Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,652 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,663 μηνύματα σε 91,583 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 208 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:31, 29-01-15:

Τα batiste ξέρω,αλλά μη εγγυητά αποτελέσματα. Διαφορετικά η απλή λύση είναι μία. Την πούδρα που χρησιμοποιούν στα μωρά την ξέρεις; Ε,αν βάλεις λίγη στο χέρι σου και την τρίψεις στη ρίζα απορροφάει την λιπαρότητα. Απλώς πρόσεχε με την ποσότητα,αν σου ξεφύγει γύρνα το κεφάλι σου ανάποδα και τρίψε καλά στη ρίζα. Θαύματα κάνει το σαμπουάν του Κορρέ για λιπαρά μαλλιά
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 20:07, 29-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Τα batiste ξέρω,αλλά μη εγγυητά αποτελέσματα. Διαφορετικά η απλή λύση είναι μία. Την πούδρα που χρησιμοποιούν στα μωρά την ξέρεις; Ε,αν βάλεις λίγη στο χέρι σου και την τρίψεις στη ρίζα απορροφάει την λιπαρότητα. Απλώς πρόσεχε με την ποσότητα,αν σου ξεφύγει γύρνα το κεφάλι σου ανάποδα και τρίψε καλά στη ρίζα. Θαύματα κάνει το σαμπουάν του Κορρέ για λιπαρά μαλλιά
To κόλπο με την πούδρα το γνωρίζω και το εφαρμόζω εδώ και χρόνια αλλά θέλω κάτι πιο σίγουρο.
Θα το ψάξω για το σαμπουάν του Κορρέ. Ευχαριστώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 23:00, 06-02-15:

Από φυτικές βαφές τύπου κορέ για κάλυψη άσπρων μαλλιών που να κρατάει κιόλας καιρό ποια προτείνετε;;
Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fashionista
H fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H fashionista έγραψε στις 18:21, 15-02-15:

Μιας και βρηκα συζητηση για τριχες θα ηθελα να προτεινω κατι,βλεπω κοπελες τον τελυταικο καιρο που θελουν να παρουν τρεσσες ειτε extensions και τα αγοραζουν απο την Ελλαδα και πληρωνουν μεχρι και 200-300 ευρω,κατι που το βρισκω αισχρο γιατι οι καταστηματαρχες που τα παιρνουν και μαζικα τα παιρνουν 20-30 ευρω ,μιλαμε για τετραπλασια και πενταπλασια τιμη.Μπορειτε να τα παραγγειλετε απο αξιοπιστα σαιτ του εξωτερικου σε πολυ χαμηλες τιμες.8-9 κομματια που καλυπτουν ολο το κεφαλι με 50 ευρω.Δεν προωθω τις αγορες απο το ξωτερικο αλλα οταν βλεπω τις τιμες εδω στην Ελλαδα εξοργιζομαι.
Ενα tip που θα ηθελα να προσθεσω για τις τρεσσες ειναι :να ειναιαπο φυσικη τριχα και να βλεπετε παντα το βαρος και οχι τοσο το μηκος,γιατι μονο ετσι θα καλυπτει ολο το κεφαλι ομοιομορφα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:33, 15-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από fashionista
Μιας και βρηκα συζητηση για τριχες θα ηθελα να προτεινω κατι,βλεπω κοπελες τον τελυταικο καιρο που θελουν να παρουν τρεσσες ειτε extensions και τα αγοραζουν απο την Ελλαδα και πληρωνουν μεχρι και 200-300 ευρω,κατι που το βρισκω αισχρο γιατι οι καταστηματαρχες που τα παιρνουν και μαζικα τα παιρνουν 20-30 ευρω ,μιλαμε για τετραπλασια και πενταπλασια τιμη.Μπορειτε να τα παραγγειλετε απο αξιοπιστα σαιτ του εξωτερικου σε πολυ χαμηλες τιμες.8-9 κομματια που καλυπτουν ολο το κεφαλι με 50 ευρω.Δεν προωθω τις αγορες απο το ξωτερικο αλλα οταν βλεπω τις τιμες εδω στην Ελλαδα εξοργιζομαι.
Ενα tip που θα ηθελα να προσθεσω για τις τρεσσες ειναι :να ειναιαπο φυσικη τριχα και να βλεπετε παντα το βαρος και οχι τοσο το μηκος,γιατι μονο ετσι θα καλυπτει ολο το κεφαλι ομοιομορφα.
Αυτό που λες ισχύει,τόσο μα τόσο πολύ. Και δεν αφορά μόνο τρέσες,αλλά και πολλά άλλα προϊόντα μαλλιών όπως σαμπουάν,μαλακτικές,βαφές κλπ. Γενικά,αν κανείς το ψάξει λίγο ακόμη και σε site στυλ asos,beautybay,feelunique βρίσκει πολύ φθηνότερα και πιο ποιοτικά πράγματα.
Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fashionista
H fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H fashionista έγραψε στις 00:47, 16-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Αυτό που λες ισχύει,τόσο μα τόσο πολύ. Και δεν αφορά μόνο τρέσες,αλλά και πολλά άλλα προϊόντα μαλλιών όπως σαμπουάν,μαλακτικές,βαφές κλπ. Γενικά,αν κανείς το ψάξει λίγο ακόμη και σε site στυλ asos,beautybay,feelunique βρίσκει πολύ φθηνότερα και πιο ποιοτικά πράγματα.
Ακριβως,και οχι μονο προιοντα μαλλιων,ρουχα,παπουτσια,αξεσουαρ.Συγκεκριμενα ειχα δει φορεμα με 15 ευρω στο E-bay και στη Θεσσαλονικη ,σε ενα μαγαζι το ιδιο ακριβως φορεμα με 60 ευρω.Καταλαβαινω οτι ο καταστηματαρχης πρεπει να βγαλει και ενα κερδος αλλα δεν γινεται να πενταπλασιαζει την αρχικη τιμη.Ζουμε και σε εποχες που το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων προσπαθουν να αγοραζουν οικονομικα.Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολες πλουσιες,αν τα βρισκουμε απο το εξωτερικο φθηνοτερα θα τα αγορασουμε και ας κανουμε κακο στην οικονομια της χωρας μας.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:01, 16-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από fashionista
Ακριβως,και οχι μονο προιοντα μαλλιων,ρουχα,παπουτσια,αξεσουαρ.Συγκεκριμενα ειχα δει φορεμα με 15 ευρω στο E-bay και στη Θεσσαλονικη ,σε ενα μαγαζι το ιδιο ακριβως φορεμα με 60 ευρω.Καταλαβαινω οτι ο καταστηματαρχης πρεπει να βγαλει και ενα κερδος αλλα δεν γινεται να πενταπλασιαζει την αρχικη τιμη.Ζουμε και σε εποχες που το μεγαλυτερο ποσοστο των γυναικων προσπαθουν να αγοραζουν οικονομικα.Τι να κανουμε δεν ειμαστε ολες πλουσιες,αν τα βρισκουμε απο το εξωτερικο φθηνοτερα θα τα αγορασουμε και ας κανουμε κακο στην οικονομια της χωρας μας.
Δεν είναι θέμα είμαι πλούσιος ή όχι. Αν κάποια κοπέλα θέλει να δίνει για το εκάστοτε πράγμα 60 ευρώ αντί για 15 μεγειά της με χαρά της. Όμως,λυπάμαι αλλά στο χωριό μου αυτό το λένε "Με πιάνει κότσο" ο κάθε καταστηματάρχης.Όπως ως καταναλωτής απαιτώ το καλύτερο για εμένα και επιλέγω ανάλογα έτσι οφείλω να φροντίζω και την τσέπη μου. Σαφώς,δεν κατακρίνω όποια κοπέλα έχει τόσα λεφτά και τα δίνει αλλά ξέρω περιπτώσεις από κοπέλες που έδωσαν τόσα λεφτά σε διάφορα προϊόντα τους και τους βγήκε μάπα.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:59, 24-02-15:

Ποια μάρκα βαφής μαλλιών είναι καλύτερη;Ας πούμε με μεγαλύτερη διάρκεια και λιγότερα χημικά;
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:11, 05-03-15:

Γεια σας κορίτσια θέλω να κάνω μία ερώτηση (όχι για μένα)
Η ξαδέρφη μου έχει πράσινα μάτια και είναι ανοιχτόχρωμη το φυσικό μαλλί καστανόξανθο και θέλει να το βάψει.. Τι πάει με τέτοια χαρακτηριστικά; Από ανταύγιες ξέρω γω μέχρι ολόκληρο να το βάψεις..

Διφωτήστε μας.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:36, 05-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Η ξαδέρφη μου έχει πράσινα μάτια και είναι ανοιχτόχρωμη το φυσικό μαλλί καστανόξανθο και θέλει να το βάψει.. Τι πάει με τέτοια χαρακτηριστικά; Από ανταύγιες ξέρω γω μέχρι ολόκληρο να το βάψεις..

Διφωτήστε μας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 06-03-15 στις 12:36. Αιτία: σμίκρυνση εικόνας
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:37, 05-03-15:

Κόκκινα λέει δεν τα κάνει γιατί μετά φεύγουν δύσκολα.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:40, 05-03-15:

Δίκιο έχει απλά πράσινο μάτι και αλλαγή στο μαλλί αυτή μου ήρθε στο μυαλό αμέσως.
Ένα γλυκό καστανό που να κοκκινίζει λίγο (ή όχι?)?
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 23:45, 05-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Δίκιο έχει απλά πράσινο μάτι και αλλαγή στο μαλλί αυτή μου ήρθε στο μυαλό αμέσως.
Ένα γλυκό καστανό που να κοκκινίζει λίγο (ή όχι?)?
Και εμένα αλλά λέει δεν θέλει.. Χμμ καστανό που να κοκκινίζει ίσως έκανε..
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:50, 05-03-15:

Και εμένα αλλά λέει δεν θέλει.. Χμμ καστανό που να κοκκινίζει ίσως έκανε..
Kαι αυτό πολύ ωραίο και πιο εύκολο από το κόκκινο υποθέτω.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:22, 06-03-15:

Διφωτήστε μας.
Εγώ προτείνω ένα καστανό. Γενικά μ'αρέσει ο συνδυασμός ανοιχτόχρωμο μάτι-σκούρο μαλλί. Είναι πιο ιδιαίτερο και τονίζει καλύτερα τα μάτια γιατί κάνει αντίθεση.
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 20:55, 06-03-15:

Με το πράσινο μάτι πάει πολύ ένα γλυκό κόκκινο, όπως επίσης και το σοκολατί
Μετα βέβαια εαν θελει η ξαδερφη σου μπορει να κανει ξανθες ανταυγειες (σε γλυκούς τόνους) για αρχη εαν τις αρεσουν τα πιο ανοιχτα χρωματα
Παράθεση

Animus99

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Animus99
H Animus99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H Animus99 έγραψε στις 15:20, 13-03-15:

Καλησπερα κοριτσια!!!Θελω να κανω μια αλλαγη στα μαλλια μου ως προς το χρωμα και σκεφτομουν να δοκιμασω την τεχνικη bronde ή balayaze δεδομενου οτι το φυσικο μου χρωμα ειναι ξανθο σαντρε σκουρο...ειχα κανει ανταυγειες τα χριστουγεννα αλλα δεν μου αρεσαν τελικα,οποτε λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο..
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:48, 14-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Animus99
Καλησπερα κοριτσια!!!Θελω να κανω μια αλλαγη στα μαλλια μου ως προς το χρωμα και σκεφτομουν να δοκιμασω την τεχνικη bronde ή balayaze δεδομενου οτι το φυσικο μου χρωμα ειναι ξανθο σαντρε σκουρο...ειχα κανει ανταυγειες τα χριστουγεννα αλλα δεν μου αρεσαν τελικα,οποτε λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο..
Βασικά,εγώ τις ανταύγειες δεν τις συστήνω σε κανέναν,μου φαίνονται βαρετές και old fashioned. Τώρα μεταξύ,των άλλων δύο,εννοοείται balayaze αν θες με κάποιον τρόπο να φωτίσεις το πρόσωπό σου.
Μα δεν ήταν κόκκινο αυτό που έδειξε,στην κατηγορία με τα χάλκινα εντάσσεται καλέ. Και δυστυχώς,τέτοια χρώματα ματιών μόνο χάλκινα χρώματα μπορώ να σκεφτώ και ίσως και κανά ξανθό που να είναι τελείως ψυχρό όμως.
Αν πάλι θέλει να παίξει με τα χάλκινα και κανά μελο-καροτο-ξανθό δε θα΄ταν κακό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _fairygirl_ : 14-03-15 στις 12:54.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 08:00, 15-03-15:

Θελω να κανω πολλες αλλαγες στα μαλλια μου αλλα δεν ξερω τι. Την μια μερα σκεφτομαι να τα κοψω κοντα, δηλαδη στο υψος του ωμου, και την αλλη σκεφτομαι να τα αφησω οπως ειναι και να τα κανω ombre. To φυσικο μου μαλλι ειναι κυμματιστο (γινεται θαμνος σε πολλη υγρασια), σκουρο καστανο και σχεδον πλησιαζει την μεση σε μηκος. Η αληθεια ειναι οτι το μακρυ μαλλι με εχει κουρασει, αλλα απο την αλλη δεν τολμω να το κοντυνω πανω απο 10εκ. Πριν λιγο καιρο το ισιωνα καθημερινα, αλλα απο τοτε που ανακαλυψα τα σπρει με αλατονερο εχω σωθει και η ωρα που σπαταλαω για styling εχει μειωθει στα 15 λεπτα. Αναρωτιεμαι ομως αν το αλατονερο μακροπροθεσμα θα κανει τα μαλλια μου ξηρα. Θελω επισης να αποφυγω τα στυλ που χρειαζονται συχνα κομμωτηριο γιατι τα μαλλια μου μεγαλωνουν παρα πολυ γρηγορα και δεν εχω πολυ χρονο να τρεχω συνεχεια στα κομμωτηρια.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:43, 15-03-15:

Εγώ ψηφίζω κοντό μαλλί πάντως.
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 15:49, 15-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Εγώ ψηφίζω κοντό μαλλί πάντως.
Και εγώ!

@Nelliel

Αφού λες ότι τα μαλλιά σου μεγαλώνουν γρήγορα, ακόμη και να το μετανιώσεις, θα ξέρεις ότι δε θα αργήσουν να φτάσουν σε ένα "ικανοποιητικό" ας πούμε επίπεδο. Ασε που όπως προανέφερες, δε θα χρειάζεσαι και τόσο χρόνο για το styling.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 20:58, 15-03-15:

Το κοντο μαλλι με τρομαζει κοριτσια γιατι με την υγρασια γινομαι θαμνος και πολυ φοβαμαι οτι αν το κοψω κοντο το κεφαλι μου θα φαινεται σε μπαλα Απο την αλλη ομως οσο σκεφτομαι οτι δεν θα εχω να ξεμπερδευω κομπους, ψηνομαι να παρω την μεγαλη αποφαση. Το πολυ πολυ να συνεχισω να τα ψεκαζω με σπρει αλατονερου για να διατηρω ενα ωραιο beach look.

Σκεφτομαι να κανω κατι τετοιο:

Μου αρεσει πολυ και το χρωμα, αλλα με τον ρυθμο που μεγαλωνει το μαλλι μου θα πρεπει να βαφω τις ριζες καθε 2-3 βδομαδες.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:36, 15-03-15:

Διφωτήστε μας.
Ξανθό πολύ ανοιχτό σαντρέ.

ΑΑΑΑΑΑχ κ γω θέλω να το κόψωωωω. Έχω γεμίσει ουρίτσες. Κλίνω προς καρέ μαακρύ αυστηρό, αλλά μετά σκέφτομαι ότι έρχεται καλοκαίρι και θέλω μακριά μαλλιά, αλλά θέλω και αλλαγή. Πφφφ δε ξέρω......
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:23, 16-03-15:

Κορίτσια για πείτε μου αν ξέρετε κάτι- οι φυσικές βαφές βγαίνουν το ίδιο καλά όσο οι χημικές στο ξανθό σαντρέ?
Κι επίσης, κάποια καλή φυσική βαφή στα ξανθά ξέρετε?
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:28, 26-03-15:

Καλησπερα, επειδη τελευταια μου αρεσει να κουρευομαι αρκετα συχνα δηλαδη ανα 15-21 μερες ηθελα να ρωτησω οσο πιο πολυ κουρευομαι τοσο γρηγοροτερα θα ξαναβγαινουν τα μαλλια? Επειδη ειμαι μαυρομαλλης τελειως εχει καμια σχεση? Γτ εχω ακουσει οτι βγαινουν πιο γρηγορα ..
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 16:30, 26-03-15:

Οσο περισσοτερη πρωτεινη προσλαμβανεις τοσο πιο γρηγορα μεγαλωνουν. Η συχνοτητα του κουρεματος δεν εχει καμια σχεση με τον ρυθμο αναπτυξης της τριχας.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:05, 26-03-15:

Θέλω να κάνω μια αλλαγή στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω τι.Αρχικά, να πω ότι είναι καστανό σχετικά ανοιχτό, σπαστά και μήκος μέχρι το μέσο της πλάτης.
Έχω δοκιμάσει να κόψω φράντζα(αφέλειες) αλλά δεν βολεύει καθόλου επειδή πρέπει να τα ισιώνω συνέχεια και βαριέμαι!
Σκέφτηκα να τα κόψω μακρύ καρέ αλλά τα λυπάμαι λίγο μωρέ.
Απ'την άλλη θα μπορούσα να επιχειρήσω μια αλλαγή στο χρώμα.
Τι προτείνετε;
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:59, 26-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Θέλω να κάνω μια αλλαγή στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω τι.Αρχικά, να πω ότι είναι καστανό σχετικά ανοιχτό, σπαστά και μήκος μέχρι το μέσο της πλάτης.
Έχω δοκιμάσει να κόψω φράντζα(αφέλειες) αλλά δεν βολεύει καθόλου επειδή πρέπει να τα ισιώνω συνέχεια και βαριέμαι!
Σκέφτηκα να τα κόψω μακρύ καρέ αλλά τα λυπάμαι λίγο μωρέ.
Απ'την άλλη θα μπορούσα να επιχειρήσω μια αλλαγή στο χρώμα.
Τι προτείνετε;
Να μην τα λυπάσαι καθόλου! Μαλλιά είναι, μακραίνουν. Πιστεύω πως θα μπορούσες να τα κόψεις πιο κοντά ή γενικά να δοκιμάσεις κάποιο ιδιαίτερο κούρεμα, εφόσον πιστεύεις πως μπορείς να το υποστηρίξεις βέβαια. Και η αλλαγή χρώματος είναι μια καλή ιδέα αλλά έχε στο νου σου ότι θέλει πιο συχνή περιποίηση π.χ συχνό βάψιμο ρίζας και ιδιαίτερα αν πας σε πιο ανοιχτούς τόνους το οξυζενέ αδυνατίζει και καταστρέφει την τρίχα κλπ.

Εγώ είχα μακριά μαλλιά, ένα μήκος αν θυμάμαι καλά, που έφταναν κάτω από το στήθος αλλά τα είχα βαρεθεί τρο-με-ρά. Μου την έδωσε μια μέρα, πήγα στην κομμώτρια και της λέω "κάνε μου όοοτι θες". Και μου τα έκοψε πάνω από τους ώμους. Ήταν κάπως έτσι στην αρχή.

Τώρα, μετά από 5 μήνες έχουν φτάσει πιο κάτω από τον ώμο αλλά επειδή ήταν φιλαριστά τα πάνω μαλλιά είναι πιο κοντά και το μήκος τους είναι ακριβώς κάτω από τα αυτιά. Τώρα θα τα αφήσω να μακρύνουνε αρκετά γιατί θέλω να φτάσουν κάτω από το στήθος όπως πριν και να τα κάνω ένα μήκος. Πιστεύω σε κανα χρόνο θα είμαι έτοιμη γιατί μετά θα τα κάνω όλα ράστα. Είχα ήδη 5-6 ράστα τα οποία τα ξέλυσα όμως την πρηγούμενη βδομάδα. Τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα ελαφρύυυ όμπρε και το καλοκαίρι να βάψω τις άκριες μπλε. Αλλά ως τότε βλέπουμε
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 00:08, 27-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Οσο περισσοτερη πρωτεινη προσλαμβανεις τοσο πιο γρηγορα μεγαλωνουν. Η συχνοτητα του κουρεματος δεν εχει καμια σχεση με τον ρυθμο αναπτυξης της τριχας.
Ευχαριστω πολυ! Τσαμπα φοβηθηκα
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 18:50, 30-03-15:

Σήμερα σκεφτόμουν να κάνω ντεκαπαζ το μαλλί μου αλλά μόνο τις άκρες και να τις βάψω κανένα περίεργο χρωματάκι.Έτσι κι αλλιώς με έχουν κουράσει επειδή έχουν παραμακρύνει και σε κανένα δίμηνο λέω να τα κόψω.
Ό, τι θυμάμαι χαίρομαι...Το ξέρω! :p
Έχω καστανό ανοιχτό μαλλί και μελαχρινή επιδερμίδα.Τι χρώμα λέτε να ταίριαζε;
Είχα κάτι σε απόχρωση του μοβ στο μυαλό μου.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:00, 30-03-15:

Σήμερα σκεφτόμουν να κάνω ντεκαπαζ το μαλλί μου αλλά μόνο τις άκρες και να τις βάψω κανένα περίεργο χρωματάκι.Έτσι κι αλλιώς με έχουν κουράσει επειδή έχουν παραμακρύνει και σε κανένα δίμηνο λέω να τα κόψω.
Και εγώ μοβ θα έλεγα. Ή μπλε;
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:45, 02-04-15:

Ίου.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:11, 03-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Και εγώ μοβ θα έλεγα. Ή μπλε;
και τα δύο;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:46, 03-04-15:

Ωραία φαίνονται στη φώτο.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,677 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:13, 05-04-15:

μωβ ή ίσως κόκκινο μιας και είσαι μελαχρινή και στην επιδερμίδα, θα σου ταίριαζε περισσότερο πιστεύω. το μπλε καλύτερα όχι... γενικά όμως τέτοιες δοκιμές στα μαλλιά πάνε σε αυτές που μπορούν να το υποστηρίξουν οπότε σκέψου το καλά πριν το κάνεις. άμα είναι να ντρέπεσαι και να φοβάσαι τι θα πουν οι άλλοι άσ' το
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 19:36, 07-04-15:

Μπα τελικά τα έκοψα κοντά!Λίγο πιο πάνω από τον ώμο και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν πολύ!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 11:31, 08-04-15:

Και εγώ σκέφτομαι να τα κάνω έτσι προς το καλοκαιράκι ίσως. Τα είχα κάνει και πέρσι και αν στην αρχή δεν μου άρεσε τόσο, μετά από μέρες το συνήθισα. Μιας και δεν είμαι εγώ για πολλά χτενίσματα και τα σχετικά θα ταν ό,τι πρέπει. Θα ναι και η ζέστη..οπότε ένας λόγος περισσότερος για κοντό καρέ και αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και αφέλειες, κάτι σαν αυτό μάλλον. Αν και το δικό μου πρόσωπο είναι λίγο πιο γεμάτο και με μάγουλα για τσιμπήματα.
Παράθεση

fani.ker

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fani.ker
H fani.ker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H fani.ker έγραψε στις 11:13, 04-06-15:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Ειχα τα μαλλια μου κοκκινα και ηθελα να το γυρισω στο φυσικο μου (καστανο σκουρο) και επειδη δεν τα ηθελα τελειως σκουρα ρωτησα αν μπορουμε να βγαλουμε ομπρε μαλλι και μου ειπε πως ναι γινεται!!! το αποτελεσμα κατι παραπανω απο αθλιο...να ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις εξω.... ιδου το αποτελεσμα.... Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  φ.png
Εμφανίσεις:  2730
Μέγεθος:  1,00 MB .... πιστευω κ μονη μ τοσο χαλια δεν θα το εβγαζα.... εχει τυχει σε καμια σας?? και αν τι κανατε για να το διορθωσετε??
Παράθεση

Αγγελική!!! (Αγγελική)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελική!!!
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Αγγελική!!! έγραψε στις 11:18, 04-06-15:

Δεν πιστεύω να πλήρωσες την κομμώτρια που κατάφερε και σου έβαψε έτσι τα μαλλιά... Πραγματικά πώς τα κατάφερε?
Τώρα δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις (δεν έχω βάψει ποτέ τα μαλλιά μου) αλλά πιστεύω για να μην ξαναβάψεις και ταλαιπωρήσεις πάλι τα μαλλιά σου μπορεί με πολλά λουσίματα κάπως να γίνει πιο ήπιο το αποτέλεσμα....
Παράθεση

fani.ker

Νεοφερμένος

H fani.ker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H fani.ker έγραψε στις 11:26, 04-06-15:

Και ομως την πληρωσα..... το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι να κανω τωρα..και οτι πρεπει να επιβαρυνω κ αλλο το μαλλι μου και να ξαναπληρωσω για να το διορθωσω..εαν στηριχτω μονο στα λουσιματα το αποτελεσμα θα ειναι απλα τα κατω να γινουν πορτοκαλοκοκκινα οπως οταν βγηκαν απο το ντεκαπαζ...δεν γινεται να τα αφησω ετσι δυστυχως...
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,359 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 11:39, 04-06-15:

Γεια σας ελεγα κι εγω φετος να αλλαξω χρωμα στο μαλλι γιατι το βαρεθηκα . Τα μαλλια μου ειναι ισια , μακρια και εχουν καστανο σκουρο χρωμα και κοκκινιζει στον ηλιο.δοκιμασα χενα μια φορα αλλα το χρωμα εφυγε σε 4,5 μερες. Επειδη δεν θελω να βαψω ολο το μαλλι λεω να κανω η χαλκινες ανταυγιες ή ομπρε παλι σε χαλκινα . Τι λετε ;
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,200 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 12:13, 04-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από fani.ker
Κορίτσια καλησπέρα!!! Ειχα τα μαλλια μου κοκκινα και ηθελα να το γυρισω στο φυσικο μου (καστανο σκουρο) και επειδη δεν τα ηθελα τελειως σκουρα ρωτησα αν μπορουμε να βγαλουμε ομπρε μαλλι και μου ειπε πως ναι γινεται!!! το αποτελεσμα κατι παραπανω απο αθλιο...να ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις εξω.... ιδου το αποτελεσμα.... Συνημμένο Αρχείο 59039 .... πιστευω κ μονη μ τοσο χαλια δεν θα το εβγαζα.... εχει τυχει σε καμια σας?? και αν τι κανατε για να το διορθωσετε??
Μου έχει τύχει παρόμοιο θέμα, όταν έκανα ντεκαπάζ (που μαζί με την περμανάντ είναι ό,τι χειρότερο σε ταλαιπωρία που υπάρχει για το μαλλί) και μου τα έβγαλε ένα κίτρινο ελεεινό και τρισάθλιο.
Πήγα και τα ξανάβαψα.
Σίγουρα δεν μπορείς να αφήσεις το μαλλί σου μ'αυτή την όψη, αλλά δυστυχώς δυο λύσεις υπάρχουν:
Ή τα ξαναβάφεις στο σκούρο καστανό (ευχόμενη να αρκέσει μόνο μια φορά, καθότι με τα λουσίματα το το χρώμα έχει την τάση να "ξερνάει" και ίσως χρειαστείς για λίγο καιρό κάθε μήνα βάψιμο) ή απλά τα κόβεις πολύ κοντά (κάτι που δεν νομίζω να θέλεις).
Αν επιλέξεις τη βαφή, απλώς θα πρέπει να φροντίζεις περισσότερο τα μαλλιά μετά με μάσκες, λάδια κλπ.
για να είναι η φθορά της τρίχας όσο το δυνατό λιγώτερη.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fani.ker

Νεοφερμένος

H fani.ker έγραψε στις 09:37, 05-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Μου έχει τύχει παρόμοιο θέμα, όταν έκανα ντεκαπάζ (που μαζί με την περμανάντ είναι ό,τι χειρότερο σε ταλαιπωρία που υπάρχει για το μαλλί) και μου τα έβγαλε ένα κίτρινο ελεεινό και τρισάθλιο.
Πήγα και τα ξανάβαψα.
Σίγουρα δεν μπορείς να αφήσεις το μαλλί σου μ'αυτή την όψη, αλλά δυστυχώς δυο λύσεις υπάρχουν:
Ή τα ξαναβάφεις στο σκούρο καστανό (ευχόμενη να αρκέσει μόνο μια φορά, καθότι με τα λουσίματα το το χρώμα έχει την τάση να "ξερνάει" και ίσως χρειαστείς για λίγο καιρό κάθε μήνα βάψιμο) ή απλά τα κόβεις πολύ κοντά (κάτι που δεν νομίζω να θέλεις).
Αν επιλέξεις τη βαφή, απλώς θα πρέπει να φροντίζεις περισσότερο τα μαλλιά μετά με μάσκες, λάδια κλπ.
για να είναι η φθορά της τρίχας όσο το δυνατό λιγώτερη.

Μιλησα με μια αλλη κομμωτρια που φυσικα μου συστησε δικο μου ατομο και την εμπιστευεται κ μου προτεινε αποχρωματισμο και επαναφορα στο καστανο σε ολο το μαλλι..κ αυτο θα κανω!! ευτυχως το μαλλακι μ αν και εχω κανει απειρα επανω του παραμενει σε καλη κατασταση αλλα σιγουρα για τον επομενο χρονο θα κρατησω αποσταση απο πειραματα... και φυσικα θα το ενυδατωνω περισσοτερο απο πριν.. Το μονο θετικο απο ολο αυτο ειναι οτι διαπιστωσα πως δεν μ πηγαινει καθολου το ξανθο...
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,200 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 15:16, 05-06-15:

Άντε κι εύχομαι αυτή τη φορά να μείνεις εντελώς ικανοποιημένη.
Μη ξεχνάς οτι το καλοκαίρι θέλουν λίγο περισσότερη φροντίδα, λόγω του ήλιου (και της θάλασσας)
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 21:13, 05-06-15:

Μιλησα με μια αλλη κομμωτρια που φυσικα μου συστησε δικο μου ατομο και την εμπιστευεται κ μου προτεινε αποχρωματισμο και επαναφορα στο καστανο σε ολο το μαλλι..κ αυτο θα κανω!! ευτυχως το μαλλακι μ αν και εχω κανει απειρα επανω του παραμενει σε καλη κατασταση αλλα σιγουρα για τον επομενο χρονο θα κρατησω αποσταση απο πειραματα... και φυσικα θα το ενυδατωνω περισσοτερο απο πριν.. Το μονο θετικο απο ολο αυτο ειναι οτι διαπιστωσα πως δεν μ πηγαινει καθολου το ξανθο...
Επίσης θα μπορούσες να τα κόψεις ώστε μετά να μακρίνουν με το χρώμα που ήδη έχεις. Βέβαια δεν ξέρω αν σου πηγαίνουν τα κοντά κουρέματα είναι όμως μια λύση αν δεν θες να βάλεις και άλλα χημικά στα μαλλιά σου.
Παράθεση

fani.ker

Νεοφερμένος

H fani.ker έγραψε στις 09:15, 06-06-15:

κοριτσια τα εφτιαξα τα μαλλακια μου και ευτυχως δεν εχουν καθολου φθορα!!! τα καναμε καστανοξανθο και επιτελους ειναι ομοιομορφα!!! Οσον αφορα τα κοντα κουρεματα ουτε καν το σκεφτομαι σαν εναλλακτικη.. δεν θα μπορουσα ποτε να τα κουρεψω κοντα ακομα κ αν μου πηγαιναν... Ουφ νιωθω ανθρωπος παλι!!! Καλη σας μεραααα!!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 16:20, 06-06-15:

κοριτσια τα εφτιαξα τα μαλλακια μου και ευτυχως δεν εχουν καθολου φθορα!!! τα καναμε καστανοξανθο και επιτελους ειναι ομοιομορφα!!! Οσον αφορα τα κοντα κουρεματα ουτε καν το σκεφτομαι σαν εναλλακτικη.. δεν θα μπορουσα ποτε να τα κουρεψω κοντα ακομα κ αν μου πηγαιναν... Ουφ νιωθω ανθρωπος παλι!!! Καλη σας μεραααα!!!
Νομιζω πως καποια στιγμη πρεπει να δοκιμασεις να τα κοψεις κοντα. Το τολμησα πριν λιγες ημερες! Για πρωτη φορα στη ζωη μου μετα απο 20+ χρονια τα εκοψα κοντα και το μεταννοιωσα που δεν το εκανα νωριτερα! Μη φανταστεις πολυ κοντα, μεχρι τον ωμο ειναι, αλλα για τα δικα μου δεδομενα ειναι πολυ κοντα
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 07:58, 07-06-15:

Κορίτσια να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Αντικειμενικά "κοντό" θεωρείται το μαλλί που δεν ξεπερνάει το ύψος του σαγονιού. Από το σαγόνι μέχρι το ύψος του ώμου λέγεται "μέτριου μήκους" και από τον ώμο και κάτω τα μαλλιά χαρακτηρίζονται "μακριά" (έως "πολύ μακρυά" αν φτάνουν μέχρι τη μέση και παρακάτω).

Το κοντό μαλλί, είναι αλήθεια, δεν πάει σε όλες. Για να διατηρεί κάποια κοντό μαλλί, που πέρα από τους πρακτικούς λόγους (λιγώτερο styling και ταλαιπωρία της τρίχας, περισσότερος χρόνος για άλλα πράγματα) και να της ταιριάζει, προϋποθέτει ή να έχει "άψογο" πρόσωπο, ή
να έχει "περίεργα"(με την καλή έννοια του όρου) χαρακτηριστικά. Δηλαδή, σε κάθε περίπτωση, να επιθυμεί να επικεντρώσει το ενδιαφέρον στο πρόσωπο (π.χ. εντυπωσιακά μάτια, ή χείλη).

Από την άλλη, περπατώ στο δρόμο και βλέπω παντού μακρυμαλλούσες από 14 μεχρι...64! (και βάλε καμιά φορά), τόση ομοιομορφία καταλήγει... βαρετή ακόμα και για το άλλο φύλο! (που ομολογεί οτι προτιμά για τις γυναίκες τα μακρυά μαλλιά). Και ήταν μια αναπάντεχα ευχάριστη εκπλήξη όταν αντίκρυσα μια κοπέλα στην ηλικία των 20+ με πολύ κοντό ίσιο μαλλί καρέ στο ύψος του λοβού των αυτιών και πίσω στον αυχένα ελάχιστα κομένα με τη βοήθεια ξυριστικής μηχανής ώστε και το πίσω μαλλί να "ανεβαίνει" διατηρώντας ίδιο αυστηρό καρέ με αυτό που πλαισίωνε το πρόσωπο. Ένα πολύ όμορφο πρόσωπο, περιττό να πούμε, που τραβούσε αμέσως την προσοχή και που βρήκε τον καλύτερο τρόπο να το αναδείξει
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 15:57, 07-06-15:

Θα συμφωνησω οτι το κοντο δεν παει σε ολες! Αλλα δεν χρειαζεται καποια να εχει αψογο προσωπο (ουτως η αλλως οι κοπελες με αψογα προσωπα ειναι ωραιες με ολα τα μαλλια!). Νομιζω οτι το βασικο ειναι να εχει καποια σχετικα κοντο σαγονι και σχετικα ψηλο μετωπο (για το αγορε εστω). Απο κει και περα ενα κοριτσιστικο χαρακτηριστικο, ειτε μεγαλα ματια, ειτε σαρκωδη χειλη, ειτε εντονα μηλα ειτε γαλλικη μυτουλα το καθιστα ακομα πιο θηλυκο.

-----
Δικη μου ερωτηση: Πως σας φαινονται τα πυκνα φρυδια τυπου Lily Collins? Εγω προσωπικα τα λατρευω και "φυτρωνω" τα δικα μου που ειναι ετσι πυκνα απο φυσικου και με το πολυ τσιμπιδακι δε φαινονταν ωραια.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:06, 07-06-15:

Δε μου αρέσουν τα πολύ πυκνά φρύδια.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους