Δικαιολογεί το μεθύσι την απιστία;

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ελαφρυντικό δεν υπάρχει σε σχέση με το ποτό γιατί ελαφρυντικό για την κουτσουκέλα υπάρχει
Κανείς δεν γνωρίζει τι περνάς σε μια σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Ελαφρυντικό δεν υπάρχει σε σχέση με το ποτό γιατί ελαφρυντικό για την κουτσουκέλα υπάρχει
Κανείς δεν γνωρίζει τι περνάς σε μια σχέση
Ναι δεκτόν αυτό μπορεί να περνάς δύσκολες στιγμές ε τότε βάλε τέλος στην σχέση..
Τι το κέρατο είναι λύση ή δικαιολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Το κερατο για μενα ειναι ενα "συμπερασμα" καθως για να απατησεις τον αλλον υπο οποιαδηποτε συνθηκες,για μενα σημαινει οτι ποτε αυτος ο αντρας ή γυναικα δεν σε εκανε να νιωσεις οτι ειναι ο "μοναδικος"/"μοναδικη".

Εχει διαφορα το κερατο σε περιστασιακη σχεση με σκοπο το σεξ και αλλο σε μια σοβαρη σχεση που κυριαρχουν τα αισθηματα.

Ειναι σεβασμος προς τον αλλο,οποτε αυτος/αυτη σε σεβεται που εχεις σχεση μαζι του/της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Το κερατο για μενα ειναι ενα "συμπερασμα" καθως για να απατησεις τον αλλον υπο οποιαδηποτε συνθηκες,για μενα σημαινει οτι ποτε αυτος ο αντρας ή γυναικα δεν σε εκανε να νιωσεις οτι ειναι ο "μοναδικος"/"μοναδικη".
Σίγουρα,δεν διαφωνώ σε αυτό..

Αρχική Δημοσίευση από Varx:
Εχει διαφορα το κερατο σε περιστασιακη σχεση με σκοπο το σεξ και αλλο σε μια σοβαρη σχεση που κυριαρχουν τα αισθηματα.
Ειναι σεβασμος προς τον αλλο,οποτε αυτος/αυτη σε σεβεται που εχεις σχεση μαζι του/της
Εγώ ακριβώς για αυτόν τον λόγο δεν δικαιολογώ το κέρατο,όχι για εγωιστικούς λόγους αλλά γιατί είναι πάνω απ'όλα έλλειψη σεβασμού..
Σε όλες μου τις σχέσεις μου(και με άτομα που αποδείχτηκε ότι δεν ήθελα όσο έπρεπε) δόθηκε δυνατότητα να το κάνω και τα ελεφρυντικά μου ίσως να τα είχα(ποτό,χάλια ψυχολογία κτλ)αλλά ποτέ δεν το έκανα για λόφους ηθικής και σεβασμού προς τον άλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Εγώ ακριβώς για αυτόν τον λόγο δεν δικαιολογώ το κέρατο,όχι για εγωιστικούς λόγους αλλά γιατί είναι πάνω απ'όλα έλλειψη σεβασμού..
Σε όλες μου τις σχέσεις μου(και με άτομα που αποδείχτηκε ότι δεν ήθελα όσο έπρεπε) δόθηκε δυνατότητα να το κάνω και τα ελεφρυντικά μου ίσως να τα είχα(ποτό,χάλια ψυχολογία κτλ)αλλά ποτέ δεν το έκανα για λόφους ηθικής και σεβασμού προς τον άλλον..
Μα πρωτα απο ολα σεβαστηκες τον ευατο σου στο να μην προβεις σε μια τετοια πραξη και αυτο ειναι το πιο μεγαλο θετικο της υποθεσης.

Ο σεβασμος για τον συνανθρωπο ξεκιναει οταν υπαρχει απολυτος αυτοσεβασμος.Παντα ξεκιναμε απο τον ευατο μας και μετα σεβομαστε τους αλλους.

Χαιρομαι που βλεπω απο ελληνιδες (απο τις ελαχιστες σωστες που μειναν) τετοιες "ανθρωπινες" συμπεριφορες καθως τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και οταν υπαρχει ισορροπια τοτε ολα μπορουν να ειναι αψογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Μα πρωτα απο ολα σεβαστηκες τον ευατο σου στο να μην προβεις σε μια τετοια πραξη και αυτο ειναι το πιο μεγαλο θετικο της υποθεσης.

Ο σεβασμος για τον συνανθρωπο ξεκιναει οταν υπαρχει απολυτος αυτοσεβασμος.Παντα ξεκιναμε απο τον ευατο μας και μετα σεβομαστε τους αλλους.

Χαιρομαι που βλεπω απο ελληνιδες (απο τις ελαχιστες σωστες που μειναν) τετοιες "ανθρωπινες" συμπεριφορες καθως τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και οταν υπαρχει ισορροπια τοτε ολα μπορουν να ειναι αψογα
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια να είσαι καλά..Όντως έχουν γίνει περιπλοκες και επιφανειακές οι σημερινές ανθρώπινες σχέσεις αλλά δεν χρειάζεται να παύουμε να πιστεύουμε στους ανθρώπους..Δεν είναι όλοι έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια να είσαι καλά..Όντως έχουν γίνει περιπλοκες και επιφανειακές οι σημερινές ανθρώπινες σχέσεις αλλά δεν χρειάζεται να παύουμε να πιστεύουμε στους ανθρώπους..Δεν είναι όλοι έτσι..
Δοξα το Θεο που υπαρχουν ακομα γυναικες που αξιζει να πιστευουμε σε αυτες.
Δυστυχως υπαρχουν εκει εξω πολλες "κυριες" που κατεστρεψαν την υπεροχη μαγεια των θηλυκων,θελησαν να αλλαξουν τους ρολους.

Υπαρχουν "διαμαντια" κοπελες ανα τον κοσμο που αξιζουν τον χαρακτηρισμο Γυναικα,καποιος ακουει τις προσευχες μας :)

Υ.Γ.Ασχετο,αλλα υπαρχει θεμα για ερωτευμενους;:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ δεν διαφωνώ σε ότι λέτε
Υπάρχουν όμως πάντα κάποιες περιπτώσεις κουφές
Υπάρχουν πχ σχέσεις με ΑΠΟΛΥΤΗ αγάπη αλλά με πλήρης απουσία σεξουαλικής διάθεσης .τι κάνεις τότε ? πετάς την αγάπη στα σκουπίδια και χωρίζεις ? μιλάμε εύκολα έξω από το χορό αλλά έχω ακούσει διάφορες ιστορίες.
Οσο αφορά τη δική μου περίπτωση δεν ήταν "απιστία" με την συγκεκριμένη έννοια αλλά απλά αυτοκαταστροφική κίνηση να διαλύσω ότι υπάρχει γύρω μου ακόμα και μένα μιας και περνούσα μια από τις πιο δύσκολες φάσεις της ζωής μου και δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω για να σταθώ στα πόδια μου.
Βλακεία μου μεν , της το είπα φυσικά , και από τότε είμαστε ακόμα μαζί πιο αγαπημένοι από ποτέ μιας και είμαστε μαζί ήδη πολλά χρόνια και αλοίμονο αν ένα λάθος όριζε το τέλος μιας σχέσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Υπάρχουν πχ σχέσεις με ΑΠΟΛΥΤΗ αγάπη αλλά με πλήρης απουσία σεξουαλικής διάθεσης .τι κάνεις τότε ? πετάς την αγάπη στα σκουπίδια και χωρίζεις ? μιλάμε εύκολα έξω από το χορό αλλά έχω ακούσει διάφορες ιστορίες.
Ακόμα και η απουσία σεξουαλικής διάθεσης σημαίνει ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην σχέση..Και λύση είναι να ψάξεις τι φταίει και όχι να πας με άλλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ακόμα και η απουσία σεξουαλικής διάθεσης σημαίνει ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στην σχέση..Και λύση είναι να ψάξεις τι φταίει και όχι να πας με άλλους..
Aν δεν εχεις λιμπιντο με την κοπελα σου σημαινει ή οτι εξαρχης δεν σε "αναβε" ή ακομα περισσοτερο ειναι ψυχολογικο προβλημα που πρεπει να λυθει καθαρα μεσα στο ζευγαρι και οχι να καταφυγεις σε λυσεις εκτακτου αναγκης.

Το παν για μενα ειναι η επικοινωνια,ειναι το βασικοτερο θεμελιο σε οποιοδηποτε τομεα της ζωης μας,ιδιως του ερωτικου τομεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ψιτ παιδάκια συζητάμε γενικά . Δε μιλάμε για μένα
Κάνουμε υποθέσεις για περιπτώσεις καταστάσεων που έχουν πέσει στην αντίληψή μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από VarX:
Aν δεν εχεις λιμπιντο με την κοπελα σου σημαινει ή οτι εξαρχης δεν σε "αναβε" ή ακομα περισσοτερο ειναι ψυχολογικο προβλημα που πρεπει να λυθει καθαρα μεσα στο ζευγαρι και οχι να καταφυγεις σε λυσεις εκτακτου αναγκης.

Το παν για μενα ειναι η επικοινωνια,ειναι το βασικοτερο θεμελιο σε οποιοδηποτε τομεα της ζωης μας,ιδιως του ερωτικου τομεα
Καταρχήν άμα δεν κάνω λάθος ο Simboy αναφερόταν σε έλλειψη σεξουαλικής διάθεσης όχι από τον άντρα αλλά και την γυναίκα..Και αναφερόταν σε ανύπαρκτη σεξουαλική ζωή συνηθες φαινόμενο σε μακροχρόνιες σχέσεις που και πάλι για μένα δεν είναι φυσιολογικό..
Όσο για το να μην έχει ένας άντρας λίμπιντο με την κοπέλα του πρέπει αυτή να κάθεται σαν αναμμένο κεράκι απλά..Και δεν νομίζω ότι αυτό συμβαίνει..Στις περισσότερες περιπτώσεις το πρόβλημα είναι καθαρά ψυχολογικό

Όσο για την επικοινωνία απλά respect:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Ψιτ παιδάκια συζητάμε γενικά . Δε μιλάμε για μένα
Κάνουμε υποθέσεις για περιπτώσεις καταστάσεων που έχουν πέσει στην αντίληψή μας
Και ποιος είπε ότι μιλαμε για σένα και δεν το καταλάβαμε?:confused:
Υ.Γ πρέπει να έχουμε βγει τελείως off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
@simboy
Δεν αναφερθηκα σε εσενα,σε καμια περιπτωση.Απλα μιλησα για μια υποθετικη κατασταση οπου ο αντρας αντιμετωπιζει προβλημα.

@nikita
Thnx,αλλα ειναι η βαση ολων,αυτο δεν αλλαζει με τιποτα ;)
Οσο για το off topic,μην ανησυχεις,εδω ηρθαμε γιατι βρηκαμε την υγεια μας,το θεμα ειναι να περναμε καλα κ να συζηταμε πολιτισμενα κ ελευθερα και νομιζω το ευτιχισμενο ζευγος των adminz δεν εχει προβλημα πανω σε αυτο ;) Or am i wrong?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ζευγάρι που η γυναίκα του του λέει "αν θες πήγαινε με άλλη εγώ δε μπορώ να κάνουμε έρωτα" και αυτός την αγαπάει τόσο πολύ που δεν θέλει να χωρίσει και μένει μαζί της χωρίς να κάνει έρωτα αλλά είναι στο τσακ να κάνει κουτσουκέλα
Πως να τον κατακρίνω εγώ αυτόν τον άνθρωπο ?
Η υπάρχουν περιπτώσεις που έχεις απέραντη αγάπη αλλά ο άλλος πχ δείχνει ότι δεν σε ποθεί δεν θέλει και πάντα πχ σου λέει "αχ όχι τώρα"
Είναι εύκολο να τα λέμε εμείς από εδώ αλλά σίγουρα αν εδώ ήταν κάποιος με 15 χρόνια σχέσης θα μπορούσε να μας διαφωτίσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Εγώ ξέρω ζευγάρι που η γυναίκα του του λέει "αν θες πήγαινε με άλλη εγώ δε μπορώ να κάνουμε έρωτα" και αυτός την αγαπάει τόσο πολύ που δεν θέλει να χωρίσει και μένει μαζί της χωρίς να κάνει έρωτα ...

big time μαζόχα. Για ονομα.

Εκτός πια και αν είναι μεγάλοι σε ηλικία, οπότε η προτροπή/απειλή της μαντάμ είναι μούφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και άμα σου πω ότι είναι νιόπαντροι σχετικά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ο ΜΙ ΤΖΙ.

την άρνηση την παρουσίασε μετά το γάμο? Γιατί αν το έκανε και πριν, και παρόλ'αυτά παντρευτήκανε, για μένα έκαναν μεγάλο λάθος.

Καλλιτέχνιδα είναι η κυρία?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Ο ΜΙ ΤΖΙ.

την άρνηση την παρουσίασε μετά το γάμο? Γιατί αν το έκανε και πριν, και παρόλ'αυτά παντρευτήκανε, για μένα έκαναν μεγάλο λάθος.

Καλλιτέχνιδα είναι η κυρία?;)


χμμμμ θα σου πω εγώ αν και δεν το ξέρω το ζευγάρι :P
όχι δεν είναι καλλιτέχνιδα αλλά....
παντρέφτηκαν μετά από πολυετή σχέση γιατί εεεε έπρεπε πια
Τόσα χρόνια ήταν μαζί από συνήθεια και όχι γιατί αγαπιόντουσαν αληθινά.
Από συνήθεια και ανασφάλεια!
Ε μετά τα τόσα χρόνια σχέσης και τις πιέσεις από το εξωτερικό περιβάλλον αποφάσισαν τελικά να κάνουν το μεγάλο βήμα.
Βαριούνται ο ένας τον άλλον θανάσιμα, ανακάλυψαν ότι έκαναν μαμακία που παντρέφτηκαν και η διάθεση του ενός προς τον άλλον είναι μηδενική.
Μόνο που το αρσενικό της παρέας δεν έχει κανένα πρόβλημα να κάνει σεξ με την καλή του, δεδομένου ότι η συνήθεια των τόσων χρόνων του αρκεί για να αποδώσει στο κρεβάτι ενώ της εν λόγω κυρίας δεν της αρκεί :P

Σε κάλυψα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εμένα ? τι να σου πω :) Εγώ του συμβούλεψα να πάει στον Θάνο Ασκητή και γενικά να το ψάξει για ψυχολογικό πρόβλημα
Δεν δικαιολογείται
Αυτός την αγαπάει πολύ .Αυτή το έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει σεξ
Εγώ πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό
Ασχημη δοκιμασία λοιπόν . Τι κάνεις ? χωρίζεις ? ή απλά ξεδίνεις από τα νεύρα σου αλλού ? ποιός μπορεί να κρίνει ? κανείς
Ο καθένας έχει τις άμυνές του και τις αντοχές του
Εγώ πάντως παντρεμένος δεν είμαι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top