Εδώ κάνουμε δίαιτα!

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Νεράιδα κι εγώ έτσι την ξέρω την δυσανεξία, υπάρχουν δηλαδή άνθρωποι που όταν τρώνε γαλακτοκομικά πχ, έχουν πρόβλημα (ένα ανιψάκι μου έχει αυτήν την ασθένεια και δεν κάνει να τρώει καθόλου γαλακτοκομικά). Αλλά επειδή "φοριέται" πολύ η δυσανεξία τελευταία, υπάρχουν πολλοί απατεώνες που κοροιδεύουν τον κόσμο και βγάζουν λεφτά με το τσουβάλι. Δε μπορεί πχ να μου λέει η άλλη οτι της έκανε ένα "τεστ" ο "δυσανεξιολόγος" και της είπε οτι αν τρώει κολοκύθια δεν αδυνατίζει. Έλεος, ράψτο κοπελιά και κόψε τα γλυκά που σαβουρώνεις να δεις τι ωραία που θα αδυνατίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι συμφωνω, γι αυτο ειπα πως η εξεταση στην οποια αναφερθηκα δε λεγεται τεστ τροφικης δυσανεξιας...αλλα πρεπει να ονομαζεται γονιδιακό Τest διατροφής DNA Cellf Genetic Assessment ....
Χωρις να ειμαι και εγω 100% οτι αυτο ειναι...Γι αυτο που ειμαι σιγουρη 100% ειναι οτι υπαρχει αυτη η εξεταση που βρισκει ποιες τροφες δε μεταβολιζει ο οργανισμος. Το εχει κανει μια φιλη μου. Και οπως προειπα ηταν δυσκολη η περιπτωση της και στο τελος ειδε αποτελεσμα.
"το ραβω" και χανω κιλα δε δουλευει σε ολους...:) Και δεν ειναι και η καλυτερη λυση...μια ισορροπημενη διατροφη χρειαζεται...κατα κυριο λογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να μπω ανάμεσα και να πω κάτι άσχετο :P
συνήθως η πρώτη βδομάδα της δίαιτας είναι η δύσκολη


είμαι στην 3η μέρα και είμαι καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως θαυμαζω πολυ τα ατομα που μπορουν και ελεγχουν τι τρωνε...και ειναι ικανα για διατροφη....
Δεν αντεχω τους περιορισμους..και δη στο φαγητο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χαχαχαχ ΚουΕ κι εγώ. Έχω λυσσάξει της πείνας βέβαια αλλά σιγά σιγά το συνηθίζω (σήμερα όμως έφαγα κι ένα κουλουράκι :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπράβο Kouedini!!!!
Όσο για το test... Αν είναι κάτι που κάνει γιατρός, ενδοκρινιλογος δηλαδή, θα το δεχόμουν... μάλλον... αλλιώς δε με πείθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ ευτυχώς δεν μπορώ να πω ότι έχω νιώσει πείνα (ακόμα!)
έκανα μόνο μια αμαρτία... ζυγίστηκα :redface: ξέρω δεν κάνει, πρέπει να κλείσω τη βδομάδα αλλά δεν αντέχω αυτό το μαρτύριο ρε γμτ της μιας φοράς τη βδομάδα
θέλω να βλέπω όλη την εξέλιξη :P

και τώρα που το συζητάμε... ας πάρω να φάω το σνακ μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ααααα, εγώ δε μπορώ, ζυγίζομαι κάθε πρωι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ααααα, εγώ δε μπορώ, ζυγίζομαι κάθε πρωι :P


ααααααα οκ! άρα καλή είμαι εγώ :P
πάντως πιστεύω ότι τα πρώτα κιλά θα τα χάσω αέρα... είναι της εγκυμοσύνης και πιστεύω ότι επειδή δεν έχουν "κάτσει" πάνω μου ότι θα φύγουν και γρήγορα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ni, είναι... Γί αυτό ρωτάω, πως ήταν για όσες το πέρασαν, να ξέρουμε κι εμείς... Πχ η Corpse τα έχασε ξαφνικά, βρέθηκε με -3 κιλά! ʼλλοι χάνουν μια εβδομάδα, δε χάνουν άλλη, και μετά πάλι στρώνει... Aλλοι πρέπει να κάνουν κάποια αλλαγή στο τι/πως τρώνε!

Χαχα, μ'αρεσει που κρατας το διατροφικο μου ημερολογιο βρε γιδωμ:D
Εμενα κολλαει πολυ οταν μειωνω θερμιδες/λιπαρα αλλα δεν κινουμαι. Βεβαια εχω περασει και φασεις που με προσεγμενη διατροφη δε χανω γραμμαριο για 2-3 βδομαδες, αλλα ακομα δεν εχω εντοπισει τι με ξεκουναει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, κατάλαβα...
Είδες πώς σε μαθαίνω by heart; :P

Θενκς πάντως, όποια άλλη έχει βιώματα που της χάραξαν την καρδιά και ζυγαριά, από κόλλημα μεταβολισμού, μιλάτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ με έβγαλαν off! :P
Καλά, μη μασάτε οι υπόλοιπες... Θα δείτε, σε λίγο που θα μπει η κοιλια λίγο μέσα, ούτε που θα σκέφτεστε σοκολάτες και λοιπά!
Κάνετε κοιλιακούς?
Και: αν οποιαδήποτε στιγμή κάνετε μια πιο σομπάτι ατασθαλία, ΠΕΊΤΕ το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ατασθαλία από την πρώτη εβδομάδα? :P
Νταξ εγώ έκανα μια, έφαγα μια φρυγανια και μιση φέτα τυρί και ένα τίνι τάινι κομματάκι σοκολάτα υγείας (την υπόλοιπη την πέταξα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ατασθαλία από την πρώτη εβδομάδα? :P
Νταξ εγώ έκανα μια, έφαγα μια φρυγανια και μιση φέτα τυρί και ένα τίνι τάινι κομματάκι σοκολάτα υγείας (την υπόλοιπη την πέταξα)


Αυτο ειναι δυο ατασθαλιες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εντάξει είναι δύο.

Τς τς τς, τι άνθρωποι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ατασθαλία από την πρώτη εβδομάδα? :P
Νταξ εγώ έκανα μια, έφαγα μια φρυγανια και μιση φέτα τυρί και ένα τίνι τάινι κομματάκι σοκολάτα υγείας (την υπόλοιπη την πέταξα)

Ελα ρε αδέσποτο αυτό δεν είναι τίποτα! Χαρά στο κουράγιο σου που πέταξες την σοκολάτα! Εγώ θα την έτρωγα όλη :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ελα ρε αδέσποτο αυτό δεν είναι τίποτα! Χαρά στο κουράγιο σου που πέταξες την σοκολάτα! Εγώ θα την έτρωγα όλη :P!

Μπα δεν είχα όρεξη. Να φανταστείς την άφησα στην καφετέρια που είμασταν.
Και μετά το βράδυ δεν είχα όρεξη να φάω και δεν έφαγα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μπα δεν είχα όρεξη. Να φανταστείς την άφησα στην καφετέρια που είμασταν.
Και μετά το βράδυ δεν είχα όρεξη να φάω και δεν έφαγα τίποτα.

Μπράβο :thumbup:! Μα εγώ να έχω πάντα όρεξη :worry::P!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδιά εύχομαι ΚΑΘΕ επιτυχία μέσα απ' την καρδιά μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι κι εγώ έκανα μια ατασθαλία :P έφαγα δύο φυστίκια κάσιους :P

μωρέ.... ατασθαλία δεν έκανα αλλά δεν βλέπω να χάνω το βάρος που περίμενα - έλπιζα την πρώτη βδομάδα :/:
μόνο 1 κιλό μέχρι στιγμής :( απελπισία....
ξέρω ότι ένα κιλό τη βδομάδα είναι καλά αλλά έλπιζα τον πρώτο καιρό να έχανα κάτι τις παραπάνω.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top