Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,140 μηνύματα σε 75,689 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 401 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλήσεις SOS

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 09:02, 20-02-06:

Θα ήθελα να μάθω ποιές κλήσεις θεωρούνται S.O.S.
Κάλεσα την εταιρία που είμαι συνδρομήτρια και δεν μπόρεσαν να μου απαντήσουν με βεβαιότητα, γι'αυτό και ρωτάω εσάς. Χρειάζομαι επιβεβαιωμένη απάντηση, διότι σκέφτομαι για αρχή να στείλω επιστολή διαμαρτυρίας στη συγκεκριμένη εταιρία.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 11:13, 20-02-06:

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη νομίζω ειναι η αστυνομία(100) το 166 η πυροσβεστική δηλαδή αυτά έχουμε άμεση ανάγκη κάποιες στιγμες.
Το ξαναλέω δεν είμαι 100% σίγουρη ε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 11:24, 20-02-06:

Λαγουδοκουνελάκι, thanks, αλλά θέλω να μου απαντήσει κάποιος που είναι 100000% σίγουρος. Είναι σημαντικό, γι'αυτό.......
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 11:33, 20-02-06:

πάντως στα καρτοτηλέφωνα χωρίς τηλεκάρτα,παίρνουν αυτούς τους αριθμούς.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 11:55, 20-02-06:

112 χωρίς κάρτα, ΜΟΝΟ
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 11:58, 20-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
112 χωρίς κάρτα, ΜΟΝΟ
Απαντάς στην bunny, αλλά εμένα που καίγομαι μ'αφήνεις στην απέξω....
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:04, 20-02-06:

πότε το άλλαξαν???
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 12:04, 20-02-06:

Ελενη κι εμενα την ιδια μανουρα μου ειχαν κανει οταν τους πειρα και τους ρωτησα για αυοτυς τους αριθμους.
Προσωπικα αυτο που ξερω (το εχω δει γραμμενο σε χαρτι καταστηματος VODA αν δεν κανω λαθος) ειναι οτι και χωρις την καρτα sim οι αριθμοι εκτκτης αναγκης ειναι το
112 ουσιατικα το οποιο πραγματοποιειτε και χωρις την sim!!!!
Τωρα αν καλεσεις χωρις την sim πατωντας να κανει κληση sos καλει αυτοματα το 112 και σε συνδεει με αστυνομικο τμημα, λιμενικο ή πυροσβεστικη ή ΕΚΑΒ αναλογα με την περιπτωση σου..
Λογικά χτυπάει στο κοντινότερο κέντρο διαμεταγωγής της εταιρίας μέσω της οποίας γίνεται η κλήση.Εκτος και αν χτυπαει σε καποια "κεντρικα".

EDIT:
Και για του λογου το αληθες οριστε απο το επισημο site της vodafone:

Αν βρίσκεστε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης...
...καλέστε απευθείας από το κινητό σας, χωρίς χρέωση, τις παρακάτω υπηρεσίες:
100 Αμεση Δράση Αστυνομίας
108 Αμεση Δράση Λιμενικού Σώματος
109 Δίωξη Ναρκωτικών
166 Κέντρο 'Αμεσης Βοήθειας
191 Συντονιστικό Κέντρο Αντιμετώπισης Πυρκαγιών
199 Πυροσβεστική Υπηρεσία
112 Πανευρωπαϊκός Αριθμός Επειγόντων Περιστατικών Ο αριθμός 112 είναι ένας ευρωπαϊκός αριθμός κλήσης έκτατης ανάγκης που μπορείτε να καλέσετε από τα 15 κράτη μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Η κλήση στο 112 μπορεί να γίνει χωρίς πρόθεμα, χωρίς κάρτα SIM στο τηλέφωνο και η κλήση δρομολογείται ανάλογα με το είδος της ανάγκης στην Αστυνομία, την Πυροσβεστική, το Λιμενικό ή το ΕΚΑΒ. Προϋπόθεση είναι να υπάρχει κάλυψη από οποιονδήποτε operator.

Ελπιζω να σε βοηθησα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 20-02-06 στις 12:07.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 12:18, 20-02-06:

Ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ. Ελπίζω ανάμεσα στα μέλη του e-steki να υπάρχει έστω και ΕΝΑΣ υπάλληλος της εταιρίας του κινητού μου, προκειμένου να ενημερωθεί και να ενημερώσει και όλους τους υπόλοιπους, που δεν ξέρουν τι να απαντήσουν στους πελάτες τους!
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 12:24, 20-02-06:

Τωρα.....σωθηκες!!!
Σε κατι τετοια Ελενακι ειμαστε Ελλαδισταν...ετσι απλα!
Και να πεις οτι τους ζητησες κατι τρομερο!Στο δικο τους το site υπαρχε και ειναι κατι βασικο και που εχει μενει αμεταβλητο!
Δηλαδη τα ξερουμε ατομα που δεν δουλευουμε εκει και δεν τα ξερουν οι ιδιοι οι υπαλληλοι;

Οριστε το link:http://www.vodafone.gr/live1/page.js...ars=0000000000

Ελενακι παρτους τηλεφωνο και δωστους το link μπας και τα μαθουν για τους επομενους εστω!
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 12:44, 20-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Τωρα.....σωθηκες!!!
Σε κατι τετοια Ελενακι ειμαστε Ελλαδισταν...ετσι απλα!
Και να πεις οτι τους ζητησες κατι τρομερο!Στο δικο τους το site υπαρχε και ειναι κατι βασικο και που εχει μενει αμεταβλητο!
Δηλαδη τα ξερουμε ατομα που δεν δουλευουμε εκει και δεν τα ξερουν οι ιδιοι οι υπαλληλοι;

Οριστε το link:http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040206&vars=0000000000

Ελενακι παρτους τηλεφωνο και δωστους το link μπας και τα μαθουν για τους επομενους εστω!
Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.....

Υ.Γ. Ντεν εχω vodafone καρντιά μου!
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:53, 20-02-06:

ωραία τώρα είμαι 100% σίγουρη
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 19:04, 20-02-06:

Το 112 είναι παγκόσμιος αριθμός έκτακτης ανάγκης και σε συνδέει με την τοπική αστυνομία σε όποια χώρα και να βρίσκεσαι,είναι σαν το 100 εδώ.Για το παγκόσμιο νούμερο ίσως κάνω και λάθος καθώς αυτό ήξερα ανέκαθεν.Ο Μάριος παραθέτει ότι είναι πανευρωπαικός..μάλλον κάνω λάθος.

Μπορείς να καλέσεις το 112 από οποιαδήποτε συσκευή ΚΑΙ χωρίς SIM.

Για λόγου το αληθές προσπαθήστε με κλειδωμένο πληκτρολόγιο σε οποιαδήποτε συσκευή να πληκτρολογίσετε το 112.Θα δείτε ότι σας το επιτρέπει και μπορείτε να το καλέσετε άμεσα

To θέμα είναι να μην σου συμβεί κακό,αν σας τύχει το 112 είναι υπεραρκετό να θυμάστε για αριθμός έκτακτης ανάγκης.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Covenant : 20-02-06 στις 19:07.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 19:26, 20-02-06:

Και σε 911 καλούν τα περισσότερα κινητά με κλειδωμένο πληκτρολόγιο (= το 112 της Αμερικής)
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 19:45, 20-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Και σε 911 καλούν τα περισσότερα κινητά με κλειδωμένο πληκτρολόγιο (= το 112 της Αμερικής)
Σωστός!!
Ποτέ δεν μου έμεινε στο μυαλό αυτό το περίεργο 911...πάντα ανάποδοι αυτοί οι αμερικάνοι...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια