CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
  • CocaCola

    Ψήφοι: 71 78.9%
  • Pepsi

    Ψήφοι: 19 21.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κόκα κόλα ενοείτε, έχει βγεί και η ζίρο και είναι σούπερ, δεν πείνω πολλύ άλλα άν τύχει μια στο τόσο με τίποτα πέπσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κόκα κόλα ενοείτε, έχει βγεί και η ζίρο και είναι σούπερ, δεν πείνω πολλύ άλλα άν τύχει μια στο τόσο με τίποτα πέπσι:)
Ναι πράγματι κάπως πλησιάζει την παλιά καλή απόλυτη ΠΟΡΩΣΗ, την απόλυτη επίθεση στο στόμα. Περασμένες καλές εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εκτός του οτι, όσες φορές έχω δοκιμάσει και τις δύο, μου φαίνονται απόλυτα ίδιες γεύσεις, δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα και δεν πίνω καμιά από τις δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
βασικα τιποτα απο τα δυο αλλα αν πρεπει να διαλεξω pepsi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
https://www.werbepsychologie-online.de/html/marktforschung.html#Coca-Cola-Experiment

θα χαλασω καποιους τα πιστευω τους για την Κομπρα κολα εεεεεεεεεεεε συγνωμη Κοκα κολα,
αλλα στο λινκ δειχνει οτι σε τυφλο τεστ η Πεπσι επικρατησε της κοκα...
Δλδ οταν ζητηθηκε να διαλεξουν στα τυφλα Πεπσι ή Κοκα, κερδισε η Πεπσι.
Στα φανερα, κερδισε η κοκα....


Το πειραμα παντως εχει να πει πολλα για το πως λειτουργει η καταναλωση...

(σορυ αλλα ειναι στα γερμανικα...στα αγγλικα δεν το βρηκα-δεν ειναι και το φορτε μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
https://www.werbepsychologie-online.de/html/marktforschung.html#Coca-Cola-Experiment

θα χαλασω καποιους τα πιστευω τους για την Κομπρα κολα εεεεεεεεεεεε συγνωμη Κοκα κολα,
αλλα στο λινκ δειχνει οτι σε τυφλο τεστ η Πεπσι επικρατησε της κοκα...
Δλδ οταν ζητηθηκε να διαλεξουν στα τυφλα Πεπσι ή Κοκα, κερδισε η Πεπσι.
Στα φανερα, κερδισε η κοκα....


Το πειραμα παντως εχει να πει πολλα για το πως λειτουργει η καταναλωση...

(σορυ αλλα ειναι στα γερμανικα...στα αγγλικα δεν το βρηκα-δεν ειναι και το φορτε μου)


Εεεεε? Σοβαρα? Εγω ειμαι σιγουρη οτι και με κλειστα ματια θα καταλαβω τη διαφορα. Πραγματικα καταλαβαινω μεγαλη διαφορα και προτιμω Κοκα-Κολα. Την οριτζιναλ ομως, ουτε light , ουτε ζιρο, ουτε μια αλλη που ειχε βγει σε καποια φαση με γευση βανιλιας. Η οριτζιναλ μου αρεσει παρα πολυ αλλα σχεδον ποτε δεν την πινω σκετη, αλλα με το φαγητο τα σπαει:P

Παλια με επιανε ανα διαστηματα και επινα παρα πολυ αλλα εχω χρονια που το εκοψα και πινω αραια και που. Επισης δεν ξερω αν το εχει παθει κανεις αλλος, αλλα παλια οταν επινα πολυ ειτε κοκα κολα ειτε αλλα αναψυκτικα με επιανε κατι σαν πονος στο στηθος, σαν να με πονουσε καποιο νευρο, δεν ξερω πως να το εξηγησω:redface: Κι αυτος ειναι αλλος ενας λογος που δεν με τραβαει να πιω πολυ πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εκτός του οτι, όσες φορές έχω δοκιμάσει και τις δύο, μου φαίνονται απόλυτα ίδιες γεύσεις, δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα και δεν πίνω καμιά από τις δύο.
Και εγώ ποια δεν βλέπω διαφορά.
Αλλά πριν 10 χρόνια μπορείς να πεις το ίδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και εγώ ποια δεν βλέπω διαφορά.
Αλλά πριν 10 χρόνια μπορείς να πεις το ίδιο?

Δεν ξέρω.
Δεν έχω πιιεί τόσες φορές ώστε να θυμάμαι αν είχαν διαφορά πριν 10 χρόνια με σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω πιει τόσες φορές όσες έχω διαβάσει Αρχαία στη ζωή μου. :P


(νεράκι και πάλι νεράκι :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και καμία μπύρα Γιώργο μου...
Δεν κάνει κακό....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και καμία μπύρα Γιώργο μου...
Δεν κάνει κακό....:)
Κι απ' αυτές αρκετές. :D

(αλλά μην σκοτώσουμε το θρεντ της μπόκα κόκα :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν πίνω coca cola ούτε και pepsi. Για την ακρίβεια δεν μου αρέσουν καθόλου στη γεύση και ποτέ δε μου άρεσαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μολις ειδα τα αποτελεσματα της δημοσκοπησης.

θα μπορουσα να τα θεωρησω τρομακτικα?
Ο λογος ειναι απλος: Μαρκετινγκ.

Ο ιδιος λογος που τα McDonald's ξεσκιζονται να πουλανε χαλια φαγητο και πολλοι να τα θεωρουν πεντανοστιμο (τουλαχιστον πριν μερικα χρονια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Coca cola light πίνω. Την Pepsi δεν τη συμπαθώ...δεν μου αρέσει σαν γεύση.

[Btw, επειδή είδα το τελευταίο post, όσον αφορά το marketing...Έβλεπα κάποια στιγμή ένα ντοκυμαντέρ και έδειχνε ένα χωριό της Αφρικής, από τα χιλιάδες - απομακρυσμένα, που έφτιαχνε η ''γιατρός'' της φυλής ένα γιατρικό που προστατεύει από μολύνσεις, άσχετα αν κολυμπούσαν μύγες μέσα...Και το αποθήκευε, σε μπουκάλια κοκα κόλας! Μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση το πως μια τελείως απομακρυσμένη φυλή της Αφρικής, το πολύ με 100 κατοίκους, είχε έρθει σε επαφή με την coca cola, ακόμα και έτσι.:hmm:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


ούτε coca cola ούτε zero.... μόνο coca cola light
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα αναψυκτικά, και προτιμώ sprite όταν πίνω κάποιο, ιδικά αυτά τα δυο δεν τα πίνω ποτέ, μόνο pepsi twist σπανίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Και οι δύο την ίδια γεύση έχουν (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον). Δεν πίνω καθόλου αναψυκτικά όμως, δεν μ'αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
CocaCola δαγωτό. Πλέον πίνω Zero που η γεύση της μου φαίνεται πιο καλή. Η κανονική CocaCola μου φαίνεται υπερβολικά γλυκιά. Pepsi με τίποτα, δεν μου αρέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
H Pepsi περιέχει περισσότερη ζάχαρη μου φαίνεται!

Δεν πίνω καμία απ΄τις δυο πλέον πάντως ^^ *healthy diet fan*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top