Γιατί φοβόμαστε τόσο την απόρριψη;

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι άντρες πάντως δεν κάνουν τέτοιες σκέψεις. Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν κάνω τέτοιες λολ wtf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Και μετά λέτε ότι οι γυναίκες υπερ-αναλύουν πράγματα; Αυτός στα δύο λεπτά δημιούργησε μια ολόκληρη ζωή μαζί της! :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κι ομως μερικες φορες αυτοι γινονται πολυ χειροτεροι απο εμας, οχι μονο σε αυτο αλλα σε παρα πολλα επιπεδα που δε μας φτανουν. Στο κουτσομπολιο πχ, πιστευω ενας ανδρας μπορει να γινει η μεγαλυτερη κατινα των κατινων εχω ακουσει συνομιλια ανδρων τοσο κατινιστικη που μια παρεα γυναικων θα εβαζε φρενο... Κι ομως κι ομως... Ειναι κρυφες σουπιες, εχουμε μπλεξει δυστυχως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομίζω έχει αποδειχθεί πολλές φορές και σε άπειρα topics ότι οι γυναίκες σκέφτεστε πολύ πιο περίπλοκα. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Νομίζω έχει αποδειχθεί πολλές φορές και σε άπειρα topics ότι οι γυναίκες σκέφτεστε πολύ πιο περίπλοκα. Δεν έχει νόημα να το συζητάμε :P

Ισως επειδη εσεις στελνετε πολλα λαθος μηνυματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το ποτό που λύνεσαι.... πόσο μεγάλη αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ισως επειδη εσεις στελνετε πολλα λαθος μηνυματα;
Πες τα!Πες τα!Στέλνουν το λάθος μήνυμα, παίρνεις εσύ τα πάνω σου και στο τέλος τρως τα μούτρα σου...
Πάντως αυτό με το ποτό που λύνεσαι.... πόσο μεγάλη αλήθεια!
Μην φτάσεις στο άλλο άκρο όμως και αντί να λυθείς, γίνεις ρεζίλι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το ποτό που λύνεσαι.... πόσο μεγάλη αλήθεια!


Ε βεβαια, να δεις αληθειες που χω πει με ενα δυο ποτηρακια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ισως επειδη εσεις στελνετε πολλα λαθος μηνυματα;
Όχι. Απλά δεν ξέρετε ούτε τι θέλετε μερικές φορές. Το έχω συζητήσει με διάφορα κορίτσια, δεν πειράζει είναι στην φύση σας.
Πάντως αυτό με το ποτό που λύνεσαι.... πόσο μεγάλη αλήθεια!

Ισχύει! Είμαι κάτι σαν τον Ράζ από το Big Bang Theory εγώ. Αν δεν πιω... δεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απλά θέλουμε να βλέπουμε ότι νοιάζεστε! Ό,τι προσπαθείτε, ότι καταβάλετε προσπάθεια για να μας αποκτήσετε.
Το βίντεο πόσο lame.:eek: oops
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απλά θέλουμε να βλέπουμε ότι νοιάζεστε! Ό,τι προσπαθείτε, ότι καταβάλετε προσπάθεια για να μας αποκτήσετε.
Ξέρω ξέρω... :)
Το βίντεο πόσο lame.:eek: oops
Νομίζω ναι, είναι, απλώς το είδα σε μια σελίδα στο fb και είπα να το βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Κάτι ανάλογο νομίζω γίνεται και με την περίπτωσή μου. Νιώθω ότι φοβάμαι την απόρριψη. Αλλά σκοπεύω να το ξεπεράσω. Μου αρέσει μια κοπέλα, και οι δύο είμαστε β΄λυκείου, στην ίδια τάξη. Τη ξέρω εδώ και 1,5 χρόνο, είμαστε ΄τυπικοί φίλοι', θα πούμε τη χαζομάρα μας, θα γελάσουμε αλλά μέχρι εκεί. Φοβάμαι ότι αν της πω να βγούμε θα φάω Χ στα μούτρα. Και είμαι κάπως σε αδιέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάτι ανάλογο νομίζω γίνεται και με την περίπτωσή μου. Νιώθω ότι φοβάμαι την απόρριψη. Αλλά σκοπεύω να το ξεπεράσω. Μου αρέσει μια κοπέλα, και οι δύο είμαστε β΄λυκείου, στην ίδια τάξη. Τη ξέρω εδώ και 1,5 χρόνο, είμαστε ΄τυπικοί φίλοι', θα πούμε τη χαζομάρα μας, θα γελάσουμε αλλά μέχρι εκεί. Φοβάμαι ότι αν της πω να βγούμε θα φάω Χ στα μούτρα. Και είμαι κάπως σε αδιέξοδο.

Κοινούς φίλους δεεεεν έχετε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κάτι ανάλογο νομίζω γίνεται και με την περίπτωσή μου. Νιώθω ότι φοβάμαι την απόρριψη. Αλλά σκοπεύω να το ξεπεράσω. Μου αρέσει μια κοπέλα, και οι δύο είμαστε β΄λυκείου, στην ίδια τάξη. Τη ξέρω εδώ και 1,5 χρόνο, είμαστε ΄τυπικοί φίλοι', θα πούμε τη χαζομάρα μας, θα γελάσουμε αλλά μέχρι εκεί. Φοβάμαι ότι αν της πω να βγούμε θα φάω Χ στα μούτρα. Και είμαι κάπως σε αδιέξοδο.

Αν δεν φας και τα μουτρα σου δεν θα μαθεις ποτε. Πες της να βγειτε καμια βολτα καπου ωραια και να μιλησετε, μετα να πατε για κανα καφε ή ακόμα και για φαγητο και να τα πειτε. Ακομη και αν δεν της αρεσεις για κατι παραπανω απο φιλος δεν νομιζω να στο πει με ασχημο τροπο. Φανταζομαι θα στο δωσει να καταλαβεις με ωραιο τροπο. Τωρα θα μου πεις απορριψη ειναι αυτη, τι ωραιο τροπο να χει. Τουλαχιστον θα ξερεις τι γινεται και δεν θα σκεφτεσαι και αν με γουσταρει και ντρπεται να το πει; Εγω παντως εγω θα ημουν. Μπορει μεν να εδινα το ακυρο αλλα δεν θα απομακρυνομουν μετα διοτι θα ηθελα για παρεα μου τον αλλον, βεβαια ειναι και στον ανθρωπο πως θα το παρει. Οπως και να χει να κανεις καποια κινηση πριν τελειωσετε το λυκειο και μετα χαραξει ο καθενας τον δικο του δρομο και τυχει να βρεθειτε μετα απο καμποσα χρονια τυχαια εχοντας κανει και οι δυο οικογενεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Alma Libre, έχουμε κοινούς, αλλά και πάλι τυπικούς φίλους. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ στα σίγουρα ένα άτομο για να 'δημιουργήσει την κατάλληλη κατάσταση' ανάμεσά μας. Μάιρα, αυτό θέλω να κάνω, αλλά δε θα της έρθει κάπως; Εννοώ ότι γνωριζόμαστε 1,5 χρόνο, δε θα είναι κάπως να της ζητήσω να βγούμε για πρώτη φορά μόνοι μας; Προσπαθώ να έρχομαι πιο κοντά της, να μιλάμε περισσότερο, ίσως και να της δείξω ότι ενδιαφέρομαι(mess, και αυτο πώς το κάνουμε επιτυχημένα...; ) και μετα από καποιον καιρό να της ζητήσω να βγούμε. Σκέφτομαι σωστά ή να κινηθώ αλλιώς; Φαντάζομαι ήδη το πιθανό Χ όταν της ζητήσω να βγούμε αλλά πραγματικά θέλω να ξεπεράσω το απορριπτικό κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
1,5 χρονος ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα για να το θεωρησει καπως, να ταν 1,5 μηνας τοτε ναι, θα το επαιρνε στραβα τωρα ομως γιατι? Αλλωστε για ενα καφε θα πατε οχι για γαμο, δεν υπαρχει περιπτωση να σου αρνηθει. Ακομη και απο ευγενεια ρε παιδακι μου γιατι να μην πατε? Κριμα θα ναι. Αν της χαμογελας περισσοτερο και δεν εννοω σα χαζο, την αγγιζεις καθως μιλατε πχ στο χερι, να ερθετε καπως πιο ποντα ισως να καταλαβει πως ενδιαφερεσαι. Μικρα δειγματα ενδιαφεροντος καθε φορα και οχι απαραιτητα καθημερινα, μην νομιζει πως καιγεσαι κιολας και αρχισει να σε εχει δεδομενο. Μια χαρα σκεφτεσαι κατα την γνωμη μου, μην εισαι τοσο απαισιοδοξος βρε συ, μπορει και εκεινη να νιωθει κατι για σενα και να ντρεπεται ή να μην ξερει πως να το εκφρασει. Ποτε δεν ξερεις αν δεν ρισκαρεις λιγο. Παντως οτι και να κανεις μην διακινδυνευσεις και την εστω φιλικη σχεση που εχεις μαζι της. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ευχαριστώ Μάιρα. Όσον αφορά όμως το 'απαισιόδοξος' έχεις όντως δίκιο, είμαι, αλλά σκέφτεσαι και από την άλλη "είναι μια χαρά κοπέλα και υπάρχουν τόσοι πιο όμορφοι από μένα, εμένα θα γυρίσει να κοιτάξει" συν ότι δεν εχω δει και ξεκάθαρα σημάδια ενδιαφέροντος από εκείνη (εκτός κι αν είμαι ηλίθιος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ευχαριστώ Μάιρα. Όσον αφορά όμως το 'απαισιόδοξος' έχεις όντως δίκιο, είμαι, αλλά σκέφτεσαι και από την άλλη "είναι μια χαρά κοπέλα και υπάρχουν τόσοι πιο όμορφοι από μένα, εμένα θα γυρίσει να κοιτάξει" συν ότι δεν εχω δει και ξεκάθαρα σημάδια ενδιαφέροντος από εκείνη (εκτός κι αν είμαι ηλίθιος).

Μπορει να υπαρχουν ατομα πιο ομορφα απο εσενα αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια. Το θεμα ειναι πως εκεινη εχει επιλεξει να μιλαει και να κανει παρεα μαζι σου. Και εκτος αυτου δεν ειναι μονο η εξωτερικη εμφανιση αλλα και η ψυχη που εχει ο ανθρωπος, αν και παιζει ρολο και για τα δυο φυλλα απο την στιγμη το πρωτο κριτηριο με το οποιο επιλεγει τον συντροφο του αλλα ακομη και εναν απλο φιλο. Εφοπλισου με θαρρος, αυτοπεποιθηση και καλη διαθεση και ολα θα πανε μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μια ακομα ερωτηση: το να της προτεινω να βγουμε με φιλους και να κανονισω κοινη εξοδο παρεας, ειναι καλη ιδεα; θα βοηθησει τα πραγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για εμένα το δύσκολο είναι να πλησιάσω και να μιλήσω με κοπέλα που δεν ξέρω. Αν την ξέρεις όσο να ναι μπορείς να πεις να πάτε για καφέ. Με το που της πεις αυτό, δηλαδή να πάτε οι δυο σας, πιστεύω θα καταλάβει η άλλη τι παίζει. Οπότε αν δεν αρνηθεί είναι πολύ πιθανόν να το ψήνει και αυτή. Αν της πεις 2-3 φορές και αρνηθεί ευγενικά για τις 2-3 να βγείτε μόνοι, τότε πιθανόν να μην θέλει.

Εμένα το πρόβλημα μου ότι με κανένα κορίτσι που μιλάω δεν θέλω να κάνω τίποτα. Βλέπω από εδώ και από εκεί μερικές φορές κορίτσια που με ελκύουν και θα ήθελα ξέρω γω να μιλήσουμε αλλά δεν κάνω τίποτα. Νομίζω πολλοί το παθαίνουν αυτό γιατί σε σελίδες εμπιστευτικών στο fb το βλέπω πολύ συχνά.

Ξέρω ότι είναι ο δικός μας ρόλος να πλησιάσουμε κλπ. Αλλά κορίτσια να ρωτήσω και εσάς. Εσείς τι κάνετε? Και τι περιμένετε σε περίπτωση που σας πλησιάσει κάποιος? Απλώς να έρθει και να σας μιλήσει για κάτι άκυρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top