Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,335 μηνύματα σε 74,665 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί φοβόμαστε τόσο την απόρριψη;

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 21:34, 11-03-15:

Βλέπεις ένα άτομο για πρώτη φορά.Το κοιτάς, σε κοιτάει.Σ'αρέσει.Φλερτάρετε συνέχεια με τα μάτια, φροντίζετε ώστε να είστε ο ένας στο οπτικό πεδίο του άλλου, βρίσκετε ευκαιρίες να κάθεστε δίπλα του.Αλλά;Τότε τι γίνεται;
Κανένας από τους δύο δεν παίρνει το ρίσκο/την πρωτοβουλία να μιλήσει.Να πει ένα απλό "γεια", να συστηθεί.
Και κάθε φορά οι ίδιες σκέψεις έρχονται στο μυαλό...
"Ωχ, καθόμαστε δίπλα δίπλα.Είναι ευκαιρία.Πρέπει να πω κάτι.Πρέπει να βρω κάτι έξυπνο να πω.Κι αν δεν ανταποκριθεί όπως θέλω;Κι αν με περάσει για πολύ απελπισμένη;Βρε μήπως και όλα είναι στο μυαλό μου και δεν με κοιτάει όλον αυτό τον καιρό;Μπα, όχι.Άστο καλύτερα.Δε λέω τίποτα.Αν θέλει ας μιλήσει αυτός.Γιατί δεν μιλάει δηλαδή;Τόσο δύσκολο είναι;Κότα ε κότα!Κι αν δεν έχω άλλη ευκαιρία μετά από αυτό;Κι αν σε λίγο καιρό τον δω στο δρόμο με καμιά άλλη;Όχι όχι, πρέπει να μιλήσω.Αλλά αν ενδιαφερόταν δε θα μιλούσε;Όσο και να ντρέπεσαι, όταν τον θες τον άλλον βρίσκεις το θάρρος.Θα γυρίσω σπίτι και θα κλαίω μέχρι να με πάρει ο ύπνος.Τζίφος και σήμερα.Άραγε θα μιλήσουμε ποτέ ή θα μείνουμε στα κοιτάγματα μέχρι να βαρεθούμε;Ποιος ξέρει..."

Γιατί όλη αυτή η σκέψη ρε παιδιά;Τι μας κρατάει πίσω;Όταν πρόκειται για άτομο ενδιαφέροντος, όλοι κάτι παθαίνουμε.
Ξέρουμε ότι αν το δούμε με κάποιο άλλο πρόσωπο θα μας πονέσει πολύ περισσότερο απ'όσο θα μας πονούσε αν είχαμε βρει το θάρρος και είχαμε πει μια απλή κουβέντα.Παρ'όλα αυτά, μας αρέσει να αφήνουμε τα πράγματα στην τύχη τους.Υπεραναλύουμε καταστάσεις οι οποίες στην ουσία δεν χρειάζονται και πολλή σκέψη.Το νιώθεις, το κάνεις.
Γιατί μας τρομάζει τόσο πολύ η απόρριψη;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 01:22, 12-03-15:

Αν κάποιος είναι πολύ ντροπαλός και άπειρος δεν φοβάται τόσο την απόρριψη. Το δύσκολο για αυτόν είναι στο τι και πως θα το πει. Αν ξανά βρεθείς σε τέτοια κατάσταση σου προτείνω να κάνεις εσύ μια κίνηση π.χ να κάτσεις μπροστά του ή να του χαμογελάσεις έντονα ή να του μιλήσεις για λίγο. Την επόμενη φορά που θα τον δεις όμως μην του δώσεις σημασία, κάνε τον να πιστέψει ότι βαρέθηκες αλλά ταυτόχρονα δώσε του ευκαιρίες να σε πλησιάσει . Αν του αρέσεις αρκετά και καταλάβει οτι δεν ασχολήσε πλέον σίγουρα θα κάνει κάτι, αν για καιρό δεν κάνει κάτι μάλλον δεν του άρεσες όσο θα έπρεπε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:57, 12-03-15:

Πιες κανα ποτηρακι να σου πω πως λυνεσαι!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:36, 12-03-15:

Με βασανιζει αυτο το ερωτημα εδω και πολυ καιρο..οπως το ειπες ειναι ακριβως! Το αναλυουμε παρα πολυ χωρις λογο... Θυμωνω με τον εαυτο μου που δεν μπορω να βρω λιγο θαρρος να παω να μιλησω να τελειωνω... Ολα στα μυαλο ειναι απο οτι φενεται.. Λυπηρη κατασταση

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,078 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 18:21, 13-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Με βασανιζει αυτο το ερωτημα εδω και πολυ καιρο..οπως το ειπες ειναι ακριβως! Το αναλυουμε παρα πολυ χωρις λογο... Θυμωνω με τον εαυτο μου που δεν μπορω να βρω λιγο θαρρος να παω να μιλησω να τελειωνω... Ολα στα μυαλο ειναι απο οτι φενεται.. Λυπηρη κατασταση
τότε καν' το. μην το σκεφτείς, απλά στείλε το μήνυμα ή πήγαινε βρες την. μην αρχίσεις τις αναλύσεις, καν'το σαν να είναι κάτι πολύ απλό και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,390 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:49, 15-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Πληροφορικάριος
Αν κάποιος είναι πολύ ντροπαλός και άπειρος δεν φοβάται τόσο την απόρριψη. Το δύσκολο για αυτόν είναι στο τι και πως θα το πει. Αν ξανά βρεθείς σε τέτοια κατάσταση σου προτείνω να κάνεις εσύ μια κίνηση π.χ να κάτσεις μπροστά του ή να του χαμογελάσεις έντονα ή να του μιλήσεις για λίγο. Την επόμενη φορά που θα τον δεις όμως μην του δώσεις σημασία, κάνε τον να πιστέψει ότι βαρέθηκες αλλά ταυτόχρονα δώσε του ευκαιρίες να σε πλησιάσει . Αν του αρέσεις αρκετά και καταλάβει οτι δεν ασχολήσε πλέον σίγουρα θα κάνει κάτι, αν για καιρό δεν κάνει κάτι μάλλον δεν του άρεσες όσο θα έπρεπε.
Πολύ κακή συμβουλή. Αν μου το έκανε αυτό κάποια κοπέλα θα πίστευα ότι απλώς ήταν ευγενική την πρώτη φορά και ότι δεν ενδιαφέρεται. Και έτσι δεν θα έκανα τίποτα.

Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 12:02, 15-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Πολύ κακή συμβουλή. Αν μου το έκανε αυτό κάποια κοπέλα θα πίστευα ότι απλώς ήταν ευγενική την πρώτη φορά και ότι δεν ενδιαφέρεται. Και έτσι δεν θα έκανα τίποτα.
Δεν είπα να το κάνει αυτο την πρώτη φορά αλλά αν για αρκετές μέρες υπάρχει μόνο eye contact χωρίς να κάνει κάποιος κάποια κίνηση. Νομίζω είχα διαβάσει ένα σχετικό μήνυμα του KeepDreaming! στο παρελθόν, μπορεί να μην θυμάμαι σωστά!

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 17:04, 15-03-15:

Μίλαγα τις προάλλες με έναν φίλο για αυτό το θέμα και μου έλεγε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Πόσο πολύ φοβάται πώς αν μιλήσει στην κοπέλα που ενδιαφέρεται θα φάει άκυρο. Ένα παλικάρι εμφανίσιμο, με πολύ χιούμορ που πραγματικά όταν τον ακούς να λέει κάτι τέτοιο σκέφτεσαι ΓΙΑΤΙ.

Εγώ έχω καταλήξει ότι δεν είναι εύκολο να ακούσεις από κάποιον ότι δεν είσαι αυτό που θέλει. Είναι θέμα εγωισμού. Όχι του κακού εγωισμού αλλά του άλλου..του γλυκού, του "γαμώτο"..γιατί σκέφτεσαι το μετά..σε τι διαδικασία θα βάλεις τον εαυτό σου όταν το ακούσεις..την στεναχώρια που θα περάσεις και την ψυχολογική άθλια κατάσταση που θα σε βάλει αυτή σου η κίνηση.

Προσωπικά, πλέον στη ζωή μου πιστεύω στο ρίσκο. Πρέπει πραγματικά να ρισκάρουμε για να μπορέσουμε να ζήσουμε δυο καταστάσεις παραπάνω. Όσο φοβόμαστε να δείξουμε το ενδιαφέρον μας και να μιλήσουμε στον άλλον είμαστε εγκλωβισμένοι, φυλακισμένοι στο ίδιο μας το μυαλό και βασανιζόμαστε χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος.

Κάποιος είπε πιο πάνω ότι είναι όλα στο μυαλό μας. Και πραγματικά είναι! Δηλαδή το αν θα σε απορρίψει ο άλλος το έχεις εσύ στο δικό σου το μυαλό και στην πραγματικότητα μπορεί να απέχει πάρα πολύ από την αλήθεια.

Plus, ότι όσο καιρό βασανίζεσαι μόνος σου, έχεις ήδη βάλει τον εαυτό σου στη ψυχολογική κατάσταση της απόρριψης. Χωρίς καν να το αντιμετωπίσεις. Και πιστεύω πως μόνο μέσα από τέτοιες καταστάσεις και εμπειρίες, απορρίψεις, αποδοχές μεγαλώνουμε, ωριμάζουμε, μαθαίνουμε και εξελισσόμαστε συναισθηματικά.

Στη ζωή χρειάζονται και τα θετικά και τα αρνητικά συναισθήματα. Πρέπει να μπορούμε να τα διαχειριζόμαστε όλα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:33, 15-03-15:

Επιστήμη το κάναμε. Εντάξει, όταν είναι και οι δυο πολύ νέοι, αμφιβάλεις, δεν ερμηνεύεις σωστά τα μηνύματα, ντρέπεσαι, δεν ξέρεις πώς θα το πεις και φοβάσαι όχι μόνο την απόρριψη, αλλά και τον διασυρμό. Μεγαλώνοντας και αποκτώντας εμπειρίες, τα πράγματα γίνονται πιο απλά. Οι συνήθειες της κοινωνίας μας δε βρίσκονται στο στάδιο "σε γουστάρω - κι εγώ - φύγαμε", αλλά υπάρχουν τρόποι προσέγγισης. Εκδηλώνεις το ενδιαφέρον σου, καταλαβαίνεις αν υπάρχει ανταπόκριση, στέλνεις και λαμβάνεις μηνύματα, ο ένας βοηθά τον άλλον, βολιδοσκοπείς και προχωράς, έτσι ώστε όταν γίνει το ντου, (από παράδοση αυτό συνήθως είναι δουλειά του αγοριού), να είναι σίγουρο το "ναι".

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 21:20, 15-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
[...]Εκδηλώνεις το ενδιαφέρον σου, καταλαβαίνεις αν υπάρχει ανταπόκριση, στέλνεις και λαμβάνεις μηνύματα, ο ένας βοηθά τον άλλον, βολιδοσκοπείς και προχωράς, έτσι ώστε όταν γίνει το ντου, (από παράδοση αυτό συνήθως είναι δουλειά του αγοριού), να είναι σίγουρο το "ναι".

Μου εχει τυχει να φαω μεγαλο ακυρο απο εναν τυπο που εδειχνε οτι με γουσταρε. Ηταν ενας τυπος που εργαζοταν στον ιδιο χωρο με εμενα, αλλα ανηκε σε αλλη ομαδα. Δεν τον προσεχα, ωσπου μια ωραια ημερα αρχισε να με φλερταρει. Με καρφωνε συνεχεια με το βλεμμα του, με ακουμπουσε "τυχαια", με επιανε απο την μεση, χαιδευε τα μαλλια μου, με ρωτουσε συνεχεια για τον εαυτο μου, τρωγαμε μαζι στα διαλειμματα, κτλ. Μια μερα με ρωτησε αν ειχα σχεδια για την Κυριακη και του ειπα οτι ειχα μια υποχρεωση αλλα οτι θα ημουν ελευθερη το επομενο Σ/Κ. Την επομενη εβδομαδα του ειπα οτι μου αρεσει και του ζητησα να βγουμε και εφαγα ακυρο. Οτι να 'ναι. Ευτυχως που εκανα εγω την πρωτη κινηση και δεν περιμενα να την κανει αυτος, γιατι ακομα θα περιμενα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:25, 15-03-15:

Εγώ δε φοβάμαι. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Μου εχει τυχει να φαω μεγαλο ακυρο απο εναν τυπο που εδειχνε οτι με γουσταρε. Ηταν ενας τυπος που εργαζοταν στον ιδιο χωρο με εμενα, αλλα ανηκε σε αλλη ομαδα. Δεν τον προσεχα, ωσπου μια ωραια ημερα αρχισε να με φλερταρει. Με καρφωνε συνεχεια με το βλεμμα του, με ακουμπουσε "τυχαια", με επιανε απο την μεση, χαιδευε τα μαλλια μου, με ρωτουσε συνεχεια για τον εαυτο μου, τρωγαμε μαζι στα διαλειμματα, κτλ. Μια μερα με ρωτησε αν ειχα σχεδια για την Κυριακη και του ειπα οτι ειχα μια υποχρεωση αλλα οτι θα ημουν ελευθερη το επομενο Σ/Κ. Την επομενη εβδομαδα του ειπα οτι μου αρεσει και του ζητησα να βγουμε και εφαγα ακυρο. Οτι να 'ναι. Ευτυχως που εκανα εγω την πρωτη κινηση και δεν περιμενα να την κανει αυτος, γιατι ακομα θα περιμενα.
ΧΑΧΑΧΑ
Ιστορία από μένα: κοινή παρέα, 2 ραντεβού, παρακάλαγε να ξαναβγούμε, δεν είχα χρόνο λόγω υποχρεώσεων, αλληλοαρεσόμασταν το'χαμε ξεκαθρίσει, φαινόταν και πήγαινε καλά, αλλά ο καιρός πέρναγε και δεν καθόταν η φάση. Κλείνουμε τελικά ραντεβού. Φτάνω πρώτη. Μου στέλνει μήνυμα ότι κάτι έτυχε στη δουλειά του και δε ξέρει πότε θα ξεμπερδέψει ~ ξενέρωμα εγώ, αυτό δεν μου το'χε ξανακάνει ΚΑΝΕΝΑΣ, περίμενα έστω να επανορθώσει. ΟΥΤΕ ΚΑΝ το' κανε. Μετά από κάνα μήνα delete & block από το fb χωρίς να γίνει κάτι. Τελικά τα ξαναβρήκε με τη πρώην του.
Σήμερα: το block έφυγε, το αίτημα ήρθε. Ξαναχώρισε.

Damnnn men are assholes

(για τους περίεργους : όχι δενννν αποδέχτηκα το αίτημα)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 16-03-15 στις 16:19. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,390 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 00:20, 16-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
ΧΑΧΑΧΑ
Ιστορία από μένα: κοινή παρέα, 2 ραντεβού, παρακάλαγε να ξαναβγούμε, δεν είχα χρόνο λόγω υποχρεώσεων, αλληλοαρεσόμασταν το'χαμε ξεκαθρίσει, φαινόταν και πήγαινε καλά, αλλά ο καιρός πέρναγε και δεν καθόταν η φάση. Κλείνουμε τελικά ραντεβού. Φτάνω πρώτη. Μου στέλνει μήνυμα ότι κάτι έτυχε στη δουλειά του και δε ξέρει πότε θα ξεμπερδέψει ~ ξενέρωμα εγώ, αυτό δεν μου το'χε ξανακάνει ΚΑΝΕΝΑΣ, περίμενα έστω να επανορθώσει. ΟΥΤΕ ΚΑΝ το' κανε. Μετά από κάνα μήνα delete & block από το fb χωρίς να γίνει κάτι. Τελικά τα ξαναβρήκε με τη πρώην του.

Damnnn men are assholes

^This is why I don't do anything.

Τι πάει να πει αυτό. Όλοι ψάχνουν να είναι σε σχέση απλώς για να είναι σε σχέση και να μην είναι μόνοι. Δηλαδή του άρεσες αλλά τα ξαναβρήκε με την πρώην του, σε διέγραψε, και μόλις χώρισε θυμήθηκε ότι κάτι έτρεφε για εσένα? Και όχι μόνο οι άντρες, έχω προσωπική εμπειρία με κορίτσι που είναι αυτή η version του άντρα.

Δεν είναι μια νύχτα μεθύσι που είπατε να κάνετε κάτι. Ήταν για κάτι παραπάνω υποτίθεται, για σχέση από ότι κατάλαβα, αλλά στην ουσία δεν ήταν τίποτα. Αυτός απλά έψαχνε μια να γαμάει, εσύ δεν ξέρω τι ακριβώς ήθελες από αυτόν, αλλά όπως και να έχει, εγώ δεν κάνω κινήσεις γενικά επειδή όλη αυτή η κοροϊδία με εκνευρίζει. Δεν μιλάω για χαλαρές στιγμές με ποτό κλπ που μπορείς να κάνεις καμιά μαλακία. Αλλά για sober καταστάσεις. Μια φίλη μου είπε τις προάλλες ότι γνώρισε ένα παιδί πριν ένα μήνα, και της έλεγε ότι την φαντάζεται γυναίκα του κλπ. Έμεινα εγώ με το που άκουσα. Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω η να κλάψω. Και μετά λέει ξαφνικά ξέκοψε. Δυο μέρες μετά βγήκαμε για καφέ και τον είδαμε με άλλη. Καινούρια μέλλουσα γυναίκα λοιπόν... Ανωριμία στο full στις μέρες μας.

Παράθεση

kaltsas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kaltsas
Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O kaltsas έγραψε στις 00:22, 16-03-15:

ΧΑΧΑΧΑ

Damnnn men are assholes

Ελα να γινομαστε πολλοι! Ειχα βγει με μια κοπελα απ' τη σχολη μου 1ο ραντεβου, με την οποια μιλαγαμε αρκετο καιρο και τη μερα που κανονιζαμε μου πεταγε στο τσατ διαφορα υπονοουμενα. Τη μερα που βγηκαμε λοιπον, ολη την ωρα μου τριβοταν στο ραντεβου, περπαταγαμε αγκαλια (βασικα εκεινη ειχε αγκαλιασει το χερι μου καθως περπαταγαμε). Οταν καληνυχτιστηκαμε αγκαλιαστηκαμε ζεστα κ μου πε στο αφτι να προσεχω κ να της στειλω οταν φτασω. Εν τελει μου στειλε εκεινη που εφτασε νωριτερα. Αλλα και την αλλη μερα εστειλε πρωτη (που ποτε δεν ειχε ξαναστειλει 1η). Oλα συνηγορουσαν οτι μαλλον ψηνοταν κι αυτη. Και απο κει και υστερα τιποτα. Της εστειλα την επομενη, μ' εγραψε. Ε για να μη τα πολυλογω, με μπλοκαρε τελικα, ετσι χωρις λογο κ αιτια!! Δεν εκανα τιποτα το επιληψιμο οταν βγηκαμε κ ετσι στην ψυχρα με ξεγραψε! Την πηρα κ τηλ (οχι για να την καραξω που με μπλοκαρε, ηθελα απλα να της πω να βγουμε), δε το σηκωσε, ουτε φυσικα πηρε πισω... Κ καπως ετσι τελειωσαν ολα πριν καν αρχισουν. Κι εμεινα εγω με ενα αναπαντητο γιατι... Στο πανεπιστημιο, ουτε γεια πλεον δε λεμε, αν και θελω να μιλησουμε να ξεκαθαρισουν ολα... Γενικα με ειχε παρει πολυ απο κατω αυτο τον καιρο, γιατι ενω εδειχναν ολα να πηγαινουν τοσο καλα, ετσι απ' το πουθενα η κοπελα αυτη μου κοψε και την καλημερα...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:44, 16-03-15:

^This is why I don't do anything.

Τι πάει να πει αυτό. Όλοι ψάχνουν να είναι σε σχέση απλώς για να είναι σε σχέση και να μην είναι μόνοι. Δηλαδή του άρεσες αλλά τα ξαναβρήκε με την πρώην του, σε διέγραψε, και μόλις χώρισε θυμήθηκε ότι κάτι έτρεφε για εσένα? Και όχι μόνο οι άντρες, έχω προσωπική εμπειρία με κορίτσι που είναι αυτή η version του άντρα.

Δεν είναι μια νύχτα μεθύσι που είπατε να κάνετε κάτι. Ήταν για κάτι παραπάνω υποτίθεται, για σχέση από ότι κατάλαβα, αλλά στην ουσία δεν ήταν τίποτα. Αυτός απλά έψαχνε μια να γαμάει, εσύ δεν ξέρω τι ακριβώς ήθελες από αυτόν, αλλά όπως και να έχει, εγώ δεν κάνω κινήσεις γενικά επειδή όλη αυτή η κοροϊδία με εκνευρίζει. Δεν μιλάω για χαλαρές στιγμές με ποτό κλπ που μπορείς να κάνεις καμιά μαλακία. Αλλά για sober καταστάσεις. Μια φίλη μου είπε τις προάλλες ότι γνώρισε ένα παιδί πριν ένα μήνα, και της έλεγε ότι την φαντάζεται γυναίκα του κλπ. Έμεινα εγώ με το που άκουσα. Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω η να κλάψω. Και μετά λέει ξαφνικά ξέκοψε. Δυο μέρες μετά βγήκαμε για καφέ και τον είδαμε με άλλη. Καινούρια μέλλουσα γυναίκα λοιπόν... Ανωριμία στο full στις μέρες μας.
Κοίτα εγώ σε εκείνη τη φάση σχέση δεν ήθελα, αλλά μου άρεσε αυτός και λέω lets try it κι όπως κάτσει. Κι αυτός σ'αυτή τη φάση βρισκόταν, αλλά φρεσκοχωρισμένος ήταν, κολλημένος με πρώην μάλλον.
anw, το θέμα δεν είναι να μη κάνεις τίποτα πάντως. Είναι ωραίο και το ρίσκο, κάποια στιγμή μαθαίνεις πολλά από τέτοιες συμπεριφορές και τα μυρίζεσαι εύκολα. Και μαθηματικά να το πάρεις δε γίνεται να πέφτεις πάντα σε μαλάκες, κάποια στιγμή θα κάτσει κι ένας σωστός άνθρωπος.

Αρχική Δημοσίευση από kaltsas
Ελα να γινομαστε πολλοι! Ειχα βγει με μια κοπελα απ' τη σχολη μου 1ο ραντεβου, με την οποια μιλαγαμε αρκετο καιρο και τη μερα που κανονιζαμε μου πεταγε στο τσατ διαφορα υπονοουμενα. Τη μερα που βγηκαμε λοιπον, ολη την ωρα μου τριβοταν στο ραντεβου, περπαταγαμε αγκαλια (βασικα εκεινη ειχε αγκαλιασει το χερι μου καθως περπαταγαμε). Οταν καληνυχτιστηκαμε αγκαλιαστηκαμε ζεστα κ μου πε στο αφτι να προσεχω κ να της στειλω οταν φτασω. Εν τελει μου στειλε εκεινη που εφτασε νωριτερα. Αλλα και την αλλη μερα εστειλε πρωτη (που ποτε δεν ειχε ξαναστειλει 1η). Oλα συνηγορουσαν οτι μαλλον ψηνοταν κι αυτη. Και απο κει και υστερα τιποτα. Της εστειλα την επομενη, μ' εγραψε. Ε για να μη τα πολυλογω, με μπλοκαρε τελικα, ετσι χωρις λογο κ αιτια!! Δεν εκανα τιποτα το επιληψιμο οταν βγηκαμε κ ετσι στην ψυχρα με ξεγραψε! Την πηρα κ τηλ (οχι για να την καραξω που με μπλοκαρε, ηθελα απλα να της πω να βγουμε), δε το σηκωσε, ουτε φυσικα πηρε πισω... Κ καπως ετσι τελειωσαν ολα πριν καν αρχισουν. Κι εμεινα εγω με ενα αναπαντητο γιατι... Στο πανεπιστημιο, ουτε γεια πλεον δε λεμε, αν και θελω να μιλησουμε να ξεκαθαρισουν ολα... Γενικα με ειχε παρει πολυ απο κατω αυτο τον καιρο, γιατι ενω εδειχναν ολα να πηγαινουν τοσο καλα, ετσι απ' το πουθενα η κοπελα αυτη μου κοψε και την καλημερα...
Και μυρίζομαι ότι θα συμβεί κι άλλες φορές. Μια θα'σαι στη θέση που' σουν, μια θα'σαι στη θέση της κοπέλας και πάει λέγοντας μέχρι να βρεθεί ο/η κατάλληλος/-η.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaltsas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O kaltsas έγραψε στις 01:06, 16-03-15:

Και μυρίζομαι ότι θα συμβεί κι άλλες φορές. Μια θα'σαι στη θέση που' σουν, μια θα'σαι στη θέση της κοπέλας και πάει λέγοντας μέχρι να βρεθεί ο/η κατάλληλος/-η.
Κοιτα, ποτε μου δεν ειχα σκοπο να παιξω με τον αλλον κι ουτε πιστευω οτι θα θελησω στο μελλον, συνεπως, δε θα εδινα σε καποια κοπελα αυταπατες οτι θελω να γινει κατι. Καταρχας για να μην προσγειωθει κι αυτη αποτομα και κατα δευτερον για να αποφυγω κι εγω δυσαρεστες εκπληξεις. Θελω να ειμαι σαφης ως προς τους σκοπους μου κι ετσι θελω να ειναι και ο αλλος απεναντι μου.
Τωρα οσον αφορα εκεινη, εγω, στη μονη λογικη απαντηση που κατεληξα ειναι οτι η κοπελιτσα επαιξε για να επιβεβαιωθει. Το θεμα ειναι οτι απογοητευτηκα παρα πολυ, γιατι ολα πηγαιναν τοσο καλα και η κοπελα μου αρεσε πολυ σα χαρακτηρας, ειχε μεταξυ αλλων και πολυ καυστικο χιουμορ και γενικα στοιχεια που την εκαναν ξεχωριστη. Νομιζα οτι πετυχα διανα, αλλα εκανα λαθος...

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 10:49, 16-03-15:

Αυτό είναι το χειρότερο...Να σου μένει ένα αναπάντητο "γιατί" και να φτιάχνεις με το μυαλό σου διάφορα πιθανά σενάρια.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την ευκολία με την οποία κάποιοι μπορούν να παίζουν με τα συναισθήματα των άλλων.Αλλά πιστεύω ότι ό, τι κάνουν τώρα θα το βρουν μπροστά τους από κάποιον άλλον άνθρωπο και θα καταλάβουν πως είναι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:15, 16-03-15:

Κατι ή μαλλον κάποιος άλλος μου βρωμάει...
Ε δεν έχει νόημα να κάθεσαι να το σκέφτεσαι παραπάνω αποσο πρέπει. Είναι πολύ πιθανό αν είσαι ανοιχτός στις γνωριμίες, να αντιμετωπίσεις πολλά τέτοια!

Παράθεση

kaltsas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O kaltsas έγραψε στις 12:30, 16-03-15:

Γι' αυτο το λογο, εχω σκοπο να της μιλησω αν και τελευταια δεν παταει πολυ, ισως επειδη προσπαθει να με αποφυγει (?). Πολλοι (καλη ωρα, και η mindcircus), μου λενε να μη δωσω αλλη σημασια σε ενα ατομο που οπως αποδειχθηκε δε την αξιζε αλλα με εχει φαει η περιεργεια καιρο τωρα και θελω να μαθω! Ισως να νιωσω ασχημα με οσα μου πει, αλλα σιγουρα δε θα νιωσω αυτη την πικρια που ειχα τοσο καιρο χωρις να φταιω...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:14, 16-03-15:

Κανε το να σου φυγει η περιεργεια αλλα θα δεις μετα πως δεν αξιζε και δε θα το ξανακανεις σε επομενη φορα που θα σου τυχει...
Αυτη τη δουλεια θα κανουμε.... να ψαχνουμε το γιατι του καθενα... Κουραστικο πωπω, αλλα οκ κανε το ολοι μας το καναμε καποια στιγμη αλλα ειναι απαλευτο, θα δεις δεν αξιζει. Ποσων χρονων εισαι? Παιζει ρολο κι αυτο γιαυτο ρωταω, πιο νεοι τρωγομαστε πολυ μετα χεστηκαμε λιγακι μετα σχωρησεως

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 16-03-15 στις 13:21.
Παράθεση

kaltsas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O kaltsas έγραψε στις 13:35, 16-03-15:

Μπορει οπως λες να φανει πως δεν αξιζε, αλλα προς το παρον για μενα, ειναι must. Να πω οτι δε μου κολλαγε, παει στο διαολο θα καταλαβαινα οτι με βλεπει φιλικα, αλλα πως τη μια μερα να πανε ολα δεξια να ναι ολο γλύκες και την αλλη να μη μου μιλαει, αυτο με ξενισε παρα πολυ. Ειμαι 19.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:10, 16-03-15:

Μπα, μη σε ξενιζει, ειναι μια αντιδραση που θα ξανασυναντησεις, πιστεψε με δεν ειναι σπανιο φαινομενο κι αυτο ισχυει για ολους τους τυπους σχεσεων. Το σημαμτικο ειναι να ξερεις πως δεν εχεις κανει κατι εσυ, απο κει κι επειτα αστους να κουρευονται. Αλλα τι να σου λεω τωρα, εσυ εισαι αποφασισμενος!
Good luck!

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 21:50, 16-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Αυτό είναι το χειρότερο...Να σου μένει ένα αναπάντητο "γιατί" και να φτιάχνεις με το μυαλό σου διάφορα πιθανά σενάρια.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την ευκολία με την οποία κάποιοι μπορούν να παίζουν με τα συναισθήματα των άλλων.Αλλά πιστεύω ότι ό, τι κάνουν τώρα θα το βρουν μπροστά τους από κάποιον άλλον άνθρωπο και θα καταλάβουν πως είναι.
Πολλοι το κανουν για να τεσταρουν-επαληθευσουν τον εαυτο τους. Νομιζουν οτι ειναι τοσο γαματοι που μπορουν να ριχνουν οποια τους αρεσει, οποτε δεν δισταζουν να δοκιμαζουν το "ταλεντο" τους σε ανυποψιαστες κοπελες. Ουσιαστικα ικανοποιουν το αρρωστημενο τους "εγω" χωρις να τους ενδιαφερουν τα συναισθηματα των αλλων.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:53, 16-03-15:

Πολλοι το κανουν για να τεσταρουν-επαληθευσουν τον εαυτο τους. Νομιζουν οτι ειναι τοσο γαματοι που μπορουν να ριχνουν οποια τους αρεσει, οποτε δεν δισταζουν να δοκιμαζουν το "ταλεντο" τους σε ανυποψιαστες κοπελες. Ουσιαστικα ικανοποιουν το αρρωστημενο τους "εγω" χωρις να τους ενδιαφερουν τα συναισθηματα των αλλων.

Ουουουυυ, αυτο κι αν ειναι μια πολυ πολυ παρα πολυ λογικη εξηγηση και παιζει παααρα πολυ! Οποτε καλα λεω, γιατι να σκας? Εμας μας αρεσεις κυρια μου, σου το δειχνουμε. Μετα αλλαζεις γνωμη? Στο καλο του Θεου και της Παναγιτσας, αμην!

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 06:30, 17-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ουουουυυ, αυτο κι αν ειναι μια πολυ πολυ παρα πολυ λογικη εξηγηση και παιζει παααρα πολυ! Οποτε καλα λεω, γιατι να σκας? Εμας μας αρεσεις κυρια μου, σου το δειχνουμε. Μετα αλλαζεις γνωμη? Στο καλο του Θεου και της Παναγιτσας, αμην!
Ακριβως! Γι' αυτο και αν κατι στραβωσει δεν ζητω ποτε εξηγησεις γιατι ειναι απλα χασιμο χρονου. Ασε που χαιρομαι κιολας γιατι ξερω οτι γλιτωσα απο καποιον εγωκεντρικο ναρκισσο

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:30, 17-03-15:

Ακριβως! Γι' αυτο και αν κατι στραβωσει δεν ζητω ποτε εξηγησεις γιατι ειναι απλα χασιμο χρονου. Ασε που χαιρομαι κιολας γιατι ξερω οτι γλιτωσα απο καποιον εγωκεντρικο ναρκισσο
Να σε ρωτησω βρε Nelliel... Ειναι λες αυτος που φερεται ετσι τελικα εγωκεντρικός ναρκισσος οπως γραφεις ή απλώς φέρεται στην παρούσα φάση εγωκεντρικά? Μηπως τελικά δεν ειναι παντα θεμα χαρακτηρα αλλά μια ασχημη συμπεριφορα στην παρουσα φαση?

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 18:53, 17-03-15:

Η χειρότερη απόρριψη πιστεύω πως είναι όταν ο άλλος σου ψιλοδείχνει πως του αρέσεις, κάνεις κίνηση επειδή αυτός δεν, και τελικά καταλήγεις με μια απογοήτευση μέχρι τα πατώματα. Τουλάχιστον ο άλλος που δεν δείχνει τίποτα άσχετα που προσπαθείς και σε απορρίπτει συνεχώς δεν σου γεννά ελπίδες πως κάποια στιγμή ίσως να στε μαζί σε αντίθεση με τον άλλον. Και οι δυο περιπτώσεις πάντως είναι άστα να πάνε, ειδικά αν κολλήσεις και με το άτομο.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 19:12, 17-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Η χειρότερη απόρριψη πιστεύω πως είναι όταν ο άλλος σου ψιλοδείχνει πως του αρέσεις, κάνεις κίνηση επειδή αυτός δεν, και τελικά καταλήγεις με μια απογοήτευση μέχρι τα πατώματα. Τουλάχιστον ο άλλος που δεν δείχνει τίποτα άσχετα που προσπαθείς και σε απορρίπτει συνεχώς δεν σου γεννά ελπίδες πως κάποια στιγμή ίσως να στε μαζί σε αντίθεση με τον άλλον. Και οι δυο περιπτώσεις πάντως είναι άστα να πάνε, ειδικά αν κολλήσεις και με το άτομο.
Το ξέρω αυτό...Μου έχει συμβεί.Νόμιζα ότι ενδιαφερόταν(το είχα ακούσει και από φίλο του) και αφού έβλεπα ότι δεν έκανε κάτι και ήταν ντροπαλός, αποφάσισα να τον "βοηθήσω".Ήταν καλοκαίρι από Β' προς Γ' Λυκείου και η δικαιολογία ήταν ότι έχει πολύ φουλ πρόγραμμα και "ίσως μετά τις πανελλήνιες".Φυσικά και δεν έγινε τίποτα από τότε.Εγώ πέρασα σε άλλο μέρος και τα Χριστούγεννα ήμασταν στην ίδια παρέα μετά την αλλαγή του χρόνου.Τον έπιασα πολλές φορές να με κοιτάει έντονα και την ώρα που μιλούσα.Αλλά και γενικά μου μιλούσε πιο χαμογελαστά και με περισσότερη άνεση από πέρυσι.
Δεν ξέρω αν όντως με ήθελε κάποια στιγμή, ή αν νιώθει κάποια πράγματα για μένα τώρα.Και μάλλον ποτέ δεν θα το μάθω γιατί και να υπάρχουν συναισθήματα, είναι πολύ δειλός για να κάνει κίνηση.
Απλά είναι αυτό το γαμώτο που σου μένει...

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:54, 17-03-15:

Μου αρέσει που τα κορίτσια εδώ κάνανε "σύλλογο" για να καθίσουν στο σκαμνί αγόρια που αρχικά έδειξαν ενδιαφέρον για αυτές και μετά έκαναν τον κινέζο. Το να φταίνε αυτές επειδή έκαναν κάτι που τους ξενέρωσε αποκλείεται; Και αν κοιτάξω γύρω μου, πολύ πιο συνηθισμένο είναι να το κάνουν αυτό τα κορίτσια που στην αρχή ψιλοτρίβονται δίνοντας στα αγόρια ελπίδες και όταν ο άλλος πάει να προχωρήσει, αυτές χτίζουν έναν τοίχο από πάγο.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 20:06, 17-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Να σε ρωτησω βρε Nelliel... Ειναι λες αυτος που φερεται ετσι τελικα εγωκεντρικός ναρκισσος οπως γραφεις ή απλώς φέρεται στην παρούσα φάση εγωκεντρικά? Μηπως τελικά δεν ειναι παντα θεμα χαρακτηρα αλλά μια ασχημη συμπεριφορα στην παρουσα φαση?
Μπορει να ειναι αυτο που λες, αλλα πιστευω οτι πολλοι απο αυτους εχουν το φλερτ ως αθλημα. Εγω παντως αποφευγω να μπλεκω με τετοιους τυπους για να εχω την ψυχικη μου ηρεμια. Το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα αλλωστε ειναι να κανω σχεση με εναν τυπο που φλερταρει με οτι κινειται

Το ξέρω αυτό...Μου έχει συμβεί.Νόμιζα ότι ενδιαφερόταν(το είχα ακούσει και από φίλο του) και αφού έβλεπα ότι δεν έκανε κάτι και ήταν ντροπαλός, αποφάσισα να τον "βοηθήσω".Ήταν καλοκαίρι από Β' προς Γ' Λυκείου και η δικαιολογία ήταν ότι έχει πολύ φουλ πρόγραμμα και "ίσως μετά τις πανελλήνιες".Φυσικά και δεν έγινε τίποτα από τότε.Εγώ πέρασα σε άλλο μέρος και τα Χριστούγεννα ήμασταν στην ίδια παρέα μετά την αλλαγή του χρόνου.Τον έπιασα πολλές φορές να με κοιτάει έντονα και την ώρα που μιλούσα.Αλλά και γενικά μου μιλούσε πιο χαμογελαστά και με περισσότερη άνεση από πέρυσι.
Δεν ξέρω αν όντως με ήθελε κάποια στιγμή, ή αν νιώθει κάποια πράγματα για μένα τώρα.Και μάλλον ποτέ δεν θα το μάθω γιατί και να υπάρχουν συναισθήματα, είναι πολύ δειλός για να κάνει κίνηση.
για να μη σου μενει απλα κανεις εσυ την πρωτη κινηση και ησυχαζεις Καλυτερα να ζησεις με την απορριψη παρα να αναρωτιεσαι ή ακομα και να μετανοιωνεις για κατι. Η πρωτη απορριψη θα σου φανει καπως, αλλα μετα συνηθιζεις. Δυστυχως στις μερες μας οι αντρες ολοενα γινονται και πιο δειλοι, οποτε δεν μπορεις να βασιζεσαι συνεχεια σε αυτους.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:36, 17-03-15:

Εγώ πάντως έχω βρεθεί και στην αντίπερα όχθη.
Έχει τύχει να δείξω ενδιαφέρον σε κάποιον (ή κάποιους OOOPS ) να κυλάει η φάση, αλλά τελικά να μη γουστάρω, να μην είμαι σε φάση να στέλνω μνμτα με το κινητό, να μην είμαι σε φάση να ακούσω για τη ζωή του άλλου, να βαριέμαι να βγαίνω ραντεβού, να μη θέλω να δίνω λογαριασμό και πάει λέγοντας. Δεν είμαι και άνθρωπος που θα πω στον άλλον ΟΧΙ ΔΕ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΔΙΝΕ ΤΟΥ, οπότε.
Ίσως είμαι και κυκλοθυμική αρκετά και βαριέμαι εύκολα. Έχω υπάρξει κακιά κι εγώ, έχει τύχει να δίνω ελπίδες , χωρίς λόγο, έχει τύχει να'χω κάποιον stand by γιατί ποτέ δε ξες, και άλλα τέτοια όμορφα.

Αλλά όλα στη ζωή είναι, μεγαλώνεις και ωριμάζεις και μαθαίνεις να ξεκαθαρίζεις.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 22:23, 17-03-15:

No offense αλλά με πολλά πράγματα που έχω διαβάσει εδώ από εσένα πρινσέσα, πρέπει να είσαι πολύ κακιά. Έχεις πληγώσει πολλά αγόρια είμαι σίγουρος.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 22:43, 17-03-15:

Όχι είμια πολύ γλυκός άνθρωπος.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:51, 17-03-15:

No offense αλλά με πολλά πράγματα που έχω διαβάσει εδώ από εσένα πρινσέσα, πρέπει να είσαι πολύ κακιά. Έχεις πληγώσει πολλά αγόρια είμαι σίγουρος.
Οχι καλε μου, απλως ειναι ντομπρα και ειλικρινης και λεει αυτα που δε θα ακουσεις ευκολα απο το στομα γυναικων(αλλα και ανδρων βεβαια). Το ιδιο που γραφει και η πρινσες, εχω κανει κι εγω κι ολες μας λιγο πολυ σε τουτη την ζωη. Το ζητημα ειναι να ξερεις παντα τι κανεις και γιατι το κανεις και ωριμαζοντας να μαθαινεις απο τα λαθη σου. Σημερα ο ενας κακος, αυριο εσυ κακος και παει λεγοντας... Αυτα ειναι κακες συμπεριφορες, δεν εχουν να κανουν με τον χαρακτηρα ενος ατομου. Και η συμπεριφορα αλλαζει, ο χαρακτηρας οχι. Προτιμω ατομα με ενιοτε λαθος συμπεριφορα, παρα λαθος ατομα εκ χαρακτηρος, ατομα που δεν παραδεχονται, δεν καταννοουν τα λαθη τους, δεν συμπονουν.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 22:52, 17-03-15:

Μπορει οπως λες να φανει πως δεν αξιζε, αλλα προς το παρον για μενα, ειναι must. Να πω οτι δε μου κολλαγε, παει στο διαολο θα καταλαβαινα οτι με βλεπει φιλικα, αλλα πως τη μια μερα να πανε ολα δεξια να ναι ολο γλύκες και την αλλη να μη μου μιλαει, αυτο με ξενισε παρα πολυ. Ειμαι 19.
Το ξέρεις φυσικά, πώς μπορείς να γνωρίσεις έναν άνθρωπο που περνάς τέλεια μαζί του, νομίζεις πώς ταιριάζετε, να κάνετε τρελές συζητήσεις και να εντυπωσιάζεσαι κτλ κτλ και σε τέτοια θέματα, ερωτικοιστορίες δηλαδή, να είναι φουλ ανώριμος και να μη μπορεί να διαχειριστεί τίποτα. Συμβαίνει συνέχεια. Ανατριχιαστικά συνέχεια.

Τις περισσότερες φορές νομίζω είναι καλύτερα να μη γνωρίζεις τίποτα παραπάνω και να δέχεσαι την κατάσταση έτσι όπως είναι. Και πρέπει να μάθεις να προχωράς, να είσαι δυνατός και να στέκεσαι στα πόδια σου. Όχι μόνο γιατί θα σου ξανασυμβεί, γιατί αυτό γίνεται με τους ανθρώπους, μια την πατάς, μια βρίσκεις αυτό που ψάχνεις την εκάστοτε περίοδο και φάση της ζωής σου, αλλά για να είσαι ΕΣΥ καλά.
Δες το και αλλιώς.. επέλεξε να το κάνει αυτό σε σένα. Ήταν μια απόφασή. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό πλέον, οπότε άσε να το έχει εκείνη βάρος, εσύ προχώρα, ζήσε κάτι άλλο και θα γνωρίσεις άλλες καλύτερες και θα σου φερθούν όπως σου αξίζει.
Δώσε αξία σε αυτά που νιώθεις και σε αυτά που πληγώθηκαν από τη συμπεριφορά της και πέτα ένα ''δε με νοιάζει'' και προχώρα παρακάτω. Δεν είναι δύσκολο.. δεν ήσασταν μαζί ουσιαστικά.

Karma's a bitch.

Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 23:06, 17-03-15:

Άστα τα ξέρω από πρώτο χέρι... Τα είχαμε για λίγο καιρό και μετά μου έκανε τα χειρότερα. Με υποβίβαζε σαν άνθρωπο πάνω απ'όλα και με έκανε μονίμως να νιώθω ανεπαρκής. Μέχρι και για τον ανδρισμό μου μίλησε υποτιμητικά.

Με άφησε με πολλά σημάδια αυτή η σχέση.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:19, 17-03-15:

Ακόμα τον βασανίζω.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:37, 17-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Άστα τα ξέρω από πρώτο χέρι... Τα είχαμε για λίγο καιρό και μετά μου έκανε τα χειρότερα. Με υποβίβαζε σαν άνθρωπο πάνω απ'όλα και με έκανε μονίμως να νιώθω ανεπαρκής. Μέχρι και για τον ανδρισμό μου μίλησε υποτιμητικά.

Με άφησε με πολλά σημάδια αυτή η σχέση.

Και καλα να παθεις! Ανδρας δεν εισαι?

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 17:20, 19-03-15:

Και γω στην ίδια ακριβώς κατάσταση είμαι. Παίζει να του αρέσω αλλά μπορεί και όχι, δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά. Είναι σχετικά κλειστό άτομο, και επίσης δεν μιλάμε τόσο. Το πολύ πολύ να λέμε ένα γεια αλλά και αυτό όταν με πετυχαίνει μόνη και είναι μόνος. Είναι διαφορετικός εντελώς το χρυσό μου. Δυστυχώς δεν είναι στην παρέα μου αλλιώς εύκολα θα έκανα κάποια κίνηση για να μάθω αν ενδιαφέρεται στα αλήθεια ή είναι απλά ιδέα μου, τώρα όμως είναι πιο δύσκολο, εφόσον είναι 50-50. Επίσης φέτος τελειώνω και το λύκειο όποτε δεν ξέρω αν θα ξανά βρεθούν οι δρόμοι μας.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 14:23, 20-03-15:

Ίσως...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:57, 20-03-15:

Πωπω κουραση....

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:00, 20-03-15:

Οι άντρες πάντως δεν κάνουν τέτοιες σκέψεις. Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν κάνω τέτοιες λολ wtf

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 18:52, 20-03-15:

Και μετά λέτε ότι οι γυναίκες υπερ-αναλύουν πράγματα; Αυτός στα δύο λεπτά δημιούργησε μια ολόκληρη ζωή μαζί της!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:50, 21-03-15:

Κι ομως μερικες φορες αυτοι γινονται πολυ χειροτεροι απο εμας, οχι μονο σε αυτο αλλα σε παρα πολλα επιπεδα που δε μας φτανουν. Στο κουτσομπολιο πχ, πιστευω ενας ανδρας μπορει να γινει η μεγαλυτερη κατινα των κατινων εχω ακουσει συνομιλια ανδρων τοσο κατινιστικη που μια παρεα γυναικων θα εβαζε φρενο... Κι ομως κι ομως... Ειναι κρυφες σουπιες, εχουμε μπλεξει δυστυχως

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 21-03-15 στις 10:53.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 10:58, 21-03-15:

Νομίζω έχει αποδειχθεί πολλές φορές και σε άπειρα topics ότι οι γυναίκες σκέφτεστε πολύ πιο περίπλοκα. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 03:33, 22-03-15:

Νομίζω έχει αποδειχθεί πολλές φορές και σε άπειρα topics ότι οι γυναίκες σκέφτεστε πολύ πιο περίπλοκα. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε
Ισως επειδη εσεις στελνετε πολλα λαθος μηνυματα;

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 11:10, 22-03-15:

Πάντως αυτό με το ποτό που λύνεσαι.... πόσο μεγάλη αλήθεια!

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 12:15, 22-03-15:

Πες τα!Πες τα!Στέλνουν το λάθος μήνυμα, παίρνεις εσύ τα πάνω σου και στο τέλος τρως τα μούτρα σου...
Αρχική Δημοσίευση από μαρινακι96
Μην φτάσεις στο άλλο άκρο όμως και αντί να λυθείς, γίνεις ρεζίλι!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:18, 22-03-15:

Ε βεβαια, να δεις αληθειες που χω πει με ενα δυο ποτηρακια!

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 12:45, 22-03-15:

Όχι. Απλά δεν ξέρετε ούτε τι θέλετε μερικές φορές. Το έχω συζητήσει με διάφορα κορίτσια, δεν πειράζει είναι στην φύση σας.
Ισχύει! Είμαι κάτι σαν τον Ράζ από το Big Bang Theory εγώ. Αν δεν πιω... δεν!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 14:46, 22-03-15:

Απλά θέλουμε να βλέπουμε ότι νοιάζεστε! Ό,τι προσπαθείτε, ότι καταβάλετε προσπάθεια για να μας αποκτήσετε.
Το βίντεο πόσο lame. oops

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους