Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,497 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 257 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 363)
Με το ζόρι έναν (Σπάνια πίνω καφέ)
73
20,11%
Έναν - Δύο
141
38,84%
Τρείς - Τέσσερις
29
7,99%
Τέσσερις - Πέντε
13
3,58%
Περίσσοτεροι
9
2,48%
Δεν πίνω καφέ
98
27,00%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:12, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
ενα με δυο φραπεδακια τη μερα.
Αν περασω απο starbucks εναν frapuccino caramel και για μενα παρακαλω!(ποσες θερμιδες να χουν αυτα αραγε, χμ?)
Xαχα, είπατε κάτι;;
http://www.starbucks.com/retail/nutrition_beverage_detail.asp?selProducts=31&x=13&y=7&strAction=GETDEFAULT

και γενικά:

http://www.starbucks.com/retail/nutrition_beverages.asp
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 563 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε: στις 17:23, 06-08-06:

πινω συνηθως φραπε χειμωνα καλοκαιρι.μου αρεσει ο nes αλλα πινω σπανια.και επισης πινω και διπλο ελληνικο κουπατο με λιγη ζαχαρη μου αρεσει πολυ!Πινω 2 με 3 καφεδες τη μερα.οταν πινω 3 η παραπανω καμια φορα με πειραζουν στα νευρα
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 17:59, 06-08-06:

χμ... εγώ πίνω 1-2 esspresso και 1-2 ελληνικούς το μήνα... μπορεί να περάσει και μήνας που να μην πιώ και καθόλου!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 18:07, 06-08-06:

κι εγω προσθεσα ψηφο
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 23:16, 06-08-06:

A...ok χαλάρα κολλημένη με το νες...όταν δουλεύω πίνω 3-4...Όταν δεν δουλέυω το ελαττώνω στους 2-3 (πολύ ελλάτωση ε; ) Γενικά δεν μπορώ χωρίς καφέ...Είναι μία από τις πολλές μου εξαρτήσεις
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 23:37, 06-08-06:

Γιδι, τι τραγικοτητα ηταν αυτη!! 430 θερμιδες το μεσαιο μεγεθος; Ααααργκκκκκ!!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 23:53, 06-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Γιδι, τι τραγικοτητα ηταν αυτη!! 430 θερμιδες το μεσαιο μεγεθος; Ααααργκκκκκ!!
Σιγά καλέ τις πολλές. Αν υπολογίσεις οτι σε χορταίνει σαν ένα μικρό γεύμα, μια χαρούλα είναι
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:17, 07-08-06:

..και συνεχιζω..αααααααρρργκκκκκκχρφπππππςςςς!!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 01:01, 07-08-06:

εγω πινω εναν νες το πρωι πριν παω στην δουλεια, στην διαδρομη σταματαω στα Starbucks και παιρνω ενα φραπουτσινο καραμελε, και στην επομενη πορτα μπαινω στο γραφειο μου. κατα την διαρκεια της ημερας θα μου φτιαξουν 3-4 φρεντο.

αυστηρος νομος ειναι να μην πινω καφε οταν νυχτωσει, προτιμω Corona
Παράθεση

Aria

Νεοφερμένος

H Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Aria έγραψε: στις 01:32, 07-08-06:

Δύο την ημέρα, ένα φραπέ κι έναν ελληνικό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 10:35, 07-08-06:

Μπορω και χωρις καθολου καφε.
Ειναι ελαχιστες οι φορες που θα ξυπνησω το πρωι και θα ζηταω ανελειπως καφε. Σπανιες εως ελαχιστες.
Πινω σχεδον καθημερινα βεβαια, για να φτιαχνω γευση και πινω ειτε καπουτσινο ειτε γαλλικο τον χειμωνα, και φρεντο το καλοκαιρι. Νες και φραπε δεν μπορω να πιω. Με πειραζει στο στομαχι.
Παράθεση

erodia

Δραστήριο Μέλος

H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 350 μηνύματα.

H erodia έγραψε: στις 11:30, 07-08-06:

Χειμώνα - Καλοκαίρι, πίνω Freddo Cappuccino.
Πίνω 3 την μέρα αλλά στην πιο ελαφριά τους έκδοση με πάρα πολύ αφρόγαλα....
απαραιτήτως τον έναν το πίνω στο σπίτι το πρωϊ πριν φύγω...το 2ρο στο γραφείο και τον τρίτο, εξαρτάται...ή στο γραφείο (αν έχω δουλειά και δεν μπορώ να φύγω), ή σε κάποιο καφέ στο κέντρο....
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 12:32, 07-08-06:

Δεν πίνω!
Κάνω σαν μεθυσμένος περά από όλα τα υπόλοιπα κακά που με γυροφέρνουν!
Ειδικά αν πρέπει να οδηγήσω ούτε για πλάκα! Με φοβάμαι! Πιο εύκολα οδηγώ ΄λίγο ζαλιζμένος από αλκοόλ
Αν χρειάζομαι πάντως να πιω γιατί η βερεμάρα και η ανία τα πάνε καλύτερα από το "σύνελθε demelene" οδηγία στο σώμα μου τότε μια ή δυο γουλιές από κάποιου άλλου το καφές!
Ο νες πάντως είναι οργανικά θάνατος!! Ζήτω ο ελληνικός αλλά έτσι όπως τον πίνω εγώ μάλλον δεν το κάνει κανείς!= Νερό μεγάλη κούπας και όσο το πίνουμε το ανακατεύουμε!! Διαστροφή! Πάλι καλά που δεν βάζω καλαμάκι!

Vampire ανακυρήσεσαι πρωταθλήτρια αν δεν έχει αντίρηση κανείς!!! 4-6???
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:23, 07-08-06:

Δεν πινω καφεδες και θα ηθελα να μην αρχισω ποτε αλλα οπως με βλεπω δεν θα αντεξω... ειδι θα επρεπε να ειχα αρχισει...
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε: στις 11:48, 08-08-06:

1 καφέ τη μέρα και κάποιες φορές ίσως 2. Το κακό είναι ότι ο 1 είναι φραππέ..
Παράθεση

Aayla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 155 μηνύματα.

H Aayla έγραψε: στις 12:41, 08-08-06:

Είμαι εξαρτημένη από τον καφέ (ε, αφού δεν καπνίζω, ας έχω κι εγώ μια εξάρτηση!), πράγμα που σημαίνει ότι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα πιω καφέ το πρωί και μετά...αναλόγως την κατάσταση μπορεί να φτάσω και τους 3 στο γραφείο και άλλον ένα στο σπίτι. Μιλάμε όμως για γαλλικούς ή έστω και κάνα ελληνικό ή κάνα ελαφρύ νες. Αν πιω φραπέ, ένας με "κρατάει" όλη μέρα σχεδόν.
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:02, 08-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Δεν πινω καφεδες και θα ηθελα να μην αρχισω ποτε αλλα οπως με βλεπω δεν θα αντεξω... ειδι θα επρεπε να ειχα αρχισει...

γιατί??
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:23, 08-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
γιατί??
Γιατι οσο και ν ακοιμιθω παντα κουτουλαω...
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:24, 08-08-06:

όσο πιο πολύ κοιμάσαι τόσο περισσότερο θες να κοιμηθείς
Παράθεση

ALR (Thanasis P.)

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O ALR Happy Vacations everyone! έγραψε: στις 16:57, 08-08-06:

Σωστό κι αυτό, ο ύπνος φέρνει ύπνο, αλλά αν δεν έχεις σωστό ωράριο και δεν κοιμάσαι πολύ κάποια στιγμή..Θα κουτουλήσεις.
Η σωστή διατροφή και το σωστό ωράριο είναι το Α και το Ω.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες