Ποιο είναι το αγαπημένο σας video game για Η/Υ;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βρε ουστ ολοι σας manager και ξερω ψωμι!!!!
αγαπούλα
πούλαα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
το βαριεμαι απιστευτα το manager :P
Κακως,ποια σειρα του παιχνιδιου εχεις παιξει;:hmm:

βρε ουστ ολοι σας manager και ξερω ψωμι!!!!



για οποιον ενδιαφερεται εξαιρετικες μεταγραφες ειναι
ματεραζι και ριβας(απο ιντερ και οι 2 ως ελευθεροι).σε καθε ομαδα που εχω παρει(τουλαχιστον για ελληνικο πρωταθλημα πετανε...)
κατα τα αλλα κλασσικα ελευθερος γκαλιτσιος,jan kozak...:D

ωραιος,γραψε καποια πραγματα για τακτικες και μεταγραφες για το FM2012 στο σχετικο θεμα.Εχω αρχισει (για αλλη μια φορα) με την ΑΕΚ και ψαχνομαι...:hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αγαπούλα
πούλαα..:P
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Κακως,ποια σειρα του παιχνιδιου εχεις παιξει;:hmm:
ναι βασικα αυτη η ερωτηση ισχυει απιστευτα διοτι οι περισσοτεροι νομιζουν οτι ακομα το παιχνιδι ειναι με κουκιδες...:down::down::down:



ωραιος,γραψε καποια πραγματα για τακτικες και μεταγραφες για το FM2012 στο σχετικο θεμα.
ποιο θεμα;;;
Εχω αρχισει (για αλλη μια φορα) με την ΑΕΚ και ψαχνομαι...:hmm::)
ε καλα οκ για αεκ ρε δεν ειναι και τοσο δυσκολο,εχεις πραγμα να πουλησεις καθως και 1-2 παλικαρια απο τους νεους να προωθησεις(μπουγαιδη,κλοναριδης).Στειλε link με το θεμα μια να σου στειλω αναλυτικα τις stadar κινησεις μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όλα τα Monkey Island series. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
silent hill!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όλη η σειρά Roller Coaster Tycoon. Λατρεύω να χτιζω amusement parks.
Ειδικά στο #3 έδωσαν ρέστα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Mass effect και Alan Wake
[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Max payne. (Δεν προλαβαινω να παιξω το καινουργιο.)
Gta. (Σχεδον ολα.)

Και καποια αλλα, δεν μου ρχονται τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Γενικά δεν πολυπαίζω video games.
Αλλά μου αρέσει πολύ το Call of Duty (και είναι το μοναδικό που παίζω γενικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Όλη η σειρά Roller Coaster Tycoon. Λατρεύω να χτιζω amusement parks.
Ειδικά στο #3 έδωσαν ρέστα...


Τα Roller Coaster Tycoon είναι η μόνη σειρά που συμφωνώ με τους attention whore gamers που μισούν όλα τα καινούρια παιχνίδια (πχ το Diablo II είναι πολύ καλύτερο από το Diablo III, το ίδιο και με το Dungeon Siege και mumble muble muble).

Το RCT 3 απλά κατέστρεψε τα 2 προηγούμενα. Το 2 δεν το έχω παίξει, αλλά ήταν βασισμένο στο αρχικό, οπότε φαντάζομαι ότι ήταν παρόμοια. Το αρχικό, το οποίο έπαιζα σαν ήμουν πάνω κάτω 8 χρονών, ήταν απλά γαμάτο, μπορούσες να κάνεις τα πάντα στους visitors και να υποστείς τις συνέπειες, ενώ στο 3, ούτε να τους σκοτώσεις δεν μπορείς. Έπαιξα και 30 λεπτά και το έκλεισα από αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Max payne. (Δεν προλαβαινω να παιξω το καινουργιο.)
δεν χανεις και τιποτα..:worry:
ολα χειροτερα ειναι
απο το αυθεντικο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D

Tα άλλα είναι χαζομάρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Κυρίως στρατηγικής, Battle for Middle Earth (Lotr), Command & Conquer και το κλασσικό των κλασσικών, Counter Strike.
Αν κι έχω σταματήσει πια, εκτός κι αν τύχει κάνα λανάκι με τα φιλαράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το RCT 3 απλά κατέστρεψε τα 2 προηγούμενα. Το 2 δεν το έχω παίξει, αλλά ήταν βασισμένο στο αρχικό, οπότε φαντάζομαι ότι ήταν παρόμοια. Το αρχικό, το οποίο έπαιζα σαν ήμουν πάνω κάτω 8 χρονών, ήταν απλά γαμάτο, μπορούσες να κάνεις τα πάντα στους visitors και να υποστείς τις συνέπειες, ενώ στο 3, ούτε να τους σκοτώσεις δεν μπορείς. Έπαιξα και 30 λεπτά και το έκλεισα από αηδία.
Για να είμαι ειλικρινής, το RCT 3 το έπαιξα ελάχιστα, γιατί δεν με προσέλκυσε όσο τα άλλα δύο. Προσωπικά έβρισκα το game engine των #1 και #2 πολύ πιο απλό και ευχάριστο (με πολλές δυνατότητες όμως), ωστόσο στο #3 τα έκαναν όλα τόσο περίπλοκα...

Το "έδωσαν ρέστα" ήταν ψιλοειρωνικό. Ενώ μου αρέσει που μπορείς να δεις first view τα rollercoasters, φερ' ειπείν, κατά τα άλλα δεν...


:D
Tα άλλα είναι χαζομάρες
Mario 64? Ωραίο... Πρώτη φορά το είχα παίξει πριν καμιά 12αριά χρόνια σε μία έκθεση ... δεν θυμάμαι τι ήταν ακριβώς, αλλά είχε πολλά videogames. Πρέπει να την (συν)διοργάνωνε το τότε KTV. :P

Απ' τα παιχνίδια που ξέσκισα όταν βρήκα emulator για Nintendo 64. Αυτό και το Paper Mario! :D
Ωραίο στόρυ το Paper Mario, star spirits for evah. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Απ' τα παιχνίδια που ξέσκισα όταν βρήκα emulator για Nintendo 64. Αυτό και το Paper Mario! :D
Ωραίο στόρυ το Paper Mario, star spirits for evah. :P

:D ωραίο το paper mario το άλλο δε το ξέρω
το καλύτερο παιχνίδι του n64 ήταν το concer και μάλιστα έγινε remake για το xbox και αγόρασα χbox μόνο για αυτό το παιχνίδι



από παλιά adventure αυτό (οποιος δε το έχει παιξει να το κάνει αμέσως εχει πολύ πλακα)


τέτοια παιχνίδια δε βγαίνουν στις μέρες μας τα σημερινά είναι χαζομάρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προσοχή, ψαγμένο ποστ, μόνο για μεγάλους games...

Όλα τα Monkey Island series. :D

Και μιλώντας για Monkey Island, που λέτε, έβαλα το Curse of the Monkey Island στο youtube να μου κάνει παρέα όσο κάνω τα πειράματά μου.

Σε κάποια στιγμή που λέτε, ο Guybrush μιλάει με έναν Σκωτσέζο πειρατή, τον Haggis McMutton.

---> εδώ (ο ψηλός)

Τον ακούω και λέω ... τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... Όσπου μου έρχεται η φλασιά.

Είναι ---> ΑΥΤΟΣ!

Alan Young
ή αλλιώς ... Scrooge McDuck, από τα Ducktales. Δεν θα γινόταν να μην τον αναγνωρίσω!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Φοβερο παιχνιδι το Curse of Monkey Island! Επαιζε ο αδερφος μου επαιζα και γω :P
Δε ξερω αν το γνωριζει κανενας, αλλα ισαξιο παιχνιδι της εποχης θεωρω και το Grim Fandango! Βαζω και καποια βιντεακια για φρεσκαρισμα μνημης :spasiklas:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φοβερο παιχνιδι το Curse of Monkey Island! Επαιζε ο αδερφος μου επαιζα και γω :P
Δε ξερω αν το γνωριζει κανενας, αλλα ισαξιο παιχνιδι της εποχης θεωρω και το Grim Fandango! Βαζω και καποια βιντεακια για φρεσκαρισμα μνημης :spasiklas:



Εξαιρετικό κι αυτό. Και το monkey island και το grim fandago είναι σκέτη... μορφίνη.

Γενικά ό,τι έχει φτιάξει η Lucasarts είναι εξαιρετικό. Ένα που είχα αναφέρει και παλιότερα (χωρίς βίντεο) το Day of the Tentacle:



Αν δεν το γνωρίζεις ... ψάχτο, και θα με θυμηθείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Age of Mythology

Age of Empires (ολα)

Total War (ολα)

Civilization IV


μεγάλη αγάπη τα Monkey Island τρομερό χιούμορ και ατέλειωτες ώρες σπαζοκεφαλιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top