Mac: Απορίες και προβλήματα

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ερωτηση: υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω προβλημα μη συμβατοτητας μοντεμ-μακ;
τα περισσοτερα που εχω δει κυκλοφορουν με drivers για pc.

Εξαρτάται το modem που έχεις πάρει. Όπως και να έχει το πράγμα πάρε στον πάροχό σου τηλέφωνο και ζήτα drivers για mac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
ερωτηση: υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισω προβλημα μη συμβατοτητας μοντεμ-μακ;
τα περισσοτερα που εχω δει κυκλοφορουν με drivers για pc.

Σε τι modem ακριβώς αναφέρεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
δεν εχω παρει ακομα μοντεμ, απλα ρωταω αν ας πουμε το μοντεμ που θα μου δοσει ο εκαστοτε ISP με το πακετο θα λειτουργει -με τους καταλληλους οδηγους (και αν αυτοι υπαρχουν)- ή αν πρεπει να αγορασω καποιο συγκεκριμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Και να μην υπάρχουν drivers, θα συνδέσεις το router στην θύρα ethernet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Μα φυσικά και δεν χρειάζονται driver για adsl modem. Όμως σε παρακαλώ να διευκρινίζεις τον τύπο του modem γιατί υπάρχουν πολλοί. Το ethernet, ή Wi-Fi πρωτόκολλο δε χρειάζεται κάποιους drivers. Άρα είσαι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παιδιά ζητώ τη γνώμη κάποιου χρήστη Mac. Να πάρω Mac ως τον επόμενο υπολογιστή μου ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι θες να πεις. Τον υπολογιστή τι τον θέλεις;;; Κι όταν λες mac; Έχεις τα λεφτά να πάρεις iMac, ή macmini, ή μιλάς να πάρεις macbook ή powerbook...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Τι θες να πεις. Τον υπολογιστή τι τον θέλεις;;; Κι όταν λες mac; Έχεις τα λεφτά να πάρεις iMac, ή macmini, ή μιλάς να πάρεις macbook ή powerbook...;

Μιλάω γενικά. Βασικά θέλω να μου πει όποιος ξέρει, για τη συνολική εμπειρία που λέγεται Mac. Αξίζει τα λεφτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Κόιταξε αν το θες για να μπαίνεις στο ischool και στο fb όχι δεν αξίζει εκτός αν θέλεις να κάνεις το ψώνιο σου.Τώρα αν ασχολείσαι με μουσική παραγωγή με επεξεργασία εικόνας video ή δγμιουργία γραφικών ναι αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Κόιταξε αν το θες για να μπαίνεις στο ischool και στο fb όχι δεν αξίζει εκτός αν θέλεις να κάνεις το ψώνιο σου.Τώρα αν ασχολείσαι με μουσική παραγωγή με επεξεργασία εικόνας video ή δγμιουργία γραφικών ναι αξίζει.

Εγώ θέλω έναν υπολογιστή που να με σέβεται. Τα windows μου δείχνουν το εντελώς αντίθετο. Από πλευράς λειτουργικό είναι καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Και για το πρώτο πάλι αξίζει. Μόνο που θα έχεις 10.000 παραπάνω πράγματα να κάνεις. Εξαρτάται βασικά τι το θέλεις. Aν δεν ασχολείσαι με το internet και αυτό το "Share" thing, δεν ΠΡΕΠΕΙ να το πάρεις. Είναι επίσης τα πρόγραμματα που σου προσφέρει η Apple. Grab, iTunes, iGetter, iResizer, Garage Band, Get Tube, Adium και πολλά διάφορα άλλα (μικρο)προγράμματα. Πραγματικά, εξαρτάται γιατί το θέλεις. Άμα θες απλά να ξεφορτωθείς τη Microsoft, πέτα τα Windows 7 στα σκουπίδια και κατέβασε Ubuntu.

Το mac σε σέβεται άμα το θελήσεις. Μπορείς να το κάνεις να σε λέει "Sir"...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ρε τι λένε, υπολογιστής που να σε σέβεται.
Πότε; Τι; Το ανέκδοτο του αιώνα.
Κάθε υπολογιστής υπάρχει για να σου πρήζει τα @@.
Απλά τα mac σου πρήζουν λιγότερο τα @@ απο τα windows (και στις περισσότερες περιπτώσεις, πλην εξαιρέσεων και απο το linux)
Βέβαια, αν θες κάτι εύκολο απλό, χωρίς κόστος και χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις υπολογιστή, κάνε αυτό που σου πε ο nioniosmeg.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
χελλοοοοο !
απλα επειδη προφανως για να ρωταω δν εχω τοσα λεφτα ωστε να παρω μακ
γνωριζετε για τα hakindosh ؟؟؟؟؟ εγατσαση τοθ leopard x86 εχω δοκιμασει στο ασερ μου αλλα στην επιλογηη της γλωσσας κολαει και μου κανει επανεκινησ ! αν καποιος γνωριζει ασ μου πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
χελλοοοοο !
απλα επειδη προφανως για να ρωταω δν εχω τοσα λεφτα ωστε να παρω μακ
γνωριζετε για τα hakindosh ؟؟؟؟؟ εγατσαση τοθ leopard x86 εχω δοκιμασει στο ασερ μου αλλα στην επιλογηη της γλωσσας κολαει και μου κανει επανεκινησ ! αν καποιος γνωριζει ασ μου πει

Λοιπόν φίλε μου είχα ανοίξει ένα θέμα και ρώταγα γι αυτό, και μου το σβήσανε. Πάντως εδώ και λίγες μέρες έχω ubuntu linux και είναι τρομερά. Άσε που τα μακ έχουν προβλήματα συμβατότητας καθώς είναι σχεδιασμένα να τρέχουν μόνο σε δικό τους hardware.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
i know !!!! αλλα αυτα που λεω ειναι για ιντελ / αμντ τα δοκιμασα τωρα μονο π το λαπτοπ μ ειναι λιγο ..... δν προλαβα να κανω την εγκατασταση ! τεσπα και για τα ουμπουντου ειχα προβλημα με το ασυρματο ιντερνετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αν είχες πρόβλημα με ubuntu, πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα και με hackintosh, καθώς το hardware που υποστηρίζει το OSX είναι πολύ πιο περιορισμένο (θεωρείται οτι τρέχει σε πολύ συγκεκριμένο hardware)
Χώρια που links προς διανομές για OSx86 είναι αμφιβόλου νομιμότητας οπότε δεν μπορεί να το αφήνει έτσι ένα site σαν το ischool. Φαντάσου οτι είναι σαν να ζητάς πως θα βάλεις πειρατικά windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
ehehhe ok then thanks !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε παιδιά, έχω τον firefox 3.0... Όταν πάω στο help->Check for updates κάνει λες και δεν υπάρχει ο firefox 3.5.2... Ξέρετε τι πρέπει να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Να τον κατεβάσεις απο το www.getfirefox.com

Ο firefox 3.0 κοιτάει για updates του firefox 3.0 (του στυλ 3.0.x)
Ο 3.5 είναι διαφορετική έκδοση, δεν θεωρείται update του 3.0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top