Πρώτη ερωτική προσέγγιση

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Μιλώντας για το friendzone νομίζω οτι τα αγόρια μας χάνουν μια βασική αλλά καίρια παράμετρο για το θέμα: αν μια κοπέλα - γυναίκα ενδιαφέρεται για κάποιον ερωτικά ΔΕΝ θα τον βάλει στο friendzone ή κι αν θα τον βάλει θα βρει τρόπο να τον βγάλει από κει.

Το friendzone κατά τη γνώμη μου όταν η γυναίκα το κάνει σημαίνει τα εξής: 1. Δεν ενδιαφέρεται ερωτικά για τον άντρα που της δείχνει ενδιαφέρον αλλά τον βρίσκει καλό για φίλο και δε θέλει να τον πληγώσει οπότε τον κρατάει για λίγο ή για πολύ ως φίλο ή 2. Ενδιαφέρεται για αυτόν ερωτικά αλλά θέλει να το παει αργά για να τον γνωρίσει οπότε τον κρατάει λίγο καιρό ως φίλο και μετά κάνει την κίνησή της.

Με λίγα λόγια, αν μια γυναίκα γουστάρει θα βρει τον τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα θέλω της ακόμα κι αν οι άντρες κάνουν χαζομάρες ή λάθος κινήσεις. Αν πάλι δε γουστάρει, είτε friendzone είτε όχι, το παιχνίδι είναι χαμένο.

Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να είστε ο εαυτός σας, να είστε χαρισματικοί, περιποιημένοι, ευγενικοί και να δείχνετε οτι σέβεστε τη γυναίκα. Αν όλα αυτά δουλέψουν υπέρ σας θα το καταλάβετε.

Σημείωση συντονιστή: Το θέμα προήλθε από σπλιτ του θέματος "Πώς να πλησιάσω το κορίτσι που μου αρέσει;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μιλώντας για το friendzone νομίζω οτι τα αγόρια μας χάνουν μια βασική αλλά καίρια παράμετρο για το θέμα: αν μια κοπέλα - γυναίκα ενδιαφέρεται για κάποιον ερωτικά ΔΕΝ θα τον βάλει στο friendzone ή κι αν θα τον βάλει θα βρει τρόπο να τον βγάλει από κει.

Το friendzone κατά τη γνώμη μου όταν η γυναίκα το κάνει σημαίνει τα εξής: 1. Δεν ενδιαφέρεται ερωτικά για τον άντρα που της δείχνει ενδιαφέρον αλλά τον βρίσκει καλό για φίλο και δε θέλει να τον πληγώσει οπότε τον κρατάει για λίγο ή για πολύ ως φίλο ή 2. Ενδιαφέρεται για αυτόν ερωτικά αλλά θέλει να το παει αργά για να τον γνωρίσει οπότε τον κρατάει λίγο καιρό ως φίλο και μετά κάνει την κίνησή της.

Με λίγα λόγια, αν μια γυναίκα γουστάρει θα βρει τον τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα θέλω της ακόμα κι αν οι άντρες κάνουν χαζομάρες ή λάθος κινήσεις. Αν πάλι δε γουστάρει, είτε friendzone είτε όχι, το παιχνίδι είναι χαμένο.

Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να είστε ο εαυτός σας, να είστε χαρισματικοί, περιποιημένοι, ευγενικοί και να δείχνετε οτι σέβεστε τη γυναίκα. Αν όλα αυτά δουλέψουν υπέρ σας θα το καταλάβετε.
ποιός ψιλοεχέφρων έστω θα μπορούσε να τα αμφισβητήσει αυτά; (Ιδίως εκεί όπου η χαρισματικότητα εντάσσεται στην δεοντολογία προσέγγισης, καταθέτω τα σέβη μου)
΄Ομως εδώ μιλάμε όχι για συνειδητοποιημένη ενήλικη αλλά για μιά 15χρονη που ο τρόπος που επέλεξε να πλησιάσει τον συμφορουμίτη μας, ήταν να τον κάνει λιάρδα και σταφίδα. Οπότε μήπως θα ήταν πιο λειτουργικό να διαφοροποιηθεί λίγο η γενικής χρήσης και κοινής παραδοχής συνταγή που παραθέσατε; Ερώτημα θέτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
ποιός ψιλοεχέφρων έστω θα μπορούσε να τα αμφισβητήσει αυτά; (Ιδίως εκεί όπου η χαρισματικότητα εντάσσεται στην δεοντολογία προσέγγισης, καταθέτω τα σέβη μου)
΄Ομως εδώ μιλάμε όχι για συνειδητοποιημένη ενήλικη αλλά για μιά 15χρονη που ο τρόπος που επέλεξε να πλησιάσει τον συμφορουμίτη μας, ήταν να τον κάνει λιάρδα και σταφίδα. Οπότε μήπως θα ήταν πιο λειτουργικό να διαφοροποιηθεί λίγο η γενικής χρήσης και κοινής παραδοχής συνταγή που παραθέσατε; Ερώτημα θέτω

Δίκιο έχετε παρ' όλα αυτά επειδή έτη απέχω από αυτές τις ηλικίες είπα να καταθέσω τη γνώμη μου για ανθρώπους της δικής μου, λίγο πάνω λίγο κάτω, ηλικιακής ομάδας και να γενικευσω λίγο το θέμα. Εξάλλου πριν ακούστηκε η λέξη friendzone οπότε είπα να το κολλήσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Δίκιο έχετε παρ' όλα αυτά επειδή έτη απέχω από αυτές τις ηλικίες είπα να καταθέσω τη γνώμη μου για ανθρώπους της δικής μου, λίγο πάνω λίγο κάτω, ηλικιακής ομάδας και να γενικευσω λίγο το θέμα. Εξάλλου πριν ακούστηκε η λέξη friendzone οπότε είπα να το κολλήσω. :)
Kai άριστα πράξατε, αλίμονο. Αλλά όπως επισημάνατε και η ίδια, όχι έτη αλλά δεκαετίες απέχουμε αυτών των ηλικιών. Και μάλλον οι κανόνες δεν είναι οι ίδιοι. Και είναι και ωραίο, νοσταλγικό για εμάς, ιντριγκαδόρικο για τα παιδιά, που οι κανόνες διαφέρουν τόσο

(α, θυμίστε μου να σας χρεώσω κάποια στιγμή που με κάνατε σαν τον στάτλερ ή τον γουώλντορφ να αισθανθώ πρωινιάτικα. Όποιον από τους 2. Τον άλλο τον επιλέγετε εσείς:loltooth::loltooth::loltooth: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obi-wan

Νεοφερμένος

Ο Obi-wan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μιλώντας για το friendzone νομίζω οτι τα αγόρια μας χάνουν μια βασική αλλά καίρια παράμετρο για το θέμα: αν μια κοπέλα - γυναίκα ενδιαφέρεται για κάποιον ερωτικά ΔΕΝ θα τον βάλει στο friendzone ή κι αν θα τον βάλει θα βρει τρόπο να τον βγάλει από κει.

Λίγο άτοπο αυτό. Όταν δεν έχει μιλήσει με τον άλλο και γενικά δεν έχει ιδέα από το χαρακτήρα του, το μόνο που κρίνει είναι η εμφάνιση. Οπότε αν ο άλλος της αρέσει εμφανισιακά θα τον δει ερωτικά, αλλά αυτό κάλλιστα μπορεί να αλλάξει όταν μιλήσουν αν ο άλλος δείξει ξενερωτικά στοιχεία χαρακτήρα. Οπότε άνετα μπαίνεις στο friendzone ακόμη και αν υπάρχει αρχική έλξη.

Το friendzone κατά τη γνώμη μου όταν η γυναίκα το κάνει σημαίνει τα εξής: 1. Δεν ενδιαφέρεται ερωτικά για τον άντρα που της δείχνει ενδιαφέρον αλλά τον βρίσκει καλό για φίλο και δε θέλει να τον πληγώσει οπότε τον κρατάει για λίγο ή για πολύ ως φίλο ή 2. Ενδιαφέρεται για αυτόν ερωτικά αλλά θέλει να το παει αργά για να τον γνωρίσει οπότε τον κρατάει λίγο καιρό ως φίλο και μετά κάνει την κίνησή της.

Το friendzone είναι απλά μια μονόπλευρη ανταλλαγή. Η κοπέλα λαμβάνει την προσοχή του αγοριού χωρίς να ανταποδίδει ερωτικά. Ο τύπος που δεν έχει ιδέα, νομίζει πως αυτό είναι απλά μια άλλη ευκαιρία για να τη κερδίσει, ενώ κάτι τέτοιο δεν υφίσταται.

Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να είστε ο εαυτός σας, να είστε χαρισματικοί, περιποιημένοι, ευγενικοί και να δείχνετε οτι σέβεστε τη γυναίκα. Αν όλα αυτά δουλέψουν υπέρ σας θα το καταλάβετε.

Το κακό με το να παίρνεις συμβουλές από γυναίκες για το πως να ρίξεις γυναίκα είναι πως παίρνεις συμβουλές από ένα άτομο που ποτέ δεν έχει ρίξει γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Το κακό με το να παίρνεις συμβουλές από γυναίκες για το πως να ρίξεις γυναίκα είναι πως παίρνεις συμβουλές από ένα άτομο που ποτέ δεν έχει ρίξει γυναίκα.

!!!!
(Αν και, αποπροσωποποιημένα εντελώς, ποτέ δεν ξέρεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Kai άριστα πράξατε, αλίμονο. Αλλά όπως επισημάνατε και η ίδια, όχι έτη αλλά δεκαετίες απέχουμε αυτών των ηλικιών. Και μάλλον οι κανόνες δεν είναι οι ίδιοι. Και είναι και ωραίο, νοσταλγικό για εμάς, ιντριγκαδόρικο για τα παιδιά, που οι κανόνες διαφέρουν τόσο

(α, θυμίστε μου να σας χρεώσω κάποια στιγμή που με κάνατε σαν τον στάτλερ ή τον γουώλντορφ να αισθανθώ πρωινιάτικα. Όποιον από τους 2. Τον άλλο τον επιλέγετε εσείς:loltooth::loltooth::loltooth: )

Είναι όντως τελείως ξενερωτικό να μιλάμε εμείς οι ηλικιωμένοι για πράγματα που μόνο η νεανικότητα μπορεί να τα κάνει όμορφα. Ίσως το θέμα friendzone θα μπορούσε να γενικευθεί και συζητηθεί κάπου αλλού.:yes:
(μόνο σήμερα σε έχω κάνει να νιώσεις έτσι; τότε έχω αποτύχει όλες τις προηγούμενες φορές :whistle:)

Λίγο άτοπο αυτό. Όταν δεν έχει μιλήσει με τον άλλο και γενικά δεν έχει ιδέα από το χαρακτήρα του, το μόνο που κρίνει είναι η εμφάνιση. Οπότε αν ο άλλος της αρέσει εμφανισιακά θα τον δει ερωτικά, αλλά αυτό κάλλιστα μπορεί να αλλάξει όταν μιλήσουν αν ο άλλος δείξει ξενερωτικά στοιχεία χαρακτήρα. Οπότε άνετα μπαίνεις στο friendzone ακόμη και αν υπάρχει αρχική έλξη.[...]

Το κακό με το να παίρνεις συμβουλές από γυναίκες για το πως να ρίξεις γυναίκα είναι πως παίρνεις συμβουλές από ένα άτομο που ποτέ δεν έχει ρίξει γυναίκα.

Δέχομαι οτι κρίνω εξ' ιδίων τα αλλότρια αλλά το κάνεις κι εσύ. Νομίζω οτι ελάχιστες είναι οι γυναίκες που επιλέγουν ερωτικό σύντροφο για σχέση αποκλειστικά από την εμφάνιση. Η εμφάνιση είναι σαν το σημαιάκι στο ταξί - δίνει μια πρώτη άποψη για το οτι υπάρχει μια πιθανότητα για "έμπα" αλλά αν δεν σταματήσεις τον ταξιτζή να δεις αν έχει άλλους μέσα, αν πάει εκεί που πας ή αν σού αρέσει η φάτσα του για να τον εμπιστευτείς και να μπεις στο ταξί του, δεν υπάρχει συνέχεια. Ίσως, λέω ίσως, οι άντρες επιλέγουν μια κοπέλα για σχέση μόνο εκ της εξωτερικής της εμφάνισης κι αδιαφορούν για τα άλλα. Δεν το κάνουν όμως απαραίτητα αυτό και οι γυναίκες.:)

Το friendzone είναι απλά μια μονόπλευρη ανταλλαγή. Η κοπέλα λαμβάνει την προσοχή του αγοριού χωρίς να ανταποδίδει ερωτικά. Ο τύπος που δεν έχει ιδέα, νομίζει πως αυτό είναι απλά μια άλλη ευκαιρία για να τη κερδίσει, ενώ κάτι τέτοιο δεν υφίσταται.

Είπα και πιο πάνω οτι διαφωνώ. Το friendzone είναι μια στάση αναμονής από τη γυναίκα κατά τη γνώμη μου. Μπορεί να έχεις χωθεί βαθειά στο friendzone και ξαφνικά να σε βγάλει εκεί που νόμιζες οτι έχεις χάσει το παιχνίδι. Ή εκεί που νόμιζες οτι το είχες, ξαφνικά να βρεθείς εκεί και να μην ξέρεις από πού σού 'ρθε.
Είναι λίγο άδικο για τους άντρες, το ομολογώ. Οι άντρες είναι πιο ευθείς με τις προθέσεις τους. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Λοιπον για να μιλήσουμε λιγο συγκεκριμένα :

μπορείς να καταλαβεις οτι κάποια σε βάζει στο friendzone ενω εσύ την θέλεις ερωτικά :
Καταρχην σε οποιαδηποτε προταση σου για να βγειτε σου λέει οτι θα φέρει και άλλο κοσμο. Αυτο ειναι και η πιο σημαντική ένδειξη. Θα φέρει την φιλη , θα φέρει την ξαδέρφη , θα φέρει τον μπάρμπα και γενικά άσχετο κοσμο για να μην έχεις την δυνατοτητα να κάνεις κινηση.

Έπειτα δεν σου μιλάει ποτέ πρώτη και γενικά δεν ρωτάει πολλά πράγματα για σένα η γλώσσα του σώματος επισης ειναι ψυχρή. Σε έχει σε αποσταση , πάει πιο περα για να μην ειστε κοντα κτλπ. απλά και λογικά πράγματα δηλαδη προς την κατευθυνση της ερωτικής απορριψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Λοιπον για να μιλήσουμε λιγο συγκεκριμένα :

μπορείς να καταλαβεις οτι κάποια σε βάζει στο friendzone ενω εσύ την θέλεις ερωτικά :
Καταρχην σε οποιαδηποτε προταση σου για να βγειτε σου λέει οτι θα φέρει και άλλο κοσμο. Αυτο ειναι και η πιο σημαντική ένδειξη. Θα φέρει την φιλη , θα φέρει την ξαδέρφη , θα φέρει τον μπάρμπα και γενικά άσχετο κοσμο για να μην έχεις την δυνατοτητα να κάνεις κινηση.

Έπειτα δεν σου μιλάει ποτέ πρώτη και γενικά δεν ρωτάει πολλά πράγματα για σένα η γλώσσα του σώματος επισης ειναι ψυχρή. Σε έχει σε αποσταση , πάει πιο περα για να μην ειστε κοντα κτλπ. απλά και λογικά πράγματα δηλαδη προς την κατευθυνση της ερωτικής απορριψης.

εύστοχος όπως πάντα. Αν και εκεί με τον μπάρμπα (υπονοούμενο για μας τα μπαρμπάδια λες να ήταν Χιμ; ), το παρατράβηξες λίγο μωρέ :loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obi-wan

Νεοφερμένος

Ο Obi-wan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δέχομαι οτι κρίνω εξ' ιδίων τα αλλότρια αλλά το κάνεις κι εσύ. Νομίζω οτι ελάχιστες είναι οι γυναίκες που επιλέγουν ερωτικό σύντροφο για σχέση αποκλειστικά από την εμφάνιση. Η εμφάνιση είναι σαν το σημαιάκι στο ταξί - δίνει μια πρώτη άποψη για το οτι υπάρχει μια πιθανότητα για "έμπα" αλλά αν δεν σταματήσεις τον ταξιτζή να δεις αν έχει άλλους μέσα, αν πάει εκεί που πας ή αν σού αρέσει η φάτσα του για να τον εμπιστευτείς και να μπεις στο ταξί του, δεν υπάρχει συνέχεια. Ίσως, λέω ίσως, οι άντρες επιλέγουν μια κοπέλα για σχέση μόνο εκ της εξωτερικής της εμφάνισης κι αδιαφορούν για τα άλλα. Δεν το κάνουν όμως απαραίτητα αυτό και οι γυναίκες.:)

:loltooth: Σοβαρά τώρα δεν ξέρεις ούτε μια γυναίκα που κάποια στιγμή στη ζωή της τα είχε με τύπο που της φερότανε χειρότερα και από σκουπίδι και αυτή ήταν κολλημένη γιατί απλά και μόνο ήταν ωραίος? Εγώ ξέρω κάμποσες. Η εμφάνιση παίζει τεράστιο ρόλο και δεν είναι μόνο για το πράσινο φως. Όποιος τα λέει αυτά κοροϊδεύει τον εαυτό του.
Όσο πιο εμφανίσιμος είναι κάποιος/α τόσο πιο διαφορετικά και καλά του φέρονται οι άλλοι και τόσο περισσότερο μπορεί να πιέσει για να γίνει το δικό του. Αυτό είναι νόμος. Επίσης όταν κάποιος είναι όμορφος οι άλλοι του αποδίδουν αυτόματα και άλλα χαρακτηριστικά που μπορεί να μην έχει, όπως έξυπνος, ταλαντούχος κ.ο.κ. ή και ακόμη εκλαμβάνουν κάποια αρνητικά του χαρακτηριστικά ως θετικά. Είναι το λεγόμενο halo effect. Το αντίθετο ισχύει επίσης.


Είπα και πιο πάνω οτι διαφωνώ. Το friendzone είναι μια στάση αναμονής από τη γυναίκα κατά τη γνώμη μου. Μπορεί να έχεις χωθεί βαθειά στο friendzone και ξαφνικά να σε βγάλει εκεί που νόμιζες οτι έχεις χάσει το παιχνίδι. Ή εκεί που νόμιζες οτι το είχες, ξαφνικά να βρεθείς εκεί και να μην ξέρεις από πού σού 'ρθε.
Είναι λίγο άδικο για τους άντρες, το ομολογώ. Οι άντρες είναι πιο ευθείς με τις προθέσεις τους. :/:

Δεν θα έλεγα πως είναι άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Λοιπον για να μιλήσουμε λιγο συγκεκριμένα :

μπορείς να καταλαβεις οτι κάποια σε βάζει στο friendzone ενω εσύ την θέλεις ερωτικά :
Καταρχην σε οποιαδηποτε προταση σου για να βγειτε σου λέει οτι θα φέρει και άλλο κοσμο. Αυτο ειναι και η πιο σημαντική ένδειξη. Θα φέρει την φιλη , θα φέρει την ξαδέρφη , θα φέρει τον μπάρμπα και γενικά άσχετο κοσμο για να μην έχεις την δυνατοτητα να κάνεις κινηση.

Χα. Δεν είναι όπως τα λες! Ειδικά στις ηλικίες της εφηβείας και λίγο μετά τα κορίτσια πιο πολύ υπολογίζουν τη γνώμη των φιλενάδων τους παρά τη δική τους. Αν καλέσεις ένα κοριτσάκι 16-17 χρονών να βγείτε μπορεί να της αρέσεις αλλά 1. φοβάται να βγει μόνη της μαζί σου οπότε θα φέρει και τη φίλη της και/ή 2. θέλει να πάρει τη γνώμη της φίλης της για σένα και/ή 3. αν νιώθει τρακ προτιμά να ρωτάει η φίλη της για σένα παρά η ίδια.
(ε ρε τι μού θυμίσατε...:loltooth:)

:loltooth: Σοβαρά τώρα δεν ξέρεις ούτε μια γυναίκα που κάποια στιγμή στη ζωή της τα είχε με τύπο που της φερότανε χειρότερα και από σκουπίδι και αυτή ήταν κολλημένη γιατί απλά και μόνο ήταν ωραίος? Εγώ ξέρω κάμποσες.

Δε μιλάμε για γυναίκες με ψυχολογικά προβλήματα ή τουλάχιστον δεν μπορούν αυτές οι μειοψηφίες να διαμορφώσουν τους κανόνες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
εύστοχος όπως πάντα. Αν και εκεί με τον μπάρμπα (υπονοούμενο για μας τα μπαρμπάδια λες να ήταν Χιμ; ), το παρατράβηξες λίγο μωρέ :loltooth::loltooth::loltooth:

χαχα φιλε και εγω για τις μικρούλες πλεον μπάρμπας ειμαι! Για αυτο πιστοί στην διατροφή και την γυμναστική να φαινομαστε οσο καλυτερα γινεται ακομα και στα 40!

Himela οποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται. Αν η κοπελα φοβαται μάλλον σκέφτεται υπερβολικά τον εαυτό της και δεν θέλει ουτε λιγο να ρισκάρει. Κάθε προσπαθεια στην ζωη ειναι ένα ρισκο. Μπορει να χάσεις μπορει και να κερδισεις και προσωπικα δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που φοβουνται με το παραμικρο. Δειχνει οτι κοιτάνε την πάρτη τους πέρισσοτερο απο οσο πρέπει. Η δυναμη ειναι κοινωνικο παιχνιδι.

Αλλωστε σου έχω πει τις αποψεις μου και για οσους βρισκουν τον "ανθρωπο" τους και εξαφανιζονται. Και εγω θα εξαφανιστω οταν κάτι θα πάει στραβα για αυτους. Οχι γιατι ειμαι κακος και εκδικητικος αλλα για να τους δωσω να καταλαβουν οτι δεν δουλευει έτσι το συστημα. Οπως λανθασμένα τους έχουν μάθει. Να κοιτάνε μονο δηλαδη την πάρτη τους. Άσχημο. Θα το αλλάξω.-

Χα. Δεν είναι όπως τα λες! Ειδικά στις ηλικίες της εφηβείας και λίγο μετά τα κορίτσια πιο πολύ υπολογίζουν τη γνώμη των φιλενάδων τους παρά τη δική τους. Αν καλέσεις ένα κοριτσάκι 16-17 χρονών να βγείτε μπορεί να της αρέσεις αλλά 1. φοβάται να βγει μόνη της μαζί σου οπότε θα φέρει και τη φίλη της και/ή 2. θέλει να πάρει τη γνώμη της φίλης της για σένα και/ή 3. αν νιώθει τρακ προτιμά να ρωτάει η φίλη της για σένα παρά η ίδια.
(ε ρε τι μού θυμίσατε...:loltooth:)

Ποια γνωμη της φιλενάδας τους μωρε; η φιλεναδα θα τους πει με ποιον γουστάρουν; μια φορά θα βγει με την φιλενάδα της οχι 2-3. Οτι έγραψα ισχυει. Οποια σου λέει να φέρουμε και άλλους (μάλλον για να παιξουμε κανα μπάσκετ ή μονοπολι) σε προταση σου να βγειτε σημαινει οτι ΔΕΝ σε γουστάρει. Επισης οποια σου προβάλει δικαιολογιες οταν της ζητήσεις κινητό ή της προτεινεις μια έξοδο επισης δεν γουστάρει. Αν γουσταρε θα εισασταν μαζι με κάποιο τροπο (θα σηκωνε ένα τηλεφωνο) ή θα εστελνε ένα μηνυμα και θα έλεγε δεν μπορεσα τοτε αλλα ειμαι διαθέσιμη αποψε ή αυτο ειναι το κινητο μου. Ανθρωποι ειμαστε οχι ζωντανά έχουμε λογο και σκέψη. Δεν μπορω να ακουω ηλιθιες δικαιολογιες!

Οπως ειχε πει και ενας παλιος συμφοιτητης απο τοτε κυνηγός σε κλάμπ και μπάρ και στο Γκάζι (το ειχαμε κανει ανάστα ο κυριος) κοπελα που ΔΕΝ σου απαντάει σε μήνυμα ή τηλεφωνο. Δεν την ξαναπαιρνεις. Ειναι κανονας του παικτη. Ο παικτης δεν πρέπει να χάσει την αιγλη του αλλιως υποβαθμιζεται στα μάτια της κοπελας.

Κλεινω με μια μάγκικη απαντηση ενος γνωστου οταν προτεινε σε μια να βγουν αρχισε να του λέει να πουμε και στον έναν να πουμε και στον άλλον. Τι μου τους λές ολους αυτους της λέει αυτος! Μπάσκετ θα βγουμε να παιξουμε;;; xaxaχα κορυφαιος! Και το έκοψε εκει! Μάγκας για μένα. Η άλλη του έλεγε μλκιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
χαχα φιλε και εγω για τις μικρούλες πλεον μπάρμπας ειμαι! Για αυτο πιστοί στην διατροφή και την γυμναστική να φαινομαστε οσο καλυτερα γινεται ακομα και στα 40!

αν δηλώνεις μπάρμπας εσύ De Ville, ti να πούμε και 'μεις οι υπερογδοηκοντούτεις οι υπέργηροι! Που σου ρίχνουμε και μία πενταετία χαλαρά. Αλλά αν έχουν τύχει ανατριχίλες σε εμένα με 17χρονες, στανταράκι πως σε εσένα έχουν τύχει περισσότερες. Στην ηλικία σου ήμουν παροπλισμένος στην τελική. Αλλά αυτά είναι άλλα κουφέτα. Κι όσο για τις μπουγατσολαγνείες, μην το επαναφέρεις πάλι στο προσκήνιο μωρέ μπελά και έχουμε καινούρια :loltooth::loltooth::loltooth:.
Στο τέλος τέλος καθένας μας επιλέγει τον τρόπο ζωής που του υπαγορεύουν τα γονίδια και η φιλοσοφία του για να αισθάνεται καλά τώρα. Γιατί τα μεν 40 σε 'μένα είναι προ των πυλών, από εσένα απέχουν μόνο. Άσε που στα 10 και στα 15 μας και στα 25 μας ακόμα, δεν ζούσαμε έτσι για να είμαστε φιτ στα 40 μας, σωστά;
Οπως ειχε πει και ενας παλιος συμφοιτητης απο τοτε κυνηγός σε κλάμπ και μπάρ και στο Γκάζι (το ειχαμε κανει ανάστα ο κυριος) κοπελα που ΔΕΝ σου απαντάει σε μήνυμα ή τηλεφωνο. Δεν την ξαναπαιρνεις. Ειναι κανονας του παικτη. Ο παικτης δεν πρέπει να χάσει την αιγλη του αλλιως υποβαθμιζεται στα μάτια της κοπελας.

Κλεινω με μια μάγκικη απαντηση ενος γνωστου οταν προτεινε σε μια να βγουν αρχισε να του λέει να πουμε και στον έναν να πουμε και στον άλλον. Τι μου τους λές ολους αυτους της λέει αυτος! Μπάσκετ θα βγουμε να παιξουμε;;; xaxaχα κορυφαιος! Και το έκοψε εκει! Μάγκας για μένα. Η άλλη του έλεγε μλκιες.
κι όσο για την μαγκιά την υπέρτατη, το θέμα είναι να ψήνεις έτσι την φάση που να μην εισπράττεις τέτοιες αντιδράσεις. Ή άμα έχεις πέσει σε γκοτζίλα που δεν ψήνεται, να μην το τραβάς. Την επική σου ρήση -ελαφρά τροποποιημένη- θα επικαλεστώ. Πως οι πολλές χυλόπιτες ανεβάζουν επικίνδυνα το υδατανθρακικό-γλυκαιμικό φορτίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Devil πριν είπα για σεβασμό στις γυναίκες αλλά μάλλον δεν είναι πολύ αυτονόητο. Μιλάμε για σχέσεις κι όχι για παιχνιδάκια της μιας βραδιάς. Χάρη θα μας κάνουν οι παίκτες που έχουν μόνο ένα πράγμα στο μυαλό τους να μας απορρίψουν. Θα ξεσκαρτάρουμε κι εμείς αυτούς που αξίζουν.

Όσο γι' αυτές που γουστάρουν παίκτες, ε κάπως θα πρέπει πού και πού ο κανόνας να επιβεβαιώνεται.

Ευτυχώς καλός καλός δε χάνεται. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
αν δηλώνεις μπάρμπας εσύ De Ville, ti να πούμε και 'μεις οι υπερογδοηκοντούτεις οι υπέργηροι! Που σου ρίχνουμε και μία πενταετία χαλαρά. Αλλά αν έχουν τύχει ανατριχίλες σε εμένα με 17χρονες, στανταράκι πως σε εσένα έχουν τύχει περισσότερες. Στην ηλικία σου ήμουν παροπλισμένος στην τελική. Αλλά αυτά είναι άλλα κουφέτα. Κι όσο για τις μπουγατσολαγνείες, μην το επαναφέρεις πάλι στο προσκήνιο μωρέ μπελά και έχουμε καινούρια :loltooth::loltooth::loltooth:.
Στο τέλος τέλος καθένας μας επιλέγει τον τρόπο ζωής που του υπαγορεύουν τα γονίδια και η φιλοσοφία του για να αισθάνεται καλά τώρα. Γιατί τα μεν 40 σε 'μένα είναι προ των πυλών, από εσένα απέχουν μόνο. Άσε που στα 10 και στα 15 μας και στα 25 μας ακόμα, δεν ζούσαμε έτσι για να είμαστε φιτ στα 40 μας, σωστά;

Παροπλισμενος;;; ουτε καν! Η ζωή ειναι μικρή. Τώρα πρέπει να την χαρεις γιατι τα χρονια φεύγουν. Αυτα που κάνεις στα 30 μπορει να μην τα κάνεις στα 40 και αυτα που κάνεις στα 40 μπορει να μην ειναι πλέον πρέπον να τα κάνεις απο εκει και μετά. Οποτε κρεμάς παπουτσια και συμβουλευεις .... τους νεοτερους. Οι οποιοι δεν θα σε ακούνε =D να το έχεις και αυτο κατα νου!

Devil πριν είπα για σεβασμό στις γυναίκες αλλά μάλλον δεν είναι πολύ αυτονόητο. Μιλάμε για σχέσεις κι όχι για παιχνιδάκια της μιας βραδιάς. Χάρη θα μας κάνουν οι παίκτες που έχουν μόνο ένα πράγμα στο μυαλό τους να μας απορρίψουν. Θα ξεσκαρτάρουμε κι εμείς αυτούς που αξίζουν.

Όσο γι' αυτές που γουστάρουν παίκτες, ε κάπως θα πρέπει πού και πού ο κανόνας να επιβεβαιώνεται.

Ευτυχώς καλός καλός δε χάνεται. :/

Aυτο ειναι ένα επισης στερεοτυπο που έχουν κάποιες κλειστές γυναικες που έτσι τις έχουν μάθει απο το κυκλο τους να σκέφτονται. Οτι οποιος ειναι ανοιχτος και προσεγγισει θέλει να κάνει σχέσεις της μιας βραδιάς. Ο σκάρτος φαίνεται απο τον τροπο που θα σου μιλήσει και οχι επειδη επέλεξε να ειναι εξωστρεφης και να ξεφυγει πέραν του κυκλου του οσο αφορά τις γνωριμιες.

Διοτι στην Ελλάδα κυριως το παιζουμε προοδευτικοι αλλα και παλι σε αυτον τον τομέα ειμαστε βαθιά συντηρητικοι. Πρέπει να μας τον εγκρινει η φίλη πρωτα τον δικο μας ή να τον γνωρισουμε απο κοινή παρέα. Αυτο δεν διασφαλιζει οτι θα ειναι και σωστος χαρακτηρας βεβαια.

Οποτε ναι αν ειναι να πέσω σε μια τέτοια περιπτωση ουτε εγω θα ήθελα να το συνεχισω. Οποτε μένουμε στην συνομιλια που ειχαμε και τέλος εκει. Αν ειναι τωρα εγω να προσπαθω να αποδειξω σε σενα οτι δεν ειμαι ελεφαντας επειδη εσυ έχεις πχ ριζωμενες αντιληψεις για οποιον ειναι εξωστρεφης. Ε μαλλον δεν θα το κάνω! Και ας με θεωρησεις εσυ σκάρτο. Κάποια πραγματα θα φανουν και στο μέλλον μεσα απο την εμπειρια δεν χρειαζεται να προσπαθω εγω να σε πεισω να αλλαξεις γνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Παροπλισμενος;;; ουτε καν!

παροπλισμένος σου λέω, ένεκα ο γάμος. Όλντφασιοντ σ' αυτά γαρ. Μην με αναγκάζεις να τα σπάω σε μονόλεπτα δημοσία ρε γμτο :loltooth:
Οποτε κρεμάς παπουτσια και συμβουλευεις .... τους νεοτερους. Οι οποιοι δεν θα σε ακούνε =D να το έχεις και αυτο κατα νου!

τέτοια ξεφτίλα να μην μας βρει!!!
(αν και ήδη από τις αρχές γυμνασίου είχα έναν αδερφό της μάνας μου μέγα μπερμπάντη στα νιάτα του με τον οποίο όχι μόνο κάναμε ασκήσεις επί χάρτου για τις δύο κοπελίτσες που είχε πάρει πρέφα πως κάτι έπαιζε, κάτι ιστορικά ξημερώματα που πηγαίναμε για ψάρεμα οι δυό μας, αλλά στη λούφα μεν από την μάνα μου, με έμαθε να οδηγάω με το αμάξι του, έκρυβα στο σπίτι του το χρεποπαπί και μου έκανε και πλάτες στις πρώτες ολονύχτιες κοπάνες. Οπότε πως απλά δεν υπάρχουν κανόνες θα πω και πάλι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Ε ρε Ντεβιλ αν σε κάθε συζήτηση που έχουμε μου θέτεις ως μόνο αντεπιχείρημα ότι είμαι εσωστρεφής οπότε έχω άδικο δεν βγάζουμε άκρη. Πάμε για καμιά μπουγάτσα αν είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πάμε για καμιά μπουγάτσα αν είναι. :P
Κάποιος σαν να τρώγεται για αναζωπύρωση κοσοβάρικου!!!:whistle::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Ε ρε Ντεβιλ αν σε κάθε συζήτηση που έχουμε μου θέτεις ως μόνο αντεπιχείρημα ότι είμαι εσωστρεφής οπότε έχω άδικο δεν βγάζουμε άκρη. Πάμε για καμιά μπουγάτσα αν είναι. :P

Άδικο δεν έχεις επειδη εισαι εσωστρεφής. Άδικο έχεις επειδη γράφεις πράγματα που ενδεχομενως να μην ισχυουν. Έρχεται κάποιος να σας μιλήσει και αμέσως ξεκινάτε τις σκέψεις (τις αρνητικές) και τι θελει τωρα αυτος , και μηπως με θέλει μονο για σέξ , και τι ήρθε να μου μιλησει κτλπ κτλπ. και μου λες οτι ειναι σκάρτος επειδη δεν θα σου στειλει αν δεν του απαντήσεις. Και γιατι να το κάνει;;; μια γνωριμια ήθελε να κανει ο άνθρωπος και έστειλε ενα μηνυμα να βγειτε. Δηλαδη πρέπει να μπει στο τρυπάκι απο την αρχή να αποδειξει σε σένα πράγματα; και γιατι να το κάνει; εσυ του κάνεις;;; αυτο το έχετε σκεφτει ποτέ οι γυναικες στην ελλάδα; =D

Καλα έκανε ο παικτης αυτος .... έζησε τη ζωη του οσο δεν πάει. Γνωρισε κοσμο γυναικες κτλπ. Απο το να ειναι εσωστρεφης και να κάθεται να γκρινιάζει και να λέει δεν μου μιλάει καμια και να περιμένει απο την παρέα να του κάνει προξενιο .... πολυ κομφορτ ζόουν ρε φιλε. Βαρέθηκα και μονο που το σκέφτηκα!

Κάποιος πρέπει να βρεθει να τα πει σε μερικές γιατι έχουν ξεφυγει. Κριμα ειναι να φτάσουν 40 χρονων και να ψάχνονται τοτε να ζησουν την ζωη που ΔΕΝ έζησαν. Ξέρεις ποσες μιλφ την πέφτουν! Και λενε ποσο ανοητα σκεφτομασταν οταν ειμασταν 20χρονες και 25χρονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Ντέβιλ όσα σκέφτονται οι γυναίκες σκέφτονται και οι άντρες. Εσύ ειδικά που όλο λες ιστορίες για το πώς σού φέρθηκε η μία και η άλλη, σε σένα και στους φίλους σου, θα έπρεπε να το ξέρεις. Καχυποψία υπάρχει παντού και λογικό είναι να υπάρχει. Όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Λίγοι είναι αυτοί που πλησιάζουν μια κοπέλα μόνο για σεξ; Λίγοι είναι αυτοί που πουλάνε παραμύθια για να πετύχουν τον όποιο σκοπό τους; Το αν εσένα σού κακοφαίνεται να σε ελέγχει πρώτα μια γυναίκα πριν σού δώσει το τηλέφωνό της ή πριν δεχτεί να βγείτε εμένα μού φαίνεται τελείως νορμάλ και σημάδι λογικής.

Έχει χαθεί ο σεβασμός προς τις γυναίκες, εγώ αυτό ξέρω. Μιλάτε σε μία και αν είναι επιφυλακτική την κακολογείτε. Παλιότερα είχαν ζήτηση οι ηθικές και οι μυαλωμένες, τώρα οι εύκολες και οι άμυαλες. Ω καιροί, ω ήθη. Τέλος πάντων, ο καθείς ας κάνει τη ζωή που γουστάρει.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top