Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,733 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
CocaCola
69
78,41%
Pepsi
19
21,59%

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:19, 18-05-07:

Και καμία μπύρα Γιώργο μου...
Δεν κάνει κακό....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:37, 18-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Και καμία μπύρα Γιώργο μου...
Δεν κάνει κακό....
Κι απ' αυτές αρκετές.

(αλλά μην σκοτώσουμε το θρεντ της μπόκα κόκα :p)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:00, 18-05-07:

Δεν πίνω coca cola ούτε και pepsi. Για την ακρίβεια δεν μου αρέσουν καθόλου στη γεύση και ποτέ δε μου άρεσαν...

Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bisbirikos
Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε στις 23:08, 18-05-07:

Μολις ειδα τα αποτελεσματα της δημοσκοπησης.

θα μπορουσα να τα θεωρησω τρομακτικα?
Ο λογος ειναι απλος: Μαρκετινγκ.

Ο ιδιος λογος που τα McDonald's ξεσκιζονται να πουλανε χαλια φαγητο και πολλοι να τα θεωρουν πεντανοστιμο (τουλαχιστον πριν μερικα χρονια)

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 19:34, 05-10-11:

Coca cola light πίνω. Την Pepsi δεν τη συμπαθώ...δεν μου αρέσει σαν γεύση.

[Btw, επειδή είδα το τελευταίο post, όσον αφορά το marketing...Έβλεπα κάποια στιγμή ένα ντοκυμαντέρ και έδειχνε ένα χωριό της Αφρικής, από τα χιλιάδες - απομακρυσμένα, που έφτιαχνε η ''γιατρός'' της φυλής ένα γιατρικό που προστατεύει από μολύνσεις, άσχετα αν κολυμπούσαν μύγες μέσα...Και το αποθήκευε, σε μπουκάλια κοκα κόλας! Μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση το πως μια τελείως απομακρυσμένη φυλή της Αφρικής, το πολύ με 100 κατοίκους, είχε έρθει σε επαφή με την coca cola, ακόμα και έτσι.]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 05-10-11 στις 20:15.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:58, 05-10-11:

ούτε coca cola ούτε zero.... μόνο coca cola light

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 14:28, 06-10-11:

Δεν μου αρέσουν τα αναψυκτικά, και προτιμώ sprite όταν πίνω κάποιο, ιδικά αυτά τα δυο δεν τα πίνω ποτέ, μόνο pepsi twist σπανίως.

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 14:50, 06-10-11:

Και οι δύο την ίδια γεύση έχουν (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον). Δεν πίνω καθόλου αναψυκτικά όμως, δεν μ'αρέσουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:35, 06-10-11:

CocaCola δαγωτό. Πλέον πίνω Zero που η γεύση της μου φαίνεται πιο καλή. Η κανονική CocaCola μου φαίνεται υπερβολικά γλυκιά. Pepsi με τίποτα, δεν μου αρέσει...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 18:14, 06-10-11:

H Pepsi περιέχει περισσότερη ζάχαρη μου φαίνεται!

Δεν πίνω καμία απ΄τις δυο πλέον πάντως ^^ *healthy diet fan*

Παράθεση

bethoni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bethoni
H bethoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H bethoni έγραψε στις 22:48, 07-10-11:

CocaCola rules!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:05, 07-10-11:

η coca cola zero θεωρείται καρκινογόνα και για αυτό τον λόγο έχει απαγορευτεί σε πολλές χώρες.

Παράθεση

free_dom (ταξιδιάρα ζωή..)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη free_dom
H ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H free_dom έγραψε στις 23:07, 07-10-11:

καμία..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 22:08, 04-09-14:

Coca Cola! *.*

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 22:14, 04-09-14:

Ποιος φυσιολογικός άνθρωπος θα έπαιρνε pepsi;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 827 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 23:10, 04-09-14:

Η Pepsi με λεμονι αξιζει. Αλλα γενικα δεν εχω προτιμηση.

Παράθεση

Εσχατόγερος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Εσχατόγερος
Ο Εσχατόγερος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Εσχατόγερος Ήμανε νιός και γέρασα... έγραψε στις 16:42, 05-09-14:

Coca Cola και Pepsi, μπλιαχ... Πώς μπορείτε και τις πίνετε αυτές τις αηδίες; Αυτά δεν είναι αναψυκτικά, είναι το κατουρλιό του Σατανά...

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 16:48, 05-09-14:

Pepsi δεν έχω δοκιμάσει, η Coca Cola δεν μου αρέσει.
Γενικά δεν είμαι των ανθρακούχων.

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 18:29, 05-09-14:

Coca Cola

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:24, 05-09-14:

Γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως ουδείς λόγος. (Μάλλον αυτό θα ήταν θέμα για το Chat&fun). Πάντως, για να απαντήσω στο κρίσιμο ερώτημα, προτιμώ 10³ φορές περισσότερο την Coca από την Pepsi. Να προσθέσω και κάτι άλλο; Βρίσκω διαφορετική τη γεύση της Cocas Colas (στη γενική) στις διάφορες συσκευασίες. Π.χ. στο πλαστικό μπουκάλι του 0,5L μου αρέσει πολύ περισσότερο από όσο στο μεταλλικό κουτί. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι απλά η ιδέα μου;

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 20:55, 05-09-14:

Pepsi ftw. Η Coca Cola δεν μου αρεσει τοσο αλλα οταν εισαι εξω, ε 9,9999/10 φορες CocaCola θα βρεις στο περιπτερο, αντε καμια Pepsi Twist σε πολυ hardcore καταστασεις. Παντως κι εγω προτιμω αναψυκτικα (και μπυρες) απο μπουκαλι σε συγκριση με τον τενεκεδακι. Μπορει να ειναι ιδεα μας οτι ειναι πιο ωραιο το εκαστοτε αναψυκτικο οταν το πινεις απο μπουκαλι. Επισης τα κουτακια ειναι ασυμφορα, η διαφορα στην τιμη τους σε συγκριση με το μπουκαλι ειναι μικρη, εχουν διαφορα στο περιεχομενο (η κοκα κολα ποτε δεν ειναι αρκετη) και επισης το κλεινεις οποτε γουσταρεις, δεν πρεπει αναγκαστικα να το πιεις ολο μεσα σε 5'

Παράθεση

Fast

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 21:06, 05-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως ουδείς λόγος. (Μάλλον αυτό θα ήταν θέμα για το Chat&fun). Πάντως, για να απαντήσω στο κρίσιμο ερώτημα, προτιμώ 10³ φορές περισσότερο την Coca από την Pepsi. Να προσθέσω και κάτι άλλο; Βρίσκω διαφορετική τη γεύση της Cocas Colas (στη γενική) στις διάφορες συσκευασίες. Π.χ. στο πλαστικό μπουκάλι του 0,5L μου αρέσει πολύ περισσότερο από όσο στο μεταλλικό κουτί. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι απλά η ιδέα μου;

Ναι, συνήθως όσο μεγαλύτερη η συσκευασία, τόσο πιο πυκνό και ανθρακούχο θα ναι το αναψυκτικό, για να μη χαθεί η γεύση αφού το ανοίξεις.

Εγώ προτιμώ πέπσι για σκέτη ή με σνακ και κολα για κανονικό φαγητό.

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 22:57, 05-09-14:

pepsi twist απλά

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 22:58, 05-09-14:

Επίσης σαν το γυάλιο μπουκαλάκι δεν έχει

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,108 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 11:36, 06-09-14:

Coca Cola με στεβια!

Παράθεση

fmarulezkd

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη fmarulezkd
Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 679 μηνύματα.

O fmarulezkd έγραψε στις 11:57, 06-09-14:

Sums up my feelings ^_^

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους