Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,047 μηνύματα σε 75,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 228 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τρόπος αγάπης

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε: στις 16:06, 14-02-13:

Γενικά είμαι κατά των γενικεύσεων αλλά αν έπρεπε να αποδεχθώ τον σαφή χωρισμό σε δύο στρατόπεδα ένα μόνο με άντρες και τ'άλλο εξ'ολοκλήρου με γυναίκες θα έλεγα πως:

Σαν άντρας είμαι της γνώμης πως οι γυναίκες τείνουν να αγαπούν πολυπλοκότερα, μην με ρωτήσετε να το αναλύσω πρόκειται για εξαιρετικά πολύπλοκο ζήτημα αν επιμένετε ξεκινήστε από την αποσαφήνιση του λήμματος "γοητεία", από τους άντρες. Συνεπώς δεν θα υποστηρίξω ούτε το καλό ούτε το ανάποδο.

Από εκεί και πέρα ωραία θα'ταν να'χαμε ένα αγαπόμετρο ή ακόμα καλύτερα ερωτόμετρο το οποίο να το ερωτάς και να σου λέει ποιος είναι πιο ερωτευμένος από τον άλλο. Αλλά...και να το ξέραμε τι θα κερδίζαμε ? Τίποτα. Γιατί πολύ απλά η αγάπη δεν μετριέται. Προσφέρεται ανιδιοτελώς. Και από τις δύο πλευρές όμως. Ειδάλλως είναι σαν την βάρκα που τραβάει κουπί ένας μόνο. Δεν προχωρά εμπρός παρά μόνο γυρνάει γύρω από τον άξονα της άσκοπα, ε λογικό είναι κάποια στιγμή να κουραστεί ο κωπηλάτης και να σταματήσει...Ούτε και ο έρωτας μετριέται. Δεν υπάρχει λίγο και πολύ ερωτευμένος. Για μένα το ζητούμενο είναι να εισπράττει ο καθένας την αγάπη και τον έρωτα που χρειάζεται ώστε να αισθάνεται πλήρης στην σχέση του. Αλλά φυσικά αυτό δεν μπορεί να απαιτηθεί πρέπει να συμβαίνει αυθόρμητα. Και δεν είναι θέμα φύλου αλλά συνδιασμός ανθρώπων. Ταιριαστών, συμβατών αγαπημένων, ερωτευμένων και μη. Όσον αφορά στα στάνταρ αυτά δεν υπάρχουν ούτε στο Προπό...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:09, 15-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Σαν γυναίκα είμαι της γνώμης οτι οι γυναίκες αγαπούν πιο δυνατά από τους άντρες (ερωτικά πάντα). Είμαι σίγουρη όμως πως ένας άντρας θα μου έλεγε το ανάποδο. Ποιος αγαπάει πιο πολύ;
..... δεν ήξερα πως η αγάπη....... μετριέται.....

.... δεν ξέρω..... δεν πιστεύω σε αυτή την ερώτηση.....

Αγαπάς και τελεία. Ο καθένας εκφράζεται διαφορετικά αλλά η ουσία είναι η ίδια. Και δε μπαίνει σε μετρητές....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 15-02-13 στις 01:35.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 03:54, 15-02-13:

Βασικά μέσα μου βαθιά πιστεύω πως οι άντρες αγαπούν πιο πολυ, ίσως λόγω της απλότερης φύσης τους. Αλλά εκδηλώνονται σχεδόν πάντα λιγότερο, οπότε όλοι νομίζουν πως αγαπάνε και λιγότερο. Αποδέχονται πιο εύκολα νομίζω τις όποιες παραξενιές της γυναίκας, ενώ το αντίθετο σπανίως ισχύει. Όμως αν αγαπήσουν, δύσκολα ξεπερνάνε, ακόμα κι αν δείχνουν πως προχώρησαν.

Ναι οκ, ωραία όλα τα θεωρητικά σωστά περί αγάπης. Αλλά αφού τα δύο φύλα δεν είναι τα ίδια, προφανώς δεν γίνεται να αγαπάνε με τον ίδιο τρόπο!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το αντίθετο της αγάπης - Από POSITIVE
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-10-14 στις 20:55.
    • Αγάπης μνεία... - Από Lorien
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-10 στις 19:04.
    • Η δύναμη της Αγάπης - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-01-10 στις 12:50.
    • Λογια αγαπης... - Από tsus
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-08-06 στις 13:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα