• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Kάνναβη και παρενέργειες

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
point is? ρωτησες αν ξερεις καποιον που να κανει χρηση και να ειναι οκ, εγω ξερω πολλους, αλλα για να μην σου φερω παραδειγμα καποιο γνωστο μου σου εφερα γνωστους τελεια. Την εννοια του αντιπαραδειγματος την ξερεις? Προφανως οχι.

Το ότι δεν αισθάνονται τέλεια δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας. Δεν έχει πολλές παρενέργειες (λιγότερες και από το τσιγάρο) αλλά αυτό το πράγμα το κάνει ύπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Για τον μπάφο τώρα...όταν λέω ότι το κάνει όλη μέρα, εννοείται ότι ΔΕΝ είναι με ένα τσιγάρο στο στόμα όλη μέρα, αλλά ότι κάνει 2-3-4 την ημέρα. Αυτό ναι, έχει μεγάλη-τεράστια διαφορά από το να κάνεις ένα όποτε το θυμηθείς. Οι συνειρμοί που κάνεις δεν έχουν σχέση με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Για τον μπάφο τώρα...όταν λέω ότι το κάνει όλη μέρα, εννοείται ότι ΔΕΝ είναι με ένα τσιγάρο στο στόμα όλη μέρα, αλλά ότι κάνει 2-3-4 την ημέρα. Αυτό ναι, έχει μεγάλη-τεράστια διαφορά από το να κάνεις ένα όποτε το θυμηθείς. Οι συνειρμοί που κάνεις δεν έχουν σχέση με αυτό.
dude whatever, αν εσενα σε πειθει αυτο εγω ειμαι οκ, πιστευε οτι θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Κατα την Χασισοποτία, συμβαίνουν τα εξής:
Όξυνση της ικανότητας ακοής (Την άκουσα)
Εξόπλιση της ακοής με νέες τεχνολογίες (Την άκουσα στερεοφωνικά)
Φήμες θέλουν την ουσία αυτή να βελτιώνει τις ικανότητες των παικτών Pro Evolution Soccer. Οι κανονισμοί του Pro, φυσικά, απαγορεύουν στους παίκτες τη χρήση Χασίς για ευνόητους λόγους.

Ορισμένα πιθανά αρνητικά σημεία κατά την χρήση είναι:
Η ρευστοποίηση του χρήστη (Έλιωσα)
Η κονιορτοποίηση του χρήστη (Έγινα κομμάτια)




Συχνά επίσης έχω παρατηρήσει πως οι χρήστες νιώθουν βαθία συγκίνηση για την οικολογική τους συνεισφορά που δακρύζουν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Να ρίξουμε λιγάαααακι τους τόνους για να συνεχιστεί η κουβέντα ομαλά παρακαλώ!

(Ακούστηκα σαν τον Χατζηνικολάου; :hmm: :P)
Anyway... Διαφωνείτε χαμηλοφώνως παρακαλώ και με σεβασμό προς τους συνομιλητές! :giveup:

Στην τελική καπνίστε κανα πράσινο τσιγαράκι για να κουλαρετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vader

Νεοφερμένος

Ο Vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχοντας διαβασει ολη τη συζητηση με μεγαλο ενδιαφερον απο την πρωτη εως την τελευταια σελιδα μπορω να πω οτι με καποιους συμφωνω εν μερει, με καποιους διαφωνω τελειως και με καποιους απλα λυπαμαι...
Για να παραθεσω εστω και καθυστερημενα λοιπον και εγω την γνωμη μου εχω να πω το εξης..

Ο μπαφος δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια κακη συνηθεια οπως το απλο τσιγαρο που ομως ακομα και η υπαρξη του στις (παρανομες για τις περισσοτερες χωρες) ουσιες, το κανει ακομα χειροτερο ειδικα στα ματια η΄την συνειδηση αυτων που δεν εχουν δοκιμασει καν..ειλικρινα δεν το θεωρω καθολου κακο το να μην εχεις δοκιμασει, ισα ισα.. απλα μου φαινεται πολυ περιεργο να εχει καποιος πληρη αποψη για κατι εαν δεν το χει δοκιμασει..και φυσικα δεν μιλαω ουτε το συγκρινω με την ηρωινη η' με κατι που εστω και η δοκιμη του θα ειχε πολυ δυσαρεστες συνεπειες.. αυτο ομως ειναι προσωπικη αποψη.
Επι της ουσιας (κυριολεκτικα) :
Ειμαι 26 χρονων και μπορω να πω οτι τους κανω τους μπαφους μου ενιοτε αλλοτε σπανιοτερα αλλοτε πιο συχνα απο τα 21 και κατι. αυτο που σου κανει ο μπαφος απο πρωτο χερι ειναι να σου δινει μια αισθηση τεχνητης αλλα ταυτοχρονα διαφορετικης χαλαροτητας απο την φυσικη χωρις ομως να σημαινει οτι δεν μπορω εγω τουλαχιστον να χαλαρωσω χωρις αυτο. για αυτο κιολας επηφυλασσομαι γιατι ισως σε αλλους να εχει αλλες ((παρενεργειες)). Σου δινει επισης την δυνατοτητα να δεις την ιδια πραγματικοτητα με διαφορετικο ματι. π.χ μπορει να πας για εξω με φιλους σε ενα bar και να ζησεις το ολο θεμα χωρις μπαφο και εννοειται να περασεις γαματα, και να κανεις το ιδιο εχοντας κανει ενα μπαφο πιο πριν και να ειναι αν οχι αναγκαστικα καλυτερο τουλαχιστον διαφορετικο ως αισθηση..
Οσον αφορα το θεμα του sex που καπου πετυχα, δεν ειμαι σιγουρος αν σου φερνει ορεξη για σεξ..ισως ομως η διαφορετικοτητα του σεξ εχοντας κανει ενα τσιγαρο πριν να εξιταρει καποιους..
Και για να εξηγουμαι πριν συνεχισω..ο,τι λεω ισχυει για περιπτωσεις ανθρωπων που ειναι ενηλικοι και εχουν συνειδηση τι κανουν οπως επισης και για ανθρωπους που κανοντας μπαφο δεν αναβαλουν σοβαρα ζητηματα οπως δουλεια και υποχρεωσεις απεναντι στους αλλους..το να κανεις μπαφο ασχετα πως το χειριζεσαι πριν πας στη δουλεια η στις 9 η ωρα το πρωι ειναι καψιμο..το να κανεις ομως οταν εχεις τις επομενες 3 ωρες ελευθερες ειναι ΕΠΙΛΟΓΗ..οπως επισης ειναι σημαντικο και εγω αυτο το ειχα παντα ειναι το να μην φαινεται οτι εχεις κανει γιατι στην τελικη δεν χρειαζεται να το ξερουν και ολοι..
Βεβαια απο την αλλη... Ειναι λιγο ανευθυνο να παμε να το βγαλουμε αθωο ως προς τις επιπτωσεις στην υγεια..ακομα και αν δεν υπαρχουν ερευνες με σαφη στοιχεια που να δειχνει ακριβως τι κακο κανει και σε τι βαθμο, δεν νομιζω οτι ειναι σοβαρο να πουμε οτι κανει και καλο στο φιναλε!
Σιγουρα ειναι χειροτερο απο ενα απλο τσιγαρο.ο πιο απλος τροπος να το διαπιστωσει κανεις ειναι να σκεφτει οτι για να φτιαξεις μπαφο χρειαζεσαι και καπνο κανονικου τσιγαρου και το χαρτακι οποτε δεν γλιτωνεις το κακο του απλου τσιγαρου..+ τις τοξικες ουσιες που εχει απο μονο του..
Κατα την γνωμη μου βεβαια δεν πρεπει να μπαινει στο ιδιο καζανι με κανενος αλλου ειδους ναρκωτικο καθοτι αποδεδειγμενα ειναι το πιο (αθωο)..πολυ σωστα επισης τα οσα διαβασα παραπανω απο μερικους οτι πολλα νομιμα φαρμακα σε (συχνη χρηση) ειναι πολυ χειροτερα..και δεν μιλαω για αντικαταθλιπτικα η' ηρεμιστικα μονο που καλυτερα να κανεις 3 μπαφους σερι παρα να παιρνεις εστω ενα την ημερα..
και τελειωνοντας για να το γενικοποιησω ομαλα και χαλαρα...φυσικα ειναι δεν θα παροτρυνα καποιον να κανει μπαφο, αλλα ,αλλο τοσο ακριβως δεν θα παροτρυνα καποιον να καπνισει και κανονικο τσιγαρο..στην ελλαδα επισης ενας αλλος λογος που δεν αξιζει να το κανεις ειναι γιατι ειναι και παρανομο..Επισης δεν ενδεικνυται για επηρεπης γενικοτερα και ανθρωπους χωρις αυτοελεγχο..αν οντως εχεις εστω και τον απλο στοιχειωδη αυτοελεγχο διποδου δεν θα το ριξεις ποτε στα σκληρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iLi*

Νεοφερμένος

Η iLi* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδία! μπορεί μήπως κάποιος να μου πει κατά πόσο είναι βλαβερός ο μπάφος και τι επιπτώσεις έχει στην υγεία? δεν μιλάω για καθημερινή χρήση..μερικές φορές τον μήνα μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
γεια σας παιδία! μπορεί μήπως κάποιος να μου πει κατά πόσο είναι βλαβερός ο μπάφος και τι επιπτώσεις έχει στην υγεία? δεν μιλάω για καθημερινή χρήση..μερικές φορές τον μήνα μόνο!
Όχι, τουλάχιστον όχι κάτι χειρότερο από το αλκόολ και το τσιγάρο ειδικότερα δε στην συχνότητα που αναφέρεις. Προσωπικά μεγαλύτερο κίνδυνο θα θεωρούσα το μερικές φορές τον μήνα να γίνει καθημερινότητα. Και δυστυχώς ο ψυχολογικός εθισμός είναι ανεξάρτητος από ουσία και αν δεν σε φοβίζει ο ψυχολογικός εθισμός σου θυμίζω ότι, μεταξύ των άλλων, ένας μπάφος είναι άφιλτρο τσιγάρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Πίνετε κανα ταφάκι πού κ πού,κακό δεν κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ετσι κι εγώ.
Με εκνευρίζει οτιδήποτε προκαλεί εξάρτηση.

τα παντα μπορουνα να σου προκαλεσουν εξαρτηση. απο το χασις και το αλκοολ μεχρι το νερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.

manifest0

Νεοφερμένος

Ο manifest0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα κι από μένα παιδιά! θέλω να σας διηγηθώ αυτό που μου συνέβη άφου κάπνισα μισό μπάφο αναμυγμένο με καπνό. οι επιπτώσεις που είχα δεν τις έχω βρει πουθενά στο διαδύκτυο και θα ήθελα την γνώμη σας.Είχα ταχυπαλμίες(120-140 παλμούς για τουλάχιστον 2,5 ώρες) έκανα σπασμωδικές κινήσεις, έχασα σχεδόν πλήρως την αίσθηση του προσανατολισμου, έβλεπα το περιβάλλον σε καρέ ανά περίπου 2 δευτερόλεπτα,και επίσης κενό μνήμης,πάνω κάτω αυτά. ο φίλος μου δεν έπαθε τίποτα (κανει συχνή χρήση).ποια είνια η γνώμη σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
'H που δεν το τραβάει ο οργανισμός σου ή που αγχώθηκες τόσο πολύ για το πως θα είναι και έπαθες μια κρίση πανικού.
Πιστεύω το δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fullface213

Νεοφερμένος

Η fullface213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας θελω να μου λύσετε μια απορία οποιος κανει χόρτο απο που μπορείς να το καταλάβεις??? εκτός απο εξεταση ουρων εντος 2 ημερών (δεν κανω απλα ψαχνω ενα θεμα για ενα φιλο) :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

justin pieper

Νεοφερμένος

Ο justin pieper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ορισμενες φορες χανουμε την ουσια...Γι αυτο σε οσους θεωρουνε την κανναβη κατι εντελως αθωο-ακινδυνο-αμελητεο εχω να πω τα εξης.

Η κανναβη ναι δεν ειναι ηρωινη να σου καταστρεφει ολο το σωμα μεχρι τον θανατο αλλα δεν ειναι και τσιγαρο γιατι επηρεαζει το νευρικο συστημα,την ψυχοσυνθεση σου,την διαθεση σου.Με αλλα λογια το σημαντικο την υποθεσης ειναι οτι το ατομο που καπνιζει χασις εχει την αναγκη να το κανει για να ξεφυγει απο την καθημερινοτητα και να νιωσει κατι διαφορετικο.Τα νσρκωτικα δεν ειναι η αιτια του προβληματος αλλα το αποτολεσμα.Γι αυτο οσοι παιρνουν ναρκωτικα δεν το κανουν γιατι επηρεαστηκαν απο την κακια παρεα αλλα επειδη δεν τους αρεσει κατι στην ζωη τους.Καποιοι το ριχνουν στο φαγητο,καποιοι στο ποτο,στο τσιγαρο,στο τζογο,στην βια,στα βιντεοπαιχνιδια.Οι περισσοτεροι εθιζονται σε κατι ετσι και τα ναρκωτικα ειναι μια μορφη εθισμου.Και γι αυτο για μενα τα ελαφρια ναρκωτικα δεν εινα καλυτερα απο τα βαρια.Οποιος εχει διαβασει αξιοπιστες διδακτορικες ερευνες θα διαπιστωσει οτι ενα πολυ μικρο ποσοστο μενει μονο στην κανναβη.Οι περισσοτεροι λογω ανοχης σε μια ουσια αναζητουν κατι πιο δυνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
legalize marijuana :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι: Είμαι 20+ ετών και δεν έχω ακόμα δοκιμάσει μπάφο ή κάτι παρόμοιο. (Μόνο τσιγάρα από το περίπτερο καπνίζω). Μήπως είμαι προβληματικό άτομο?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι: Είμαι 20+ ετών και δεν έχω ακόμα δοκιμάσει μπάφο ή κάτι παρόμοιο. (Μόνο τσιγάρα από το περίπτερο καπνίζω). Μήπως είμαι προβληματικό άτομο?



Όχι, ίσα ίσα. Εκτός απ' το ότι πουλάς μούρη, μια χαρά είσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι: Είμαι 20+ ετών και δεν έχω ακόμα δοκιμάσει μπάφο ή κάτι παρόμοιο. (Μόνο τσιγάρα από το περίπτερο καπνίζω). Μήπως είμαι προβληματικό άτομο?



πρεπει να καταλαβετε οτι το χασις δεν ειναι για ολους....!βεβαια δεν μπορω να σου εξηγησω το κριτιριο σε αυτο απλα καποιους τους καιει καποιους τους κανει να γουσταρουν και καποιους τους χαλαει και βλεπουν επιπτωσεις....το θεμα ειβαι τι ζητας εσυ απο το χορτο να κανει για σενα γιατι θθες να το χρησιμοποιησεις δηλαδη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top