Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,013 μέλη και 2,415,439 μηνύματα σε 75,306 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 532 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η πρώτη σχέση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε: στις 22:15, 01-11-14:

Δεν εχω κανει ακομα σχεση,
εχω ακομα καιρο, βεβαια η
αληθεια ειναι οτι η μητερα
μου διαφωνει αλλιως εγω θα
ηθελα να κανω σχεσεις απο τωρα,
οχι οτι με νοιάζει δηλαδη αλλα
τελος παντων, αυτο που με ανησυχει
ειναι το οτι η αδερφη μου ειναι 14
και δεν εχει κανει ακομα σχεση,
νιώθω ομως οτι μια σχεση την
χρειαζεται απλα δεν τολμαει
να το πει στην μητερα μου.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 00:05, 02-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από Στρουφιτα
Δεν εχω κανει ακομα σχεση,
εχω ακομα καιρο, βεβαια η
αληθεια ειναι οτι η μητερα
μου διαφωνει αλλιως εγω θα
ηθελα να κανω σχεσεις απο τωρα,
οχι οτι με νοιάζει δηλαδη αλλα
τελος παντων, αυτο που με ανησυχει
ειναι το οτι η αδερφη μου ειναι 14
και δεν εχει κανει ακομα σχεση,
νιώθω ομως οτι μια σχεση την
χρειαζεται απλα δεν τολμαει
να το πει στην μητερα μου.
Καλέ, 14 είναι η αδερφή σου όχι 34. Εχει ακόμα χρόνια μπροστά της μέχρι να βρει κάποιον, δεν θα γεράσει μόνη της αν αυτό είναι που σε απασχολεί. Στα 14 δεν σε νοιάζει και πολύ αν θα έχεις σχέση ή όχι, έχεις άλλα πράγματα να σε απασχολούν.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,385 μηνύματα.

O ultraviolence dont look at me, you will become like me έγραψε: στις 01:35, 02-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Καλέ, 14 είναι η αδερφή σου όχι 34. Εχει ακόμα χρόνια μπροστά της μέχρι να βρει κάποιον, δεν θα γεράσει μόνη της αν αυτό είναι που σε απασχολεί. Στα 14 δεν σε νοιάζει και πολύ αν θα έχεις σχέση ή όχι, έχεις άλλα πράγματα να σε απασχολούν.
Συμφωνώ με την προλαλήσασα τσόκο. Στα 14 άλλα πρέπει να απασχολούν έναν άνθρωπο. Όχι το αν θα'χει σχέση και πως αν δεν έχει η ζωή του τελείωσε or sth.Ντάξ δεν λέω, είναι απολύτα φυσιολογικό να ερωτευτεί κανείς,δεν τίθεται αμφισβητηση, αλλά δεν θα σκάσει κιόλας. Πιστεύω ότι αυτά φοβίζουν τους νέους/νέες γιατί βλέπουν οτι επικρατεί αυτή η "μόδα" όπου τα παιδιά που πατανε το πόδι τους στο γυμνάσιο(αν όχι και νωρίτερα) πρέπει οπωσδήποτε να βρουν σχέση αλλιώς θα θεωρηθούν non cool or sth. Nέοι άνθρωποι είμαστε, έχουμε ουκ ολίγες ευκαιρίες για τέτοια!Ας μην έχουμε και αυτό ανάμεσα στις πολλές σκοτούρες μας!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 02-11-14 στις 01:40.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 13:22, 02-11-14:

Και κάτι ακόμα να προσθέσω με τους δύο παραπάνω..
"Psychology says, If you aren’t happy single, you won’t be happy taken. Happiness comes from within, not from people.”
Το οποίο ισχύει.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 15:42, 02-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Και κάτι ακόμα να προσθέσω με τους δύο παραπάνω..

Το οποίο ισχύει.
Οι κοινωνικές σχέσεις μπορεί να επηρεάσουν τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον εαυτό σου...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ανθοπώλης

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Ανθοπώλης έγραψε: στις 17:57, 02-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Οι κοινωνικές σχέσεις μπορεί να επηρεάσουν τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τον εαυτό σου...

εάν δεν έχεις αποδομήσει την προσωπικότητά σου, ναι, απολύτως
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:05, 02-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Ναι,αλλά ό,τι και να κάνεις,εάν δε μάθεις να στέκεσαι στα πόδια μόνος σου και να μην στηρίζεσαι επάνω στους άλλους και άρα να μπορείς να είσαι ευτυχισμένος μόνος σου δεν πρόκειται ξαφνικά όλα αυτά να γίνουν όταν αποκτήσεις σχέση,διότι αυτή καλώς ή κακώς δεν ξέρεις μέχρι πότε θα υφίσταται.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 744 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε: στις 14:03, 01-12-14:

Πρώτη σχέση στα 17 και κρατάει ακόμα, φρέσκο πράγμα -.-
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 13:44, 29-12-14:

στα 18, κράτησε σχεδόν 5 χρόνια, χωρίσαμε πριν 5 μήνες...Πολύ άσχημο το τέλος, με χώρισε αυτός, πληγώθηκα πολύ ήταν κ ο πρώτος μου, αλλά τα κατάφερα κ πάτησα στα πόδια μου κ πάλι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 14:10, 29-12-14:

18 και κατάφερε να μου δώσει ότι πιο αρνητικό σε συναίσθημα υπήρχε μέσα σε 2 μήνες, ταλαιπωρώντας με για άλλα δύο με τρία χρόνια. Δεν ξέρω αν τελικά ήταν καλό ή κακό για τον τρόπο που αντιμετωπίζω πλέον τις καταστάσεις. Σίγουρα έμαθα με τον χειρότερο τρόπο
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,161 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 23:08, 30-12-14:

στα 16. κράτησε 2,5 χρονια και τελείωσε τυπικά πριν 1 μήνα (αν και ουσιαστικά είχε τελειώσει εδώ και πολύ καιρό).
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 19:51, 03-07-16:

Η εμπειρία μου από την πρώτη μου σχέση, στα 24 μου χρόνια, ήταν η χειρότερη. Έχω αναφερθεί σε λεπτομέρειες σε άλλο θέμα. Δεν θα αναφερθώ ξανά σ' αυτές, για να μην σας κουράσω. Θα είμαι λοιπόν συνοπτική. Παλιά λοιπόν μου άρεσαν οι άνδρες με πολύ μεγαλύτερη ηλικία από τη δική μου. Στο πρόσωπο ενός προχωρημένου ενήλικα λοιπόν (προχωρημένου σε ηλικία εννοώ) συνάντησα την εμπειρία, την άνεση στην επικοινωνία, την ευρύτητα θεμάτων στη συζήτηση, την τρυφερότητα και πολλά άλλα. Όλα αυτά τα ωραία όμως κράτησαν μόνο 5 μήνες. Τον 6ο μήνα ο άνθρωπος αυτός άρχισε να με ζηλεύει. Δεν τολμούσα να πάρω ένα τηλέφωνο ούτε τον αγαπημένο μου πρώτο εξάδελφο. Και αρσενική γάτα να χάιδευα, που λέει ο λόγος, τη ζήλευε, ενώ δεν του είχα δώσει ποτέ αρνητικά ερείσματα. Κάποια στιγμή η σχέση αυτή έγινε αποπνικτική κι έφυγα μόνη μου απ' τη σχέση. Ευτυχώς φάνηκα δυνατή και δεν ενέδωσα στους εκβιασμούς του.
Ήταν λάθος μου εν τέλει να κάνω σχέση με έναν άντρα πολλά χρόνια μεγαλύτερό μου. Το γεγονός ότι ήταν ανύπαντρος σε τόσο μεγάλη ηλικία (57 ετών τότε) έπρεπε να με προβληματίσει. Απορώ με τον ίδιο μου τον εαυτό πώς είχα φάει κόλλημα μ' αυτόν τον άνθρωπο, που θα μπορούσε ηλικιακά να είναι πατέρας μου. Δεν είχα και ριμάδα αυτοεκτίμηση. Ήμουν πανέμορφη κοπέλα και νόμιζα ότι είμαι άσχημη, καθώς κι ότι δεν αξίζω να με κοιτάξει ένας νέος και ωραίος άντρας.

Αντιθέτως για την τελευταία μου σχέση έχω να πω τα καλύτερα. Ήμασταν μαζί 2,5 χρόνια και χωρίσαμε τον Δεκέμβρη του 2015. Προς το τέλος με είχε στενοχωρήσει, αλλά γενικώς κρατάω πολύ καλές εντυπώσεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 03-07-16 στις 19:58.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 21:53, 21-07-16:

την πρώτη μου μεγάλη σχέση την ζω αυτή τη στιγμή... τώρα στα 23 μου.. είμαστε μαζί δύο χρόνια σχεδόν..
είναι όλα πολύ καλά και ομαλά.. (με λογικές διαταραχες εννοείται) αλλά βασίζω την ομαλότητα στο ότι δεν ερωτεύτηκα "με την πρωτη ματιά" όπως με κάτι παλιά ψιλοφλερτάκια.. και έτσι πατώ στα πόδια μου απο την αρχή.. αυτό δίνει μια πολύ ομαλή ροή στο πράγμα..
μάλιστα νομίζω πως είμαι τυχερη (ας το πούμε έτσι) για το γεγονός ότι στο πρώτο άτομο που δόθηκα μου φέρεται πολύ καλά.. καθ όλη την διάρκεια της σχέσης.. θενξ γκοντ..
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Marianiki21

Νεοφερμένος

H Marianiki21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Marianiki21 έγραψε: στις 10:22, 04-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r
20-[ελπίζω για πάντα]
Θα ήθελα πολυ να ξέρω αν είστε ακόμα μαζι
Παράθεση

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Happily.Motionless They Deserve To Die Jason... έγραψε: στις 20:57, 04-12-17:

Άρχισε 17 χρονών εγώ ( 18-19 ο κύριος ) και πάμε για χρόνο στις 2 Ιανουαρίου
Παράθεση

Lancelot

Διάσημο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 684 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 22:28, 04-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Happily.Motionless
Άρχισε 17 χρονών εγώ ( 18-19 ο κύριος ) και πάμε για χρόνο στις 2 Ιανουαρίου
Μ αρεσει που θυμαστε και ημερομηνια ωρα,λεπτο και μερα....
Παράθεση

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Happily.Motionless They Deserve To Die Jason... έγραψε: στις 09:55, 05-12-17:

Ε πρωτη σχεση καλεεεεε ... Καλημεραα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια