Η πρώτη σχέση

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Costa nostra πρώτη σχέση λέει ότι πρώτη ΣΟΒΑΡΗ σχέση :P έχει διαφορά

Speedy τον χωρισα γιατι τον τελευταίο καιρό με γράφε και έβγαινε μόνο με τον φίλο του και είχα νευριασει ε και γενικά ήταν κάπως , αλλα τότε δεν είχα το μυαλό που έχω τώρα! Γιατι αν δεν είχε γίνει αυτο ίσως κρατούσε περισσότερο η σχέση και τα πράγματα ήταν διαφορετικά...
Άμα ήξερα πόσο δύσκολο ειναι να βρεις κάποιον στις μέρες μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Costa nostra πρώτη σχέση λέει ότι πρώτη ΣΟΒΑΡΗ σχέση :P έχει διαφορά

Speedy τον χωρισα γιατι τον τελευταίο καιρό με γράφε και έβγαινε μόνο με τον φίλο του και είχα νευριασει ε και γενικά ήταν κάπως , αλλα τότε δεν είχα το μυαλό που έχω τώρα! Γιατι αν δεν είχε γίνει αυτο ίσως κρατούσε περισσότερο η σχέση και τα πράγματα ήταν διαφορετικά...
Άμα ήξερα πόσο δύσκολο ειναι να βρεις κάποιον στις μέρες μας..

Αγαπητη Souzana το παρακατω ειναι το ερωτημα

- Σε ποια ηλικία κάνατε την πρώτη σας σοβαρή σχέση και πόσο χρόνο κράτησε ? - το γραφει στο πρωτο ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Who cares, κανείς δεν διαβάζει τα προηγούμενα ποστ anyway.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
α οκ σορρυ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Costa nostra πρώτη σχέση λέει ότι πρώτη ΣΟΒΑΡΗ σχέση :P έχει διαφορά

Speedy τον χωρισα γιατι τον τελευταίο καιρό με γράφε και έβγαινε μόνο με τον φίλο του και είχα νευριασει ε και γενικά ήταν κάπως , αλλα τότε δεν είχα το μυαλό που έχω τώρα! Γιατι αν δεν είχε γίνει αυτο ίσως κρατούσε περισσότερο η σχέση και τα πράγματα ήταν διαφορετικά...
Άμα ήξερα πόσο δύσκολο ειναι να βρεις κάποιον στις μέρες μας..

Και πολύ καλά έκανες και τον χώρισες.. Και καλό θα ήταν να είχες τα ίδια μυαλά με τότε και εαν ξανασυμβεί να το ξανακάνεις.. Δεν είμαστε με κάποιον μόνο και μόνον γιατί είναι "δύσκολο να βρεις κάποιον στις μέρες μας"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Η πρώτη μου "σοβαρή" σχέση ήταν στα 14 μου με μια ένα χρόνο μικρότερη...

Κράτησε πολύ καιρό... 2 εβδομάδες... Έχω να το λέω...

"Σοβαρή" την θεωρώ μόνο και μόνο επειδή φασωθήκαμε... Τίποτα παραπάνω... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Η πρώτη μου "σοβαρή" σχέση ήταν στα 14 μου με μια ένα χρόνο μικρότερη...

Κράτησε πολύ καιρό... 2 εβδομάδες... Έχω να το λέω...

"Σοβαρή" την θεωρώ μόνο και μόνο επειδή φασωθήκαμε... Τίποτα παραπάνω... :whistle:
Κατά τη γνώμη μου αν δεν υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο δεν την θεωρώ καν σχέση. Ειδάλλως it's just a fling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου αν δεν υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο δεν την θεωρώ καν σχέση. Ειδάλλως it's just a fling.

Fling, fling δεν το συζητώ... Αλλά χούφτωσα καλά... Οπότε γιατί να μην το παινευτώ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και πολύ καλά έκανες και τον χώρισες.. Και καλό θα ήταν να είχες τα ίδια μυαλά με τότε και εαν ξανασυμβεί να το ξανακάνεις.. Δεν είμαστε με κάποιον μόνο και μόνον γιατί είναι "δύσκολο να βρεις κάποιον στις μέρες μας"..

Συγγνώμη, θεωρείς σοβαρό λόγο να χωρίσεις κάποιον επειδή βγαίνει και με τους φίλους του και όχι μόνο με το ταίρι του; Θα μας τρελάνετε; Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος όταν έχει μια σχέση είναι να χάσει τους φίλους του. Ταίρι ξαναβρίσκεις, φίλους όχι εύκολα.

Εντάξει, δεν λέω να έχεις το ταίρι γραμμένο και να βγαίνεις μόνο με φίλους, αλλά όχι να ζητάει όποτε έχεις ελεύθερο χρόνο να'στε μαζί και να μην βλέπεις τους φίλους σου κι εσύ να τσιμπάς. Το έχω κάνει αυτό το λάθος σε νεαρή ηλικία κι είναι τραγικό το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι ο Speedy εννοούσε ότι με το δίκιο της χώρισε επειδή έβγαινε με τους φίλους του, εννοούσε - υποθέτω - ότι από τη στιγμή που δεν ήταν ικανοποιημένη από τη σχέση, καλώς έκανε και χώρισε από το να κάθεται επειδή δε πρόκειται να βρει καλύτερο στο μέλλον.

το εξήγησα καλά, ή μόνο εγώ κατάλαβα τι έγραψα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Όλες οι γελοίες σχέσεις μου κράτησαν από 8μηνο έως 2 χρόνια, μπορεί και λίγο παραπάνω.
Σχέση Σοβαρή δεν έπαιξε ποτέ και ούτε αχνοφαίνεται για το άμεσο μέλλον. Ίσως φταίει η κάπως πρόωρη ‘’ωρίμανση’’ και οι απαιτήσεις οι όχι πια παιδικές; δε ξέρω ακριβώς είναι η αλήθεια
Όσοι έχετε Σοβαρή σχέση βάλτε μυαλό και βελτιώστε τις παραξενιές σας πριν χτυπάτε κεφάλια. (ναι αυτό με το έχει περάσει και λίγο η σοφή γιαγιά Σοφία)

υ.γ. εντάξει τώρα, γιατί να τις λέω γελοίες τις πρώτες πρώτες. Ε ο άνθρωπος με τον καιρό αλλάζει και παρατηρεί τα ίσως λάθη του. Λάθη που βέβαια δίδαξαν πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πρώτη σοβαρή σχέση είναι τόσο όμορφη και απλή και τόσο γεμάτη λάθη λόγω άγνοιας.
Σαν την πρώτη σχέση καμία άλλη.
Η πρώτη σχέση σε αλλάζει. Σε κάνει άλλο άνθρωπο για την επόμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Συγγνώμη, θεωρείς σοβαρό λόγο να χωρίσεις κάποιον επειδή βγαίνει και με τους φίλους του και όχι μόνο με το ταίρι του; Θα μας τρελάνετε; Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος όταν έχει μια σχέση είναι να χάσει τους φίλους του. Ταίρι ξαναβρίσκεις, φίλους όχι εύκολα.

Εντάξει, δεν λέω να έχεις το ταίρι γραμμένο και να βγαίνεις μόνο με φίλους, αλλά όχι να ζητάει όποτε έχεις ελεύθερο χρόνο να'στε μαζί και να μην βλέπεις τους φίλους σου κι εσύ να τσιμπάς. Το έχω κάνει αυτό το λάθος σε νεαρή ηλικία κι είναι τραγικό το αποτέλεσμα.

Κινείσαι στην ίδια λογική: Βγαίνεις με τους φίλους σου περισσότερο επειδή δεν μπορείς να βρείς άλλους εύκολα? WTF λογική είναι αυτή. Κατάλαβα το point σου απλώς αυτό που θέλω να πώ είναι ότι βγαίνεις με όποιον γουστάρεις όσο γουστάρεις. Δηλαδή:

Δε νομίζω ότι ο Speedy εννοούσε ότι με το δίκιο της χώρισε επειδή έβγαινε με τους φίλους του, εννοούσε - υποθέτω - ότι από τη στιγμή που δεν ήταν ικανοποιημένη από τη σχέση, καλώς έκανε και χώρισε από το να κάθεται επειδή δε πρόκειται να βρει καλύτερο στο μέλλον.

το εξήγησα καλά, ή μόνο εγώ κατάλαβα τι έγραψα; :redface:

Πάντα αυτή τη λογική είχα και ας είχα μεγάλα διαστήματα παντελούς μοναξιάς.. Τουλάχιστον όταν δεν ήμουν μόνος ήμουν ευτυχισμένος και δεν κομπλάρω να "στείλω" κανέναν, αν δεν είμαι εγώ καλά, απο φόβο.

Γενικότερα για την κοπέλα εάν στα 18 "με γράφε και έβγαινε μόνο με τον φίλο του" σε μια φρέσκια σχέση αυτό σημαίνει πολλά για το τί νιώθει ο άλλος. Είναι ατράνταχτο δείγμα του ότι κάποιος απο τους 2 θέλει περισσότερο τον άλλον. Περνάει καλύτερα με τους φίλους παρά με εσένα.. Ναι σε τέτοιες σχέσεις δεν αξίζει να μένει κανείς..Η κοπέλα έφτασε σε σημείο να τον χωρίσει για αυτόν τον λόγο, δεν νομίζω απλώς να νευρίαζε που έβγαινε ΚΑΙ με τους φίλους του.

Και να στο πω πιο στεγνά. Έχω χωρίσει αρκετές κοπέλες για αυτό ακριβώς το λόγο, γιατί προτιμούσαν την ελευθερία τους χωρίς να έχουν καμία διάθεση να την μοιραστούν μαζί σου. Είναι φυσική ανάγκη να θες να περνάς παραπάνω χρόνο με το ταίρι σου απο ότι με τους φίλους σου.. Υπάρχει το στοιχείο του έρωτα στη μέση.. Όταν αυτό δεν συμβαίνει πρέπει να τελειώνεις το νωρίτερο δυνατόν. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Άλλο ο παραπάνω χρόνος κι άλλο το να χωρίσω τον άλλον επειδή ένα μέρος του ελεύθερού του χρόνου το αφιερώνει και σε φίλους.

Προφανώς, αν είσαι ερωτευμένος, θα βλέπεις το ταίρι περισσότερο. Αλλά πολλοί παρεξηγούνται αν την ημέρα που αυτοί ήταν ελεύθεροι το ταίρι βγει με φίλους και όχι μαζί τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο λάθος που μπορεί να κάνει κάποιος όταν έχει μια σχέση είναι να χάσει τους φίλους του.
Άπειρα +.

Ασχετώς με το τι συζητάτε,είναι εξαιρετικά σημαντικό το να μην βάζεις ποτέ τους φίλους υπό,επειδή έκανες μια σχέση.
Όσο σημαντική και να είναι αυτή. Η σχέση είναι σχέση και η φιλία,φιλία. Το ένα δεν αντικαθιστά το άλλο.

Σίγουρα συμβαίνει για μεγάλα διαστήματα να έχεις ανάγκη και επιθυμία να είσαι σχεδόν όλη μέρα με τον άνθρωπό σου,
και πάνε πιο "πίσω" οι φίλοι.
Αλλά είναι διαφορετικό αυτό και διαφορετικό όταν μιλάμε για αλλαγές συμπεριφορών,
για αδιαφορία στήριξης σε καταστάσεις πιο.."πρακτικές".

Έχει συμβεί και σε έμενα και τώρα συμβαίνει σε μια πολύ κοντινή φίλη μου,από κάποια κολλητή της.. Same story.

Τέσπα,σχετικά με το ερώτημα του thread. Την πρώτη μου σχέση την έκανα το 2010,και κρατάει ακόμα. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εννοω ότι με έγραφε για να βγαίνει με φίλο του συστηματικά δν ήταν ότι ήθελε να βγαίνουν μόνοι μερικές φορές το έκανε συνέχεια και τον είχα πιάσει να μου πει ψέματα και κάποια στιγμή για κάτι ε και για αυτο τον χωρισα
Απλα ισως αν δεν το έκανα και βρίσκαμε κάποια λυση να ήταν διαφορετικά τα πράγματα αλλα μαλακιες είχαμε μιλησει πιο παλιά στο μσν αλλα τίποτα ιδιαίτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως είναι και άλλα πράγματα εκτός από τη διάρκεια, όπως π.χ. η επικοινωνία και τα πράγματα που αποκομίζουν από τη σχέση. Μπορεί ας πούμε μια σχέση 2 μηνών να θεωρηθεί σοβαρή αν σε άλλαξε και αν έμαθες καινούργια πράγματα και ας ήταν σύντομη και μια σχέση 2 χρόνων μπορεί να μην θεωρηθεί σοβαρή αν ήταν μόνο για να περνάς την ώρα σου.
ναι απλα οταν καποιος ακουει το ''σοβαρη σχεση '' του ερχεται αμεσως η διαρκεεια...
παντως νομιζω οτι σοβαρη οριζεται ως οτι σε αλλαζει εστω σε καποια βασικα χαρακτηριστικα που ειχες και δεν εχεις πια..(προς το καλυτερο βεβαια..!)
σοβαρη σχεση ειναι μια σχεση που σε κανει να ονειρευεσαι , να εχεις ορεξη να κανεις πραγματα που δεν εκανες πριν , να αλλαζεις τροπο ζωης επειδη θαυμαζεις τον τροπο που ζει ο αλλος δλδ να σου δινει κατι που σε παει ενα βημα παραπερα και δε σε αφηνει στα ιδια που ησουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
ναι απλα οταν καποιος ακουει το ''σοβαρη σχεση '' του ερχεται αμεσως η διαρκεεια...
παντως νομιζω οτι σοβαρη οριζεται ως οτι σε αλλαζει εστω σε καποια βασικα χαρακτηριστικα που ειχες και δεν εχεις πια..(προς το καλυτερο βεβαια..!)
σοβαρη σχεση ειναι μια σχεση που σε κανει να ονειρευεσαι , να εχεις ορεξη να κανεις πραγματα που δεν εκανες πριν , να αλλαζεις τροπο ζωης επειδη θαυμαζεις τον τροπο που ζει ο αλλος δλδ να σου δινει κατι που σε παει ενα βημα παραπερα και δε σε αφηνει στα ιδια που ησουν

Συνεχιζω τα χαρακτηριστικα της σοβαρης σχεσης
Σοβαρη ειναι η σχεση που το αλλο ατομο σε βοηθαει να δεις πλευρες του εαυτου σου που ουτε καν φανταζοσουνα,επισης σε βοηθαει ν ανακαλυψεις ταλέντα που είχες κρυμμένα, και εξελλισεται μαζι σου
μεσα στο χρόνο
Το παραδοξο ειναι οτι μια σχεση καταλαβαινεις οτι ηταν σοβαρη οταν χωρίσεις και περασει και ενα μεγαλο διαστημα.
Γιατι τοτε αντιλαμβανεσαι, απο την προοδο που έχεις κάνει, οτι το συγκεκριμενο ατομο επεδρασε θετικα πανω σου,βοηθωντας ν αλλαξεις νοοτροπια προς την σωστη κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Δεν εχω κανει ακομα σχεση,
εχω ακομα καιρο, βεβαια η
αληθεια ειναι οτι η μητερα
μου διαφωνει αλλιως εγω θα
ηθελα να κανω σχεσεις απο τωρα,
οχι οτι με νοιάζει δηλαδη αλλα
τελος παντων, αυτο που με ανησυχει
ειναι το οτι η αδερφη μου ειναι 14
και δεν εχει κανει ακομα σχεση,
νιώθω ομως οτι μια σχεση την
χρειαζεται απλα δεν τολμαει
να το πει στην μητερα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν εχω κανει ακομα σχεση,
εχω ακομα καιρο, βεβαια η
αληθεια ειναι οτι η μητερα
μου διαφωνει αλλιως εγω θα
ηθελα να κανω σχεσεις απο τωρα,
οχι οτι με νοιάζει δηλαδη αλλα
τελος παντων, αυτο που με ανησυχει
ειναι το οτι η αδερφη μου ειναι 14
και δεν εχει κανει ακομα σχεση,
νιώθω ομως οτι μια σχεση την
χρειαζεται απλα δεν τολμαει
να το πει στην μητερα μου.

Καλέ, 14 είναι η αδερφή σου όχι 34. Εχει ακόμα χρόνια μπροστά της μέχρι να βρει κάποιον, δεν θα γεράσει μόνη της αν αυτό είναι που σε απασχολεί. Στα 14 δεν σε νοιάζει και πολύ αν θα έχεις σχέση ή όχι, έχεις άλλα πράγματα να σε απασχολούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top