Ποια είναι η καταλληλότερη λέξη για να αναφερθεί κανείς στην κοπέλα του;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η αλήθεια ειναι οτι όχι να το παινευτώ αλλά είμαστε πολύ δεμένοι :inlove: :inlove:

Εσείς πόσο καιρό είστε μαζι αν επιτρέπεται? Ίσως αν είναι πολύ λίγο να μην είσαι σίγουρος γι'αυτό το λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Η αλήθεια ειναι οτι όχι να το παινευτώ αλλά είμαστε πολύ δεμένοι :inlove: :inlove:

Εσείς πόσο καιρό είστε μαζι αν επιτρέπεται? Ίσως αν είναι πολύ λίγο να μην είσαι σίγουρος γι'αυτό το λόγο.

6 μηνες πανω κατω! Δεν ξερω αν σου φαινεται λιγο, γουστα ειναι αυτα αλλωστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπα δεν μου φαίνεται λίγο. Κι εμείς 10 μήνες περίπου είμαστε μαζί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
το 'μωρο' μου...ξεχασατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εγώ πάντως προτιμώ τη λέξη "γόμινα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Off topic posts: https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=1488
EXTRA LOL ifrit!!! :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarK_HumOuR

Νεοφερμένος

Ο DarK_HumOuR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
-μωρακι μου!!??

(δεν ακουσε..)

-ρε μωρο μου?!

(παλι δεν ακουει..)

-ρε μαρια. ΤΣΑΚΙΣΟΥ κι ελα δω!

(τωρα ακουσε!..)

:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DarK_HumOuR:
-μωρακι μου!!??

(δεν ακουσε..)

-ρε μωρο μου?!

(παλι δεν ακουει..)

-ρε μαρια. ΤΣΑΚΙΣΟΥ κι ελα δω!

(τωρα ακουσε!..)

:kissing:

:rofl::rofl::rofl:

πως είσαι σίγουρος ότι άκουσε στο Mαρία? :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarK_HumOuR

Νεοφερμένος

Ο DarK_HumOuR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δεν την λενε μαρια.
μαλλον στο "ελα" ακουσε!

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allen&heath

Νεοφερμένος

Ο allen&heath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΜΩΡΟ ΜΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οταν της μιλαω χρησιμοποιω λεξεις οπως: "Αγαπη μου, μωρο μου, καρδια μου, amore,κτλ"
Οταν αναφερομαι σε τριτους χρησιμοποιω παντα ή το ονομα της ή "η κοπελα μου".
Οταν μιλαω σε τριπους δεν μου αρεσει να λεω "παω να παρω το μωρο ή την δικια μου κτλ κτλ" γιατι προσωπικα το θεωρω..."καπως".
Ακουγεται σαν να θελω να κανω μοστρα.
Οσον αφορα την λεξη "γκομενα" την εχω χρησιμοποιησει αλλα με το στυλ "μιλαμε ειδα μια γκομενα στον δρομο...αλλο πραγμα!"
Δηλαδη,κατι σαν τον υπερθετικο βαθμο μιας ωραιας κοπελας.
Δεν ειναι υποτιμητικη λεξη για μια κοπελα,αλλα οντως δεν ειναι οτι καλλιτερο στο ακουσμα της.
Και αν θυμαμαι καλα, ενας γνωστος μου γλωσσολογος μου ειχε πει οτι η λεξει αυτη εχει σαν ριζες οταν απλιοτερα οι Βρετανοι ναυτες* κατεβαιναν στα λιμανια (και εκει ως γνωστων περιμεναν ιεροδουλες), και ο ενας παρακινουσε τον αλλο να παει σε καποια διχνωντας την και λεγοντας του "GO MAN,GO MAN...".
Ετσι μου ειχε πει πανω κατω και μου το ειχε αναλυσει περισσοτερο, αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι.

*ή εν παση περιπτωση παρακινηση προς τους ναυτες ασχετα αν ηταν βρετανοι ή οχι...sorry αλλα δεν θυμαμαι ακριβως πως μου τα ειπε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Και αν θυμαμαι καλα, ενας γνωστος μου γλωσσολογος μου ειχε πει οτι η λεξει αυτη εχει σαν ριζες οταν απλιοτερα οι Βρετανοι ναυτες κατεβαιναν στα λιμανια (και εκει ως γνωστων περιμεναν ιεροδουλες), και ο ενας παρακινουσε τον αλλο να παει σε καποια διχνωντας την και λεγοντας του "GO MAN,GO MAN...".
Ετσι μου ειχε πει πανω κατω και μου το ειχε αναλυσει περισσοτερο, αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι.

Μού έδωσες τώρα ένα φοβερό επιχείρημα απέναντι σε μερικούς!! Θενξ! :P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
1)Γκομενα = ουσιαστικα ενοουμε σεξοβομβα...
2)Κοπελα = Καλη εμφανιση και χαρακτηρας
3)Γυναικα = Τα παντα...(ετσι τις φοναζω εγω!λολ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_love_devil

Νεοφερμένος

Η acid_love_devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ερωτηση... γνωρισα ενα παιδι πριν 1 μηνα στις διακοπες και αλλαξαμε τηλεφωνα και πριν μιαμιση εβδομαδα που γυρισε στην πολη που σπουδαζουμε βρεθηκαμε,μου την επεσε,και αρχισαμε να βρισκομαστε.. δεν εχουμε προχωρησει τοσο ακομα,εχουμε κανει διαφορα αλλα πραγματα βεβαια στο κρεβατι,αλλα οσο να ναι βρισκομαστε η τουλαχιστον καθε μερα μιλαμε στο τηλεφ. απλα μου εκανε εντυπωση που δυο φορες που ημασταν μαζι κ τον πηρε ενας φιλος του,ειπε οτι ειναι στο σπιτι μιας φιλης.

δηλαδη με θεωρει φιλη του? ειναι νωρις πχ.για να πει η κοπελα του? μηπως να αρχισω να ανησυχω οτι δεν με βλεπει ως σχεση του ακομα και να κανω καμμια συζητηση μαζι του περι του πως με βλεπει? ασχετο βεβαια λιγο με το αρχικο θεμα..απλα ταιριαζει στο νοημα του πως αποκαλεις την σχεση σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στο κεφαλαιο "μου την επεσε" τι ακριβως ειπωθηκε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δηλαδή αν σε έπαιρναν εσένα τηλέφωνο οι φίλες σου, τι θα έλεγες; Θα καθόσουν εκείνη τη στιγμή να τους εξηγήσεις τι ακριβώς έχεις μαζί του;
Σε ένα φίλο μου θα λεγες κι εσύ...

Που το παράξενο;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Δηλαδή αν σε έπαιρναν εσένα τηλέφωνο οι φίλες σου, τι θα έλεγες; Θα καθόσουν εκείνη τη στιγμή να τους εξηγήσεις τι ακριβώς έχεις μαζί του;
Σε ένα φίλο μου θα λεγες κι εσύ...

Που το παράξενο;:worry:
Ή θα μπορούσες να είχες μιλήσει πριν στις φίλες για τον δεσμό σου με το παιδί οπότε κ να λεγες είμαι στου "τάδε".





btw πόσο καιρό ειστε μαζί?

εντιτ τώρα το πρόσεξα...εντάξει δεν είστε κ πολύ καιρό μαζι ώστε να θεωρηθεί πως σε "κρύβει" από τους φίλους του γιατί ντρέπεται πχ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Συνταξιδιώτισσα.... στο ταξίδι της Ζωής τους......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_love_devil

Νεοφερμένος

Η acid_love_devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
γνωριζομαστε εδω και 1μιση μηνα περιπου,απο τις διακοπες, και εκεινο το διαστημα μετα τις διακοπες με επαιρνε συχνα τηλεφωνα να δει τι κανω,εντελως φιλικα τα τηλεφ. και μου ελεγε οτι οταν ερθει θεσσαλονικη θα ειμαι το πρωτο ατομο που θα παρει για να βγει κ τετοια.. και οταν ηρ8ε βρεθηκαμε σπιτι μου για καφε,παλι φιλικα την πρωτη φορα. και την επομενη φορα που βρεθηκαμε εκδηλωθηκε,μου ειπε οτι του αρεσω κτλ.κ φιλη8ηκαμε. ε σε 2 μερες θα εχουν περασει 2 εβδομαδες απο τοτε.. βασικα με εχει πρηξει στα υπονοουμενα οτι δεν θα του ξεφυγω,και να ερθει να κοιμηθει σπιτι μου κτλ αλλα δν ξερω ακομα..
με προβληματισε οχι μονο το γεγονος αυτο οτι με αποκαλεσε φιλη,απλα η ολη συμπεριφορα βρε παιδια. πχ οτι μιλαμε μια φορα μονο την ημερα στο τηλεφωνο,παλι καλα,δν εχω παραπονο,με παιρνει αυτος τις περισσοτερες φορες. απλα δεν ξερω αν θελει σοβαρη σχεση η απλα ειναι ενας ενθουσιασμος και εφημερη σχεση..και γι αυτο και το τρεναρω πριν ολοκληρωσουμε...δεν ξερω και πως να του το ρωτησω κιολας..δηλαδη το που το παει..πως βλεπει δηλαδη το ολο πραγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Καλά, εμείς έχουμε τσακωθεί γιατί με είπε γκόμενα μπροστά σε τρίτους, δεν το συζητώ...γενικά δεν μου κάθεται καθόλου καλά αυτή η έκφραση-νιώθω ότι ο άλλλος δεν με υπολογίζει!!!:mad: Άν πάλι είμαστε μόνοι, το ξεπερνώ...

Λατρεμένη έκφραση είναι το ''amore'' που χρησιμοποιούμε και οι δύο ή το top selling hit ''η γυναίκα μου''...τελευταία βέβαια κάτι τον έχει πιάσει με τα φαγώσιμα και με λέει τσουρεκάκι, λουκουμάκι, κ.λ.π...τι να πω!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top