Δικαιολογεί το μεθύσι την απιστία;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Βρε μανία για τον γάμο. Αφού έχει βαρεθεί ο ένας τον άλλο γιατί δεν πάνε να βρούνε νέους συντρόφους και απλά καταλήγουν να παντρευτούν? Αν στα 7 χρόνια είναι έτσι φαντάσου στα 20-25 χρόνια πως θα είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
χμμμμ θα σου πω εγώ αν και δεν το ξέρω το ζευγάρι :P
όχι δεν είναι καλλιτέχνιδα αλλά....
παντρέφτηκαν μετά από πολυετή σχέση γιατί εεεε έπρεπε πια
Τόσα χρόνια ήταν μαζί από συνήθεια και όχι γιατί αγαπιόντουσαν αληθινά.
Από συνήθεια και ανασφάλεια!
Ε μετά τα τόσα χρόνια σχέσης και τις πιέσεις από το εξωτερικό περιβάλλον αποφάσισαν τελικά να κάνουν το μεγάλο βήμα.
Βαριούνται ο ένας τον άλλον θανάσιμα, ανακάλυψαν ότι έκαναν μαμακία που παντρέφτηκαν και η διάθεση του ενός προς τον άλλον είναι μηδενική.
Μόνο που το αρσενικό της παρέας δεν έχει κανένα πρόβλημα να κάνει σεξ με την καλή του, δεδομένου ότι η συνήθεια των τόσων χρόνων του αρκεί για να αποδώσει στο κρεβάτι ενώ της εν λόγω κυρίας δεν της αρκεί :P

Σε κάλυψα? :P

hell yeahhh:D :D


να δείτε που θα ζητήσει και παιδάκια με εξωσωματική στο τέλος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φορ δε ρέκορντ, το να πινει καποιος, μειωνει τις αμυνες και επηρεαζει το κεντρο που σχετιζεται με την κριση/λογικη, στο μετωπιαιο λοβο. Δεν ειναι τοσο οτι "κανεις αυτα που θα θελες πραγματικα και δε σε αφηναν οι αναστολες σου". Και για να εισαι ανικανος σεξουαλικά, πρεπει να πιεις καμποσο.

Αν λοιπον σας πει οτι ηπιε και δεν ειναι καλα κλπ, δε σημαινει οτι πριν φτασει σε αυτο το σημειο, δεν εκανε καμια βλακεια υπο την επιρρεια.

Και για να απαντησω στο τοπικ επακριβως : οχι δε την δικαιολογει, γιατι αν πιστευεις οτι υπαρχει κινδυνος να γινει καποια στραβη, απλα δε πινεις τοσο που να επηρεαστει ο αυτοελεγχος και η λογικη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
:whistle:Μακάρι να τη δικαιολογούσε...!!!!:whistle:
Η αλήθεια είναι παρόλα αυτά πως η αλκοόλη σε κάνει και γίνεσαι λίγο...επιπόλαιος να το πω;;;;μ@λ@κ@ς να το πω;;;όπως θα έχετε ήδη καταλάβει, την έχω κάνει την κουτσουκέλα μου και γω και δεν ξέρω αν ήταν δικαιολογία στο μυαλό μου αλλά ένα είναι σίγουρο: Άν δεν είχα γίνει γκόλ, δε θα το είχα κάνει με τίποτα...:/:
Τέλος καλό, όμως, όλα καλά!!! Πήρα το μάθημα μου και τουλάχιστον βγήκε κάτι καλό απ' την όλη ιστορία...!
(Για την προσωπική μου γνώση μιλάω ρε παιδια..!!!):P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορεί να φτάσει κάποιος σε κατάσταση που να μην καταλαβαίνει τελείως τι κάνει... έχω δει περίπτωση φίλου μου που μετά που ήταν τελείως λιώμα όντως δεν θυμότανε αν μπήκε το κεφαλάκι στο φούρνο ή όχι (ούτε τίποτα πως βρέθηκε εκεί αλλά είχε κάνει δουλειά). Αλλά στο 99,99% των περιπτώσεων παρασύρεσαι λόγω του αλκοόλ. Δεν κάνεις πράγματα που δεν ήθελες να τα κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τωρα αυτο μου θυμιζει 'προφασεις εν αμαρτιες' που λεμε... μωρε αμα θα το κανει ο αλλος θα το κανει. δε πανα μεθυσε, τσακωθηκε, λυπηθηκε, εχασε τη δουλεια του, ειδε τη θεα να περναει, κερδισε το λαχειο του, βγηκε με τη παρεα , πηγε διακοπες ..... να συνεχισω??? εκατο προφασεις και δικαιολογιες μπορει να βρει κανεις. ον δε μποτομ οφ δε λαιν το θεμα ειναι οτι το κανε.

αμα μπορει καποιος να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα τοτε τι το ψαχνει... το μεθυσι δηλ. κανει πιο ωραιο το πακετο??

δηλ. αμα καποιος κτυπησει τη γυναικα του πανω στο μεθυσι αυτο δικαιολογει την πραξη?? μη τρελλαθουμε τωρα. :mad:

ολα αυτα εμενα μου κανουμε λιγο καπως. εχεις ρε τα κοτσια πες το ανοιχτα και καντο και μετα να φας τις συνεπειες. θες να κτυπησεις καποιον, πηγαινε βρες ομοιους σου να σε δω εκει αμα τολμας , θες να το παιζεις αντρας και γκομενος παιχτο χωρις να πληγωνεις αμαχο πληθυσμο... (φυσικα το ιδιο ισχυει και για γυναικες ετσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mcguirefan07

Νεοφερμένος

Η mcguirefan07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Με ΤΙΠΟΤΑ!
Το αν συγχωρέσεις την απιστία, πιστεύω είναι θέμα χαρακτήρα (και των 2), της κατάστασης, της εμπιστοσύνης που εχεις στον αλλο ("δεν θα το ξανακάάάάνωωω") και λοιπά.
Το αλκοόλ είναι φτηνή δικαιολογία για μένα. Ακόμα και κάπως αλλιώς να το δείς, αν δεν ξέρει τι κάνει, ας μην πίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.



όταν γνωρίζεις ότι το αλκοόλ μειώνει τις αντιστάσεις σου και παρ όλα αυτά συνεχίσεις να πίνεις πέρα από το
σημείο αντοχής σου, τότε στην πραγματικότητα ήθελες να ξενοπηδήσεις ( ή να ξενοπηδηχτείς) και το
"ήμουν μεθυσμένος" όχι μόνο δεν σε απενοχοποιεί, αλλά μάλλον φορτώνει με επιπλέον βάρος τη πράξη σου
γιατί είναι φανερό ότι εκτός από ανέντιμος/η είσαι και δειλός/η



(γιατί μεταξύ μας, όλοι αντιλαμβανόμαστε πολύ καλά σε ποιο σημείο παύει να είναι απλή ζαλάδα που μας κάνει
να αισθανόμαστε ποιο χαλαροί και γίνεται αρχή μέθης, με ότι αυτή συνεπάγεται, και εφόσον συνεχίζουμε
υπάρχει πλέον πρόθεση για ότι επακολουθήσει)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Δεν δέχομαι επ' ουδενί σαν δικαιολογία σε κεράτωσα ενώ ήμουν μεθυσμένος..........Και φυσικά δεν επιδέχεται συγχώρεση κάτι τέτοιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Τι ακριβως θα πει απιστια:hmm: ;γιατι νομιζω τελικα οτι εξισου σοβαρο ειναι να τεθει το ερωτημα δικαιολογει η απιστια το μεθυσι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ειμαι απολυτη!ας μην μεθαγε,χεστηκα.-

και θα σκεφτομουν:


τωρα θα αποδεχτει και τις συνεπειες:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
σε καμια περιπτωση:confused: ειδικα σε κατι τετοιο θα ημουν εντελως απολυτος και θα χωριζα...δεν ειναι δικαιολογια το ημουν μεθυσμενη συγγνωμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση! Το μεθύσι και γενικά τίποτα δεν δικαιολογεί την απιστία... Καλύτερα να σου πει "το έκανα γιατί μ'άρεσε ο τύπος ή ό,τι άλλο" παρά να ρίχνει στο φταίξιμο στο πότο ή αλλού... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Mπορει για μια φορα να την δικαιολογησει(ολοι κανουμε λαθη εξαλλου...),αλλα με τιποτα αν επαναλαμβανεται συνεχως!!! :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Να τη δικαιολογεί, όχι, σε καμία περίπτωση. Τώρα, η συγχώρεση είναι άλλο θέμα και παίζουν ρόλο πάάάάρα πολλοί παράγοντες...
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Φυσικά και όχι. Αν δεν το σηκώνεις, μην το πίνεις.:drunk:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Φυσικά και όχι, με την ίδια λογική αν πίνεις οδηγήσεις και σκοτώσεις ή τραυματίσεις κάποιον θα πρέπει να έχεις ελαφρυντικό ότι ήσουν μεθυσμένος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top