Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,017 μέλη και 2,415,795 μηνύματα σε 75,317 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 704 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βρώμικο

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 00:31, 05-03-07:

Ναι λέγεται βρώμικο αλλά μέχρι και ο μαμαλάκης σε αυτά πήγε όταν έδειχνε το παραδοσιακό του κάθε νομού και έπρεπε να δείξει της Αττικής. Βέβαια ο Μαμαλάκης είναι λίγο μην πω αλλά δεν είναι το θέμα μας.

Έχωντας μόλις φάει από το βρώμικο της Καλιθέας δηλώνω κατά συγκλονισμένος.

Εκεί που θεωρούσα κορυφή της Ηλιούπολης και για τα μπάζα της Μαβίλης ηδού το βρώμικο της Χαμοστέρνας. Πορώθηκα όπως και ο φίλος μου.

Έχω ακούσει ότι καλός είναι και του Ηρακλείου αλλά είναι σε μελλοντικά σχέδια.

Το θέμα του thread είναι αυτονόητο αλλά να παρακαλέσω ότι δεν μας αποσχολεί στο ελάχιστο για το αν είναι υγεινό και όλα τα παρελκόμενα. Οκ μας αποσχολεί αν ποιοτικά είναι χάλια αλλά πάντα στα πλάισια ότι είναι βρώμικο.

Συνεπώς όλα τα σχόλια δεκτά αρκεί να θυμόμαστε ότι μιλάμε για βρώμικο.

Καλή όρεξη.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 01:18, 05-03-07:

Μπορεί να λέγονται "βρώμικα" αλλά είναι πραγματικά γλυκίσματα!!!

Για εμένα το καλύτερο μέχρι στιγμής είναι στον Πειραιά, στην Φρεατίδα, στο Πασαλιμάνι...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 01:33, 05-03-07:

Εμένα πάντως και της Μαβίλης θεικό μου φαίνεται
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 01:36, 05-03-07:

Ρε παιδια, μ'εχει φαει η περιεργεια.
Για τι πραγμα μιλατε? (ειμαι απο τη Σαλλλλονικη και ΜΕ αρεσει οκ?)
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 01:50, 05-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Εχεις φαει σε καντινα εξω απο την Τουμπα (οπου Τουμπα, βαλε Χαριλαου, Καυταντζογλειο, κτλ) πριν/ μετα απο καποιο ματς; Ε για αυτο μιλανε!

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Ναι λέγεται βρώμικο αλλά μέχρι και ο μαμαλάκης σε αυτά πήγε όταν έδειχνε το παραδοσιακό του κάθε νομού και έπρεπε να δείξει της Αττικής. Βέβαια ο Μαμαλάκης είναι λίγο μην πω αλλά δεν είναι το θέμα μας.
[off topic]
Τι κακο εχει ο Μαμαλακης;
[/off topic]
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 01:52, 05-03-07:

Κι απ'ολη την Αθηνα αυτο βρηκε να δειξει ο Μαλαλακης?
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 02:21, 05-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Εμένα πάντως και της Μαβίλης θεικό μου φαίνεται
Eκείνη την ώρα(συνήθως ξημερώματα) όλα τα φαγώσιμα θεικά μας φαίνονται.
Αν ποτέ ξεπέσετε στο λιμάνι ανεπιφύλακτα, αν υπάρχει ακόμα,απέναντι απο την Μπουμπουλίνας (φούνες το ξέρεις

Άσχετο αλλά βραστό χοτ ντογκ έχετε φάει στην καντίνα στον παράδρομο της Συγγρού;(ακριβώς μετά το Ανατολή)Θεικό επίσης.
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 02:58, 05-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Δεν έχεις φάει βρώμικο στη Θεσσαλονίκη???
8α μας τρελάνεις!!
Ζητάω βοήθεια απο Θεσσαλονικείς του forum! Να εμπλουτίσουμε και τις δικές μας επιλογές.

Από Θεσσαλονίκη εγώ έχω φάει:
α)στον Μαύρο-πολύ καυτερό-. Είναι Σταυρούπολη, κοντά στο Κου-Κου.
β)Μαμά-τερέζα μετά το ΙΚΕΑ. Συνήθως το καλοκαίρι όμως.
γ)Ζυγός-όχι τα μπουζούκια-. Αυτό είναι σε ένα στενό πάνω στη Λαγκαδά.

Ανατολικά εκτός Μαμάς-τερέζας υπάρχει κάτι άλλο σε βρώμικο??
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 09:12, 05-03-07:

Εμένα πάντως με τρελαίνει ο δεν θυμάμαι πως τον λένε στην Καβάλας στο ύψος του Χαϊδαρίου.. (άσχετο, ξέρω )
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 10:07, 05-03-07:

Μιχαλακοπούλου [αυτό που ήταν πίσω από το Χίλτον πριν κανα τάληρο χρόνια] και η κυρα Βαρβάρα εκεί στον Ταύρο (στην Πειραιώς νομίζω ότι είναι ο δρόμος]...Θεικά και τα δύο... Αυτό στη Χαμοστέρνας ποιό είναι ρε παιδιά???? Σε ποιο ύψος? [κάθε μέρα σχεδόν περνάω από χαμοστέρνας γιατί δεν μου ρχεται ποιο λέτε??? ]
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 10:11, 05-03-07:

Παιδια και φιλε demelene μπορω να κανω μια ερωτηση;
Οταν λεμε "βρωμικο" εννοουμε καποιο συγκεκριμενο ειδος φαγητου;
Δηλαδη:
Το λεμε βαση του ειδους του φαγητου οπως :Πιτογυρα,σουβλακια,χοτντογκς,σαντουιτς κτλ κτλ
ή
παει βαση του μερους που το περνουμε οπως:Kαντινες,σουβλατζιδικα κτλ κτλ
ή
ο συνδιασμος των παραπανω;
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:22, 05-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Μιχαλακοπούλου [αυτό που ήταν πίσω από το Χίλτον πριν κανα τάληρο χρόνια] και η κυρα Βαρβάρα εκεί στον Ταύρο (στην Πειραιώς νομίζω ότι είναι ο δρόμος]...Θεικά και τα δύο... Αυτό στη Χαμοστέρνας ποιό είναι ρε παιδιά???? Σε ποιο ύψος? [κάθε μέρα σχεδόν περνάω από χαμοστέρνας γιατί δεν μου ρχεται ποιο λέτε??? ]
Κάτω από τις γραμμές του τρένου στο ρεύμα προς Αθήνα.

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Παιδια και φιλε demelene μπορω να κανω μια ερωτηση;
Οταν λεμε "βρωμικο" εννοουμε καποιο συγκεκριμενο ειδος φαγητου;
Δηλαδη:
Το λεμε βαση του ειδους του φαγητου οπως :Πιτογυρα,σουβλακια,χοτντογκς,σαντουιτς κτλ κτλ
ή
παει βαση του μερους που το περνουμε οπως:Kαντινες,σουβλατζιδικα κτλ κτλ
ή
ο συνδιασμος των παραπανω;
Γενικώς έχω την αίσθηση ότι το βρώμικο αναφέρεται στις καντίνες.

Προτίνω να γίνει ένα σύνολο από διευθύνσεις για το google earth και να γίνει μια σούμα. Όσοι μπορείτε στείλτε μου πμ για θα τα μαζέψω εγώ.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:09, 07-03-07:

εμείς τρώμε συχνά από αυτό στη Θηβών στο ύψος του Περιστερίου απέναντι απ τα ηλεκτρικά elephant (βολεύουν, είναι κοντά στο σπίτι )
είναι αρκετά καλό...σίγουρα υπάρχουν και καλύτερα αλλά αν βρεθεί κανείς στην περιοχή... τρώει άνετα
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 16:20, 07-03-07:

Μήπως να κάναμε έναν χάρτι? Καλό είναι να μπορούμε να τον τυπώσουμε και να τα έχουμε πρόχηρα στο αυτοκίνητο!
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 18:18, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Μήπως να κάναμε έναν χάρτι? Καλό είναι να μπορούμε να τον τυπώσουμε και να τα έχουμε πρόχηρα στο αυτοκίνητο!
Πάντα ήθελα να κάνω ενα αφιέρωμα στα βρώμικα! Μου φαίνεται πρέπει να τα πάρουμε σβάρνα και να γράφουμε εντυπώσεις!!! Πολύ σύντομα πάντως θα το αρχίσω!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:24, 07-03-07:

Δλδ ρε παιδια βρωμικο λετε οτιδηποτε fastfoodαδικο εχουν σε καντινες; Γιατι εγω προτι φωρα τον ακουω αυτον τον ορο, αφηστε που δεν εχουμε καντινες εδω περα...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 19:11, 07-03-07:

βρώμικο... είναι ο όρος που έχουμε εμείς εδώ για το σάντουιτς (ως επι το πλήστον σάντουιτς κι όχι σουβλάκι ή κάτι άλλο) που έχει μέσα είτε λουκάνικο είτε 2 χοιρινά σουβλάκια είτε σπανιότερα κοτόπουλο
έχει επίσης πατάτες τομάτα κρεμύδια σως και άλλα τέτοια...
ΟΛΑ αυτά λοιπόν, σε ένα λευκό σακουλάκι που πωλείται από "βρώμικες" καντίνες που είναι στο δρόμο και ανοίγουν μετά τις 11 το βράδυ... είναι το ΒΡΩΜΙΚΟ (σλουρπς)
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 19:20, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Δλδ ρε παιδια βρωμικο λετε οτιδηποτε fastfoodαδικο εχουν σε καντινες; Γιατι εγω προτι φωρα τον ακουω αυτον τον ορο, αφηστε που δεν εχουμε καντινες εδω περα...
Την ίδια απορία είχα και εγώ τι είναι αυτό το «βρόμικο» που έχει σχέση με το φαγητό και δεν αηδιάζουν?###8230;
Εδώ, λογο τουρισμού, οι καντίνες είναι ελάχιστες, λειτουργούν το καλοκαίρι, φτιάχνουν τοστ, στα πιο προχωρημένα έχουν και χοτ ντογκ...
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:20, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
βρώμικο... είναι ο όρος που έχουμε εμείς εδώ για το σάντουιτς (ως επι το πλήστον σάντουιτς κι όχι σουβλάκι ή κάτι άλλο) που έχει μέσα είτε λουκάνικο είτε 2 χοιρινά σουβλάκια είτε σπανιότερα κοτόπουλο
έχει επίσης πατάτες τομάτα κρεμύδια σως και άλλα τέτοια...
ΟΛΑ αυτά λοιπόν, σε ένα λευκό σακουλάκι που πωλείται από "βρώμικες" καντίνες που είναι στο δρόμο και ανοίγουν μετά τις 11 το βράδυ... είναι το ΒΡΩΜΙΚΟ (σλουρπς)
Που είσαι να έρθω τώώώώώώρα.......
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 20:07, 07-03-07:

Δλδ ο όρος βρώμικο υπάρχει μόνο στην Αθήνα;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος