Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ευχαριστώ.....
theοdora σε ανακηρύσσω προσωπική "απαντήτρια" των αποριών μου...... :):P
για το spoiler δεν υπάρχει κουμπάκι στη διαμόρφωση των μηνυμάτων;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
γιατι δεν υπαρχει κουμπι για σποιλερ? εγω παταω πρωτα το youtube και μετα κανω μετονομασια :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χαχα, Ok! :D
Δε βλέπω να υπάρχει κουμπάκι, μη βαριέσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
για το spoiler δεν υπάρχει κουμπάκι στη διαμόρφωση των μηνυμάτων;;;;;;

γιατι δεν υπαρχει κουμπι για σποιλερ?

κανονικά υπάρχει , αλλά είναι εκ γενετής μυστικοπαθές και του αρέσει να κρύβεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι έχει αλλάξει ο αριθμός εμφάνισης μηνυμάτων ανά σελίδα. Πήγα να το αλλάξω από τις ρυθμίσεις και σαν επιλογές έχει 5 μηνύματα/σελίδα και μετά εκτοξεύεται στα 40 μηνύματα/σελίδα. Δεν γίνεται να μπει κάτι ενδιάμεσο; (πχ 10,20) :redface:
Είναι κουραστικό το scroll down.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κλικ

Btw, τώρα θυμήθηκα με το αυτοκράτορας το εξής:
-Κοπελιά, ζαχαροπλάστης ήταν ο πατέρας σου;
-Ναι, για αυτό έκανε εσένα το χαλβά. :lol:

Mη με προκαλέσεις για άλλο off. :angel:


Edit: Στα μηνύματά μου γιατί δε φαίνονται τα μηνύματα που έχω γράψει στο ischool; Πολλές φορές βλέπω τι έχω γράψει και αν έχουν ανανεωθεί, δεν περνάω το θέμα σε αυτά που παρακολουθώ-απλά πάω στο ''Τα μηνύματά μου'', αλλά δε μου εμφανίζει τις δημοσιεύσεις που έχω κάνει εκεί. :hmm:

Εχμ, τώρα τις δείχνει αλλά επί πόσες μέρες δεν τις έδειχνε.
Εμένα δε δείχνει, το συνολικό αριθμό των μηνυμάτων μου. Π.χ. έστω ότι έχω γράψει 100 μηνύματα, ο μετρητής κάτω απο το αβατάρ, λέει 80 (παράδειγμα είπαμε είναι:P) Τα μηνύματα που δε μου μετράει είναι συνήθως των φόρουμ του chat & fun (και του στεκιού και του ischool), ενώ στα υπόλοιπα, τα μηνύματα μου μετρώνται κανονικά:worry::worry::worry::hmm::hmm::hmm:
Έχω την εντύπωση ότι έχει αλλάξει ο αριθμός εμφάνισης μηνυμάτων ανά σελίδα. Πήγα να το αλλάξω από τις ρυθμίσεις και σαν επιλογές έχει 5 μηνύματα/σελίδα και μετά εκτοξεύεται στα 40 μηνύματα/σελίδα. Δεν γίνεται να μπει κάτι ενδιάμεσο; (πχ 10,20) :redface:
Είναι κουραστικό το scroll down.
Δεν έχεις μόνο εσύ την εντύπωση:P Και ναι! είναι πολύ κουραστικό να κάνεις scroll 1 λεπτό για να κατέβεις κάτω:/: Αλλά και με 5 μηνύματα/ σελίδα, είναι κουραστικό, να αλλάζεις συνέχεια τη σελίδα:/:(Άσε που "κατέβηκε" η ταχύτητα του site:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@ jj! (ωραίο όνομα:P),
Για το πρώτο που λες, έτσι είναι ρυθμισμένο, δηλαδή σε κανέναν δε μετράνε οι δημοσιεύσεις που κάνει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Υπάρχει και ένα θετικό, ίσως να υπήρχε και πριν αλλά τώρα το πρόσεξα, ότι κάτω-κάτω υπάρχει ένα κουμπί που λέει "αρχή" και σε πηγαίνει στην αρχή της σελίδας, αντί να ανεβαίνεις με το ποντίκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
@ jj! (ωραίο όνομα:P),
Για το πρώτο που λες, έτσι είναι ρυθμισμένο, δηλαδή σε κανέναν δε μετράνε οι δημοσιεύσεις που κάνει εκεί.
και το δικό σου είναι πολύ ωραίο:hug:
Γιατί το κάνουν αυτό, όμως; :(

Στον πίνακα ελέγχου, έβαλαν τις επιλογές 10/20/30 μηνύματα ανά σελίδα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
και το δικό σου είναι πολύ ωραίο:hug:
Γιατί το κάνουν αυτό, όμως; :(

Στον πίνακα ελέγχου, έβαλαν τις επιλογές 10/20/30 μηνύματα ανά σελίδα:)
Γιατί είναι το μέρος της χαλάρωσης. Άλλωστε μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα. ;)

Ευχαριστούμε για τις επιλογές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γιατί είναι το μέρος της χαλάρωσης. Άλλωστε μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα. ;)

Ευχαριστούμε για τις επιλογές!

Ακριβώς!Πάνω από όλα παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα μίας σελίδας.:)
Για παράδειγμα αν μια σελίδα έχει 40 μηνύματα και έχει ένα σημάντικο θέμα ακόμα και 40 μηνύματα να έχει αξίζει να το διαβάσει κάποιος αφού έχει καλή ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γιατί είναι το μέρος της χαλάρωσης. Άλλωστε μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα. ;)

Ευχαριστούμε για τις επιλογές!
Έχεις δίκιο.:)

Να ήξερα, τις ιδιότητες μέλους, ανάλογα με τα μηνύματα που γράφω, θα ήμουν ευγνώμων:D
(π.χ. 0-50= νεοφερμένος, κ.α.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ακριβώς!Πάνω από όλα παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα μίας σελίδας.:)
Για παράδειγμα αν μια σελίδα έχει 40 μηνύματα και έχει ένα σημάντικο θέμα ακόμα και 40 μηνύματα να έχει αξίζει να το διαβάσει κάποιος αφού έχει καλή ποιότητα.
Όχι, αυτό το αλλάζεις. (Αυτό=Τα εμφανιζόμενα μηνύματα ανά σελίδα)
[Επεξεργασία επιλογών-Επιλογές προβολής θεμάτων]

Εγώ του είπα το λόγο που δε μετράνε τα μηνύματα στην κατηγορία chat & fun.

Να ήξερα, τις ιδιότητες μέλους, ανάλογα με τα μηνύματα που έγραψε, θα ήμουν ευγνώμων:D
Αυτό δεν το λέει κάπου, λέει μόνο:
Τι είναι οι Tίτλοι χρηστών;

Οι τίτλοι χρηστών εμφανίζονται κάτω ακριβώς από το ψευδώνυμό σας και σας προσδίδουν μια ιδιότητα σχετική με τη θέση σας στο φόρουμ.
Για παράδειγμα, ο τίτλος χρήστη, των υπεύθυνων του e-steki περιγράφει τις αρμοδιότητές τους, όπως Administrator, Συντονιστής, Moderator, Editor κ.τ.λ.
Οι τίτλοι των απλών χρηστών, καθορίζονται από τον αριθμό των μηνυμάτων τους, άρα και τη συμμετοχή τους στο e-steki
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γιατί είναι το μέρος της χαλάρωσης. Άλλωστε μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα. ;)

Ευχαριστούμε για τις επιλογές!

Ακριβώς!Πάνω από όλα παίζει ρόλο η ποιότητα και όχι η ποσότητα μίας σελίδας.:)
Για παράδειγμα αν μια σελίδα έχει 40 μηνύματα και έχει ένα σημάντικο θέμα ακόμα και 40 μηνύματα να έχει αξίζει να το διαβάσει κάποιος αφού έχει καλή ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Μερικες φορες κολλαει παρα πολυ!Αργει να φορτωσει!!
Επισης αυτο με τα 40 μηνυματα ανα σελιδα δεν ειναι καθολου ωραιο... τουλαχιστον πριν μπορουσε να επιλεξει ο καθενας ποσα μηνυματα ανα σελιδα ηθελε να βλεπει... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Μερικες φορες κολλαει παρα πολυ!Αργει να φορτωσει!!
Επισης αυτο με τα 40 μηνυματα ανα σελιδα δεν ειναι καθολου ωραιο... τουλαχιστον πριν μπορουσε να επιλεξει ο καθενας ποσα μηνυματα ανα σελιδα ηθελε να βλεπει... :worry:
Και τωρα μπορεις να αλλαξεις τα μηνυματα που βλεπεις σε καθε θεμα.Μπορεις να πας πανω δεξια στην σελιδα που εισαι τωρα και λεει καλοσωρισες και το ονομα σου πατας πανω εκει και λεει επεξεργασια επιλογων πατας εκει και μετα προβολη θεματων και λεει αριθμος μηνυματων που εμφανιζονται ανα σελιδα.Υστερα μπορεις να διαλεξεις ποσα μηνυματα θες να βλεπεις σε καθε θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι, τελευταία όμως αργεί πολύ να φορτώσει ή να αλλάξει σελίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Και τωρα μπορεις να αλλαξεις τα μηνυματα που βλεπεις σε καθε θεμα.Μπορεις να πας πανω δεξια στην σελιδα που εισαι τωρα και λεει καλοσωρισες και το ονομα σου πατας πανω εκει και λεει επεξεργασια επιλογων πατας εκει και μετα προβολη θεματων και λεει αριθμος μηνυματων που εμφανιζονται ανα σελιδα.Υστερα μπορεις να διαλεξεις ποσα μηνυματα θες να βλεπεις σε καθε θεμα.
α ναι?? thanx δε το ειχα δει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Έχω μια απορία ζωής και θανάτου . Κάνω κλικ να δω το προφίλ ενός συγκεκριμένου χρήστη και μου λέει (αναλόγως πού είμαι) <<δεν έχει προφίλ στο στέκι/στο άισκουλ/στο μάικατ/ουάννάιττσατ(καλά για το συγκεκριμένο δεν εκπλήχτηκα:hehe:) . Και ερωτώ : πώς γίνεται αυτό ; αν είχε διαγραφεί δεν θα το έλεγε ρητώς ; πού έχει προφίλ δηλαδή ; σε μελλοντικό σέκτιον του φόρουμ ; :worry:
ο λόγος για ένα μέλος που τελικά είναι πολύ μπροστά από την εποχή του : τον δεσμώτη :redface::hmm:
π.σ.
και το όσκαρ παρατηρητικότητας goes to DG :redface:
Υπάρχει και ένα θετικό, ίσως να υπήρχε και πριν αλλά τώρα το πρόσεξα, ότι κάτω-κάτω υπάρχει ένα κουμπί που λέει "αρχή" και σε πηγαίνει στην αρχή της σελίδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top