Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,539 μέλη και 2,460,510 μηνύματα σε 78,074 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 437 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

H γνώμη σας για την αλλαγή φύλου

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 23:50, 16-07-09:

Αν κάποιος γεννήθηκε λάθος, πλέον μπορεί να το φτιάξει. Τέλος.

συγνωμη,,αλλα αυτο δεν ισχυει..ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΦΥΛΟΥ.......γιαυτο και αυτοι οι ανθρωποι δε λεγονται ανδρες οι γυναικες αλλα τραβεστι...

η ουσια του ανδρα η εξπερματιση και το σπερμα δεν ειναι δυνατα να φτιαχτουν...
οπως και η μητρα και ολο το αναπαραγωγικο συτημα της γυναικας...δηλαδη οι τραβεστι ουτε να γονιμοπιιησουν ουτε να γεννησουν παιδια μπορουν...

και δεν ειναι ανδρες ουτε γυναικες ,γιατι απλα δεν εχουν το αντιστοιχο dna!
απλα παιρνουν μια ζωη ορμονες προσπαθωντας να κανουν τον εαυτο τους να μοιαζει εξωτερικα με το αλλο φυλο...αυτο ειναι ολο...βρισκονται σε μια ενδιαμεση κατασταση..

πραγματικη αλλαγη φυλου μονο με πληρη γεννετικη μεταλαξη μπορει να γινει..μεχρι τοτε... αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι ουτε ανδρες ουτε γυναικες αλλα μια ενδιαμεση παραφυση τραγικη κατασταση...ποτε δεν θα γινουν το αλλο φυλο...
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 23:57, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
συγνωμη,,αλλα αυτο δεν ισχυει..ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΦΥΛΟΥ.......γιαυτο και αυτοι οι ανθρωποι δε λεγονται ανδρες οι γυναικες αλλα τραβεστι...

η ουσια του ανδρα η εξπερματιση και το σπερμα δεν ειναι δυνατα να φτιαχτουν...
οπως και η μητρα και ολο το αναπαραγωγικο συτημα της γυναικας...δηλαδη οι τραβεστι ουτε να γονιμοπιιησουν ουτε να γεννησουν παιδια μπορουν...

και δεν ειναι ανδρες ουτε γυναικες ,γιατι απλα δεν εχουν το αντιστοιχο dna!
απλα παιρνουν μια ζωη ορμονες προσπαθωντας να κανουν τον εαυτο τους να μοιαζει εξωτερικα με το αλλο φυλο...αυτο ειναι ολο...βρισκονται σε μια ενδιαμεση κατασταση..

πραγματικη αλλαγη φυλου μονο με πληρη γεννετικη μεταλαξη μπορει να γινει..μεχρι τοτε... αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι ουτε ανδρες ουτε γυναικες αλλα μια ενδιαμεση παραφυση τραγικη κατασταση...ποτε δεν θα γινουν το αλλο φυλο...
Ενταξει εχεις καποιο δικιο αλλα ο ορος ''τραβεστι'' δεν ειναι ωραιος...Και απο βιολογικης αποψης κλπ. ποτε δεν θα γινουν το αλλο φυλο,ναι,αλλα αυτη η ''μεταμορφωση'' ισως τους κανει να νιωσουν καλυτερα...
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,289 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 23:57, 16-07-09:

Είναι το τρίτο φύλο!

-petros
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 23:59, 16-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Είναι το τρίτο φύλο!

-petros
Ενδιαφερον προσεγγιση!
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,977 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 10:09, 15-10-18:

Σίγουρα το να γεννηθείς και να ζεις σε λάθος σώμα νιώθοντας ξένος ως προς αυτό είναι κάτι πολύ δραματικό και χαίρομαι που η κοινωνία έχει καταφέρει μέσω της επιστήμης να διορθώνει τέτοια "λάθη" της φύσης. Έμαθα περισσότερα για τους transgender ανθρώπους μέσω ενός παίκτη του Αμερικάνικου Survivor (το πραγματικό Survivor btw, όχι την απομίμηση που έχουμε εδώ ), τον Zeke Smith. Ο Zeke έπαιξε πριν 2-3 χρόνια σε μια σεζόν και επανήλθε ως favorite της αμέσως επόμενη μαζί με άλλους παλιότερους παίκτες του Survivor, ανάμεσά τους και έναν γκέι παίκτη πολύ αγαπητό στο κοινό, τον Jeff. Ο Jeff μέσα στο παιχνίδι και βρισκόμενος σε μια δύσκολη θέση για να ψηφιστεί εκτός παιχνιδιού, αποκάλυψε στο συμβούλιο οτι ο Zeke κρύβει οτι είναι transgender, κάτι που δεν ήταν γνωστό στους συμπαίκτες του ούτε και στον κόσμο για 1,5 σεζόν. Ο Zeke το αντιμετώπισε με πολύ ωραίο τρόπο, αν και είχε σοκαριστεί. Λόγω αυτού του γεγονότος ο Zeke προώθησε στο κοινό πληροφορίες για τους transgender ανθρώπους, κάτι που έκανε πιο γνωστό στον κόσμο τις ιστορίες αυτών των ανθρώπων. Παρακάτω η αποκάλυψη για τον Zeke:

Αγαπάω τον Zeke πάρα πολύ, είναι φοβερός άνθρωπος και πολύ ταλαντούχος στη δουλειά του και τον θαυμάζω για όσα πέρασε. Ελπίζω ο κόσμος να μπορέσει κάποτε να αποδεχτεί το διαφορετικό και να το αγκαλιάσει χωρίς φόβους και ρατσισμό.

3
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια