Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μια χαρά πιθανό είναι, αρκεί να το βλέπουν και οι δύο το ίδιο σοβαρά. Το κακό είναι οτι σε τέτοιες σχέσεις συνήθως η μικρότερη κοπέλα δίνεται ολοκληρωτικά και ο άλλος βλέπει το θέμα κυρίως σαρκικά και επιφανειακά.
Αν και οι δύο το βλέπουν με τον ίδιο τρόπο πάντως, θεωρώ αρκετά πιθανό να επιβιώσει. :)


γενικα συμφωνω με αυτο, αν και πιστευω οτι ακομα και αν το βλεπουν σοβαρα και οι δυο, ακριβως λογω αυτης της διαφορας ηλικιας, ε..δε θα το βλεπουν για παρα πολυ.:/:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όποια η όποια δεν καταλαβαίνει αυτό που λέω τότε ας ετοιμαστεί για γερή ανώμαλλη προσγείωση ειδικά σε μια χώρα σαν την δική μας που τροφοδοτεί και ενισχύει το παραπάνω ηλιθιωδώς.
Υπάρχει ο εύκολος δρόμος, του συμβιβασμού, και υπάρχει και ο δύσκολος. Το οτι οι περισσότερες διαλέγουν τον εύκολο δρόμο, δεν σημαίνει οτι θα το κάνω κι εγώ. Στην τελική, αν δω τέτοια αθλιότητα δεν θα κάτσω να βουλιάξω στο βούρκο μου, απλά θα ρίξω μαύρη πέτρα πίσω μου.
ΤΟ ιδανικό θα είναι να μην παίζει η εμφάνιση ρόλο, αλλά δεν ισχύει αυτό! Η γυναίκα με φυσικό τρόπο δεν μπορεί να διατηρηθεί στα 40 πχ ίδια με τον 40άρη άνδρα. έτσι είναι φύση και σε παραπέμπω στο παραπάνω. Συνεπώς μέχρι να έρθει η φάση που σταμάτανε και οι δύο να ενδιαφέρονται για το εμφανισιακό θέμα, καλό είναι να υπάρχει μια αντιστοιχεία εξωτερικής παρουσίασης! Δεν λέω απαραίτητο αλλά βοηθάει.
Εγώ γιατί παρατηρώ συνήθως οτι η γυναίκα ενδιαφέρεται για την εμφάνιση της μέχρι μεγάλη ηλικία ενώ ο άνδρας συνήθως απο ένα σημείο και μετά αφήνεται στην μπυροκοιλιά και την καράφλα; Τουλάχιστον το στερεότυπο αυτό λέει, αφού όπως βλέπω χρησιμοποιείς αρκετά τα στερεότυπα.
Ασχολίαστο εντελώς ....
May I ask why?



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Υπάρχει ο εύκολος δρόμος, του συμβιβασμού, και υπάρχει και ο δύσκολος. Το οτι οι περισσότερες διαλέγουν τον εύκολο δρόμο, δεν σημαίνει οτι θα το κάνω κι εγώ. Στην τελική, αν δω τέτοια αθλιότητα δεν θα κάτσω να βουλιάξω στο βούρκο μου, απλά θα ρίξω μαύρη πέτρα πίσω μου.
Μακάρι σου εύχομαι να γίνουν όπως θες! Αλλά εδώ συζητάγαμε για το τι ισχύει που εν μέρη και εσύ τελικά παραδέχεσαι. Σχετικά με την διαφορά ηλικίας μην νομίζεις ότι είναι και τόσο διαφορετικά έξω! Πιστεύω είναι πρακτική εφαρμογή των κανόνων της φύσης!

Εγώ γιατί παρατηρώ συνήθως οτι η γυναίκα ενδιαφέρεται για την εμφάνιση της μέχρι μεγάλη ηλικία ενώ ο άνδρας συνήθως απο ένα σημείο και μετά αφήνεται στην μπυροκοιλιά και την καράφλα; Τουλάχιστον το στερεότυπο αυτό λέει, αφού όπως βλέπω χρησιμοποιείς αρκετά τα στερεότυπα.
Δεν χρησιμοποιώ στερεότυπα! Γιατί κολλάς έτσι? Απλά ανεξαρτήτως το αν φροντίζει τον εαυτό του ένας άνδρας ή όχι, είναι κανόνας της φύσης να γερνάει πιο γρήγορα από την γυναίκα και αν έχει την προδιάθεση να κάνει και κάράφλα! Τώρα αν αρχίσουν και πέφτουν με φυσικές παρεμβάσεις τότε μπορεί ο καθένας και καθεμιά να ΄γίνουν μια Βίσυ. Δλδ για γέλοια για μένα! Αλλά δεν νομίζω ότι συζητάμε αυτό! Και οι γυναίκες σε όλη σας την ζωή φροντίζετε τον εαυτό σας περισσότερο καθώς είστε αυτάρεσκεες! Οι άνδρες το κάνουν για λόγους εντυπωσιασμού γιαυτό και τα παρατάνε πιο γρήγορα! Αυτά δεν είναι στερεότυπα, που μου προσάπτεις ότι χρησιμοποιώ, αλλά η πραγματικότητα. Τώρα αν εσύ δεν το βλέπεις τότε μάλλον την ερμηνεύουμε διαφορετικά και ίσως και από διαφορετική ηλικιακή σκοπιά. Κοπέλες που στα 35 μοιάζουν με 25 είναι εξαιρέσεις. Όχι ο κανόνας

όχι και ο λόγος σε πμ γιατί οτιδήποτε άλλο πω θα ξεκινήσει αντιπαράθεση.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ γιατί παρατηρώ συνήθως οτι η γυναίκα ενδιαφέρεται για την εμφάνιση της μέχρι μεγάλη ηλικία ενώ ο άνδρας συνήθως απο ένα σημείο και μετά αφήνεται στην μπυροκοιλιά και την καράφλα; Τουλάχιστον το στερεότυπο αυτό λέει, αφού όπως βλέπω χρησιμοποιείς αρκετά τα στερεότυπα.

Ο άντρας που καταλύγει με μπυροκοιλιά και καράφλα(συμβαίνει στον οποιονδήποτε) όπως λές συνήθως είναι παντρεμένος με κάποια χρόνια τωρα... Ολοι οι ελεύθεροι προσέχουν την εμφάνιση τους. Οπως και οι γυναίκες που έχουν "δεμένο τον γαϊδαρό τους" κι αυτές παραμελούν την εμφανισή τους απόο ένα σημείο και ύστερα.Οι περισσότερες γυναίκες που συνεχίζουν να προσέχουν τον εαυτό τους είναι συνήθως καριερίστες και περνούν ελάχιστες ώρες με τον σύζηγο και τα παιδιά(που συνήθως τα μεγαλώνει κάποια γιαγιά ή κάποια νταντά!) Εγώ πάντως όταν μίλησα για το θέμα ηλικίας άντρα - γυναίκας δεν ενωούσα τόσο την εμφάνηση όσο το βιολογικό μέρος (αναπαραγωγή).Ενας άντρας μπορεί να τεκνοποιήσει και στα 60 του χωρίς ιδιαίτερες επιπτώσεις (για το παιδί).Μια γυναίκα στα περνάει από κόσκινο για να σιγουρευτεί πως θα κάνει υγειές παιδί και αν πάμε και λίγο παραπάνω ίσως κυνδηνεύσει και η ίδια!Ασε που περίπου στα 45 περίοδος γιοκ άρα και εγκυμοσίνη γιοκ!:/:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Οσο για τους άντρες οι περισσότεροι όσο μεγαλώνουν γίνονται πιο γωητευτικοί ακόμα και όταν δεν περιποιούνται ιδιαίτερα τον εαυτό τους. Οι γυναίκες από μια ηλικία και μετά αν δεν γυμναστούμε λίγο αν δεν βάλουμε τις κρέμες και τις μάσκες μας και 1/2κιλό σοβά στη μούρη....:( κλάφτα!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
η Torry καλά τα λέει! Το πως καταλήγεις όταν μεγαλώνεις είναι και προσωπικό του πόσο εκτιμάς την κατάσταση σου! Και γίνεται και στους άνδρες και στις γυναίκες! Απλά η εγκυμοσύνη στις γυναίκες κάνει συνήθως και ανεπανόρθωτη ζημιά στην εμφάνιση της!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
η Torry καλά τα λέει! Το πως καταλήγεις όταν μεγαλώνεις είναι και προσωπικό του πόσο εκτιμάς την κατάσταση σου! Και γίνεται και στους άνδρες και στις γυναίκες! Απλά η εγκυμοσύνη στις γυναίκες κάνει συνήθως και ανεπανόρθωτη ζημιά στην εμφάνιση της!

Δυστυχώς στο παραπάνω έχει απόλυτο δίκιο ο Demelene :/: . (κρίνω απο εμένα..)



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συγγνωμη αλλα δεν μπορώ να βάλω το θέμα καράφλα ίσα κι όμοια με το θέμα επιπλέον βάρος....
Στο ένα μπορείς να κάνεις κάτι ενώ στο άλλο τι???
Να μαζεύεις τις τρίχες απ το ξύρισμα για να τις κάνεις μεταφύτευση?

Ελεος ρε παιδιά... να ξέρουμε και τι λέμε σε κάποια πράγματα....
Δε θα βγάλουμε τώρα όλους τους αδικημένους γεννετικά απο τη φύση στο θεμα μαλλια, απεριποίητους άντρες....

Κι επεισης καλο ειναι να μην κατηγορουμε τα παντα γυρω μας απλά και μονο επειδη δεν εχουν τυχει ΑΚΟΜΑ σε εμας....

Οσο ο άνθρωπος μεγαλώνει, αλλαζουν ΠΟΛΛΑ στο σωμα του....
Κι αυτο ισχυει για τα δυο φυλλα....
Τι πιστευετε δλδ, ότι στα 35 σας, στα 45 θα εχετε το σωμα που εχετε στα 20 αν προσεχετε τι τρωτε και πατε και δυο ώρες γυμναστήριο?
Δε θέλω να σας στεναχωρίσω αλλα αυτο ΞΕΧΑΣΤΕ το... έτσι απλα!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΚΟΥΕ έτσι είναι η φύση. Θέλει τρομερά μη φυσικές παρεμβάσεις.
Η καράφλα με ένα ξύρισμα διορθώνεται και δεν ξεχωρίζει. χεχε. ελπίζω γιατί και εγώ εκεί πάω. Ποτέ δεν είπα ότι είναι άσχημη όμως.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Συγγνωμη αλλα δεν μπορώ να βάλω το θέμα καράφλα ίσα κι όμοια με το θέμα επιπλέον βάρος....
Στο ένα μπορείς να κάνεις κάτι ενώ στο άλλο τι???
Να μαζεύεις τις τρίχες απ το ξύρισμα για να τις κάνεις μεταφύτευση?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ελεος ρε παιδιά... να ξέρουμε και τι λέμε σε κάποια πράγματα....
Δε θα βγάλουμε τώρα όλους τους αδικημένους γεννετικά απο τη φύση στο θεμα μαλλια, απεριποίητους άντρες....

Κι επεισης καλο ειναι να μην κατηγορουμε τα παντα γυρω μας απλά και μονο επειδη δεν εχουν τυχει ΑΚΟΜΑ σε εμας....
Οσο ο άνθρωπος μεγαλώνει, αλλαζουν ΠΟΛΛΑ στο σωμα του....

Κάτσε γιατί απάντησα πριν εν μέρη σε αυτό αλλά δεν υποστήριξα καθόλου τους άντρες που όπως λες κι εσύ τους αδικούνται από την φύση. Οχι τίποτα άλλο αλλά και ο άνρας μου την καραφλίτσα του την έχει ξέρεις ένα ισοφέγγαρο πίσω:redface: αλλά μια χαρά περιποιημένος είναι και κουκλι!(για'μένα τουλάχιστον ΘΕΟΣ)!

Κι αυτο ισχυει για τα δυο φυλλα....
Τι πιστευετε δλδ, ότι στα 35 σας, στα 45 θα εχετε το σωμα που εχετε στα 20 αν προσεχετε τι τρωτε και πατε και δυο ώρες γυμναστήριο?
Δε θέλω να σας στεναχωρίσω αλλα αυτο ΞΕΧΑΣΤΕ το... έτσι απλα
!
Ετσι λένε αλλά δεν πιστεύω! Στην τελική δεν μετράει η εμφάνιση μετά από ένα σημείο αλλά το τι έχει να σου πεί ο άλλος!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρε όχι δεν το λέω για σένα που δεν είδα και τι ακριβως είπες :P
Αλλά γενικά σε όλους....

Κι όποιος λέει ότι με δυο ώρες γυμναστική και καλή διατροφή θα έχει στα 35-45 του/της σώμα 20άρη/ας.... τον περιμένει ΠΟΛΥ μεγάλη απογοήτευση....

ΚΙ ΑΛΟΙΜΟΝΟ αν σε αυτη την ηλικια κρινομασταν στον περίγυρο μας και στις σχεσεις μας απ το κορμι μας!!!!

Δεν είπα να εχεις γινει ντουλάπα ή να θελουν να σου βαλουν ροδακια να σε τσουλάνε στις κατηφόρες ΑΛΛΑ..... ειναι φυσικό επακολουθο...
Το κορμί γερνάει... αποκτάει ρυτιδουλες.... χάνεις μαλλιά... πέρνεις λιγο βάρος....
(Ακόμα κι αν δειτε τους ειδικούς πίνακες για το σωστο βαρος θα δειτε ότι εχει άλλη κλιμακα ανάλογα με την ηλικια!)
ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ!! και ευτυχως και το μυαλο!!!!!!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
βασικά πάνω από όλα πρέπει να σεβόμαστε τον εαυτό μας, δηλαδή να man επαναπαυόμαστε... γιατί, ok, δεν είναι ανάγκη να μείνεις όμορφος, αλλα είναι ανάγκη να θέλεις να αρέσεις- σε υγιή πλαίσια.

Και κατά επέκταση, να σεβόμαστε τον άλλον. Μη δείχνουμε ότι δε μας νοιάζει, Δεν είναι οι πέντε τρίχες που έχεις αφήσει να μακρύνουν στις γάμπες σου, είναι το ότι, δεν το κανεις για σένα? ωραία καλο μου, κάντο για τον άλλον. Που μπορεί να μην τον πείραζε να χαϊδεύει τρίχες, αλλα μάλλον εκλαμβάνει αυτό το άραγμα και την έλλειψη φροντίδας.

και, believe με, αυτό δεν έχει να κάνει με την ηλικία. Ούτε τι διαφορα ηλικίας ούτε τι διάρκεια σχέσης.

Ξέρω κοπέλες που στα 25 τους επαναπαύονται και ξέρω και τους μεσήλικες που είναι μες στην χαρά και τι φροντίδα.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
βασικά πάνω από όλα πρέπει να σεβόμαστε τον εαυτό μας, δηλαδή να man επαναπαυόμαστε... γιατί, ok, δεν είναι ανάγκη να μείνεις όμορφος, αλλα είναι ανάγκη να θέλεις να αρέσεις- σε υγιή πλαίσια.

Και κατά επέκταση, να σεβόμαστε τον άλλον. Μη δείχνουμε ότι δε μας νοιάζει, Δεν είναι οι πέντε τρίχες που έχεις αφήσει να μακρύνουν στις gmpes σου, είναι το ότι, δεν το κανεις για σένα? ωραία καλο μου, κάντο για τον άλλον. Που μπορεί να μην τον πείραζε να χαϊδεύει τρίχες, αλλα μάλλον εκλαμβάνει αυτό το άραγμα και την έλλειψη φροντίδας.

Δυστυχώς λίγες γυναίκες το σκέφτονται έτσι μετά από μερικά χρόνια γάμου!:/:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πελοπίδας

Νεοφερμένος

Ο Πελοπίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Στην Αφρική υπάρχει μιά φυλή όπου οι νέοι άντρες παντρεύονται γυναίκες κατά πολύ μεγαλύτερες τους, π.χ. οι δεκαεφτάρηδες παντρεύονται σαραντάρες, μεγαλώνουν δίπλα τους, αποκτούν εμπειρίες, μαθαίνουν και τα μυστικά του έρωτα, ομορφαίνουν τη ζωή τους και τις γηροκομούν.

Όταν οι γυναίκες τους πεθάνουν, αυτοί μεγάλοι πιά, πενηντάρηδες π.χ. παντρεύονται νέες κοπελλίτσες που τώρα μπαίνουν στη ζωή. Αυτές μεγαλώνουν δίπλα τους, αποκτούν εμπειρίες, μαθαίνουν και τα μυστικά του έρωτα, ομορφαίνουν τη ζωή τους και τους γηροκομούν.

Είναι κι αυτό μια άποψη, δεν είναι;



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
βασικά πάνω από όλα πρέπει να σεβόμαστε τον εαυτό μας, δηλαδή να man επαναπαυόμαστε... γιατί, ok, δεν είναι ανάγκη να μείνεις όμορφος, αλλα είναι ανάγκη να θέλεις να αρέσεις- σε υγιή πλαίσια.

Και κατά επέκταση, να σεβόμαστε τον άλλον. Μη δείχνουμε ότι δε μας νοιάζει, Δεν είναι οι πέντε τρίχες που έχεις αφήσει να μακρύνουν στις γάμπες σου, είναι το ότι, δεν το κανεις για σένα? ωραία καλο μου, κάντο για τον άλλον. Που μπορεί να μην τον πείραζε να χαϊδεύει τρίχες, αλλα μάλλον εκλαμβάνει αυτό το άραγμα και την έλλειψη φροντίδας.

και, believe με, αυτό δεν έχει να κάνει με την ηλικία. Ούτε τι διαφορα ηλικίας ούτε τι διάρκεια σχέσης.

Ξέρω κοπέλες που στα 25 τους επαναπαύονται και ξέρω και τους μεσήλικες που είναι μες στην χαρά και τι φροντίδα.

+1(Φυσικα το ιδιο και για εμας του αντρες.Οχι πατσοκοιλια,απλησιες κτλ κτλ.;)
Ευτυχως απ' οτι βλεπω σιγα σιγα στην Ελλαδα αυτη η νοοτροπια που υπαρχει μετα τον γαμο εκατερωθεν οτι "δεσαμε τον γαιδαρο μας" αλλαζει.
(Αφηνω στην ακρη τα τυπου δεν προλαβαινω,υποχρεωσεις κτλ κτλ.Ο χρονος βρισκεται ειδικα αν ορισμενες δουλεις γινονται απο κοινου.)
Στην Ιταλια και ειδικα προς τον βοραχαιρομαι αφανταστα να βλεπω ζευγαρια,παντρεμενα και μαλιστα χροναι.Πριποιημενοι,να σεβονται τον εαυτο τους και κατ' επεκτασην το ταιρι τους κτλ κτλ.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πόσα χρόνια διαφορά με το έτερο σας ήμισι θα μπορούσατε να θεωρείτε "φυσιολογικά"? Θα κάνατε μια σχέση με ένα κατά πολύ μεγαλύτερό σας άτομο?

9 χρόνια διαφορά έχω με τον άντρα, πάντα έλεγα ότι απο -10έως +10 χρόνια είναι καλά, παραπάνω καταντάει ψιλοβλακία, μια δεκαετία είναι πολλύ καλή διαφορά κατα την γνώμη μου, παραπάνω καταντάει ψιλοβλακία, ο ένας θέλει άλλα και ο άλλος άλλα με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να μην κολάνε πουθενα, όταν πχ ο ένας θέλει διασκέδαση και ο άλλος θα θέλει χαλαρα, και τότε αρχίζει η μουρμούρα και η γκρίνια του στίλ δεν πάμε πουθενα, θέλω να χωρ΄'εψω και να το πρώτο ρίγμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το θέμα μετονομάστηκε σε κάτι πιο σχετικό, ώστε να είναι ξεκάθαρο για τι μιλάμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, η προηγούμενή μου σχέση ήταν με άτομο 14 χρόνια μεγαλύτερό μου...
είχε πολλή μαγεία, τρυφερότητα, ήταν προστατευτικός μαζί μου, ήμουν το μωρό του. Μεγάλο πάθος.
Ωστόσο κάποιες διαφορές νοοτροπίας τις είχαμε... και έμπαιναν ανάμεσά μας... Ήταν πιο "παραδοσιακός" ως προς το ρόλο της γυναίκας, με έβλεπε λίγο σαν "το μικρό πιπίνι" (και το ομολογούσε, τον διασκέδαζε, το ότι εκπροσωπούσαμε το στερεότυπο του ροκά-χαρλεά με εμπειρίες και τη μικρή καλομαθημένη)...
Δεν μπορούσε να με ακολουθήσει σε ό,τι με ενδιέφερε, όπως εκθέσεις τέχνης, θέατρο, μουσεία. Και του φαινόταν περίεργο να αποκτούσα κάποτε διδακτορικό, μάστερ, κλπ...

Ακούγεται κάπως... ίσως μπορούσαμε να γεφυρώσουμε τις διαφορές μας, αλλά άλλα θέματα μπήκαν ανάμεσά μας (το ότι θα έφευγα για μάστερ όντως... και ένα βίτσιο του!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tall

Νεοφερμένος

Ο Ντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ο έρωτας δεν κοιτάζει την ηλικία. Ερωτευόμαστε για ένα σωρό άλλους λόγους, εκτός από την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε από τους περισσότερους, τις σχέσεις τις φτιάχνουν και τις χαλούν άλλα πράγματα και όχι η ηλικία. Αν δύο άνθρωποι αγαπιούνται τρελά, συμφωνούν και έχουν κοινά ενδιαφέροντα θα καταφέρουν να επιβιώσουν, δεν πάει όλο το περιβάλλον τους να προσπαθεί να τους χωρίσει. Ο άντρας μου είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος και δεν μπορώ να φανταστώ να είμαι με κάποιον άλλον. Άσε που ξεχνάω ότι είναι 40 με τόσο τρέλα που κουβαλάει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top