Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να μου κάνει πρόταση να πάμε να φάμε και όταν κοντεύει η ώρα της πληρωμής, να μου λέει, αα ξέχασα να βγάλω λεφτά, να πάω στη τράπεζα να πάρω?
Ναι πήγαινε...περιμένω!!!

Ναι οκ, αυτο ειναι γελοιο, οταν γινεται καθως ερχεται ο λογαριασμος...καλο ειναι να λεγεται απο νωρις :)

Γκαις, προτιμω παντως ο αλλος να μου πει στην ψυχρα οτι σημερα δεν ...., παρα να μου το παιξει αμερικανακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάνια9018

Νεοφερμένος

Η Τάνια9018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν θα υπήρξει πιστεύω προβλημα να τα πληρώναμε μισα-μισα ... αλλά σίγουρα αλλη αντιμετώπιση θα ειχε καποιος οπου 8α επέμενε για κάτι πιο ρομαντικό οπως το να πληρώσει εκείνος ! Σίγουρα μέσα μας θα πούμε ολες "τι γλυκός"...Στη συνέχεια ομως, των ραντεβού σωστο κρίνω εγώ να πληρώνουν και οι δύο και τα κεράσματα -εννοειται-κ απο τις δύο πλευρές ειναι φυσικά επομενα.

Βέβαια...πως νιώθει μια κοπέλα που βγαίνει πρώτο ραντεβού, εκείνος ειναι οκ μαζί της και κανει τα έξοδα και καπου στο ενδιάμεσο χαλάει το ραντεβού κ δν υπάρχει μέλλον?Εγώ τουλάχιστον ενιωσα ασχημα μετά... και πληρωσε κ δν έγινε τίποτα στο τέλος... Ισως θα πρεπε να πληρωνα κ εγώ ε?? ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Οταν καποιος (άνδρας) προσκαλεί,θεωρείται αυτονοητο οτι αναλαμβανει και τα έξοδα.
Θεμα αρχής - πέρα απο παγιωμένη αβρότητα. :)

Ωστόσο,αυτο δε σημαίνει πως εσαεί θα ειναι σπονσορας. :)

Αν οι γυναίκες επιθυμουν να ειναι ισότιμες,θα συνεισφέρουν. :)

Οχι ισότητα εκεί που μας συμφέρει και εκεί που δε μας συμφέρει,ποιούμε την νήσσαν και επικαλούμαστε ανδρικά στερεότυπα και αβροφροσύνες...:D

και καπου στο ενδιάμεσο χαλάει το ραντεβού κ δν υπάρχει μέλλον?Εγώ τουλάχιστον ενιωσα ασχημα μετά... και πληρωσε κ δν έγινε τίποτα στο τέλος... Ισως θα πρεπε να πληρωνα κ εγώ ε?? ....

Δε χρειάζεται να νιωθεις άσχημα:D

Αυτά ειναι συνηθισμένα ρίσκα που που δε μπορουν να αποφύγουν και μοιραία αποδέχονται οι άνδρες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

peiraias city..

Νεοφερμένος

Ο peiraias city.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ΦΥΣΙΚΑ πρεπει ο ανδρας να κερναει στα ραντεβου...Και σιγουρα αν οχι παντα τουλαχιστον τις περισσοτερες φορες κ μετα οταν η σχεση υπαρχει και προχωραει πρεπει εκεινος να πληρωνει...Μετα απο πολυ καιρο μπορει να αφησει τη κοπελα να πληρωσει..Αλλα να πληρωσει οχι να κερασει..Αυτη είναι η γνωμη μου..Βεβαια αν δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα ,αν ειναι μαθητης,φοιτητης ή κάτι συμβαινει τοτε πρεπει εστω στην αρχη τους πρωτους μηνες να ειναι εκεινος που 8α πληρωνει..Να βρει καποια λυση...Αλλιως δε γινεται .. Ειναι δυσκολο να κυκλοφορησεις μια κοπελα αυτη την εποχη χωρις να μπορεις να κανεις εστω αυτο..Δε ξερω πως ακουγεται αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου..Ειναι θέμα αρχων..Θεμα σκεψης..Οσο κι αν εισαι οτι κι αν κανεις η κοπελα πρεπει να αισθανεται βασιλισσα...Δεν εχει σημασια το μεγεθος του πυργου της κ οσων μπορεις να της προσφερεις...Σημασια εχει να προσπαθεις ομως να τη κανεις να νιωθει ετσι..Να της το δειχνεις με καθε τροπο...Ειτε ο πυργος ειναι μικρος ειτε ειναι ενα ολοκληρο βασιλειο σημασια εχει να υπάρχει...Και εκεινη να το νιωθει και να το βλεπει αυτο...Βασιλιας και πλουσιος μπορει να μην εισαι...Βασιλισσα κ πλουσια σε αισθηματα ομως πρεπει να ειναι...Και αυτο εξαρταται απο μας τους ανδρες....

Γιατι κακα τα ψεμματα η κοπελα σε κανει να πετας στα συννεφα...Γιαυτο βοηθησε την να σε ακολουθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα μου φαινεται λιγο ασχημη η συνδεση αγαπης/ενδιαφεροντος με το χρημα και το κερασμα.
Σιγουρα ειναι μια κινηση καλης θελησης, αλλα απ'τη μια νομιζω οτι κομπλαρει αδικαιολογητα τους μη εχοντες, απ'την αλλη οταν ειναι δεδομενη χανει και την αξια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peiraias city..

Νεοφερμένος

Ο peiraias city.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Συμφωνω..Δεν ειπα οτι η αγαπη δειχνεται μονο με τα λεφτα..Απλα μιλησα για το θεμα κερασμα...το θεμα αγαπη ειναι εντελως διαφορετικο...Και στη σημερινη εποχη οπως ειπα ολοι εχουν εστω και κατι για μια κοπελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, διαφωνουμε γενικως οποτε δεν το συνεχιζω (νομιζω τα χω ξαναγραψει και παλιοτερα). Αλλα εδω τι ακριβως εννοεις;

Αρχική Δημοσίευση από peiraias city..:
Μετα απο πολυ καιρο μπορει να αφησει τη κοπελα να πληρωσει..Αλλα να πληρωσει οχι να κερασει..

"Να πληρωσει, οχι να κερασει" ?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
"Να πληρωσει, οχι να κερασει" ?? :confused:

προφανως εννοει να πληρωσει τα δικα της, οχι και τα δικα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peiraias city..

Νεοφερμένος

Ο peiraias city.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ακριβώς! Η Love angel καταλαβαινει τι λεω..Τα δικα της...Μονο αν υπαρχει θεμα με το αγορι κ οπως ειπα μετα απο πολυ καιρο...Σε τι διαφωνεις?δηλαδη εσυ τι πιστευεις Corpse Bride ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ειναι δυσκολο να κυκλοφορησεις μια κοπελα αυτη την εποχη χωρις να μπορεις να κανεις εστω αυτο..Δε ξερω πως ακουγεται αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου..Ειναι θέμα αρχων..Θεμα σκεψης..
Τελικά "είναι θέμα αρχών" ή αναγκαιότητα επειδή "είναι δύσκολο να κυκλοφορήσεις κοπέλα αλλιώς"; Είθισται πρώτα να αποφασίζουμε ποιά είναι η άποψη μας και έπειτα να επιχειρηματολογούμε υπέρ της...

Οσο κι αν εισαι οτι κι αν κανεις η κοπελα πρεπει να αισθανεται βασιλισσα...Δεν εχει σημασια το μεγεθος του πυργου της κ οσων μπορεις να της προσφερεις...Σημασια εχει να προσπαθεις ομως να τη κανεις να νιωθει ετσι..Να της το δειχνεις με καθε τροπο...Ειτε ο πυργος ειναι μικρος ειτε ειναι ενα ολοκληρο βασιλειο σημασια εχει να υπάρχει...Και εκεινη να το νιωθει και να το βλεπει αυτο...Βασιλιας και πλουσιος μπορει να μην εισαι...Βασιλισσα κ πλουσια σε αισθηματα ομως πρεπει να ειναι...Και αυτο εξαρταται απο μας τους ανδρες....
Γιατι κακα τα ψεμματα η κοπελα σε κανει να πετας στα συννεφα...Γιαυτο βοηθησε την να σε ακολουθησει...
Πλούσια σε αισθήματα ή σε χρήματα; Πάλι μπερδεύεις...
Και από που προκύπτει ότι ο άντρας μπορεί να χρησιμοποιήσει το χρήμα για να "κάνει την κοπέλα να νιώσει βασίλισσα" ενώ η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει το ίδιο;
Και τέλος, μην νομίζεις ότι η κοπέλα σε κάνει να "πετάς στα σύννεφα" ανιδιοτελώς, για να είναι μαζί σου προφανώς ισχύει και το αντίστροφο (κι αν όχι μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Τελικά "είναι θέμα αρχών" ή αναγκαιότητα επειδή "είναι δύσκολο να κυκλοφορήσεις κοπέλα αλλιώς"; Είθισται πρώτα να αποφασίζουμε ποιά είναι η άποψη μας και έπειτα να επιχειρηματολογούμε υπέρ της...


Πλούσια σε αισθήματα ή σε χρήματα; Πάλι μπερδεύεις...
Και από που προκύπτει ότι ο άντρας μπορεί να χρησιμοποιήσει το χρήμα για να "κάνει την κοπέλα να νιώσει βασίλισσα" ενώ η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει το ίδιο;
Και τέλος, μην νομίζεις ότι η κοπέλα σε κάνει να "πετάς στα σύννεφα" ανιδιοτελώς, για να είναι μαζί σου προφανώς ισχύει και το αντίστροφο (κι αν όχι μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις).


Μα μισέλ δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Είναι κακή παραδοσιακή αξία η γυναίκα να είναι κλεισμένη στην κουζίνα και καλή παραδοσιακή αξία να πληρώνει πάντα ο άντρας. Δεν καταλαβαίνεις τα αυτονόητα μερικές φορές... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peiraias city..

Νεοφερμένος

Ο peiraias city.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τελικά "είναι θέμα αρχών" ή αναγκαιότητα επειδή "είναι δύσκολο να κυκλοφορήσεις κοπέλα αλλιώς"; Είθισται πρώτα να αποφασίζουμε ποιά είναι η άποψη μας και έπειτα να επιχειρηματολογούμε υπέρ της...).

Ειναι θέμα αρχών φιλη μου.. Η αναγκαιοτητα ερχεται μετα..Οπως ειπες ειναι δυσκολο...Αλλα υπάρχουν και κάποιοι που λειτουργουν με το στυλ..''ΠΑμε μωρε και οτι γινει.." Δεν παει ετσι.Σε αυτους αναφερομαι..Υπαρχει ναι η αναγκαιότητα γιατι ειναι δυσκολο αλλα εκει που πρεπει να διαλεξεις ποιο ειναι το σωστο να κανεις ερχεται η σειρα των αρχων που εχεις...Και ετσι λειτουργεις..

Πλούσια σε αισθήματα ή σε χρήματα; Πάλι μπερδεύεις...
Και από που προκύπτει ότι ο άντρας μπορεί να χρησιμοποιήσει το χρήμα για να "κάνει την κοπέλα να νιώσει βασίλισσα" ενώ η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει το ίδιο;
Και τέλος, μην νομίζεις ότι η κοπέλα σε κάνει να "πετάς στα σύννεφα" ανιδιοτελώς, για να είναι μαζί σου προφανώς ισχύει και το αντίστροφο (κι αν όχι μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις).

Δεν είναι το ιδιο η κοπέλα να ''χρησιμοποιησει'' οπως λες το χρημα για να κανει τον αντρα βασιλια..Δεν φαινεται ωραιο..Και οπως και να χει δε συμβαδιζει με τισ αποψεις μου.. Πλουσια εννοω σε αισθήματα και με όσα τισ προσφερει ενας αντρας..Οχι στο να εχει λεφτα..Είναι ότι πιο όμορφο ο αντρας να της παρεχει αν οχι τα παντα που υπαρχουν στο κοσμο , τα παντα μεσα στα πλαισια που εκεινος μπορει.Τα παντα αναλογα με τις δυνατοτητες του..Αλλα τα παντα..Οσα πιο πολλα μπορει.. Οσο για το ανιδιοτελως που ειπες ΠΡΟΦΑΝΩΣ και εκεινη νιώθει το ίδιο η κατι παρομοιο..Δεν είπα το αντίθετο...Απλα είμαι της αποψης οπως ειπα κ πριν ο αντρας ειναι πιο ωραιο να δινει ολα οσα μπορει να το δειχνει και να την εχει βασιλισσα..Δεν ειναι οτι καλυτερο για μενα αν τα λεφτα γιατι εσυ ανεφερες αυτο το θεμα να τα έχει μονο η γυναικα...Εγω δεν ειπα οτι το σημαντικο ειναι τα λεφτα αλλα η προθεση , τα αισθηματα , οι κινησεις κ ολα αυτα.Τα λεφτα ερχονται μετα να συμπληρωσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πληρωνει οποιος εχει τα λεφτα..και τα λεφτα -πολλα η λιγα -δεν κανουν ουτε τον ανδρα ουτε τη γυναικα...
το χρημα δεν ειναι ουτε ανδρικο ουτε γυναικειο χαρακτηριστικο..χαρτια ειναι...
και οποιος απορριψει δεχτει το ετερον ημισυ μονο λογω κερασματος ή μη..τοτε εχει ενα μεγαλο κενο στο κεφαλι του και μπορει να τα βρει μπροστα του με τετοιες επιλογες...

οπως δεν ισχυει..το ." Με τον παρα μου και την κυρα μου' δεν ισχυει και ειναι το ιδιο ηλιθιο το "Ειμαι γυναικα με περισσοτερα λεφτα απο τον ανδρα αρα ειμαι ισχυροτερη-ανωτερη αυτου.."

ας αφησουμε τα παλιοχαρτα και ας κοιταξουμε τον ανθρωπο "Που τα παραγει εξαρχης"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ειναι θέμα αρχών φιλη μου.. Η αναγκαιοτητα ερχεται μετα..Οπως ειπες ειναι δυσκολο...Αλλα υπάρχουν και κάποιοι που λειτουργουν με το στυλ..''ΠΑμε μωρε και οτι γινει.." Δεν παει ετσι.Σε αυτους αναφερομαι..Υπαρχει ναι η αναγκαιότητα γιατι ειναι δυσκολο αλλα εκει που πρεπει να διαλεξεις ποιο ειναι το σωστο να κανεις ερχεται η σειρα των αρχων που εχεις...Και ετσι λειτουργεις..
Δεν είπα εγώ ότι είναι δύσκολο (ούτε καν πιστεύω κάτι τέτοιο), εσύ το είπες. Εγώ το ανέφερα εντός εισαγωγικών.
Πέραν αυτού, δυσκολεύομαι να αντιληφθώ τη συλλογιστική πορεία στο παραπάνω (αν υφίσταται). Αν κάποιος άλλος την αντιλαμβάνεται, ας μου εξηγήσει κι εμένα.

Δεν είναι το ιδιο η κοπέλα να ''χρησιμοποιησει'' οπως λες το χρημα για να κανει τον αντρα βασιλια..Δεν φαινεται ωραιο..Και οπως και να χει δε συμβαδιζει με τισ αποψεις μου.. Πλουσια εννοω σε αισθήματα και με όσα τισ προσφερει ενας αντρας..Οχι στο να εχει λεφτα..Είναι ότι πιο όμορφο ο αντρας να της παρεχει αν οχι τα παντα που υπαρχουν στο κοσμο , τα παντα μεσα στα πλαισια που εκεινος μπορει.Τα παντα αναλογα με τις δυνατοτητες του..Αλλα τα παντα..Οσα πιο πολλα μπορει.. Οσο για το ανιδιοτελως που ειπες ΠΡΟΦΑΝΩΣ και εκεινη νιώθει το ίδιο η κατι παρομοιο..Δεν είπα το αντίθετο...Απλα είμαι της αποψης οπως ειπα κ πριν ο αντρας ειναι πιο ωραιο να δινει ολα οσα μπορει να το δειχνει και να την εχει βασιλισσα..Δεν ειναι οτι καλυτερο για μενα αν τα λεφτα γιατι εσυ ανεφερες αυτο το θεμα να τα έχει μονο η γυναικα...Εγω δεν ειπα οτι το σημαντικο ειναι τα λεφτα αλλα η προθεση , τα αισθηματα , οι κινησεις κ ολα αυτα.Τα λεφτα ερχονται μετα να συμπληρωσουν...
Αφού τελικά όλα καταλήγουν σε "δεν είναι το ίδιο", "δεν φαίνεται ωραίο", "έτσι μου μάθανε", τότε γιατί χαλάτε φαιά ουσία προσπαθώντας να το κάνετε να φανεί λογικά τεκμηριωμένο;
Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι στο παραπάνω απλώς αναφέρεις την άποψη σου και δεν την τεκμηριώνεις. Όχι ότι είναι κακό αυτό, αλλά ελπίζω ότι δεν είσαι under the impression ότι έθεσες και λογικά επιχειρήματα για να την υποστηρίξεις, ε; :)

Δεν ειναι οτι καλυτερο για μενα αν τα λεφτα γιατι εσυ ανεφερες αυτο το θεμα να τα έχει μονο η γυναικα...
Εγώ το ανέφερα;;; Εσύ επί πόσα posts προσπαθείς να "αποδείξεις" ότι ο δρόμος για την καρδιά μιας γυναίκας περνάει από το πορτοφόλι του άντρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οσο κι αν εισαι οτι κι αν κανεις η κοπελα πρεπει να αισθανεται βασιλισσα...
"Βασίλισσα" αισθάνεται μια γυναίκα, όταν έχει δίπλα της ένα "βασιλιά"...
Μ' αρέσει η ρομαντική σου προσέγγιση, αλλά...
Αλλα να πληρωσει οχι να κερασει..
...γιατί να στερήσεις από τη γυναίκα που θα έχεις δίπλα σου, τη δυνατότητα "να σε κάνει βασιλιά";:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peiraias city..

Νεοφερμένος

Ο peiraias city.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
"Βασίλισσα" αισθάνεται μια γυναίκα, όταν έχει δίπλα της ένα "βασιλιά"...
Μ' αρέσει η ρομαντική σου προσέγγιση, αλλά...

...γιατί να στερήσεις από τη γυναίκα που θα έχεις δίπλα σου, τη δυνατότητα "να σε κάνει βασιλιά";:worry:

Πιστεύω πως δε σε κανει έτσι βασιλια...Έχει αλλους τροπους καθε γυναικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και ποιος ορίζει τους τρόπους των μεν και των δε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peiraias city..

Νεοφερμένος

Ο peiraias city.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εμείς μόνοι μας ορίζουμε τους τρόπους..Εγω απλα καταγραφω τη γνώμη μου..:) Γιαυτο γράφω πιστεύω...απλα λεω λοιπον οτι μια γυναικα έχει διαφορετικούς τρόπους, γυναικείους αν θέλεις να κανει έναν ανδρα βασιλιά..Οχι τα λεφτα..αν καταλαβαινεις πως το εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως, ανεξάρτητα από το ότι διαφωνώ με το ότι πρέπει να πληρώνει πάντα ο άντρας, βρίσκω πολύ ρομαντικό τον Πειραιώτη :)
Φαντάζομαι πως αν γνώριζε μια κοπέλα που δεν αισθανόταν άνετα να κερνάει μόνο εκείνος και ήθελε κι εκείνη να κερνάει, δεν θα της έλεγε όχι. Απλώς περιγράφει αρκετά γλαφυρά και περιγραφικά από ποια συναισθήματα ωθείται και κερνάει. Από αυτό μέχρι του να το θεωρήσει οποιοσδήποτε δεδομένο, για μένα τουλάχιστον υπάρχει μεγάλη απόσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνεις πως έτσι όπως το παρουσιάζεις είναι σαν εσύ να πληρώνεις για τους "γυναικείους τρόπους" της γυναίκας αργότερα;
Οι "αντρικοί τρόποι" περιορίζονται στο πορτοφόλι; :hmm:

"Κερασμένα από μένα τα ποτά, κερασμένο από σένα το μετά" ;;;



(μάλλον η συζήτηση κάνει κύκλο...σταματάω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top