Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,542 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 295 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένος καφές

Αγαπημένος καφές

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)
Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)
28
24,35%
Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)
9
7,83%
Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)
14
12,17%
Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)
16
13,91%
Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)
21
18,26%
Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)
12
10,43%
Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)
28
24,35%
Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)
9
7,83%
Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)
21
18,26%
Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)
29
25,22%

Chimera

Δραστήριο Μέλος

H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε: στις 13:56, 23-03-08:

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές ; Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα και λέω δεν είναι δυνατόν .
Μπορούμε να βάλουμε και δημοσκόπηση .

Προσωπικά προτιμώ φίλτρου και φρέντο για καθημερινή κατανάλωση . Όταν δε με νοιάζει αν θα παχύνω πίνω και τα φραπουτσίνο και φρεντοτσίνο .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 19:06, 23-03-08:

Toffee nut latte (Starbucks).

Από πιο "νορμαλ" καφέδες δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση, όλοι χάλια μου φαίνονται, αλλά συνήθως παίρνω γαλλικό ή freddocino (που είναι παντού περίπου ίδιοι ή ίδιοι, άρα δεν ρισκάρω).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 19:10, 23-03-08:

Για ρόφημα μου αρέσει πολύ αυτό το Toffee nut latte, αλλά άμα θέλω να πιω Kαφέ προτιμώ μια φραπεδιά

Λια μου σε πειράζω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 19:11, 23-03-08:

Ελληνικός διπλός μέτριος με μπόλικο από καϊμάκι!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 19:45, 23-03-08:

Γαλλικός με δύο ζάχαρες και λίγο γάλα. Ενίοτε αρωματισμένος με βανίλια... (τα starbucks παιδιά sorry αλλά τα απεχθάνομαι...)
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 19:57, 23-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Γαλλικός με δύο ζάχαρες και λίγο γάλα. Ενίοτε αρωματισμένος με βανίλια... (τα starbucks παιδιά sorry αλλά τα απεχθάνομαι...)

Kαι εγώ ρε παιδιά! Τα σιχαίνομαι τα ρημάδια, χώρια που είναι και πανάκριβα!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 19:59, 23-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Kαι εγώ ρε παιδιά! Τα σιχαίνομαι τα ρημάδια, χώρια που είναι και πανάκριβα!
Μην το κάνουμε βρε παιδιά κι εδώ "Η γνώμη σας για τα Starbucks", έχουμε ολόκληρο θέμα γι'αυτό.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:01, 23-03-08:

Συγγνώμη michelle!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:09, 23-03-08:

Τι καλό παιδί!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,909 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:21, 23-03-08:

Α ρε Λια!

Κατα κυριο λογο πινω καπουτσινο(με ελαχιστο αφρογαλα) και γαλλικο, αμερικανικο, φιλτρου ή οπως αλλιως λεγεται!

(αν και δεν τρελλαινομαι για καφεδες)

Τις καλησπερες μου, btw!!!!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:25, 23-03-08:

Ο μονος που μπορω να πιω ειναι φραπες με λιγο καφε και μπολικη ζαχαρη
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 22:59, 23-03-08:

Φραπέ σκέτο (Σαλονικιά ντε! Χαλαρά!)
Α! και για κάποιες κρύες μέρες του χειμώνα καπουτσίνο (πάλι σκέτο)
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 23:13, 23-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
(με ελαχιστο αφρογαλα)
Αντιθέτως εγώ, όταν παραγγέλνω, ζητάω να ρίξουν μέσα και την αγελάδα! Γάλα με καφέ πίνω!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 23:24, 23-03-08:

Όταν δεν έχει οποιονδήποτε καφέ μπορώ να συνδυάσω με καραμέλα, παίρνω απλά έναν φραπέ γλυκό με γάλα. Τις καλοκαιρινές μέρες, τον κάνω μέτριο με μια μπάλα παγωτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 23:38, 23-03-08:

Γενικά δε θέλω πολλά σιρόπια στον καφέ μου, αν θέλω milk shake θα πάω στη Δωδώνη.
Προτιμάω ή εσπρέσσο ή ελληνικό, σκέτο ολόσκετο και αρωματικό.
Στο τσακίρ κέφι θα πάρω έναν capuccino, το καλοκαίρι ίσως φραπέ (αλλά δεν αγαπάω γενικά). Ο Freddo σπάνια με συγκινεί, δε με ενοχλεί να πιω ζεστό καφέ και το καλοκαίρι...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,909 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 23:52, 23-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αντιθέτως εγώ, όταν παραγγέλνω, ζητάω να ρίξουν μέσα και την αγελάδα! Γάλα με καφέ πίνω!
Οταν παραγγελνω και ξεχνω να τους το επισημανω, το ποτηρι του νερου παιρνει το χρωμα του γαλακτος!
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 23:56, 23-03-08:

Ελληνικός, εσπρέσσο ΣΚΕΤΟΙ...
Παράθεση

cosette

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H cosette έγραψε: στις 03:06, 24-03-08:

Ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει (αν και πιο πολύ ρόφημα είναι παρά καφές) είναι ο Caramel Frappuccino!!

Απο εκεί και πέρα, το χειμώνα προτιμώ κυρίως latte χωρίς ζάχαρη, espresso σκέτο ή έναν γαλλικό (συνήθως αρωματικό) με γάλα επίσης χωρίς ζάχαρη.

Μου αρέσει πολύ και ο εληνικός καφές, μέτριος πάντα, αλλά δεν πίνω πολύ συχνά γιατί για μένα ελληνικός χωρίς βουτηματάκια, μπισκοτάκια και άλλα "διαιτητικά" πραγματάκια δεν πίνετε.(και οι φρυγανίτσες καλές είναι βέβαια!!)

Βέβαια, τους περισσότερους μήνες πίνω έναν freddo cappuccino σκέτο (έχω αρχίσει ήδη έδω και ένα μήνα). Η αλήθεια είναι ότι ο φραπέ δε με συγκινεί ιδιαίτερα όποτε έχω να πιώ πολύ καιρό...
Αυτό φυσικά μιας και με την παλιόζεστη που έχουμε στην Ελλάδα μόνο μέσα Οκτωβρίου με μέσα Φεβρουαρίου μπορείς να πιεις ζεστό καφέ.
Αυτά!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 11:11, 24-03-08:

Φραπέ χειμώνα καλοκαίρι, τον λατρέυω, τον πίνω όση ώρα θέλω, είναι απλός και μου αρέσει να πέζω με τον αυρό του
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 14:35, 24-03-08:

γενικά όλα τα είδη καφέ μου αρέσουν.... ιδιαίτερη αδυναμία έχω σε έναν καφέ που δεν υπάρχει δυστυχώς στην Ελλάδα και λέγεται αινσπενερ (Einsp###228;ner) μοιάζει λίγο με καπουτσίνο και έχει γεύση μόκας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος