Τα λόγια τα μεγάλα...

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Πιστεύω οτι αν το πούμε έστω και μια φορά με ειλικρίνεια στον εαυτό μας...και πολύ περισσότερο του το δείξουμε....τότε θα αποκτήσει σάρκα και οστά και το "Σ'ΑΓΑΠΩ" μας όχι μόνο απέναντι σε έναν άνθρωπο αλλά απέναντι σε όλον τον κόσμο.Το αγάπησε όπως θές να αγαπηθείς ...δεν είναι ακριβώς ευχή ή συμβουλή αλλά μάλλον κανόνας και τελικά αγαπάμαι τους άλλους κατ'αναλογία με το πως αγαπάμε τον εαυτό μας...γιατί αυτή η τελευταία αγάπη είναι στην τελική ο μόνος πραγματικός (εφηρμοσμένος) ορισμός αγάπης για τον καθένας μας...καθώς έτσι μόνο ξέρουμε να αγαπόύμε.
Στο ερώτημα λοιπόν πόσες φορές είπα "σ'αγαπώ" ...το λέω καθημερινά και πρώτα απ όλα στον εαυτό μου...αλλά καθημερινά το αναθεωρώ διότι βλέπω οτι η αγάπη αυτή δεν είναι αρκετή και επιδέχεται βελτιώσεις....οπότε ένα είναι το σίγουρο...ότι το κάθε νέο "σ'αγαπώ" μου είναι βελτιωμένη έκδοση των προηγούμενων...και άρα οι εμπειρίες που αποκτώ μέσα απ τις σχέσεις είναι ένα είδος updates του "σ'αγαπώ" μου...:clapup:
Απλά respect για ακόμα μια φορά :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Πολυ σπανια, αλλα το εννοω, οποτε οκ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τελευταία φορά το είπα πάρα πολύ γρήγορα...αλλά το ένιωσα τόσο έντονα...Βέβαια τον καημένο τον πρήζω πλέον συνέχεια με τα σ'αγαπώ...Και δεν το μετανιώνω...μα αφού το νιώθωωωωωωωωωωωωω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τον καημένο τον πρήζω πλέον συνέχεια με τα σ'αγαπώ...

Πω πω, τι προβλήματα αντιμετωπίζει το άτομο.... :P :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Πω πω, τι προβλήματα αντιμετωπίζει το άτομο.... :P :D :D :D


Εμ...είδες τον καημένο...του κακοπέφτουν :P Άσε...γιατί αν σταματήσω να του τα λέω θα έχουμε ανασφάλιες 8) Από την άλλη θέλω τόσο πολύ να του τα λέω....αχ....:inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
πως μπορεί να πει κανείς "σ'αγαπώ", χωρίς να το εννοεί, αφού εκείνος/εκείνη αυτό νιώθει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αυτό λέει.. στα 15 μας το λέμε, στα 20 μας το λέμε, στα 30 μας το λέμε, και κάθε φορά το νιώθουμε με το δικό μας τρόπο. Αλλιώς, γιατί να το λέγαμε?

...Με κάλυψες απόλυτα dooo!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άσε...γιατί αν σταματήσω να του τα λέω θα έχουμε ανασφάλιες

Άντρας με ανασφάλειες?

Κοσμομπόυ ε?? :D :D :D

Που πάει η κενωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Άντρας με ανασφάλειες?

Κοσμομπόυ ε?? :D :D :D

Που πάει η κενωνία...

Ε....κοσμομπόυ τον γνώρισα...στεκίτης μου προέκυψε...αλλά παρ' όλα τα ελαττώματά του :P...τον αγαπώ 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
παρ' όλα τα ελαττώματά του

Ά, ώστε δεν είναι τέλειος ε?...

Πάει το παραμύθι.... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Ά, ώστε δεν είναι τέλειος ε?...

Πάει το παραμύθι.... :/:

He is just perfect for me...και αυτό μου φτάνει 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άχου τα μωλέ :inlove: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Άχου τα μωλέ :inlove: :D

U got the picture :redface: :D αχ... :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
I've felt it many times. I dared to confess it just a few when it trully haunted me but still, it's not a feeling that we'll keep in our hearts forever...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καθε μερα και το εννοω καθε μερα και περισσοτερο...
Δεν μιλαω παντα για τον "ερωτικο" τομεα...
Σε αυτον τον τομεα το ελεγα συνεχεια επι 5.5 χρονια αλλα δυστυχως ηρθαν ετσι τα πραγματα οπου τωρα δεν μπορω-δεν κρινω σωστο να το πω...(αλλο το τι αισθανομαι).
Απο εκει κι υστερα,λογο του χαρακτηρα μου, "λεω" ή αν θελετε εκφραζω την αγαπη μου για τους φιλους,τον κοσμο,την τυχη-ευλογια του να εχω οτι εχω στην ζωη μου (τα καλα και τα κακα),καθε μερα,καθε στιγμη...
Η αγαπη μου,δινεται απλοχερα,χωρις περιορισμους και ορια...Ειναι το μονο που μπορω να δωσω βγαλμενο απο μεσα μου,και το ελαχιστο "ευχαριστω" στο δωρο της ζωης.
Οπως ειχε πει και ο Βουδας:

{Buddha}
The thought manifests as the word.
The word manifests as the deed.
The deed develops into habit.
And the habit hardens into character.
So watch the thought and its ways with care. And let it spring from love, born out of concern for all beings...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Καθε μερα και το εννοω καθε μερα και περισσοτερο...
Δεν μιλαω παντα για τον "ερωτικο" τομεα...
Σε αυτον τον τομεα το ελεγα συνεχεια επι 5.5 χρονια αλλα δυστυχως ηρθαν ετσι τα πραγματα οπου τωρα δεν μπορω-δεν κρινω σωστο να το πω...(αλλο το τι αισθανομαι).
Απο εκει κι υστερα,λογο του χαρακτηρα μου, "λεω" ή αν θελετε εκφραζω την αγαπη μου για τους φιλους,τον κοσμο,την τυχη-ευλογια του να εχω οτι εχω στην ζωη μου (τα καλα και τα κακα),καθε μερα,καθε στιγμη...
Η αγαπη μου,δινεται απλοχερα,χωρις περιορισμους και ορια...Ειναι το μονο που μπορω να δωσω βγαλμενο απο μεσα μου,και το ελαχιστο "ευχαριστω" στο δωρο της ζωης.
Οπως ειχε πει και ο Βουδας:

{Buddha}
The thought manifests as the word.
The word manifests as the deed.
The deed develops into habit.
And the habit hardens into character.
So watch the thought and its ways with care. And let it spring from love, born out of concern for all beings...
Θα ομολογήσω ότι για άντρας με παραξενεύεις που μιλάς έτσι..Γιατί οι περισσότεροι δεν συνηθίζουν να εκφράζονται..Μπράβο σου πάντως..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πολυ ευκολη ερωτηση...
Πολυ απλα ΔΕΝ την λεω!Δεν θελω να κανω καταχριση λεξεων που δεν αισθανομαι/δεν κατανοω!
Δεν θελω να κανω το λαθος που κανουν οι πιο πολοι.Να αγαπησω πιο πολυ την ενοια παρα την σαρκικη και ψυχικη πραγματωση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Όταν το νιώσω πραγματικά, θεωρώ πως η αγάπη έρχετε σιγά σιγά, η πραγματική αυτή που στηρίζετε στην ψυχή και την καρδιά και όχι σε μια ωραία εξωτερική παρουσία και προσωπικά δεν θα ήθελα να μου πεί "Σαγαπώ" η κοπέλα μου αν δεν το αισθάνετε και αν δεν είναι σίγουρη ότι αυτό που νιώθει δεν είναι ένας απλός ενθουσιασμός ή ένας έρωτας που θα περάσει. Η αγάπη είναι κάτι το πολύ ανώτερο, δυνατό, όμορφο και όταν έρθει είναι κάτι που σίγουρα μας κάνει να βλέπουμε την ζωή με διαφορετικό μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Και ελάχιστοι έιναι αυτη που έχουν καταλάβει τι πραγματικά σημαίνει η λέξη αυτή και υποβιβάζουν τιην αξία της..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δυστηχώς όπως έχουν γίνει τα πράγματα στην εποχή μας πολλοί δίνουν αξία σε ασήμαντα πράγματα και χάνουν την ουσία. Μοιράζουν τα "σαγαπώ" από το πρώτο κιόλας βράδυ και μετά από μερικές μέρες ξεχνάνε τι έλεγαν και τι έκαναν. Προτιμώ να μη μου το πούν καθόλου αν δεν το νιώθουν παρά να το λένε ξέροντας ότι απλά είναι ένας ενθουσιασμός της στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kαι καλά να το λένε επειδή ενθουσιάστηκαν, συγχωρείται.
Το τελείως απαράδεκτο που έχω ακούσει (κυρίως για τους άντρες) είναι να το λένε και να λένε συνειδητά ψέματα για να "τους κάτσει η γκόμενα" :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top