Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
το πιο πιθανό , ότι το έκαψες από πολλές ώρες λειτουργίας χωρίς καλή ψύξη

αλλά ας μιλήσουνε και οι ειδικοί (γκου γκου χου ,βάλντερ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΝΙ28

Νεοφερμένος

Ο ΚΟΡΝΙ28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
το πιο πιθανό , ότι το έκαψες από πολλές ώρες λειτουργίας χωρίς καλή ψύξη

αλλά ας μιλήσουνε και οι ειδικοί (γκου γκου χου ,βάλντερ ;)
και τωρα τι γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγώ πάλι, σαν καλό πνεύμα αντιλογίας, θα σου πω να επιλέξεις ΗΡ ή Compaq. Τα δεύτερα είναι σα να αγοράζεις ΗΡ, μόνο η μάρκα αλλάζει και είναι φτηνότερα. Τα Fujitsu-Siemens θα σου έλεγα να τα αποφύγεις, γνωστή από την εταιρεία μου είπε ότι η τηλεφωνική τους εξυπηρέτηση είναι σχεδόν ανύπαρκτη, το service και η επισκευή ελλειπή, γενικά άμα σου πάθει κάτι ο υπολογιστής θα έχεις πρόβλημα.
Εγώ είχα ένα από τα πρώτα λαπ-τοπ ΗΡ και το κράτησα 7 χρόνια, στο τέλος έσπασε ο βραχίονας της οθόνης, αλλά το υπολογιστάκι δούλευε ακόμα. Αυτή τη στιγμή παραμένω πιστή στα ΗΡ κι έχω το φορητό μου ήδη 5 χρόνια, και μια χαρά κρατά:D
Βέβαια, οφείλω να σου επισημάνω κάποια πράγματα:
οι υπολογιστές πλέον είναι φτηνότεροι, και μέσα στη λογική της υπερκατανάλωσης, φτιαγμένοι για να αντέχουν λιγότερο καιρό. Επίσης, είναι και λίγο λαχείο, μπορεί να σου βγουν ελαττωματικοί και να τους τρέχεις για επισκευή απ'την πρώτη μέρα, ή σκυλιά και να αντέξουν περισσότερο.
Στη θέση σου, δε θα διέθετα περισσότερα από 500-600 ευρώ για ένα μέσων δυνατοτήτων Compaq, με την προοπτική να το κρατήσω για 2-3 χρόνια. Μη δώσεις περισσότερα χρήματα, γιατί σε μερικούς μήνες ο υπολογιστής σου θα είναι παρωχημένος, σε ένα χρόνο θα υπάρχουν νέα μοντέλα ακόμα φτηνότερα (εγώ πριν 5 χρόνια αγόρασα τον υπολογιστή μου 1400 Ευρώ, σκέτη περιουσία, και εφέτος πήρα ένα Μίνι με 350!)
Ρίξε μια ματιά στην αγορά, γιατί τώρα αρχίζουν οι φοιτητικές προσφορές;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Το ζήτημα ειναι γιατί χρειάζεσαι τον υπολογιστή αν είναι για απλή περιήγηση στο ιντερνετ κ άντε κ κανένα Office κ απλές εφαρμογές τότε πραγματικά μπορείς να πάρεις κ ένα notebook που είναι κ αρκετά φθηνά, αν ομως τον χρειάζεσαι για επεξεργασία εικόνας κ γενικά βαριά πακέτα θα πρέπει να ψάξεις καλύτερα τις δυνατότητές του, εγώ θα πρότεινα αν δεν σε ενδιαφέρει να τον έχεις συνέχεια στα πόδια σου να πάρεις ένα desktop κ μάλιστα φτιαχτό, με τα λεφτά που θα έδινες για ένα καλό laptop μπορείς να κάνεις το desktop πύραβλό κ επιπλέων έχεις κ την δυνατότητα αναβάθμισης χωρίς να ξοδέψεις μία περιουσία για ένα απλό περιφεριακό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Άκου τι θα κάνεις. Θα περάσεις από την αρχή το λειτουργικό στον υπολογιστή σου, το οποίο μπορεί να περιλαμβάνει τους drivers (στο δικό μου έτσι γίνεται). Αν τους περιλαμβάνει, δηλαδή δεις ότι όλα δουλεύουν καλά, είσαι ΟΚ. Αν όχι, μπες στην ιστοσελίδα υποστήριξης του κατασκευαστή του λαπτοπ σου, βάλε το μοντέλο, και θα σε πάει σε μια σελίδα να τους κατεβάσεις.

Φιλικά,
Jimcoun

Αν έχεις απορία στείλε pm ή απάντησε εδώ. (προτιμώ pm)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Μου έγραψε οτι δεν εντόπισε καμία παραβίαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Μπορεις να κατεβασεις το δωρεαν προγραμμα Driver Max που κανει δωρεαν αναβαθμισεις στους drivers! Το μονο που χρειαζεται ειναι να κανεις δωρεαν εγγραφη!!! Το χρησιμοποιω τουλαχιστον 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εγώ δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση;)

Μπορεις να κατεβασεις το δωρεαν προγραμμα Driver Max που κανει δωρεαν αναβαθμισεις στους drivers! Το μονο που χρειαζεται ειναι να κανεις δωρεαν εγγραφη!!! Το χρησιμοποιω τουλαχιστον 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Μη του φωνάζεις πρώτο του ποστ είναι! Καλώς μας ήρθες. Να απαντάς ουσιαστικά όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Δεν φωναζω! Μου αρεσουν απλως τα θαυμαστικα...:xixi:
Α και ξεχασα να πω οτι και γω που εχω κανει πολλες φορες φορματ, με αυτο το προγραμμα βρισκω drivers ακομα και αν λειπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν φώναξα!!!Έκλεισα και το μάτι!!:no1:Φίλε καλώς ήρθες:)Δεν πειράζει!Προσπαθούσες να βοηθήσεις!!
-----------------------------------------
Δεν φωναζω! Μου αρεσουν απλως τα θαυμαστικα...:xixi:
:P:P:lol:
-----------------------------------------
Και εγώ αυτά έκανα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ok! Μαλλον παρεξηγηση...κριμα και ειχα παρει φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Σε εμένα το είπε!Δεν πειράζει!Μην την χάσεις την φόρα!!Απλά μπερδεύτηκες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Ρε στο φορματ χρειαζεται να προυπαρχουν οι drivers για την κάρτα δικτύου αλλιως πως θα εχεις Internet για να κατεβάσεις τους υπόλοιπους drivers?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ok! Ας το ξεχασουμε! Παντως δοκιμασε αυτο το προγραμμα. Σιγουρα θα σε βοηθησει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ρε στο φορματ χρειαζεται να προυπαρχουν οι drivers για την κάρτα δικτύου αλλιως πως θα εχεις Internet για να κατεβάσεις τους υπόλοιπους drivers?

Αμα δεν έχει built-in drivers το λειτουργικό, τους κατεβάζεις από άλλο pc και τους περνάς με usb. Έτσι έκανα κι εγώ για τα xp που είχα βάλει κάποτε.
-----------------------------------------
Ok! Ας το ξεχασουμε! Παντως δοκιμασε αυτο το προγραμμα. Σιγουρα θα σε βοηθησει! :D

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ χρειαζόμουν ένα τέτοιο πρόγραμμα, οπότε θα έχεις και τις δικές μου ευχαριστίες! Καλώς μας ήρθες και καλά να περάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Εχω και αλλα πολλα να πω, αλλα στην ωρα τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Λοιπον, φίλε Silent_killer νομίζω δώθηκε λύση στο πρόβλημά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Γιατί;Μπορεί κάποιος να έχει μια ερώτηση!
-----------------------------------------
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια! Εχω και αλλα πολλα να πω, αλλα στην ωρα τους!
:no1::no1::no1:;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Το έσβησα! Όμως να έχει ερώτηση για τι?? Για το πρόβλημά σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top