Ποιο είναι το ωραιότερο εμπορικό κέντρο...;

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ποιο είναι το ωραιότερο εμπορικό κέντρο που έχετε πάει?(κλειστό τύπου mall ή ανοιχτό σαν σύνολο καταστημάτων στο κέντρο μιας πόλης) .στην ελλάδα ή στο εξωτερικό. Γιατί σας άρεσε περισσότερο απο τα υπόλοιπα? Τι το ειδικό είχε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To Stanford Mall (αν θυμάμαι καλά το όνομα).
Εχω μόνο θετικές αναμνήσεις, τεράστια ποικιλία από μαγαζιά και ένα φοβερό γαλλικό εστιατόριο (που δυστυχώς την τελευταία φορά που πήγα είχε κλείσει :/: ).
Θυμάμαι ότι κάθε φορά που πήγαινα Αμερική έπρηζα το θείο μου να μας πάει εκεί :P
Βασικά όλα τα Malls στην Αμερική φοβερά είναι, απλά αυτό το θυμάμαι περισσότερο, μιας και πήγαμε περισσότερες φορές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το Mall το αθηναϊκό μου αρέσει πολύ επειδή έχει μαγαζιά που μου αρέσουν, ωραίο σχεδιασμό και 1 από τα καλύτερα multiplex. Πηγαίνω πολύ συχνά!

Επίσης Buchanan Galleries στην Γλασκώβη επειδή έχει κι αυτό αγαπημένα μου μαγαζιά κι έχει το στυλ ''πολλά μαγαζιά σε 1 χώρο'' όπως και το Mall στο Μαρούσι. Στην Γλασκώβη ήταν κι 1 άλλο ωραίο αλλά ακριβό που δεν θυμάμαι όνομα κι ήταν σε 1 παλιό κτίριο με βρετανική αριστοκρατική αρχιτεκτονική, στην οδό Buchanan όπως και τα Galleries! Αυτό ήταν όμως ''1 μαγαζί με corners εταιριών'' σαν Attica και μου αρέσει λιγότερο από τα άλλο στυλ που προανέφερα. Jesus, σα να αναλύω πολύ το θέμα malls!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τώρα με την Πίκυ μου, "τρελαίνομαι" για εμπορικά κέντρα που τα συνδυάζουν όλα: ρούχα, παπούτσια, εσώρουχα, φαγητό, σνακ, διασκέδαση, γλυκό, βρεφικά, ευρύχωρα αποχωρητήρια για να αλλάζω το μωρό, απαγόρευση καπνίσματος!
Μέχρι στιγμής, τα βρίσκω όλα αυτά στο μαλλ, εκεί μπορείτε να με πετύχετε αρκετά συχνά :)

Προ μπεμπέ, το εμπορικό κέντρο που ήταν δυο βήματα από το διαμέρισμά μου στο Λονδίνο, ήταν το αντίστοιχο του μαλλ και μου άρεσε και αυτό τρελά. Και στην Αμερική προφανώς, τα αντίστοιχα malls είναι κορυφαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
δε προτιμάτε να κάνετε τα ψώνια σας σε εξωτερικό χώρο? με πεζόδρομους κι όχι ανάμεσα σε αυτοκίνητα βέβαια. Που να συνδιάζει παρκάκια, στεγασμένα καθιστικά κλπ, από το να κλείνεστε σε 1 mall, με βαβούρα και τεχνητό φωτισμό?
τελικά τα μαγαζιά είναι αυτά που κάνουν το εμπορικό κέντρο[μιας περιοχής] ωραίο? τι άνθρωποι έχουμε γίνει? γιατί προτιμάμε τόσο αποστειρομένο περιβάλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όσο συχνά πάω Mall πηγαίνω και Χαλάνδρι. Δεν θα πάω δηλ μόνο στο Mall. Αλλά για να είμαι ειλικρινής αν έχει 35C υπό σκιάν θα προτιμήσω τον κλειστό κλιματιζόμενο χώρο. Ή αν κρυώνω. Κι επίσης προτιμώ την διαδικασία μπαίνω κάπου και ξεμπερδεύω από πάω εκεί για το τάδε, μετά αλλάζω συγκοινωνία πάω αλλού για κάτι άλλο, μετά ψάχνω φορτωμένη σακούλες μέσο να πάω και σε 3ο μέρος. Και δεν έχω συνέχεια τον χρόνο να μοιράζω τα μέρη που επιθυμώ να πάω. Τα malls είναι πρακτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω το προτιμω(να κανω τα ψωνια μου σε εξωτερικο περιβαλλον εννοω...). Πηγαινω που και που στο cosmos στη θεσσ λογω παρεας και τραβολογηματος, αλλα αυτο το στυλ αγορων με εκνευριζει και με κανει να νιωθω λες κι ειμαι αναμεσα στα αρπακτικα..ελα, ασε μας τα λεφτα σου και φυγε. Αγαπημενα μου μερη για ψωνια ειναι η Τσιμισκη/Μητροπολεως/γενικα αγορα Θεσσαλονικης κι η Ερμου..αλλη χαρη εχει να περπατας στο δρομο και να μπαινοβγαινεις στα μαγαζια, κι αλλη να σαι σ'ενα μερος στη μεση του πουθενα και να μπαινοβγαινεις σε κουτακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εχω παει στο "The Mall" στη Νεραντζιωτισα και ειναι μακραν το καλύτερο για μενα. Πολλα μαγαζια διαφορων ειδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top