σε βρίσκω απολύτως σωστή DOINA. Κάτι τέτοιες ακραίες απόψεις είναι αναχρονιστικές και πρέπει να είναι κατακριτέες. Αν είναι δυνατόν στον 21ο αιώνα να υπάρχουν ακόμη τέτοιες απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;
Όχι. Κατηγορηματικά. Ρητά και αμετάκλητα.
Απελθέτω απ' εμού το ποτήριον τούτο.
Εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια...:angelnot: :giveup:
Τους επιτρέπω να φοράνε μουσταρδί, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Όχι. Κατηγορηματικά. Ρητά και αμετάκλητα.
Απελθέτω απ' εμού το ποτήριον τούτο.
Εμένα μου αρέσουν τα γαλάζια...:angelnot: :giveup:
Τους επιτρέπω να φοράνε μουσταρδί, όμως.

Γιατί κατηγορηματικά? Κακό είναι κάποιος να αρέσει ένα ροζ ρούχο? Αυτά τα λέγαν τουλαχιστον μέχρι τη δεκαετία του '80.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ναι καλε,γτ να μην γινετε? σιγα...ισα ισα που σε μερικους παει το βρισκω κουλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
αναλόγως το ρούχο! Θα μ αρεσε ενα ροζ μπλουζάκι ας πούμε αλλα όχι ροζ κάλτσες! Δεν ξέρω γιατί αλλά μου κάνει κάτι περίεργο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top