Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ που έχω συνδέσει την tv με το λαπτοπ μου παίζει μια χαρά και χωρίς κάποιο ειδικό πρόγραμμα
α δηλαδη βαζεις το cd και σου εμφανιζει την επιλογη στην τηλεοραση? σορυ αν ρωταω κατι αυτονοητο αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε εξυπηρετούσε αυτό:
αγόρασα ένα tv tuner, σε μορφή usb, (15 ευρώ ) και βλέπω τηλεόραση μέσω της οθόνης του υπολογιστή. Έχει υποδοχή για την κεραία της τηλεόρασης, την έχω συνδέσει. Εσύ , από ό,τι γράφεις, έχεις ήδη αγοράσει την τηλεόραση...Δεν πειράζει, το γράφω έτσι γενικά, προς γνώσιν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ :) τελευται ερωτηση..αγορασα μια τηλεοραση για το καινουριο σπιτι και πηρα ενα καλωδιο για να συνδεεται με το λαπτοπ..ας πουμε οτι βαζω ενα cd να δω στο λαπτοπ..πως μπορω να δω την ταινια στην τηλεοραση? χρειαζεται καποιο προγραμμα?
αν δεν γινει αυτοματα τοτε πρεπει μεσα απο της ρυθμισεις της οθονης να επιλεξεις οτι εχεις 2 οθονες συνδεδεμενες στην καρτα γραφικων . ειναι αρκετα ευκολο . πηγαινε στις ρυθμισης της οθονης και θα το βρεις . αν εχεις προβλημα στειλε μου μηνυμα να σου στειλω ακριβως τι πρεπει να κανεις . αρκει να μου πεις τι windows εχεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
ΗDMI καλώδιο-αν έχεις HDTV
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν εχεις tv με hd εικονα και το laptop εχει θυρα HDMI τοτε


Αλλιως

και εισαι ενταξει λογικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Mε το HDMI έχεις και εικόνα και ήχο έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αχα.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι απο το καλωδιο HDMI περνα ηχος. Για να ακουγετε απο την τηλεοραση ο ηχος αυτος και οχι απο τα ηχεια (αν αυτο θες ) τοτε νομιζω πως αλλαζεις τις ρυθμισεις στον driver της καρτας ηχου σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Mε το HDMI έχεις και εικόνα και ήχο έτσι;

ναι,,αυτη η ειναι η διαφορα ,,

ενω τα αλλα καλωδια dvi, κλπ που συνδεεται η οθονη ειναι μονο εικονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αχα.Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι απο το καλωδιο HDMI περνα ηχος. Για να ακουγετε απο την τηλεοραση ο ηχος αυτος και οχι απο τα ηχεια (αν αυτο θες ) τοτε νομιζω πως αλλαζεις τις ρυθμισεις στον driver της καρτας ηχου σου...

ναι,,αυτη η ειναι η διαφορα ,,

ενω τα αλλα καλωδια dvi, κλπ που συνδεεται η οθονη ειναι μονο εικονα..

Cool, thanks guys. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Καλημέρα..δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά έχω ένα πρόβλημα..! 'Ανοιξα μια σελίδα με τον firefox και το avast antivirus μου βγαλε από κάτω ότι αντιμετωπησε έναν "δούριο ήππο" και ότι θα τον μπλοκάρει! Αυτό σημαίνει ότι τώρα είναι ασφαλής ο υπολογιστής ή όχι?? Εκανα έναν γρήγορο έλεγχο και δεν βρέθηκε τίποτα..παρά μόνο μου λέει ότι στο ιστορικό υπάρχουν 4μολυσμένες σελίδες οι οποίες και αποκλείστηκαν! Λέτε να έχω πρόβλημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οχι,,το μπλοκαρε..

αμα θες για ασφαλεια,,ριξε ενα καθαρισμα ιστορικου και σελιδων του firefox εργαλεια /εκκαθαριση

ή στο avast βρες να καθαρισεις την καραντινα που εχει τιποτα ισως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andriana93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Οκ! Σ ευχαριστώ!Πάντως η σελίδα δεν φαινόταν ύπουλη..! Θα κάνω αυτό με το firefox γιατί δεν θέλω να μπλέκομαι με το avast(φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα)Ευχαριστώ πολύ πάντως..τουλάχιστον να ξέρω ότι όντως δεν κόλλησα τίποτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδιά αγόρασα το ενσύρματο optical mouse 200 microsoft κι έχω πρόβλημα.

Το Pc δν αναγνωρίζει την συσκευή. Unkown device.

Αυτό συμβαίνει κι στις τρείς θύρες usb ενώ αυτές δουλεύουν κανονικά με τα φλασάκια κι τον εξωτερικό σκληρό.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Υγ. Τσέκαρα ότι όλα τα σχετικά driver είναι οκ, έκανα unistall τις θύρες μήπως είχαν κολήσει...τπτ

Τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ειχε μεσα cd driver και το εκανες install;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ειχε μεσα cd driver και το εκανες install;

Όχι δεν είχε... συνήθως αυτές οι συσκευές είναι plug & play
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ..! Μηπος ειναι θεμα συμβατοτιτας; Τι λειτουργικο εχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια υπαρχει λογικη εξηγηση στο να μικραινουν ξαφνικα τα γραμματα στο Mozilla? το παθαινω στο καινουριο μου λαπτοπ..ειδικα η σελιδα του google βγαινει σε θεομικρα γραμματα που δεν μπορω να διαβασω με την καμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παιδια υπαρχει λογικη εξηγηση στο να μικραινουν ξαφνικα τα γραμματα στο Mozilla? το παθαινω στο καινουριο μου λαπτοπ..ειδικα η σελιδα του google βγαινει σε θεομικρα γραμματα που δεν μπορω να διαβασω με την καμια
Ctrl + "+" πάτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Χμμ..! Μηπος ειναι θεμα συμβατοτιτας; Τι λειτουργικο εχεις;

όχι δεν είναι. Έχω xp sp3... μάλλον το μπαλονάκι τον windows για πρώτη φορά έχει δίκιο κι έχει κάποια βλάβη το ποντίκι... τι το ήθελα κι εγώ κι το αγόραζα απο το κοτσόβολο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δυσκολο να εχει προβλημα το mouse, αλλα μαλλον ειναι η μονη πιθανοτιτα που μενει! Πρεπει να εχει εγκυηση παντος, οποτε να τους το επιστρεψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top