Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί φοβόμαστε τόσο την απόρριψη;

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 14:56, 22-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Απλά θέλουμε να βλέπουμε ότι νοιάζεστε! Ό,τι προσπαθείτε, ότι καταβάλετε προσπάθεια για να μας αποκτήσετε.
Ξέρω ξέρω...
Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Το βίντεο πόσο lame. oops
Νομίζω ναι, είναι, απλώς το είδα σε μια σελίδα στο fb και είπα να το βάλω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexrapak15
Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O alexrapak15 έγραψε στις 16:35, 22-03-15:

Κάτι ανάλογο νομίζω γίνεται και με την περίπτωσή μου. Νιώθω ότι φοβάμαι την απόρριψη. Αλλά σκοπεύω να το ξεπεράσω. Μου αρέσει μια κοπέλα, και οι δύο είμαστε β΄λυκείου, στην ίδια τάξη. Τη ξέρω εδώ και 1,5 χρόνο, είμαστε ΄τυπικοί φίλοι', θα πούμε τη χαζομάρα μας, θα γελάσουμε αλλά μέχρι εκεί. Φοβάμαι ότι αν της πω να βγούμε θα φάω Χ στα μούτρα. Και είμαι κάπως σε αδιέξοδο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:46, 22-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από alexrapak15
Κάτι ανάλογο νομίζω γίνεται και με την περίπτωσή μου. Νιώθω ότι φοβάμαι την απόρριψη. Αλλά σκοπεύω να το ξεπεράσω. Μου αρέσει μια κοπέλα, και οι δύο είμαστε β΄λυκείου, στην ίδια τάξη. Τη ξέρω εδώ και 1,5 χρόνο, είμαστε ΄τυπικοί φίλοι', θα πούμε τη χαζομάρα μας, θα γελάσουμε αλλά μέχρι εκεί. Φοβάμαι ότι αν της πω να βγούμε θα φάω Χ στα μούτρα. Και είμαι κάπως σε αδιέξοδο.
Κοινούς φίλους δεεεεν έχετε;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 17:31, 22-03-15:

Αν δεν φας και τα μουτρα σου δεν θα μαθεις ποτε. Πες της να βγειτε καμια βολτα καπου ωραια και να μιλησετε, μετα να πατε για κανα καφε ή ακόμα και για φαγητο και να τα πειτε. Ακομη και αν δεν της αρεσεις για κατι παραπανω απο φιλος δεν νομιζω να στο πει με ασχημο τροπο. Φανταζομαι θα στο δωσει να καταλαβεις με ωραιο τροπο. Τωρα θα μου πεις απορριψη ειναι αυτη, τι ωραιο τροπο να χει. Τουλαχιστον θα ξερεις τι γινεται και δεν θα σκεφτεσαι και αν με γουσταρει και ντρπεται να το πει; Εγω παντως εγω θα ημουν. Μπορει μεν να εδινα το ακυρο αλλα δεν θα απομακρυνομουν μετα διοτι θα ηθελα για παρεα μου τον αλλον, βεβαια ειναι και στον ανθρωπο πως θα το παρει. Οπως και να χει να κανεις καποια κινηση πριν τελειωσετε το λυκειο και μετα χαραξει ο καθενας τον δικο του δρομο και τυχει να βρεθειτε μετα απο καμποσα χρονια τυχαια εχοντας κανει και οι δυο οικογενεια.

Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O alexrapak15 έγραψε στις 18:43, 22-03-15:

Alma Libre, έχουμε κοινούς, αλλά και πάλι τυπικούς φίλους. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ στα σίγουρα ένα άτομο για να 'δημιουργήσει την κατάλληλη κατάσταση' ανάμεσά μας. Μάιρα, αυτό θέλω να κάνω, αλλά δε θα της έρθει κάπως; Εννοώ ότι γνωριζόμαστε 1,5 χρόνο, δε θα είναι κάπως να της ζητήσω να βγούμε για πρώτη φορά μόνοι μας; Προσπαθώ να έρχομαι πιο κοντά της, να μιλάμε περισσότερο, ίσως και να της δείξω ότι ενδιαφέρομαι(mess, και αυτο πώς το κάνουμε επιτυχημένα...; ) και μετα από καποιον καιρό να της ζητήσω να βγούμε. Σκέφτομαι σωστά ή να κινηθώ αλλιώς; Φαντάζομαι ήδη το πιθανό Χ όταν της ζητήσω να βγούμε αλλά πραγματικά θέλω να ξεπεράσω το απορριπτικό κομμάτι.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 18:57, 22-03-15:

1,5 χρονος ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα για να το θεωρησει καπως, να ταν 1,5 μηνας τοτε ναι, θα το επαιρνε στραβα τωρα ομως γιατι? Αλλωστε για ενα καφε θα πατε οχι για γαμο, δεν υπαρχει περιπτωση να σου αρνηθει. Ακομη και απο ευγενεια ρε παιδακι μου γιατι να μην πατε? Κριμα θα ναι. Αν της χαμογελας περισσοτερο και δεν εννοω σα χαζο, την αγγιζεις καθως μιλατε πχ στο χερι, να ερθετε καπως πιο ποντα ισως να καταλαβει πως ενδιαφερεσαι. Μικρα δειγματα ενδιαφεροντος καθε φορα και οχι απαραιτητα καθημερινα, μην νομιζει πως καιγεσαι κιολας και αρχισει να σε εχει δεδομενο. Μια χαρα σκεφτεσαι κατα την γνωμη μου, μην εισαι τοσο απαισιοδοξος βρε συ, μπορει και εκεινη να νιωθει κατι για σενα και να ντρεπεται ή να μην ξερει πως να το εκφρασει. Ποτε δεν ξερεις αν δεν ρισκαρεις λιγο. Παντως οτι και να κανεις μην διακινδυνευσεις και την εστω φιλικη σχεση που εχεις μαζι της.

Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

O alexrapak15 έγραψε στις 19:29, 22-03-15:

Ευχαριστώ Μάιρα. Όσον αφορά όμως το 'απαισιόδοξος' έχεις όντως δίκιο, είμαι, αλλά σκέφτεσαι και από την άλλη "είναι μια χαρά κοπέλα και υπάρχουν τόσοι πιο όμορφοι από μένα, εμένα θα γυρίσει να κοιτάξει" συν ότι δεν εχω δει και ξεκάθαρα σημάδια ενδιαφέροντος από εκείνη (εκτός κι αν είμαι ηλίθιος).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 19:38, 22-03-15:

Ευχαριστώ Μάιρα. Όσον αφορά όμως το 'απαισιόδοξος' έχεις όντως δίκιο, είμαι, αλλά σκέφτεσαι και από την άλλη "είναι μια χαρά κοπέλα και υπάρχουν τόσοι πιο όμορφοι από μένα, εμένα θα γυρίσει να κοιτάξει" συν ότι δεν εχω δει και ξεκάθαρα σημάδια ενδιαφέροντος από εκείνη (εκτός κι αν είμαι ηλίθιος).
Μπορει να υπαρχουν ατομα πιο ομορφα απο εσενα αλλα αυτο δεν εχει καμια σημασια. Το θεμα ειναι πως εκεινη εχει επιλεξει να μιλαει και να κανει παρεα μαζι σου. Και εκτος αυτου δεν ειναι μονο η εξωτερικη εμφανιση αλλα και η ψυχη που εχει ο ανθρωπος, αν και παιζει ρολο και για τα δυο φυλλα απο την στιγμη το πρωτο κριτηριο με το οποιο επιλεγει τον συντροφο του αλλα ακομη και εναν απλο φιλο. Εφοπλισου με θαρρος, αυτοπεποιθηση και καλη διαθεση και ολα θα πανε μια χαρα!

Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

O alexrapak15 έγραψε στις 20:18, 22-03-15:

Μια ακομα ερωτηση: το να της προτεινω να βγουμε με φιλους και να κανονισω κοινη εξοδο παρεας, ειναι καλη ιδεα; θα βοηθησει τα πραγματα;

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 20:27, 22-03-15:

Για εμένα το δύσκολο είναι να πλησιάσω και να μιλήσω με κοπέλα που δεν ξέρω. Αν την ξέρεις όσο να ναι μπορείς να πεις να πάτε για καφέ. Με το που της πεις αυτό, δηλαδή να πάτε οι δυο σας, πιστεύω θα καταλάβει η άλλη τι παίζει. Οπότε αν δεν αρνηθεί είναι πολύ πιθανόν να το ψήνει και αυτή. Αν της πεις 2-3 φορές και αρνηθεί ευγενικά για τις 2-3 να βγείτε μόνοι, τότε πιθανόν να μην θέλει.

Εμένα το πρόβλημα μου ότι με κανένα κορίτσι που μιλάω δεν θέλω να κάνω τίποτα. Βλέπω από εδώ και από εκεί μερικές φορές κορίτσια που με ελκύουν και θα ήθελα ξέρω γω να μιλήσουμε αλλά δεν κάνω τίποτα. Νομίζω πολλοί το παθαίνουν αυτό γιατί σε σελίδες εμπιστευτικών στο fb το βλέπω πολύ συχνά.

Ξέρω ότι είναι ο δικός μας ρόλος να πλησιάσουμε κλπ. Αλλά κορίτσια να ρωτήσω και εσάς. Εσείς τι κάνετε? Και τι περιμένετε σε περίπτωση που σας πλησιάσει κάποιος? Απλώς να έρθει και να σας μιλήσει για κάτι άκυρο?

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:46, 22-03-15:

...δεν εχω δει και ξεκάθαρα σημάδια ενδιαφέροντος από εκείνη (εκτός κι αν είμαι ηλίθιος).
Ηλίθιος όχι, λίγο μπουχέσας ίσως (νομίζω όλα τα αγόρια στην ηλικία αυτή ήμασταν). Προσπάθησε να συγκρίνεις τη συμπεριφορά της προς εσένα σε σχέση με αυτή προς άλλους. Είναι σίγουρο το ότι δεν τα "έχει" με κάποιον; Κάνε κάθε φορά μικρά - μικρά "βηματάκια" πλησιάσματος και "κόψε" αντιδράσεις. Το χιούμορ και τα "μεταξύ σοβαρού και αστείου" θα μπορούσαν να βοηθήσουν. Θα της "μιλήσεις" αφού πρώτα δημιουργηθεί κατάλληλο κλίμα. Θα πεις μέσα σου "ή τάν ή επί τάς" και θα κάνεις το "ντου". Και χυλόπιτα να φας, μέσα στη ζωή είναι. Θυμήσου ότι όταν "χάνεις" το λεωφορείο, πάντα υπάρχει επόμενο.

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 20:52, 22-03-15:

Πλησίασέ την περισσότερο.Να της μιλάς πιο συχνά, αλλά μην το παρακάνεις κιόλας, μας αρέσει ο άλλος να μας 'γράφει λίγο' κατά βάθος.... μένει το ενδιαφέρον. Μη σε θεωρήσει δεδομένο. Απλά στείλε τα σωστά σημάδια. Και αν πιάσει, ζήτα της να πάτε για κανένα καφέ ξερω γω.... Καλή τύχη

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 20:58, 22-03-15:

Αμα εχει αγορι τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? Συνεχίζουμε και δεν μας νοιαζει τιποτα σωστα?

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 21:01, 22-03-15:

Σε αυτή τη περίπτωση διακριτικότητα και σεβασμός στο γεγονός ότι έχει σχέση... Μπορεί όμως και πάλι να εκδηλώσει το ενδιαφέρον αλλα προσεκτικά

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 21:11, 22-03-15:

Να προσπαθησει πρωτα ομως μπορει η σχεση να μην ειναι καν δυνατη και μπορει να κανει κατι ευκολα..

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:12, 22-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Αμα εχει αγορι τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? Συνεχίζουμε και δεν μας νοιαζει τιποτα σωστα?

Αν η κοπέλα είναι μια χαρά με το αγόρι της, και έχουνε καλή σχέση, εσύ ως τι θα πας να μπλεχτείς στα πόδια στους;;; Ως γυναικο...χωρίστρα;; Άκου εκεί, δε μας νοιάζει τίποτα!? Πού το άκουσες αυτό;; Και τα συναισθήματα των ανθρώπων που ενδέχεται να πληγώσουμε ή να φέρουμε σε δύσκολη θέση, δε τα σκεφτόμαστε;;; ...
Catlover, πάρ'το αλλιώς γιατί θα βρεις. Πρώτα θα πρέπει να είσαι Άνθρωπος και μετά "γκόμενος". Απαραίτητη προϋπόθεση για να επιθυμείς ένα κορίτσι, είναι και ταυτόχρονα να μη θες να την πληγώσεις και να ενδιαφέρεσαι για τα συναισθήματά της. Να νοιάζεσαι και για το τι θέλει εκείνη και όχι μόνο για το τι θες εσύ. Όχι, άιντε και τα παίρνουμε όλα σβάρνα στο πέρασμά μας!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,075 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 21:17, 22-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Αν η κοπέλα είναι μια χαρά με το αγόρι της, και έχουνε καλή σχέση, εσύ ως τι θα πας να μπλεχτείς στα πόδια στους;;; Ως γυναικο...χωρίστρα;;
Αν όντως έχουν μια τόσο καλή σχέση, τότε ο τρίτος δεν θα τους επηρεάσει καθόλου. Μια δοκιμασία θα είναι και μάλιστα θα δουν και πόσο δυνατή είναι η σχέση τους. Ωστόσο, συμφωνώ μαζί σου. Μόνο προβλήματα θα προκαλέσει κάτι τέτοιο, αν όχι χωρισμό.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:55, 22-03-15:

Εγώ πάλι αν μου αρέσει κάποιος και είμαι σε σχέση τον αφήνω στο περίμενε, είτε μου αρέσει πολύ είτε όχι.

Αν του αρέσω τόσο και χωρίσω να έχω και μια καβάτζα βρε αδερφέ.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

O alexrapak15 έγραψε στις 00:07, 23-03-15:

Δια, δε νομίζω να τα εχει με καποιον, αλλα δε μπορώ να γνωρίζω αν ενδιαφέρεται για καποιον. Ευχαριστω πάντως κι εσένα και το Μαρινακι!

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 00:36, 23-03-15:

Δια, δε νομίζω να τα εχει με καποιον, αλλα δε μπορώ να γνωρίζω αν ενδιαφέρεται για καποιον.
Ρώτα την. Λογικά (αν δεν έχει αγόρι), θα σου απαντήσει με γενικότητες, π.χ. "ε, κάποιος θα υπάρχει που να ενδιαφέρομαι". Ίσως σε ρωτήσει, αλλά και αν δε ρωτήσει θα της πεις ότι κι εσύ ενδιαφέρεσαι για κάποιαν. Και τότε θα της πετάξεις (τάχα σαν αστείο): "Πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ;". Από την αντίδρασή της κάποιο μήνυμα θα πάρεις.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 00:38, 23-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Για εμένα το δύσκολο είναι να πλησιάσω και να μιλήσω με κοπέλα που δεν ξέρω. Αν την ξέρεις όσο να ναι μπορείς να πεις να πάτε για καφέ. Με το που της πεις αυτό, δηλαδή να πάτε οι δυο σας, πιστεύω θα καταλάβει η άλλη τι παίζει. Οπότε αν δεν αρνηθεί είναι πολύ πιθανόν να το ψήνει και αυτή. Αν της πεις 2-3 φορές και αρνηθεί ευγενικά για τις 2-3 να βγείτε μόνοι, τότε πιθανόν να μην θέλει.

Εμένα το πρόβλημα μου ότι με κανένα κορίτσι που μιλάω δεν θέλω να κάνω τίποτα. Βλέπω από εδώ και από εκεί μερικές φορές κορίτσια που με ελκύουν και θα ήθελα ξέρω γω να μιλήσουμε αλλά δεν κάνω τίποτα. Νομίζω πολλοί το παθαίνουν αυτό γιατί σε σελίδες εμπιστευτικών στο fb το βλέπω πολύ συχνά.

Ξέρω ότι είναι ο δικός μας ρόλος να πλησιάσουμε κλπ. Αλλά κορίτσια να ρωτήσω και εσάς. Εσείς τι κάνετε? Και τι περιμένετε σε περίπτωση που σας πλησιάσει κάποιος? Απλώς να έρθει και να σας μιλήσει για κάτι άκυρο?
Μπορείς να πεις ένα "γεια" και το όνομα σου.Ή πες κάτι άκυρο που να ταιριάζει στην περίσταση.Επίσης, πολύ καλή αφορμή για να ξεκινήσεις συζήτηση είναι να ζητήσεις αναπτήρα(αν καπνίζεις).Γενικά μπορείς να πεις οτιδήποτε αρκεί να μην φανείς πολύ πέφτουλας.Πίστεψέ με, καμία κοπέλα δεν θα σε παρεξηγήσει αν της πιάσεις κουβέντα.Εκτός πια κι αν είναι τόσο σνομπ και νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου.

Πριν λίγες μέρες ήμουν σε ένα μπαράκι και ήταν ένας τύπος που με κοιτούσε πάρα πολύ.Καρφωνόταν αφάνταστα.Στο τέλος που έφευγε, πριν ανοίξει την πόρτα, με κοίταξε και μου είπε "καληνύχτα".Έτσι, χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι και χωρίς να του έχω δώσει κάποιο θάρρος.
Το βρήκα πολύ γλυκό.
Εγώ το λέω...Αυτές οι ντροπές θα μας φάνε.

Υ.Γ. ΔΕΝ δαγκώνουμε!Απλά μιλήστε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:46, 23-03-15:

Kάτι παρόμοιο μου έτυχε σε μένα. Μια μέρα στη σχολή καθώς άνοιξα την εξώπορτα να μπω στο κτίριο, την κράτησα λίγα δευτερόλεπτα ανοιχτή για να περάσει μια άγνωστη κοπέλα, αρκετά εμφανίσιμη. Της είπα ένα χαμογελαστό και ειλικρινές, αυθόρμητο καλημέρα. Την είδα ότι χαμογέλασε. Ανταπέδωσε και κοκκίνισαν τα μαγουλά της. Μετά εννοείται ότι έφυγε, έφυγα και εγώ γιατί είχα καθυστερήσει σε μάθημα. Θα ήθελα να είχε άλλη τροπή το σκηνικό. Η keep dreaming έχει δίκιο. Απλά οι κοπέλες είναι φοβερά ντροπαλές και δεν εκδηλώνουν αυτό που νιώθουν ή κάνουν ότι είναι αδιάφορες, ενώ μέσα τους σιγοβράζουν.

Υ.Γ. Νομίζω ότι η ανάγκη για επικοινωνία φαίνεται και στα απόρρητα στο facebook.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:28, 23-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Kάτι παρόμοιο μου έτυχε σε μένα. Μια μέρα στη σχολή καθώς άνοιξα την εξώπορτα να μπω στο κτίριο, την κράτησα λίγα δευτερόλεπτα ανοιχτή για να περάσει μια άγνωστη κοπέλα, αρκετά εμφανίσιμη. Της είπα ένα χαμογελαστό και ειλικρινές, αυθόρμητο καλημέρα. Την είδα ότι χαμογέλασε. Ανταπέδωσε και κοκκίνισαν τα μαγουλά της. Μετά εννοείται ότι έφυγε, έφυγα και εγώ γιατί είχα καθυστερήσει σε μάθημα. Θα ήθελα να είχε άλλη τροπή το σκηνικό. Η keep dreaming έχει δίκιο. Απλά οι κοπέλες είναι φοβερά ντροπαλές και δεν εκδηλώνουν αυτό που νιώθουν ή κάνουν ότι είναι αδιάφορες, ενώ μέσα τους σιγοβράζουν.

Υ.Γ. Νομίζω ότι η ανάγκη για επικοινωνία φαίνεται και στα απόρρητα στο facebook.
Καλα οκ npb και εμενα μου χουν πει πολλες φορες καλημερα ή κατι ο,τι τους ερθει κι εγω χαμογελαω αν ειναι ευγενικος ο αλλος ανθρωπος. Αυτο δε σημαινει απολυτως τιποτα. Η keep dreaming στην παρουσα φαση το ειδε αλλιως, Σε μια αλλη φαση μπορει κι εκεινη να μην ενδιαφερθει και το χαμογελο να ειναι απλως μια ευγενικη ανταποδωση στην ευγενεια. Δεν ειναι καμμια ιδια με την αλλη και προς θεου μη μεταφραζετε ο,τι θελετε οπως θελετε εκεινη την ωρα.

Εχουμε αυτη την ταση οι ανθρωποι να πλαθουμε σεναρια, οπως κι αυτο στο βιντεακι. Ρεαλισμος παιδια. Παμε συμφωνα με τα δεδομενα, δεν κινουμαστε με τη φαντασια..

Σας εκοψα τη φορα τωρα? Καντε σεις τις προσπαθειες σας κι ολο και κατι θα τσιμπησει. Το ζητημα ειναι να μη ντρεπεστε. Αυτη ειναι η ουσιααα! Το ολο ποιντ του θρεντ δηλαδη. Να στε ανετοι, δεν εγινε και κατι να φατε μερικες χιλιαδες χυλοπιτες. Η ζωη προχωραει και το καλο θαρθει, το καλο θαναι κι αμοιβαιο. Αλλα κοφτε αυτη την ταση να μεταφραζετε οτι θελετε οπως το θελετε. Εσεις δηλαδη απογοητευεστε, οχι για κανεναν αλλο λογο. Το λεω γιατι κι εγω μπορει νεοτερη να μετεφραζα αλλα αντι αλλων, αλλα καταλαβαινεις μελλοντικα μεγαλωνοντας και εχοντας δει, πως αυτο που σου δινει ο αλλος, αυτο και ειναι. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 23-03-15 στις 12:40.
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:58, 23-03-15:

Σε μια εποχή που οι κοινωνικές αξίες είναι σε κρίση, και η απλή καλημέρα δεν είναι τόσο αυτονόητη. Ούτε η ευγένεια. Μου έχουν συμβεί χειρότερα περιστατικά αγένειας. Γενικά είμαστε λαός των άκρων και της σκοπιμότητας. Όλα για κάποιο λόγο, ή το ένα άκρο ή το άλλο άκρο. Κανείς δεν μίλησε για παρερμηνεία κινήσεων.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:09, 23-03-15:

Α οκ τοτε, γραψε λαθος καταλαβα. Οχι, εγω τις περισσοτερες φορες ειμαι ευγενικη. Μου λεει ο ανθρωπος καλημερα, να μην πω δηλαδη? Ενταξει αν παει να χωθει διαφορετικα, θα τον κοψω. Αν ομως ο αλλος γινει αγενης ή χυδαιος γινομαι 15 φορες αγενης. Και δυστυχως το συναντας κι αυτο. Εσυ σαν αντρας το χεις δει αλλιως, εγω σα γυναικα αλλιως. Οκ ειναι θεμα παιδειας, αυτο πιστευω.

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 13:23, 23-03-15:

Η mindcircus το βλεπει πιο ωριμα το θεμα και πιο ρεαλιστικα ,απλα τα αισθηματα ντροπης μπορει να ερχονται και απο τα ευγενη συναισθηματα που τρεφουμε ενωσω προσπαθουμε να σκοραρουμε με τις κοπελες και δεν εννοω τα θεατρινιστικα ευγενικης καλημερας.Η mindcircus μιλαει για καταμετωπο επιθεση καθως οπως λεει

αλλα καταλαβαινεις μελλοντικα μεγαλωνοντας και εχοντας δει, πως αυτο που σου δινει ο αλλος, αυτο και ειναι. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο

Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

O alexrapak15 έγραψε στις 19:38, 23-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ρώτα την. Λογικά (αν δεν έχει αγόρι), θα σου απαντήσει με γενικότητες, π.χ. "ε, κάποιος θα υπάρχει που να ενδιαφέρομαι". Ίσως σε ρωτήσει, αλλά και αν δε ρωτήσει θα της πεις ότι κι εσύ ενδιαφέρεσαι για κάποιαν. Και τότε θα της πετάξεις (τάχα σαν αστείο): "Πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ;". Από την αντίδρασή της κάποιο μήνυμα θα πάρεις.
Δε νιώθω τόσο άνετα να πάω και να την ρωτήσω αν ενδιαφέρεται για κάποιον. Τοο blatant. Και αν της πω "πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ" και αντιδράσει αρνητικά θα της πω "χεχε πλάκα";

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 20:02, 23-03-15:

Δε νιώθω τόσο άνετα να πάω και να την ρωτήσω αν ενδιαφέρεται για κάποιον. Τοο blatant. Και αν της πω "πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ" και αντιδράσει αρνητικά θα της πω "χεχε πλάκα";
Αυτο ειναι ενα ρισκο που πρεπει να παρεις.. Η ολη υποθεση θελει θαρρος εγω αυτο εχω καταλαβει.. Με το να καθομαστε και να αναλυουμε μερες μεχρι και μηνες τι θα κανουν δεν βγαζει πουθενα τρελε.. Δυστηχως αυτο κανω αυτην την στιγμη και βλεπω τα μοιραια αποτελεσματα! Πρεπει να φαμε και καμια χυλοπιτα δεν νομιζεις?

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 20:51, 23-03-15:

1) Δε νιώθω τόσο άνετα να πάω και να την ρωτήσω αν ενδιαφέρεται για κάποιον. Τοο blatant.
2) Και αν της πω "πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ" και αντιδράσει αρνητικά θα της πω "χεχε πλάκα";
Για το 1) Αν υπάρχει ανάμεσά σας οικειότητα, μπορείς να φροντίσεις η ερώτηση να βγει "αυθόρμητα".
Για το 2) Αν της το πεις αυτό, από τις αντιδράσεις της κάποιο μήνυμα θα πάρεις. Φυσικά μην περιμένεις σαν θετική αντίδραση να σου πει "Αχ ναι τι ωραία, κι εγώ ενδιαφέρομαι πολύ για σένα". Ίσως ένα χαμόγελο, ένα βλέμμα, ένα ναζιάρικο "δεν ξέρω", ένα στιγμιαίο σφίξιμο χεριού, να είναι θετικά σημάδια. Αν αντιδράσει αρνητικά, και το χειρότερο είναι να σου πει το απαίσιο και ανατριχιαστικό "Εγώ σε βλέπω μόνο σαν φίλο", τότε ναι, θα γελάσεις και θα το ρίξεις στην πλάκα, καθώς θα ξέρεις πλέον ότι πρέπει να περιμένεις το επόμενο λεωφορείο.

Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

O alexrapak15 έγραψε στις 20:53, 23-03-15:

Για το 1) Αν υπάρχει ανάμεσά σας οικειότητα, μπορείς να φροντίσεις η ερώτηση να βγει "αυθόρμητα".
Για το 2) Αν της το πεις αυτό, από τις αντιδράσεις της κάποιο μήνυμα θα πάρεις. Φυσικά μην περιμένεις σαν θετική αντίδραση να σου πει "Αχ ναι τι ωραία, κι εγώ ενδιαφέρομαι πολύ για σένα". Ίσως ένα χαμόγελο, ένα βλέμμα, ένα ναζιάρικο "δεν ξέρω", ένα στιγμιαίο σφίξιμο χεριού, να είναι θετικά σημάδια. Αν αντιδράσει αρνητικά, και το χειρότερο είναι να σου πει το απαίσιο και ανατριχιαστικό "Εγώ σε βλέπω μόνο σαν φίλο", τότε ναι, θα γελάσεις και θα το ρίξεις στην πλάκα, καθώς θα ξέρεις πλέον ότι πρέπει να περιμένεις το επόμενο λεωφορείο.

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:19, 23-03-15:

..... Θυμήσου ότι όταν "χάνεις" το λεωφορείο, πάντα υπάρχει επόμενο.
... Εκτός αν είσαι στη Πάτρα!
Υπάρχει επόμενο λεωφορείο;; Ναι. Θα έρθει έγκαιρα;;; Ο Χ Ι. Και άντε μετά να περιμένεις μέσα στη βροχή... (γιατί είναι και κατουρλιάρα σαν πόλη πανάθεμά την!)

On topic τώρα, είναι πολύ δύσκολο νομίζω να θες ένα συγκεκριμένο "λεωφορείο" και αυτό να σε προσπερνά αδιάφορο... Όσα και να έρθουν μετά, σαν αυτό που θέλεις, δε θα είναι... Άμα λαχταράς τα καθίσματα του "δικού σου" λεωφορείου, και δερμάτινα να είναι τα επόμενα που θα έρθουν, τι να το κάνεις;; Αν εσύ θες τα σκισμένα και ταλαιπωρημένα παλιά καθίσματα, τα καινούρια λουστραρισμένα, μάλλον θα σου φαίνονται άχρωμα και άχαρα.
Οπότε, μπαίνοντας στη θέση του @alexrapak15, τον συμμερίζομαι και κατανοώ την αγωνία και ανησυχία του.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 21:41, 23-03-15:

Και αυτά μέσα στην ζωή είναι! Οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να προχωρήσεις, όπως προχωρά και η ίδια η ζωή!

Παράθεση

alexrapak15

Νεοφερμένος

O alexrapak15 έγραψε στις 21:46, 23-03-15:

Ποιες οι πιθανοτητες να αρνηθει σε μια βολτα μαζι μου;

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 22:09, 23-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Εγώ πάλι αν μου αρέσει κάποιος και είμαι σε σχέση τον αφήνω στο περίμενε, είτε μου αρέσει πολύ είτε όχι.

Αν του αρέσω τόσο και χωρίσω να έχω και μια καβάτζα βρε αδερφέ.
Αφήστε κανέναν και για μας τι λεύτερες βρε κορίτσια!Κι εμείς ψυχούλα έχουμε!

Ποιες οι πιθανοτητες να αρνηθει σε μια βολτα μαζι μου;
Μην κάθεσαι να σκέφτεσαι πιθανότητες.Κανείς δεν μπορεί να ξέρει την αντίδραση της κοπέλας γιατί πολύ απλά εσύ είσα αυτός που την ξέρει τόσο καιρό κι όχι εμείς.
Απλά τόλμησε το.Πες της το στα ίσια"Θες να πάμε για κανένα καφέ οι δυο μας;".

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους