Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,029 μέλη και 2,416,167 μηνύματα σε 75,337 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 621 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
CocaCola
70
78,65%
Pepsi
19
21,35%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 17:31, 12-07-06:

Γιατί νομίζεις ότι οι άλλες εταιρείες τα αναφέρουν?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:47, 12-07-06:

Πίνω σπάνια Coca Cola. Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα και δεν μπορώ να καταλάβω τι της βρίσκετε. Εμένα ο έρωτας μου στα αναψυκτικά είναι το Red Bull
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 17:49, 12-07-06:

Λολ εγώ έχω ακούσει ότι στο Red Bull βάζουν σπέρμα μέσα.Σοβαρά χωρίς πλάκα.Βέβαια δεν ξέρω αν όλα αυτά είναι αλήθεια.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:55, 12-07-06:

Κι εγώ το έχω ακούσει για σπέρμα ταύρου. Φαντάζομαι θα είναι η ράδιο-αρβύλα εκδοχή του "βάζουν κάποιο συστατικό που υπάρχει στο σπέρμα του ταύρου". Αλλά ακόμα και σπέρμα να βάζουν, εδώ τρώμε έντερα και ακαθαρσίες αρνιών το πάσχα, αυτό μας πείραξε; Μια φορά προτιμώ να τρώω το σπέρμα ενός ζώου παρά τα σκ@τ@ του.
Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 18:12, 12-07-06:

Το red bull είναι πολύ επικίνδυνο (όπως τα περισσότερα energy drinks).Έχουν αναφερθεί ακόμα και θάνατοι από το Red Bull

Προτιμώ coca cola αλλά δεν πίνω συχνά.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:57, 12-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain
Το red bull είναι πολύ επικίνδυνο (όπως τα περισσότερα energy drinks).Έχουν αναφερθεί ακόμα και θάνατοι από το Red Bull
Το red bull ειναι επικυνδινο μονο οταν παιρνεις υπερβολικα πολλες ποσοτητες την ημερα! Το ιδιο ισχυει και για την coca-cola αλλά και για ολες τις υπερβολες που μπορουμε να σκεφτουμε!
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 21:59, 12-07-06:

Κάθε κατάχρηση είναι κακιά.
Πιες 10 τόνους αλκοόλ και να δεις πως μένεις στον τόπο.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:22, 12-07-06:

Αυτο δεν ειπα και εγω;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:34, 12-07-06:

Να τα παρουμε ενα-ενα:
Το red bull δεν περιεχει σπερματα ταυρου. Ειναι ενα urban legend που λεει οτι η Ταυρινη ειναι σπερματοζωαρια ταυρου κατι το οπιο δεν υσχιει καθος η ταυρινη ειναι μια χημικη ενωση (δεν ξερω ακριβος τα στοιχια της αλλα ειναι εξακριβομενο οτι η ταυρινη δεν ειναι σπερματα ταυρου)
Το red bull ειναι επικυνδινο σε δυο περιπτωσεις:
1)Αν πινεις υπερβολικες ποσοτιτες καθημερινα. Το πια ειναι η υπερβολικη ποσοτιτα καθοριζετε απο τον οργανισμο του καθενος.
2)Σε περιπτωση που ανακατευτει με αλλα υγρα, και ιδικα με αλκοολ. Απο τετια μιγματα ειναι που εχουν προελθει θανατοι καθος τα ποτα ενεργιας (ενα απο αυτα ειναι και το red-bull φυσικα) δεινουν ενεργια στον οργανισμο, η αδρεναλινοι ανεβενει και ετσι ο οργανισμος "ανεβενει".Αντιθετα το αλκοολ ηρεμει και χαλαρωνει τον οργανισμο. Ετσι αν αναμιχθουν αυτα τα δυο ποτα η αν πιουμε το ενα λιγο πριν απο το αλλο ο οργανισμος δεν ξερει να αντιδρασει, ετσι αν καταναλωθει μεγαλη ποσοτιτα βαρανε τα λαμπακια και αν εισαι τυχερος τα βγαζεις ολα εξω, αλλιως πας μια βολτουλα με την βαρκα του χαρωντα
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 08:53, 13-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αυτο δεν ειπα και εγω;
Ναι ρε. Αλλά κοίτα τις ώρες!!
Χα και το πολύ e-steki κάνει κακό!!!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 15:34, 13-07-06:

Την εεεκοψα την κοκα (σνιφ σνιφ) εδω και καιρο, πεπσι δεν επινα ετσι κι αλλιως, κι ολα καλα. Πολυ εθισμος παντως.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 20:24, 13-07-06:

Εγώ θα γράψω κάτι σχεδόν offtopic###8230;
Απλά θέλω να αναφερθώ σε ένα βιντεάκι που κυκλοφορεί στο νετ σχετικά με τα δυο αναψυκτικά. Ένας πιτσιρικάς λοιπόν, πάει μπροστά σε ένα αυτόματο μηχάνημα πώλησης αναψυκτικών, ρίχνει ένα κέρμα, πατάει το κουμπάκι, βγάζει μια coca###8211; cola και την αφήνει κάτω. Ρίχνει άλλο ένα κέρμα, ξαναπατάει το κουμπάκι, βγάζει άλλη μια coca-colaκαι την αφήνει δίπλα στο άλλο κουτάκι. Ο πιτσιρικάς μετά ρίχνει άλλο ένα κέρμα ανεβαίνει (πατάει) στα κουτάκια τις coca###8211; colaκαι έτσι κερδίζει μερικούς πόντους που του αρκούν για να πατήσει το πρώτο κουμπάκι το οποίο μαντέψτε... βγάζει μια pepsi, την οποία παίρνει ο πιτσιρικάς, την ανοίγει και την απολαμβάνει!
Χα! Ομολογώ από της καλύτερες «μαύρες» διαφημίσεις που έχω δει...

Ps. Αν το βρω το βιντεάκι θα το ανεβάσω κάπου...
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 01:49, 16-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Ένας πιτσιρικάς λοιπόν, πάει μπροστά σε ένα αυτόματο μηχάνημα πώλησης αναψυκτικών, ρίχνει ένα κέρμα, πατάει το κουμπάκι, βγάζει μια coca###8211; cola και την αφήνει κάτω. Ρίχνει άλλο ένα κέρμα, ξαναπατάει το κουμπάκι, βγάζει άλλη μια coca-colaκαι την αφήνει δίπλα στο άλλο κουτάκι. Ο πιτσιρικάς μετά ρίχνει άλλο ένα κέρμα ανεβαίνει (πατάει) στα κουτάκια τις coca###8211; colaκαι έτσι κερδίζει μερικούς πόντους που του αρκούν για να πατήσει το πρώτο κουμπάκι το οποίο μαντέψτε... βγάζει μια pepsi, την οποία παίρνει ο πιτσιρικάς, την ανοίγει και την απολαμβάνει!
Χα! Ομολογώ από της καλύτερες «μαύρες» διαφημίσεις που έχω δει...
χαχαα..καλό!
κι εγώ fan της coca cola είμαι και μάλιστα,ένθερμη..!! η pepsi δεν μ'αρέσει καθόλου..η γεύση της μου κάνει κάτι σε νερό ανακατεμένο με μικροποσότητα coca cola...
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 14:05, 29-07-06:

κοκα κόλα η πέπσι την νιώθω κάπως σαν σκέτο αέρα,πολύ ανθρακικό
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 20:26, 26-08-06:

Πάντα Coca-cola...
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 22:03, 26-08-06:

Εγώ πάλι πίνω πάντα [όταν βρίσκω] Pepsi Twist που είναι και πιο ελαφριά
Παράθεση

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O daemon έγραψε: στις 22:13, 26-08-06:

Ορίστε ένα site με urban legends για την κόκα κόλα:
http://www.snopes.com/cokelore/cokelore.asp

Εγώ πάλι πίνω Pepsi αλλά και αυτή σπάνια. Γενικά είχα να πιω αναψυκτικό τύπου Cola ίσως και κάνα χρόνο. Τα είχα σιχαθεί. Τώρα μου ξανάρθε, μάλλον επειδή ελάττωσα τον καφέ (από τους 3+ φραπέ την ημέρα στον 1 κάθε 2η μέρα).
Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε: στις 19:47, 28-08-06:

coca-cola!!!! και μόνο! Η pepsi σαν νερόπλυμα είναι! Ευτυχώς εγώ Δεν έχω εθιστεί! Πίνω σπάνια αλλά μ'αρέσει!
Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε: στις 21:06, 15-10-06:

Προτιμώ CocaCola αλλά προσπάθώ να μην πίνω και πολύ!!!!!!!!!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 21:08, 15-10-06:

Απο τις δυο, Κοκα κολα προτιμω! Αλλα γενικα απο αναψυκτικα, το μονο που μου αρεσει (και πολυ!) ειναι η πορτοκαλαδα Λουξ! Ολα τα λεφτα!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος