Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,971 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η πρώτη σχέση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 23:08, 30-12-14:

στα 16. κράτησε 2,5 χρονια και τελείωσε τυπικά πριν 1 μήνα (αν και ουσιαστικά είχε τελειώσει εδώ και πολύ καιρό).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 19:51, 03-07-16:

Η εμπειρία μου από την πρώτη μου σχέση, στα 24 μου χρόνια, ήταν η χειρότερη. Έχω αναφερθεί σε λεπτομέρειες σε άλλο θέμα. Δεν θα αναφερθώ ξανά σ' αυτές, για να μην σας κουράσω. Θα είμαι λοιπόν συνοπτική. Παλιά λοιπόν μου άρεσαν οι άνδρες με πολύ μεγαλύτερη ηλικία από τη δική μου. Στο πρόσωπο ενός προχωρημένου ενήλικα λοιπόν (προχωρημένου σε ηλικία εννοώ) συνάντησα την εμπειρία, την άνεση στην επικοινωνία, την ευρύτητα θεμάτων στη συζήτηση, την τρυφερότητα και πολλά άλλα. Όλα αυτά τα ωραία όμως κράτησαν μόνο 5 μήνες. Τον 6ο μήνα ο άνθρωπος αυτός άρχισε να με ζηλεύει. Δεν τολμούσα να πάρω ένα τηλέφωνο ούτε τον αγαπημένο μου πρώτο εξάδελφο. Και αρσενική γάτα να χάιδευα, που λέει ο λόγος, τη ζήλευε, ενώ δεν του είχα δώσει ποτέ αρνητικά ερείσματα. Κάποια στιγμή η σχέση αυτή έγινε αποπνικτική κι έφυγα μόνη μου απ' τη σχέση. Ευτυχώς φάνηκα δυνατή και δεν ενέδωσα στους εκβιασμούς του.
Ήταν λάθος μου εν τέλει να κάνω σχέση με έναν άντρα πολλά χρόνια μεγαλύτερό μου. Το γεγονός ότι ήταν ανύπαντρος σε τόσο μεγάλη ηλικία (57 ετών τότε) έπρεπε να με προβληματίσει. Απορώ με τον ίδιο μου τον εαυτό πώς είχα φάει κόλλημα μ' αυτόν τον άνθρωπο, που θα μπορούσε ηλικιακά να είναι πατέρας μου. Δεν είχα και ριμάδα αυτοεκτίμηση. Ήμουν πανέμορφη κοπέλα και νόμιζα ότι είμαι άσχημη, καθώς κι ότι δεν αξίζω να με κοιτάξει ένας νέος και ωραίος άντρας.

Αντιθέτως για την τελευταία μου σχέση έχω να πω τα καλύτερα. Ήμασταν μαζί 2,5 χρόνια και χωρίσαμε τον Δεκέμβρη του 2015. Προς το τέλος με είχε στενοχωρήσει, αλλά γενικώς κρατάω πολύ καλές εντυπώσεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 03-07-16 στις 19:58.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 21:53, 21-07-16:

την πρώτη μου μεγάλη σχέση την ζω αυτή τη στιγμή... τώρα στα 23 μου.. είμαστε μαζί δύο χρόνια σχεδόν..
είναι όλα πολύ καλά και ομαλά.. (με λογικές διαταραχες εννοείται) αλλά βασίζω την ομαλότητα στο ότι δεν ερωτεύτηκα "με την πρωτη ματιά" όπως με κάτι παλιά ψιλοφλερτάκια.. και έτσι πατώ στα πόδια μου απο την αρχή.. αυτό δίνει μια πολύ ομαλή ροή στο πράγμα..
μάλιστα νομίζω πως είμαι τυχερη (ας το πούμε έτσι) για το γεγονός ότι στο πρώτο άτομο που δόθηκα μου φέρεται πολύ καλά.. καθ όλη την διάρκεια της σχέσης.. θενξ γκοντ..
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Marianiki21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marianiki21
H Marianiki21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Marianiki21 έγραψε στις 10:22, 04-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
20-[ελπίζω για πάντα]
Θα ήθελα πολυ να ξέρω αν είστε ακόμα μαζι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Happily.Motionless
H Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H Happily.Motionless When life gives you lemons...... έγραψε στις 20:57, 04-12-17:

Άρχισε 17 χρονών εγώ ( 18-19 ο κύριος ) και πάμε για χρόνο στις 2 Ιανουαρίου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lancelot

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lancelot
Ο Lancelot αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 302 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε στις 22:28, 04-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Happily.Motionless
Άρχισε 17 χρονών εγώ ( 18-19 ο κύριος ) και πάμε για χρόνο στις 2 Ιανουαρίου
Μ αρεσει που θυμαστε και ημερομηνια ωρα,λεπτο και μερα....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Happily.Motionless
H Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H Happily.Motionless When life gives you lemons...... έγραψε στις 09:55, 05-12-17:

Ε πρωτη σχεση καλεεεεε ... Καλημεραα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους