Τα λόγια τα μεγάλα...

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα που μου λέει ότι θα μου κάνει 6 παιδιά?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ακόμα να τον χωρίσεις μετά από αυτή την απειλή; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
του ζητάω αντάλλαγμα να μου πληρώσει μαθήματα πιλότου ελικοπτέρου, και υποχωρεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οταν τα νιωθεις λεγονται, κι ας ειναι "αντικειμενικα" (λες και υπαρχει κανονας σ'αυτα) νωρις. Δυο ανθρωποι μπορει να ταιριαξουν αμεσως, να νιωσουν οικεια απ'τους πρωτους μηνες, και να ειπωθουν ολες οι μεγαλες κουβεντες τοτε. Αλλοι ειναι της λογικης του κρυφτου, δεν λεω αυτο που νιωθω αν δεν πει ο αλλος κατι αναλογο πρωτος, δεν θελω να δειξω τι νιωθω γιατι δεν ειμαι σιγουρος για την ανταποκριση που θα βρω και λοιπα. Μπλεξιμο χωρις λογο δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.



Νομίζω, πως δεν υπάρχει συγκεκριμένη χρονική στιγμή, που λέγονται τα μεγάλα λόγια...
Αυτό εξαρτάται από το χαρακτήρα του καθενός μας, από το πόσο δηλαδή ενθουσιώδης και εξωστρεφής είναι κάποιος.

Κατά κανόνα βέβαια, όποτε και αν λέγονται τα μεγάλα λόγια...., δεν είναι να δίνεις και μεγάλη σημασία, καλό είναι να είμαστε σε αυτά επιφυλακτικοί... ;)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μάλλον τότε παίζει και θέμα άλλης ιδιοσυγκρασίας...! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οχι πια φιλες, μονο σέσο.
κι αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα τωρα,οκ?
ειπα και ελάλησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εμένα πάντως ο άντρας μου, μου είπε μεγάλες κουβέντες κάπου πάνω στον πρώτο μήνα...
Φυσικά και δεν τον είχα πιστέψει και είχα στραβώσει κι όλας μαζί του....
"τι λέει ο μαμάκας.. πωωωωω σαν τους άλλους είναι" :P
Ευτυχώς όμως μου απέδειξε (Εφόσον του έδωσα την ευκαιρία) ότι τα εννοούσε και ότι δεν ήταν λόγια του αέρα ;)

Πλέον πιστεύω ότι δεν έχει σημασία το πότε λες αυτό που νοιώθεις... αλλά αν ο άλλος θα σε πιστέψει γιατί έχουμε μάθει όλοι μας να φοβόμαστε και να πιστεύουμε ότι ο άλλος/η θα μας τη φέρει :/: τι κρίμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρε παιδιά... Η σχέση μου είναι πολύ καλή... Αλλά ακόμα μου λείπει "κάτι"...
Να με ψάχνει, να με λιώνει με τα λόγια του, να μου αφιερώνει... οτιδήποτε!!!
Τι κάνω λάθος;
Πώς να του μιλήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά βρε γιδάκι μου (οκ το έχουμε αναλύσει και πριβε αυτό αλλά θα απαντήσω κι εδώ :P) δεν νομίζω ότι κάνεις εσύ κάτι λάθος... Ούτε αυτός... Έχετε συνηθίσει αλλιώς, έχετε μάθει αλλιώς (φαντάζομαι δηλαδή) οπότε θα υπάρχει αυτό το χάσμα...
Λύσεις:
α) να του μιλάς εσύ και να του λες να ανοιχτεί...Να το δει σαν παιχνίδι...ποιος θα πει το πιο γλυκό...ποιος θα κάνει το πιο τρελό...αλλά σαν παιχνίδι
β) να του ξαναμιλήσεις και να του τονίσεις πόσο μεγάλη σημασία έχει για εσένα να ακούς πράγματα από αυτόν... Πως θες να σου μιλάει ανοιχτά γι' αυτά που νιώθει... Ότι τρελένεσαι με κάτι τέτοια...Ότι τρελένεσαι να σου λέει πόσο σε θέλει, πόσο του λείπεις....
γ) Να σε ψάχνει..απλά εξαφανίσου :devil: . Σοβαρά τώρα, νομίζω ότι είναι η σιγουριά και η ασφάλεια της σχέσης που δεν σε ψάχνει... Δεν ξέρω, εμένα μ'αρέσει να διεκδηκώ τον συντροφό μου ακόμα και μετά από καιρό... Να κάνω παιχνίδια μαζί του...
δ) Αφιέρωσε του εσυ ένα τραγολυδι και προκάλεσε τον να βρει κάτι να στ ανταποδώσει... Ένα τραγούδι που όταν το ακούει νιώθει ότι έχει γραφτεί για εσάς :)

Αλλά όλα είναι θέμα χαρακτήρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο και παίζει να κάνω πάλι κάποια κουβέντα...
αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου σκέφτομαι αυτό το τελευτάιο που είπες και λέω.. κι αν δεν... ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ποτέ μην λές ποτέ :)
Κανείς δεν ξέρει...ε...δεν γίνεται, σε κάποια φάση κάτι γλυκό θα έχει πει, θα έχει κάνει...απλά εσύ το θες πιο συχνά... Τα θες όλα πιο συχνά...και σε καταλαβαίνω απόλυτα... Το θες χωρίς να το ζητάς αλλά δεν γίνεται να έχεις κάτι - πολλές φορές- χωρίς να το ζητήσεις... Απλά δείξτου πόσο μεγάλη σημασία έχουν για εσένα τέτοιες κινήσεις και πόσο μα πόσο πιο κοντά του σε φέρνουν :)

( Θα μου πεις σε θεωρητικό επίπεδο όλα καλά τα λέω, στην πράξη τι γίνεται; Ε...βλέποντας και κάνοντας ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι... αχχχ, να δούμε... όταν με το καλό επιστρέψω...

:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Καποτε το ελεγα ευκολα, ισως επειδη μου ελειπε και ετσι ηθελα να πιστευω πως αυτο που νιωθω ειναι οντως η αγαπη..Τωρα πια δεν το λεω, ακομα και αν το νιωθω..Ειρωνια ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
γιδάκι μου .... μήπως ο ιχλιμπεντι δεν εκφράζει εύκολα τα συναισθηματα του?:hmm:
ξέρεις και ο μπαμπάς μου το έχει αυτό(δυστυχώς) ... είναι πολύ λίγες οι φορές που μας έχει πει σ'αγαπώ.... μετρημένες στο 1 χέρι....το δείχνει όμως καμιά φορά με άλλους τρόπους....με ένα χάδι , ένα φιλί
αν ισχύει και σε εσένα το ίδιο ,δυστυχώς δυσκολα θα αλλάξει, αλλά μην απελπίζεσαι γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, μπορεί να μην είναι σαν τον μπαμπά μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ζανίν μου, σ' ευχαριστώ πολύ!!!
Μάλλον κάπως έτσι είναι... Εννοείται ότι δεν είναι μυστικό, το τι νιώθει...
Αλλά στη διατύπωση, κάπου χανόμαστε στη μετάφραση!!

Βέβαια χθες που ξαναβρεθήκαμε, μετά από 2 εβδομάδες, ήταν πολύυυ τρυφερούλης...
Οκ, είμαστε και κάθε μέρα σχεδόν μαζί, κάπου η τριβή...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
γιδάκι μου .... μήπως ο ιχλιμπεντι δεν εκφράζει εύκολα τα συναισθηματα του?:hmm:
ξέρεις και ο μπαμπάς μου το έχει αυτό(δυστυχώς) ... είναι πολύ λίγες οι φορές που μας έχει πει σ'αγαπώ.... μετρημένες στο 1 χέρι....το δείχνει όμως καμιά φορά με άλλους τρόπους....με ένα χάδι , ένα φιλί
αν ισχύει και σε εσένα το ίδιο ,δυστυχώς δυσκολα θα αλλάξει, αλλά μην απελπίζεσαι γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, μπορεί να μην είναι σαν τον μπαμπά μου:)

και αυτό είναι κακό? Εγώ προτιμώ τις πράξεις από τα λόγια... είναι πιο true άλλωστε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
το λετε ευκολα? καλο ειναι να το λεμε οταν το νιωθουμε? ποτε ειναι νωρις και ποτε αργα για να το πουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου βγαίνει με δυσκολία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top