Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κανε κανα σκαν με αντιικο, πρωτα.. και μετα αν δεν ειναι ιος..
κανε ανασυγκροτηση δισκου

κανε ενα full καθαρισμα και βελτιωση με αυτο
και γω το κανω και τρεχει ο υπολογιστης σφαιρα.. ασφαλεσταστο και τσαμπα..

θερμοκρασιες ειδες καθολου?
δες τες με αυτο εδω ουτε εγκατασταση δεν θελει.. μηπως δεν ακουμπαει καλα η ψυκτρα στον επεξεργαστη ή τιποτε αλλο.
οταν κολλαει πολυ,,δες τις θερμοκρασιες..αν ανεβαινουν

αλλιως φορματ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αυτό που καταρρέει τόσο ο flash..., είναι απίστευτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αυτό που καταρρέει τόσο ο flash..., είναι απίστευτο...
Φταίει λίγο η έκδοση:P Ή μπορεί να φταίει η υποστήριξη του browser. Εγώ, μόνο όταν χρησιμοποιώ firefox καταρρέει το flash, με όλους τους υπόλοιπους browsers, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα:worry:

Λύση: Αν έχουμε τους καινούργιους browsers(opera 10.60+, firefox 4.0, google chrome, Internet explorer 9) και μας καταρρέει το flash συχνά, μπορούμε να ενεργοποιήσουμε τη λειτουργία html5 στο youtube, ώστε να βλέπουμε τα video, που θέλουμε. Για ενεργοποίηση, πηγαίνουμε εδώ και πατάμε "είσοδος στη δοκιμή του html5 (=join html5 trial)". Το μόνο που θέλουμε όμως, είναι ο υπολογιστής μας να έχει καλές επιδόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Καλημέρα.
Tον firefox 4.0 έχω.
Υπάρχει κάποιος browser που να μοιάζει με τον firefox;

Να σου πω, jj!, δεν πειράζει, θα πορευτώ ως έχει. Απλά, τον πόνο μου είπα. :PMerci beaucoup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε μενα δεν καταρρει ποτέ..με firefox..:worry:

οταν εχεις ανοιχτο τον firefox κανε cntrl alt delete και δες,,τρεχει καποιο
plugin-container.exe?



βαλε about:config
στον firefox και πατα ipc στο ψαξιμο

εκει κανε με διπλοπατημα ή δεξι κλικ ολα τα true false και αν σου κρασαρει ο flash ξανα να μου γραψεις:D
εγω το εκανα και ολα τρεχουν γρηγοροτερα,,και ποτέ κρασαρισμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλημέρα.
Tον firefox 4.0 έχω.
Υπάρχει κάποιος browser που να μοιάζει με τον firefox;

Να σου πω, jj!, δεν πειράζει, θα πορευτώ ως έχει. Απλά, τον πόνο μου είπα. :PMerci beaucoup.
O flock, άλλα "project discontinued":/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω ένα αρχείο ppt το οποίο πάει να μου το ανοίξει με άλλα προγράμματα.
Πάω Άνοιγμα με.. και στις Ιδιότητες αλλά δε μου βγάζει να επιλέξω το Powerpoint παρόλο που κάνω αναζήτηση.
Τα άλλα αρχεία ppt που μου ήρθαν μαζί με αυτό τα ανοίγει μια χαρά, αυτό όχι.
Τι να κάνω πριν σπάσω το pc μου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
O flock, άλλα "project discontinued":/:
Δεν κατάλαβα.:P
Θα τα κάνω όσα μου είπες, δεν μπορώ να υποσχεθώ το πότε...:/:Αφού είμαι τόσο "ανεπρόκοπη", είπα να μη σε ζαλίζω άλλο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα.:P
Θα τα κάνω όσα μου είπες, δεν μπορώ να υποσχεθώ το πότε...:/:Αφού είμαι τόσο "ανεπρόκοπη", είπα να μη σε ζαλίζω άλλο...:P
Ο flock είναι παρόμοιος του firefox, άλλα διακόπηκε η ανάπτυξή του.

Κανείς δε με ζαλίζει εμένα, έχω πολλή υπομονή:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω ένα αρχείο ppt το οποίο πάει να μου το ανοίξει με άλλα προγράμματα.
Πάω Άνοιγμα με.. και στις Ιδιότητες αλλά δε μου βγάζει να επιλέξω το Powerpoint παρόλο που κάνω αναζήτηση.
Τα άλλα αρχεία ppt που μου ήρθαν μαζί με αυτό τα ανοίγει μια χαρά, αυτό όχι.
Τι να κάνω πριν σπάσω το pc μου; :P

Ίσως σου το άνοιγε, αν άλλαζες την επέκταση του αρχείου σε .pps
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Διάβασα κάπου ότι ο adobe reader μπορεί να γίνει, -αν κατάλαβα σωστά-, φορέας "ιών". Μπορέιτε να το εξηγ'ησετε περισσότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά των υπολογιστών!

Φτιάχνοντας μία διαδραστική-πολυμεσική (ή όπως θετε πείτε τη) με το adobe flash, και σε κάποια στιγμή έπρεπε να βάλω γλώσσα για να λειτουργήσει το κουμπί. Αλλά μας έβγαλε TypeError: Error #1009: Cannot access a property or method of a null object reference και ούτε ο καθηγητής μου μπορούσε να δει τι λείπει. Έψαξα και σε forums για αυτό το πρόβλημα και διάβασα ότι θα έπρεπε να κάνω ένα κενό frame πριν την "loaded swf". Το κάναμε και δεν λειτούργησε.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ή τι μπορούμε να κάνουμε τελικά;

O κώδικας που χρησιμοποιήσαμε είναι αυτός.Στο 270 frame υπάρχει το κουμπί και όταν πατηθεί θα πρέπει να πάει στο 271 frame.

stop();
btn_1.addEventListener(MouseEvent.CLICK,spiti1);
function spiti1(event:MouseEvent):void{
gotoAndPlay(271)
}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω να παραδώσω μια εργασία σε cd και δεν μπορώ να το αντιγράψω, yeah!
Έχω το cdburnerxp (κάπως έτσι) και μου λέει δεν έχει δίσκο και τέτοια.
Λίγη help καθώς άρχισα να παραδίδω πνεύμα από την κούραση. :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα windows γραφουν cd..:worry:

ξεχωρο προγραμμα imgburnαξιοπιστο,,και δωρεαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πώς το κάνω στα windows;
Δεν έχω διάθεση να ψάχνω και όσο για πρόγραμμα θα ψαχτώ όταν έχω χρόνο. (Α ρε εξεταστική!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για απλα δεδομενα ,δεξι κλικ αποστολη προς cd rw κλπ..
ή απλα αντιγραφη και επικοληση στο cd στον υπολογιστη μου..

και ανοιγεις το cd και πατας εγγραφη των δεδομενων..πανω αριστερα νομιζω..
ο πιο αξιοπιστος τροπος εγραφης..ειναι..με windows

τα xp που εχω εγω γραφουν μονο cd τα win 7 γραφουν και dvd νομιζω..
για win 7 οδηγιες

mastered format ειναι η κοινη εγγραφη απο ότι καταλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είχε κάπου εγγραφή αλλά γράφτηκε!
Thanks! :D

(Πόσο άσχετη φαίνομαι Θεέ μου!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ναι, τα windows 7 θα γράφουν DVD, αφού γράφουν και τα Vista:P

Πληροφοριακά, και ο windows media player μπορεί να γράψει CD τραγουδιών, άλλα δεν είναι της παρούσης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τότε να μη βάλω στο μέλλον κάποιο πρόγραμμα αντιγραφής;
Είμαι καλυμμένη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top