Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μικρος ειχα κανει λιγα μαθηματα synthesizer και θεωρια. Αργοτερα εκανε ο αδερφος μου κιθαρα και την εξυνα κι εγω λιγο, αλλα πανε πολλα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
καποτε ειχα ξεκινησει να μαθαινω κιθαρα αλλα μου την ειχε σπασει τοσο πολυ ο δασκαλος μου που την παρατησα.. φυσικα και το μετανιωνω ακομα.. οπως και το οτι παρατησα το κολυμβητηριο, την ενοργανη κτλ, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Παίζω πιάνο από πολύ μικρή και το έχω διακόψει μόνο για 2 χρόνια. Μπορεί να μην έχω επαγγελματικές βλέψεις αλλά μου αρέσει η μουσική και δεν θέλω να το αφήσω. Μέσα από το πιάνο έμαθα να αγαπώ την κλασσική μουσική αλλά και με βοήθησε πολύ στη μαθηματική σκέψη μιας και η μουσική με τα μαθηματικά είναι κατά κάποιο τρόπο παράλληλα. Ελπίζω να μπορέσω να το συνεχίσω μέχρι το πτυχίο. Πάντως νομίζω εδώ θα συμφωνήσουν οι μουσικοί μας είναι μεγάλη η ευχαρίστηση και η αυτοικανοποίηση όταν μαθαίνεις να παίζεις ένα όμορφο κομμάτι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πάντως νομίζω εδώ θα συμφωνήσουν οι μουσικοί μας είναι μεγάλη η ευχαρίστηση και η αυτοικανοποίηση όταν μαθαίνεις να παίζεις ένα όμορφο κομμάτι. :)


Ε ναι ειναι μγαλη απολαυση να παιζεις κατι που σου αρεσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Drummer

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Είμαι καινούργιος.Χάρηκα που μπήκα στην παρέα σας.Βλέπω το forum έχει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.
Διάβασα το θέμα απο την αρχή.Μα καλά όλοι κιθάρα ξέρετε?
Εκτός απο 1-2 δέν βλέπω σε κανένα να αρέσουν ή να ήθελε να παίξει drums.
Εγώ άρχισα κατα τύχη πρίν απο 5 χρόνια μετά απο παρότρυνση φίλων και τα λάτρεψα.
Άλλα όργανα που θα ήθελα να μάθω είναι η τρομπέτα,γιατί εκτός απο metal;) μου αρέσει και η jazz, βιολί όπως και ηλεκτρική κιθάρα,σάν και σάς:P.

Ότι και να μάθω τα drums θα είναι πάντα το αγαπημένο μου μουσικό όργανο.

DRUMS RULES:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

Όντως :)!!! Κρίμα μόνο που το σπίτι σου πρέπει να έχει καλη ηχομόνωση για να κανεις εξάσκηση :)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Metal Drummer κανεις λαθος... Εγω παντα ηθελα να μαθω drums, και οταν αρχισα κιθαρα θα ειχα αρχισει drums αν δεν ητανε το προβλημα του χορου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Drummer

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το ξέρω οτι το αιώνιο πρόβλημα είναι ο χώρος και ο θόρυβος,μήν πώ οτι για να πάρεις καλό σέτ είναι τα πιό ακριβά και αν του βάζεις κιόλας κι άλλα άσε...
Εγώ πάντος τα έχω στην μονοκατοικία της γιαγιάς μου και είμαι μιά χαρά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο θορυβος δεν ειναι θεμα... Σε μονοκατικια μενω και εχω και γειτονες που δες εχουν προβλημα. Και το οικονομικο ενταξη...Με οσα εδωσα για κιθαρα+ενισχυτη θα ειχα παρει ενα αξιπρεπεστατο σετακι για αρχαριο, και απο εκει και περα το αναβαθμιζεις σιγα-σιγα οποτε εχεις λευτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Drummer

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ο θορυβος δεν ειναι θεμα... Σε μονοκατικια μενω και εχω και γειτονες που δες εχουν προβλημα. Και το οικονομικο ενταξη...Με οσα εδωσα για κιθαρα+ενισχυτη θα ειχα παρει ενα αξιπρεπεστατο σετακι για αρχαριο, και απο εκει και περα το αναβαθμιζεις σιγα-σιγα οποτε εχεις λευτα...

Ε τότε τί να σου πώ.Άν σου άρεσαν κακώς που δέν έμαθες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Ο,τι εχει να κανει με μουσικη ειναι σιγουρο οτι εχει να κανει και με την μαγεια!
Εγω παιζω ενα χρονο και κατι ηλεκτρικο μπασσο. Εχω και συγκροτημα με 2 φιλες μου που παιζουν κι αυτες 1 χρονο και κατι (κιθαρα, ντραμς). Ειναι απιστευτα πορωτικο οργανο. Ειδικα τα funk, latin, SOUL, blues κτλ τα σπανεεεεε!!! Και το ελληνικο ροκ εχω παρατηρησει οτι εχει καλο μπασσο. Βρισκεις γνκ. Στην μεταλ μ' αρεσει λιγοτερο βεβαια.
Απο κει και περα θα θελα να μαθω σαξοφωνο και φλαουτο απο πνευστα και ντραμς απο κρουστα. Θα δειξει. Ας μαθω πρωτα μπασσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Έκανα 5 χρόνια κλασική κιθάρα σε ωδείο, τώρα παίζω που και που και επίσης ξέρω κάτι λίγα σε πιάνο και φλογέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λατρεύω τη μουσική. Και ακούω τα πάντα με κάποες αδυναμίες (Ροκ, κλασσική, παραδοσιακή). Παίζω και κιθαρίτσα (που την έχω ονομάσει Αστραδενή) κλασσική!:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Παίζω πιάνο εδώ και 12 χρόνια. Ενώ στην Α Λυκείου μπήκα στην Ανωτέρα και θα μπορούσα μέχρι την Γ Λυκείου να έχω δώσει και προκριματικές για το πτυχίο, μου παρουσιάστηκε σοβαρό πρόβλημα τενοντίτιδας και στα δύο χέρια το οποίο επιδεινώθηκε με το γράψιμο και αργότερα και με τον υπολογιστή. Τώρα έχω φτάσει στο σημείο να κλαίω από τους πόνους όταν τα πιέζω και ειδικά το δεξί με το οποίο γράφω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Εγω παιζω ηλεκτρικη κθάρα, ακουστικη κ εχω κ ενα γκρουπακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ είμαι εξειδικευμένος και βιρτουόζος στο αφρικανικό μονόχορδο!!:D:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εγώ προσπάθησα στα 30 μου να μάθω κιθάρα, κάτι που το ήθελα από μικρή. Δυστυχώς είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι τα δάχτυλα δεν "σπάνε" εύκολα σε μεγαλύτερη ηλικία. Για κανα-δυό χρόνια παιδεύτηκα χωρίς εξαιρετικά αποτελέσματα.
Επειδή όμως στο ωδείο που πήγα η θεωρία ήταν υποχρεωτική, έμαθα τέλεια τη βασική θεωρία της μουσικής. Εκεί η ηλικία είναι ατού! Στις τελικές εξετάσεις πήγα καλύτερα από όλη την τάξη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Θέλει προσπάθεια η κιθάρα, δε μπορείς να μάθεις γρήγορα, πρώτα μαθαίνεις τα ακομπανιαμέντα, και μετά τις σκάλες, αλλά όλα αυτά απαιτούν κάποιο χρόνο... Ίσως να φταίει οτι πήγες σε ωδείο... Πάντως ποτέ δεν είναι αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτα ειναι παντα σχετικα... Εξαρτατε και απο το τι θες να μαθεις, και με πιον τροπο το μαθενεις, και ποσο χρονο αφιερωνεις... Αυτα τα ακομπαμεντα που λες πχ πρωτη φορα τα ακουω (εισαι σιγουρος οτι ετσι τα λενε; μηπος τα μπερδευεις με τα ακορντα; ) αλλα δεν εδωσα ποτε βαση σε ιδιετερη θεωρια... δυο-τρεια πραγματακια μου φτανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top