Ψηφιακή Τηλεόραση και Αποκωδικοποιητής

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι λογικό που άλλαξαν τα χρώματα; Έγιναν πολύ έντονα και κουραστικά.Για αυτό το λόγο χρειάζεται ο αποκωδικοποιητής;
(Ok, δεν το κατέχω το άθλημα:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:mad: ο αποκωδικοποιητής μου δεν είναι mpeg 4 :mad:. Το περίμενα αλλά είχα μια κρυφή ελπίδα :(

Αυτή η ερτ δεν παίζεται.... Τους αγώνες του μουντιάλ δεν μπορούσε να τους βάζει και στο sport+...... να τους βλέπουμε τουλάχιστον με μεγαλύτερη ανάλυση.

Theodora τα χρώματα/contrast τα αλλάζεις στις ρυθμίσεις ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις του αποκωδικοποιητή. Χωρίς ψηφιακό δέκτη δεν πιάνεις καθόλου την Digea.... Αυτά που βλέπεις είναι τα αναλογικά τώρα πως άλλαξαν τα χρώματα μάλλον κάποιο μικρό σου αδελφάκι έπαιζε με το τηλεκοντρολ

Προσωπικά δεν είμαι κατά της Digea. Επειδή οι γονείς μου είναι κόρινθο και έχουν μισό χρόνο digea... η ποιότητα είναι σαφώς καλύτερη... Απλώς έπρεπε να συνενοηθούν πιο πριν για να μην αγοράζει τσάμπα ο κόσμος εξοπλισμό..... Εγώ θα αγοράσω το φθινόπωρο μόλις αρχίσει το champions leage καινούριο αποκωδοικοποιητή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω μια απορια.Εγω εχω την LG Scarlet και εχει ενσωματομενο αποκωδικοποιητή.Ομως μονο τα ψηφιακα της ΕΡΤ μπορω να δω.Οταν ψαχνω ομως για αλλα ψηφιακα καναλια δεν βρισκω τιποτα και εχω χασει και το manual.Εχει κανεις καμια ιδεα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μηπως ειναι μονο mpeg2 ο αποκωδικοποιητης?

εψαξες στις συχνοτητες του ψηφιακου σηματος digea και δεν βρηκες τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ναι τελικα ειναι mpeg-2.γαμωτο!!!πρεπει να παρω αποκωδικοποιητη τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ενταξει ρε παιδια το θεμα με τους αποκωδικοποιητες.Αλλα,αναλογιστηκαν και τις οικογενειες οι οποιες μπορει να διαθετουν μια τηλεοραση,αλλα να μην διαθετουν τα βασικα αγαθα για την επιβιωση τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πρακτικα αν εχεις τηλεοραση,μπορεις να δωσεις λιγο πανω απο 30 ευρω και δοσεις εστω για εναν αποκωδικοποιητη..
που ειναι μια και εξω αγορα..αλλωστε το ψηφιακο σημα βοηθα δυσκολες περιοχες και τφωχους ανθρωπους με χαλια κεραιες ή μηδαμινες ,αφου το ψηφιακο σημα ειναι πιο ευκολο να το πιασεις....δεν θελει ενισχυτες και πολυπλοκες ακριβες κεραιες..

και πιανει μονο σε 2 το πολυ συχνοτητες ,και οχι σε 100 που χρειαζεται η αναλογικη που πρεπει να γυριζεις σαν τρελος την κεραια γυρω γυρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μπορείς να δεις. Η Νέα Σμύρνη δεν λαμβάνει σήμα από Αίγινα.

@Hρώ:

Δεν χρειάζεται να αναπαράγεις ανούσια chain mail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
το ποστ της ηρούς ήταν τροφή για συζήτηση , γεγονός που καθιστά την δική σου παρατήρηση ανούσια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ερώτηση από άσχετη (μη γελάσετε -.- )

Αποκωδικοποιητή θέλουν όλες οι τηλεοράσεις του σπιτιού ή μόνο η μία και λειτουργεί για όλες, γιατί έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
το ποστ της ηρούς ήταν τροφή για συζήτηση , γεγονός που καθιστά την δική σου παρατήρηση ανούσια :)

Αυτό το λες εσύ που δίνεις σημασία σε κάθε είδους scam.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ερώτηση από άσχετη (μη γελάσετε -.- )

Αποκωδικοποιητή θέλουν όλες οι τηλεοράσεις του σπιτιού ή μόνο η μία και λειτουργεί για όλες, γιατί έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας; :redface:

Πλάκα πλάκα εγώ έχω μια παλιά τηλεόραση (δηλαδή δεν είναι επίπεδη πλάσμα κτλ κτλ αλλά χοντρομπαλού στο μέγεθος). Αυτές παίρνουν αποκωδικοποιητή ή θα πρέπει να αγοράσω καινούρια με το μαραφέτι; Πείτε ρε παιδιά τι πρέπει να κάνουμε δεν έχω ιδέα από αυτά και από ότι κατάλαβα θα έπρεπε να το είχα κάνει ήδη :P

edit: Απάλευτε ξέρεις τον εποτέ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Eίναι συμβατή με αποκωδικοποιητή, μην άγχεσαι :)

(δεν τον ξέρω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα εγώ έχω μια παλιά τηλεόραση (δηλαδή δεν είναι επίπεδη πλάσμα κτλ κτλ αλλά χοντρομπαλού στο μέγεθος). Αυτές παίρνουν αποκωδικοποιητή ή θα πρέπει να αγοράσω καινούρια με το μαραφέτι; Πείτε ρε παιδιά τι πρέπει να κάνουμε δεν έχω ιδέα από αυτά και από ότι κατάλαβα θα έπρεπε να το είχα κάνει ήδη :P

edit: Απάλευτε ξέρεις τον εποτέ; :P
δεν έχει σημασία αν είναι παλιά, αρκεί να έχει ανάλογη υποδοχή από πίσω. Θα κοιτάξεις αν έχει, εκτός από το βίσμα υποδοχής της κεραίας, άλλες υποδοχές όπως scart (με πολλά δοντάκια).
Να ξέρετε ότι κάθε τηλεόραση χρειάζεται δικό της αποκωδικοποιητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εγω τι να πω ..που ειμαι πατρα και θα εχω ψηφιακη τελος καλοκαιριου..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ωωω τέλεια! Δηλαδή 3χ40 = 120 ευρώ.
Μπράβο ρε -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Eίναι συμβατή με αποκωδικοποιητή, μην άγχεσαι :)

(δεν τον ξέρω :P )

δεν έχει σημασία αν είναι παλιά, αρκεί να έχει ανάλογη υποδοχή από πίσω. Θα κοιτάξεις αν έχει, εκτός από το βίσμα υποδοχής της κεραίας, άλλες υποδοχές όπως scart (με πολλά δοντάκια).
Να ξέρετε ότι κάθε τηλεόραση χρειάζεται δικό της αποκωδικοποιητή

Ευχαριστώ αδέρφια ελπίζω να μη μου καταργήσουν το αναλογικό σήμα σύντομα βέβαια γιατί τα καλώδια τα σιχαίνομαι.

και εγω τι να πω ..που ειμαι πατρα και θα εχω ψηφιακη τελος καλοκαιριου..:worry:

Σε καταλαβαίνω Άγγελε. Καλοκαίρι είναι, θα βάλει το νέο πακέτο τσοντών το alter (αν και θέλω να δω τη τσόντα με τα αόρατα πέη και σε ψηφιακή version) πως να το κάνουμε, είναι άλλο πράγμα να τα βλέπεις digital. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω Άγγελε. Καλοκαίρι είναι, θα βάλει το νέο πακέτο τσοντών το alter (αν και θέλω να δω τη τσόντα με τα αόρατα πέη και σε ψηφιακή version) πως να το κάνουμε, είναι άλλο πράγμα να τα βλέπεις digital.
πώς με ξερειςςςς....:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Εγω παντως Νεα Σμυρνη βλεπω μια χαρα ακομα χωρις αποκωδικοποιητη!:worry::worry: αλλαζει σταδιακα περιοχη περιοχη??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κάνανε 16/9 και τα αναλογικά σήματά τους τα κανάλια ή μου φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top