Τα επαγγέλματα των στεκιτών!

Τι επαγγέλεστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Τεχνολογικό επάγγελμα (πχ ηλεκτρολόγος, πληροφορικάριος, τεχνικός)

    Ψήφοι: 43 23.9%
  • Νομικά (πχ δικηγόρος, δικαστής)

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Χρηματοοικονομικά (πχ λογιστής)

    Ψήφοι: 8 4.4%
  • Καλλιτεχνικό επάγγελμα (πχ web designer, γραφίστας, αρχιτέκτονας, ζωγράφος, διακοσμητής)

    Ψήφοι: 22 12.2%
  • Χωρίς ειδίκευση (πχ σερβιτόρος, delivery, promotion, φυλλάδια)

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Μαθητής

    Ψήφοι: 24 13.3%
  • Ιατρικά - Παραιατρικά

    Ψήφοι: 19 10.6%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Δεν ξέρω (!)/Δεν απαντώ (γιατί καλέ?)

    Ψήφοι: 1 0.6%
  • Γεωπονικά επαγγέλματα

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Media

    Ψήφοι: 3 1.7%
  • Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας)

    Ψήφοι: 15 8.3%
  • Θετικες επιστήμες (πχ μαθηματικός, φυσικός)

    Ψήφοι: 9 5.0%
  • Θεωρητικές επιστήμες (πχ φιλόλογος, θεολόγος)

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Παιδαγωγικά (πχ νηπιαγωγός, δάσκαλος σε δημοτικό σχολείο)

    Ψήφοι: 9 5.0%

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Να πω και για μενα:D

Ειμαι προσωπική βοηθός του CEO μιας εταιριας Ασφαλειας πληροφοριακων συστηματων ΙΤ Security,αλλα και γενικη γραμματεας!
[οφφ] και παιρνω επιτελους αδεια σε λιγες μερες!!!:clapup::clapup:[/οφφ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Εκτός από πολυτεχνίτισσα κι ερημοσπίτισσα, είμαι web designer, φοιτητρια Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων και αραιά και που βασανίζω τ' αυτιά του κόσμου τραγουδώντας σε live. Επίσης ερασιτεχνικά ασχολούμαι με τη στιχουργική κι έχω 2-3 full μελοποιημένα κομματάκια! Αυτάάά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα γιατί εν με έχετε??? ε? γιατί????

χημικός/software μηχανικός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Φιλόλογος εγώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μαθηματικός μου είπαν να λέω.


Αλλά από όλα κάνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Eγώ φοιτήτρια οικονομικών και πωλήτρια σε dvd club...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
σπουδάζω Ναυπηγός Μηχανολόγος Μηχανικός
δηλ. Ναυπηγός, Μηχανολόγος
και ολίγον από Αρχιτέκτονας, Πολιτικός Μηχανικός, Ηλεκτρολόγος, μα και Φυσικός και Μαθηματικός (τι κάνουμε εκεί μέσα :confused:)


...μα επειδή κατα καιρούς (τι λεω :P) εκτελώ χρέη συμβούλου- ψυχολόγου, πιάνεται αυτό ως δεύτερη δουλειά; :angel:


πς. το πώς συνδυάζονται τα δύο παραμένει άγνωστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Eγώ φοιτήτρια οικονομικών και πωλήτρια σε dvd club...:D

Έχω μια απορία: όταν λες πωλήτρια σε video club εννοείς τις τύπισσες που σου δίνουν τις ταινίες όταν δίνεις το χαρτάκι για ενοικίαση; Αφού δεν τα πουλάτε γιατί λέγεστε έτσι; Χρόνια το σκέφτομαι αλλά πρώτη φορά το αναφέρω σε ανθρώπους. :P

Και για να μην είμαι οφφ τόπικ άεργος και wannabe άνεργος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Σόρυ για το οφφτόπικ αλλά ο φίλτατος Φαντασμένος has a point σε αυτό που λέει...

Στο μαγαζί που δουλεύω εγώ τουλάχιστον μπορείς και να αγοράσεις τα dvd, όχι μόνο να τα δανιστείς. Και, ναι λοιπόν, είμαι από αυτές τις τύπισσες που πηγαίνεις με τον τίτλο της ταινίας, το τσεκάρω εγώ στο pc για να δω κωδικό και θέση στην αποθήκη και στο δίνω. Τόσο απλό...

Αλλά επειδή τώρα η άλλη κοπέλα που βοήθαγα λείπει διακοπές, και τους τίτλους τακτοποιώ και κανένα σφουγγαρισματάκι ρίχνω, ξεσκονίζω τα ράφια και άμα λάχει φτιάχνω και κανέναν καφέ στο αφεντικούλη!!:P Αμέ...κατανοητόν;;;

p.s οι μεγάλες πλάκες είναι όταν πρέπει να ξεσκονίσεις τις αισθησιακές...εκεί να δεις γέλια!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
p.s οι μεγάλες πλάκες είναι όταν πρέπει να ξεσκονίσεις τις αισθησιακές...:redface:
Έχει και τα ωραία της αυτή η δουλειά τελικά! :P :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Σόρυ για το οφφτόπικ αλλά ο φίλτατος Φαντασμένος has a point σε αυτό που λέει...

Στο μαγαζί που δουλεύω εγώ τουλάχιστον μπορείς και να αγοράσεις τα dvd, όχι μόνο να τα δανιστείς. Και, ναι λοιπόν, είμαι από αυτές τις τύπισσες που πηγαίνεις με τον τίτλο της ταινίας, το τσεκάρω εγώ στο pc για να δω κωδικό και θέση στην αποθήκη και στο δίνω. Τόσο απλό...

Αλλά επειδή τώρα η άλλη κοπέλα που βοήθαγα λείπει διακοπές, και τους τίτλους τακτοποιώ και κανένα σφουγγαρισματάκι ρίχνω, ξεσκονίζω τα ράφια και άμα λάχει φτιάχνω και κανέναν καφέ στο αφεντικούλη!!:P Αμέ...κατανοητόν;;;

p.s οι μεγάλες πλάκες είναι όταν πρέπει να ξεσκονίσεις τις αισθησιακές...εκεί να δεις γέλια!!!:redface:

Ωραία όλα αυτά αλλά όταν σε ρωτάνε τι δουλειά κάνεις λες αυτό το κατεβατό; Όνομα δεν έχει; :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγω είμαι φοιτητης οικονομικων-πληροφορικης τει ,αλλα με το ζορι μου παει η σχολη..είμαι τεχνολογος εκ γενετης...Μικρος ,ζηταγα "γαργαλεια":) για παιχνιδια...μου αρεσουν όλα τα μηχανηματα,υπολογιστες ρομποτ,είμαι μυαλο της εφαρμογης, και μου αρεσει και η ζωγραφικη και τα 3d γραφικα-παιχνιδια...Βασικα έχω τσιπ στον εγκεφαλο:P


τι προοπτικες μπορει να έχω αν παρατησω τη σχολη για να δουλεψω σε εταιριες υπολογιστων ή γραφικων?Με ενδιαφερει ιδιαιτερα το υλικο υπολογιστη και τα 3d games.....Υποθετικα λεμε τωρα..χωρις πτυχιο ποσο μπορεις να προχωρησεις?Αν αγαπας πραγματικα τους υπολογιστες...Πόσο απαραιτητο είναι πραγματικα το πτυχιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Είμαι Σχεδιάστρια αρχιτεκτονικού σχεδίου.
Είμαι υπάλληλος σε ένα γραφείο κατασκευών και αδειών, οικοδομών.
Η καλύτερη σχεδιάστρια...... χαχαααχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bou

Νεοφερμένος

Η bou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τον Νοεμβριο τελείωσα πολιτικός μηχανικός.Τώρα ψάχνω για δουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τώρα τελευταία κάνει μεγάλη θραύση το επάγγελμα του "ανέργου"!!!
Άντε μπας και ανοίξει ο καιρός και βρούμε καμιά δουλειά του ποδαριού(ακόμα και σε αυτές κρίση υπάρχει),και μαζέψουμε κανα φράγκο για να ξαναμπούμε στον δρόμο της σπουδής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
προς το παρον σπουδαζω αρα θα δειξει το μελλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γεωπονικα=γεωργικα; :P
Οι οικοδομοι που ειναι;!
Εμεις οι τριπλοθεσιτες γιατι δεν μπορουμε να ψηφισουμε και τα 3;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Σε λίγο θα ψάχνουμε τον εργαζόμενο του φόρουμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Φοιτήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αργόσχολος :)

Πιαιδά δεν έχει νόημα τι έχετε τελειώσει αλλά που δουλεύετε. Το φοιτητής αν και ειναι ασχολία δεν είαι δουλειά. Ούτε αυτό που σπουδάσαμε δε μας το κάνει δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top