Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,302 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

###928;###959;###953;###949;###962; ###954;###959;###957;###963;###972;###955;###949;###962; ###941;###967;###949;###964;###949;;

Ποιες κονσόλες έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)
Playstation 2
31
36,47%
Xbox
9
10,59%
Gamecube
2
2,35%
Playstation Portable (PSP)
23
27,06%
Nintendo DS
14
16,47%
Προτιμώ να παίζω παιχνίδια στον Υπολογιστή
42
49,41%
Wii
7
8,24%
Playstation 3
19
22,35%
Άλλη (πες μας ποιά)!
7
8,24%
Xbox360
6
7,06%

DirectX

Νεοφερμένος

Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O DirectX έγραψε: στις 09:11, 17-01-06:

Από τις αρχές του 1990 έχω ένα απλό ασπρόμαυρο Game Boy και ένα έγχρωμο Sega Game Gear, ειδικά το δεύτερο θα έλεγα πως αποτελεί πια συλλεκτικό κομμάτι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DirectX : 17-01-06 στις 09:13.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:54, 17-01-06:

εγινε ενα μικρο split ... θα το βρειτε εδώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 11:20, 17-01-06:

καο ps2 και xBOX...(αν και πλεον δεν εχω χρονο να ασχοληθω με κανενα.)
Ενδεχεται να χτυπισω psp και το ps3 οοοοταν βγει.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 18:22, 17-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
καο ps2 και xBOX...(αν και πλεον δεν εχω χρονο να ασχοληθω με κανενα.)
Ενδεχεται να χτυπισω psp και το ps3 οοοοταν βγει.
To ps3 θα είναι σίγουρα πολύ καλό ειδικά σε γραφικά
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 18:47, 17-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
To ps3 θα είναι σίγουρα πολύ καλό ειδικά σε γραφικά
Πιστεψε με γενικα θα ειναι μαματο!
Και απο οτι ακουγεται και εξ' αρχης με πολυ καλη δουλεια και στον τομεα του hardware!
Εναν τομεα στον οποιο το ps2 δεν αφησε απολυτα ικανοποιημενο...
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 00:33, 20-01-06:

Πιστεψε με γενικα θα ειναι μαματο!
Και απο οτι ακουγεται και εξ' αρχης με πολυ καλη δουλεια και στον τομεα του hardware!
Σημασία οσον αφορά την τελειώτητα τον γραφικών έχει σε μεγαλυτερο βαθμο το software απο το hardware.Στην περιπτωση x box 360 & ps3 παιζει ρόλο το software και οχι η ισχύς!
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε: στις 00:45, 20-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Σημασία οσον αφορά την τελειώτητα τον γραφικών έχει σε μεγαλυτερο βαθμο το software απο το hardware.Στην περιπτωση x box 360 & ps3 παιζει ρόλο το software και οχι η ισχύς!
Mιλησα εγω για γραφικα;;
Εγω απλως ανεφερα οτι θα εχουν καλη δουλεια ΚΑΙ στο hardware σε εναν τομεα στον οποιο το PS2 δεν με ικανοποιησε απολυτα.
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 23:05, 20-01-06:

Mιλησα εγω για γραφικα;;
Εγω απλως ανεφερα οτι θα εχουν καλη δουλεια ΚΑΙ στο hardware σε εναν τομεα στον οποιο το PS2 δεν με ικανοποιησε απολυτα.

Νόμιζα ότι όταν μιλουσες για hardware ειχες αυτό στο μυαλό σου όπως μου έχει τύχει και με αλλους..
Παράθεση

Crow_of_Darkness

Δραστήριο Μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Crow_of_Darkness έγραψε: στις 21:43, 16-04-06:

PC, το οποίο και αναβάθμισα πριν λίγο καιρό και''πετάει'', ανεξαρτήτως παιχνιδιού. (Τουλάχιστον μέχρι τώρα...) 'Eχω στην ''αποστρατεία'' ένα Playstation-1 με μπόλικα παιχνίδια. Το 1994 οι γονείς μου, μου είχαν πάρει ένα Master-system-2, ο οποίο είχα ανταλάξει στη συνέχεια με ένα ασπρόμαυρο Gameboy, το οποίο δε ''ζεί'' πια...

Μετά την ''αποστρατεία'' του Playstation-1, αποφάσισα ότι δε θα ξαναπάρω κονσόλα ποτέ πια, αλλά θα χρησιμοποιώ υπολογιστή και μόνο, για να ικανοποιώ το ''βίτσιο'' μου για παιχνίδια. Είμαι από τους τυχερούς που έχουν ένα πολύ ισχυρό σύστημα, ανώτερο από χβοχ - 360.
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 17:01, 17-04-06:

εγώ έχω,εκτός από το κλασσικό ασπρόμαυρο gameboy,το playstation2,αλλά παίζω και αρκετά παιχνίδια στον υπολογιστή (longest journey,syberia,silent hill,κλπ)..
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 01:55, 18-04-06:

longest journey respect... Μόλις σήμερα μετά από 6 χρόνια αναμονής κυκλοφόρησε το sequel του TLJ το Dreamfall.. www.dreamfall.com
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 10:00, 04-08-06:

Προτιμώ να παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή μου αν και πρέπει να του κάνω αναβάθμιση λίαν συντόμως αλλιώς...
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 10:12, 04-08-06:

Μόλις είδα το θέμα και ψήφισα. Φυσικά παιχνίδια μόνο στον υπολογιστή!!
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 10:22, 04-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17
Μόλις είδα το θέμα και ψήφισα. Φυσικά παιχνίδια μόνο στον υπολογιστή!!
Το κακό με τις κονσόλες είναι ότι δεν παίρνουν αναβάθμιση και έχουν ημερομηνία λήξης. Ακόμα τα παιχνίδια και τα περιφερειακά είναι σε γενικές γραμμές ακριβότερα απότι τα αντίστοιχα για PC. Βέβαια για κομπιούτερ πρέπει να κάνεις αναβαθμίσεις κάθε 2-3 χρόνια, αλλά συμφέρει από οικονομικής πλευράς αφου πληρώνεις για κομπιούτερ και όχι μόνο για παιχνιδομηχανή.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 18:21, 05-08-06:

Πρίν κανα τετράμηνο πήρα ενα δανεικό gamecube και παιζω ikaruga και Soul Calibur 2 μανιωδώς.
ikaruga = ενα υπερκορυφαίο puzzle shoot em up. Δειτε, δειτε πως παιζω (καλα οκ, δεν ειμαι εγω )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 05-08-06 στις 20:07.
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε: στις 13:38, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Γενικά οι κονσόλες δεν είναι για first person shooter games....Οτιδήποτε αλλο ναι!
Κι εγώ αυτό έλεγα αλλά δε μπορείς να φανταστείς πόσο βολεύει το χειριστήριο του Xbox360 για fps. Συνήθισα τόσο πολύ εκεί και τις προάλλες δυσκολευόμουν κάπως να σημαδέψω με το mouse..

Anyway, από παλιές έχω PS2 και λόγω του ότι έχω Wii και χειριστήρια GameCube μπορώ να παίξω και παιχνίδια GC. Από καινούριες Wii και Xbox360.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 21:18, 15-08-08:

Στο δημοτικό είχα το κλασικό Playstation (το πρώτο ντε!) και game boy color για να παίζω super mario bros και pokemon silver . Όταν χάλασε το PS σταμάτησα να ασχολούμαι με κονσόλες, PC ftw.
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O [V] έγραψε: στις 21:22, 30-08-08:

Θελω να παρω χβοχ360 και ισως psp οπότε κανω οικονομιες. Ωσπου να τα παρω βολευομαι με τον υπολογιστη μου.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 21:13, 02-09-08:

Προστέθηκαν στη δημοσκόπηση οι κονσόλες Wii και Playstation3.
Παράθεση

Riris (Ανδρέας)

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Ξυλοκάστρο (Κόρινθος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Riris Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους ΣΑΣ! έγραψε: στις 00:27, 13-12-08:

PlayStation3 για να βλέπω HD ταινίες! (αν δεν παίζουν τα παιδιά!)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    sophie_96