Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ακούγομαι περίεργη; :worry:
Μπα. Σας μάθαμε πια, σας συνηθίσαμε και σας αγαπάμε όπως είσαστε.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Πωω αυτό που λες δεν ισχύειι!
Μου' χει τύχει άπειρες φορές να' χω ετοιμάσει ένα συγκεκριμένο σύνολο ξέρωγω πχ. για αύριο, και αύριο το βράδυ να μην είμαι σε μουντ να βάλω αυτό που διάλεξα, για τους χ,ψ άκυρους λόγους που μπορεί να βρω, οπότε πάλι από την αρχή.

Θέλω να πω ότι η διάθεση παίζει τεράστιο ρόλο, στο τι ρούχα θα διαλέξεις να βάλεις κι εγώ δε πιστεύω στο ''διάλεξε τα ρούχα από βραδύς/πριν για να μην αργείς''.
Ακούγομαι περίεργη; :worry:

μα πουλάκι μου, γι'αυτό είπα απο καθαρά δική μου εμπειρία..
αν είναι να αλλάζω απόφαση για τα ρούχα ανάλογα με την διάθεση μου, κάηκα με την κυκλοθυμία που με διακατέχει..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μπα. Σας μάθαμε πια, σας συνηθίσαμε και σας αγαπάμε όπως είσαστε.

ενδεχωμενος να επρεπε να μαθουμε να βουλωνουμε τις αποψεις που εχουν τα πουλακια μας και να λεμε την αληθεια, οχι ψεματα που αποσκοπουν στο να μπουν στο βρακι τους.

συνεπως να η αληθεια: σε κανενα αντρα δεν αρεσει αυτο το πραγμα, ειναι ηληθιο, ασκοπο, ματαιοδοξιο, ανουσιο και αχρειαστο. Αλλα το ανεχομαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
συνεπως να η αληθεια: σε κανενα αντρα δεν αρεσει αυτο το πραγμα, ειναι ηληθιο, ασκοπο, ματαιοδοξιο, ανουσιο και αχρειαστο. Αλλα το ανεχομαστε.
Γιατί τέτοιο κόμπλεξ; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γιατί τέτοιο κόμπλεξ; :/:
Δεν είναι κόμπλεξ σε καμία περίπτωση αυτό που ανέφερε.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν είναι κόμπλεξ σε καμία περίπτωση αυτό που ανέφερε.:confused:
Δεν ξέρω με πολύ κακία με φάνηκε ότι το είπε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν ξέρω με πολύ κακία με φάνηκε ότι το είπε:worry:
Πάντως δεν έχει και άδικο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάντως δεν έχει και άδικο.:P
Γέαπ το να τρελένεσαι υπερβολικά είναι κακό (σε γενικές γραμμές) αλλά το να θες να σαι όμορφη όταν έχεις μια έξοδο δεν με φαίνεται ούτε υπερβολικό ούτε περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γέαπ το να τρελένεσαι υπερβολικά είναι κακό (σε γενικές γραμμές) αλλά το να θες να σαι όμορφη όταν έχεις μια έξοδο δεν με φαίνεται ούτε υπερβολικό ούτε περίεργο.
Το "φυσιολογικό"(όπως χαρακτηρίζεις) είναι μέρος της καθημερινής μας υγιεινής και περιποίησης. Επόμένως, δεν νομίζω να αναφέρεται στο φυσιολογικό. Γενικά όλο το θέμα εστιάζει στην υπερβολή(νομίζω).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το "φυσιολογικό"(όπως χαρακτηρίζεις) είναι μέρος της καθημερινής μας υγιεινής και περιποίησης. Επόμένως, δεν νομίζω να αναφέρεται στο φυσιολογικό. Γενικά όλο το θέμα εστιάζει στην υπερβολή(νομίζω).:P
Ντάξυ μωρέ δεν ξές τι να βάλεις κτλ με αποτέλεσμα να αργείς δεν είναι υπερβολικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ντάξυ μωρέ δεν ξές τι να βάλεις κτλ με αποτέλεσμα να αργείς δεν είναι υπερβολικό:P
Έχω άλλη άποψη επ'αυτού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

fouskobouboula

Νεοφερμένος

Η fouskobouboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
:worry:εγω παντως διαφωνω με την αποψη οτι τα κοριτσια αργουν υπερβολικα να ετοιμαστουν... πχ το καλοκαιρι πηγα διακοπεσ με τουσ φιλους μου και ημασταν 5 κοριτσια και 5 αγορια και αφου γυριζαμε απο το μπανιο στη θαλασσα ετοιμαζομασταν να βγουμε και παρολο που τα αγορια πλενονταν πρωτα απο εμας για πιο γρηγορα και καλα, καταληγαμε να περιμενουμε μπορει και μια ωρα για να ετοιμαστουν ολοι και ειχα την απορια τι κανουν τοση ωρα???? ουτε να βαφτουν ειχαν ουτε τι ρουχα να διαλεξουν...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Το "φυσιολογικό"(όπως χαρακτηρίζεις) είναι μέρος της καθημερινής μας υγιεινής και περιποίησης. Επόμένως, δεν νομίζω να αναφέρεται στο φυσιολογικό. Γενικά όλο το θέμα εστιάζει στην υπερβολή(νομίζω).:P

ακριβώς αυτό..για μενα δεν είναι κακό το να χρειάζεσαι 10 ώρες να ετοιμαστείς. Το κακό είναι να θεωρείς αυτονόητο το οτι ο άλλος θα πρέπει να σε περιμένει και να το θεωρείς και φυσιολογικό απο πάνω. Δηλαδή και γω που είμαι της τελευταίας στιγμής,προτιμώ να μην ισιώσω το μαλλί αν δεν προλλάβω και να βγω αχτένιστη παρα να στήσω το ραντεβού μου-όποιο και αν είναι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
:worry:εγω παντως διαφωνω με την αποψη οτι τα κοριτσια αργουν υπερβολικα να ετοιμαστουν... πχ το καλοκαιρι πηγα διακοπεσ με τουσ φιλους μου και ημασταν 5 κοριτσια και 5 αγορια και αφου γυριζαμε απο το μπανιο στη θαλασσα ετοιμαζομασταν να βγουμε και παρολο που τα αγορια πλενονταν πρωτα απο εμας για πιο γρηγορα και καλα, καταληγαμε να περιμενουμε μπορει και μια ωρα για να ετοιμαστουν ολοι και ειχα την απορια τι κανουν τοση ωρα???? ουτε να βαφτουν ειχαν ουτε τι ρουχα να διαλεξουν...;)

Συμφωνω μαζι σου! Το εχω πάθει πολλές φόρες απο φίλους αγόρια, που να έπρεπε να βαφτούν κιολας!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10η Εντολή

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κοίτα δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες....π.χ. κάποιες τις ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση σε κάποιες άλλες όμως όχι...και να θυμάσαι ότι τις περισσότερες φορές κάνουμε έτσι για να μας προσέχουν οι άλλοι...το ίδιο κάνει και η κοπέλα σου για να την προσέξεις...για αυτό μην γκρινιάζεις πολύ.:whistle: Εξάλλου σκέψου τη θετική πλευρά....όσο πιο όμορφη είναι μια κοπέλα τόσο πιο ελκυστική και με περισσότερη αυτοπεποίθηση έχει....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Σιγά που αργούμε μωρέ, τι? Να μη ντυθούμε? Να μη φτιάξουμε το μαλλί? Να μην αποτριχωθούμε βρε παιδί μου? Ε καλά αυτά είναι αυτονόητα...
Τι κακοπροαίρετοι άνθρωποι που υπάρχουν.. :mad:

Πάω τώρα να ετοιμαστώ γιατί αύριο στις 10 είναι ο αγιασμός και δεν ξέρω αν προλάβω..




:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Μπάνιο (40λεπτά)..Βάλε σαμπουάν,conditioner,κρέμα μαλλιών,αποτρίχωση! Άσε αν κάνεις και καμιά απολέπιση σώματος και προσώπου πάει +20 λεπτά! Στεγνώνεις μαλλιά( 10 λεπτά-ανάλογα το μήκος και την πυκνότητα)
Τα ισιώνεις ή τα σγουραίνεις (20-όσο πάει-ανάλογα το μήκος και την πυκνότητα)
Βάφεις νύχια(30 λεπτά-προαιρετικό βήμα)
Ψάχνεις να βρεις ρούχα και δοκιμάζεις(5-60 λεπτά..Συνήθως είναι γύρω στα 15-30 λεπτά)
Βάφεσαι(10-20 λεπτά)
ΕΤΟΙΜΗΗΗΗΗΗΗ
Πάντα για βραδινή έξοδο μιλάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλαδή 1,5 min το κάθε νύχι? Έλεος!!!


Λοιπόν ως μανιακό κορίτσι με τα νύχια θα σε λύσω εγώ την απορία. Λοιπόν Δία άκου πως έχει η ιστορία με τα νύχια:

1ον. Αφού η Σεμίνα μίλησε για βραδινή έξοδο πρέπει να βρεις όζα που να ταιριάζουν με τα ρούχα.
2ον. Για να φανεί όμορφο το αποτέλεσμα πρέπει να κάνεις δύο στρώσεις. Τα βάφεις μια φορά, περιμένεις λίγο μέχρι να στεγνώσουν κάπως και κάνεις την επόμενη στρώση.
3ον. Περιμένεις να στεγνώσουν καλά γιατί αλλιώς θα χαλάσουν αν ακουμπήσει το νύχι πουθενά.
4ον. Αν σε έχει ξεφύγει όζα στο δέρμα πρέπει να την αφαιρέσεις προσεκτικά χωρίς να χαλάσεις το βάψιμο στο νύχι.

Αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top