Αγωνία για ειρήνη και... πετρέλαιο

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Τα ''κότσια'' είναι ότι χειρότερο σε τέτοιες περιπτώσεις.Μπορεί να μην έχουν ευτυχώς κότσια,αλλά τους έμεινε και ένα απειροελάχιστο κομμάτι λογικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τα κοτσια φαινονται σε καποιον που σταματαει εναν πολεμο,οχι σε εναν που τον αρχιζει..το δευτερο μονο κοτσια δν λεγεται..πιο πολυ σε "απο την πολλη μ....α μου την εδωσε τελειως και παω και ξεκληριζω οικογενειες" φερνει..σταματηστε τις πολεμοχαρεις μπαρουφες επιτελους..μου θυμιζετε και τους νταηδες που θαρρουν πως ο αντρας φαινεται αν θα ριξει ξυλο και θα νικησει τον αλλον και τετοιες ανωριμο-ηλιθιες τακτικες που εφαρμοζει το καθε απολιτιστο ζωον.(μιας και η δυνατοτητα επιλυσης διαφορων με διαλογο ειναι ισως ο ορισμος ενος εκπολιτισμενου πνευματος).

ελπιζω να μην υπαρχει συνεχεια αν και η κατασταση μυριζει μπαρουτι..(κυριολεκτικα και μεταφορικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
σιγά τη σοβαρότητα, κωλώνουν όλοι, μέχρι και οι ρώσοι σε ανίσχυρο επιτέθηκαν το ίδιο και οι αμερικάνοι (ιράκ, αφγανιστάν). δεν έχει κανένας τους τα κότσια να επιτεθεί σε υπερδύναμη, σαν τα παλιά (κακά) χρόνια...
Συγγνωμη θεωρεις "κοτσια" το να επιτεθει καποιος????(ε δεν ειμαστε καλα)Γιατι εγω αλλιως το λεω αυτο...κοτσια θεωρειται οτι εχει καποιος που προσπαθει να σταματησει μια τετοια δυσαρεστη και "επωδυνη" κατασταση..καποιος που προσπαθει να ευεργετησει και να κανει κατι για το κοινο καλο-συμφερων..Τεσπα,τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω..ισως και να ειμαι λαθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
οκ γιατι με αυτα που ακουω μερικες φορες(γενικα) νομιζω οτι παραλογιζομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Συγγνωμη θεωρεις "κοτσια" το να επιτεθει καποιος????(ε δεν ειμαστε καλα)Γιατι εγω αλλιως το λεω αυτο...κοτσια θεωρειται οτι εχει καποιος που προσπαθει να σταματησει μια τετοια δυσαρεστη και "επωδυνη" κατασταση..καποιος που προσπαθει να ευεργετησει και να κανει κατι για το κοινο καλο-συμφερων..Τεσπα,τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω..ισως και να ειμαι λαθος..

απειρα++++++

razorbladeDream....respect:no1:

Freedom for all


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
όποιος προσπαθεί να σταματήσει την "επώδυνη" κατάσταση είναι δειλός και φοβάται μην πληγούν τα συμφέροντά του.
όποιος κάνει επίθεση για τα συμφέροντά του, έχει κότσια, δλδ δε φοβάται.

με λίγα λόγια είναι τακτική των αδυνάμων η πρώτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Προτιμώ την τακτική που εσύ ονομάζεις τακτική των αδύναμων(και δεν είναι μόνο αυτών)...Κατά τ' άλλα θεωρώ τον ορισμό που έδωσε η σκάλι και η ντριμ προτιμότερο για τα ''κότσια''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
όποιος προσπαθεί να σταματήσει την "επώδυνη" κατάσταση είναι δειλός και φοβάται μην πληγούν τα συμφέροντά του.
όποιος κάνει επίθεση για τα συμφέροντά του, έχει κότσια, δλδ δε φοβάται.

με λίγα λόγια είναι τακτική των αδυνάμων η πρώτη...

Επειδή όμως δεν είσαι αμερικάνος λομπίστας (όπως και δεν είναι πολλοί), είτε σου αρέσει, είτε όχι, την πρώτη οδό σε συμφέρει ν'ακολουθήσεις, πίστεψέ με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ε αυτό λέω, αυτό συμφέρει... γι' αυτό και είπα ότι δεν έχουν τα κότσια να επιτεθούν, στοιχίζει. Ειδάλλως μη νομίζετε ότι έχουν κανένα φραγμό-ενδοιασμό να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ποιοι; Αν μιλάς γενικά, είσαι λάθος. Γιατί πρώτον υπάρχουν ακόμη ηθικοί και λογικοί άνθρωποι που δε βλέπουν εχθρους κι ελληνοφάγους (και τουρκοφαγους, βουλγαροφαγους κ.ο.κ) στα μάτια κάθε γείτονα και πέραν τούτου ούτε υπήρξε, ούτε θα υπάρξει συμφέρον ποτέ από έναν πόλεμο για τις λαικές μάζες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
όποιος προσπαθεί να σταματήσει την "επώδυνη" κατάσταση είναι δειλός και φοβάται μην πληγούν τα συμφέροντά του.
όποιος κάνει επίθεση για τα συμφέροντά του, έχει κότσια, δλδ δε φοβάται.

με λίγα λόγια είναι τακτική των αδυνάμων η πρώτη...
Οποιος νοιαζεται μονο για τα συμφεροντα του ειναι ατομιστης,εγωιστης και εγωκεντρικος...Δλδ οτιδηποτε δεν συμφερει εσενα αρχιζεις αμεσως "πολεμο"?Ειναι θλιβερο να θεωρει καποιος μονη λυση την επιθεση..Δηλαδη η λεξη πολιτισμενη-ειρηνικη συζητηση δεν σου λεει τιποτα??Για εσενα και για τους αλλους που σκεφτονται το ιδιο,οποιος προσπαθει να σταματησει μια "επωδυνη" κατασταση ειναι δειλος???Το αντιθετο...αυτος ειναι ο πραγματικα γενναιος..οποιος προσπαθει για ολους ειναι αυτος που δεν φοβαται...η "μαγκια" και τα "κοτσια" δεν φαινονται στην επιθεση αλλα σε αλλες καταστασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο πόλεμος κυλά στο ανθρώπινο DNA!!!!!!!!!!!!!!!

Ποιά είναι η πρώτη σας σκέψη όταν θέλετε να καταστρέψετε - εκδικηθείτε - εκμεταλλευτείτε κάποιον??? ΠΟΛΕΜΟΣ 100%!!!!!!!!!!!!!
Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάποιον χωρίς να πιαστείτε στα χέρια?

Φανταστείτε ότι εμείς οι απλοί πολίτες δεν μπορούμε να προκαλέσουμε μεγάλη ζημιά ο ένας στον άλλον!

Για φανταστείτε όμως τι ζημιά μπορούν να προκαλέσουν οι ΗΠΑ , Ρωσία? Είναι δύσκολο γι'αυτούς να πατήσουν ένα κουμπί και να ισοπεδώσουν μια ολόκληρη χώρα?

Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΘΩΠΙΝΟ DNA! ΤΕΛΟΣ........

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ VS ΓΕΩΡΓΙΑ - ΟΣΕΤΙΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ...... Η ΡΩΣΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΤΗΣ.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Ποιά είναι η πρώτη σας σκέψη όταν θέλετε να καταστρέψετε - εκδικηθείτε - εκμεταλλευτείτε κάποιον???

Αμα καποιος με φτασει σε τετοιο σημειο,να θελω δηλαδη να τον εκδικηθω (αν και δν μπορω να πω οτι μου εχει τυχει σε μεγαλο βαθμο..συνηθως επιδεικνυω καποια α ψυχραιμια.) περιοριζομαι στο να παιρνω μια βαθια ανασα,να πεταω καμια ατακα που να δειχνει τα συναισθηματα μου και τον διαολοστελνω απο μεσα μου με στοχο να μην μου ξαναπερασει απο το μυαλο αυτο που μου προκαλεσε..

Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάποιον χωρίς να πιαστείτε στα χέρια?

Φυσικα! μονο ετσι..

Φανταστείτε ότι εμείς οι απλοί πολίτες δεν μπορούμε να προκαλέσουμε μεγάλη ζημιά ο ένας στον άλλον!

Για φανταστείτε όμως τι ζημιά μπορούν να προκαλέσουν οι ΗΠΑ , Ρωσία? Είναι δύσκολο γι'αυτούς να πατήσουν ένα κουμπί και να ισοπεδώσουν μια ολόκληρη χώρα?

δε διαφωνω.εχουν τα μεσα.

Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΘΩΠΙΝΟ DNA! ΤΕΛΟΣ........

ο πολεμος πηγαζει απο τον ανθρωπινο εγωισμο,απο την ανθρωπινη φιλαργυρια,τον ανθρωπινο φανατισμο,τη λαθος παιδεια κλπ...και ενιοτε απο την ανθρωπινη μ........α ..

ε οχι και να μπει ολο το ανθρωπινο ειδος στο ιδιο σακι επειδη καποιοι εχουν αρρωστο τροπο σκεψης και το μυαλουδακι τους αδυνατει να κοιταξει πιο περα απο τα συμφεροντα (?) ..

και βαζω το ερωτηματικο γτ ακομα και αν ενας πολεμος χαρισει κατι στον νικητη,μακροπροθεσμα του το παρει...αυτο που του εδωσε και πολλα αλλα...και αναφερομαι φυσικα στους λαους που ουτως η αλλως βγαινουν ηττημενοι απο οποιονδηποτε πολεμο ανεξαρτητως εκβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο πόλεμος κυλά στο ανθρώπινο DNA!!!!!!!!!!!!!!!
Λαθος κατα την αποψη μου..δεν ηξερα οτι υπηρχαν γονιδια που ελεγχουν μια τετοια λειτουργια παρολα που ασχολουμε με το αντικειμενο,τωρα το μαθα..Τεσπα,ο πολεμος προερχεται καθαρα απο τον ανθρωπινο εγωισμο,την κτητικοτητα του ανθρωπου και την επιδηξη δυναμης που του αρεσει να κανει..οπως και στην ανθρωπινη μ...α που ειπε και η SCULLY;)

Ποιά είναι η πρώτη σας σκέψη όταν θέλετε να καταστρέψετε - εκδικηθείτε - εκμεταλλευτείτε κάποιον??? ΠΟΛΕΜΟΣ 100%!!!!!!!!!!!!!
Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάποιον χωρίς να πιαστείτε στα χέρια?
Φυσικα και εχω αντιμετωπισει ανθρωπο χωρις να πιαστω στα χερια..αλλα και να πιαστεις στα χερια τι θα καταλαβεις?Θα βγει κατι?Μαλλον το αντιθετο θα συμβει και λυση δεν θα βρεθει..
Φανταστείτε ότι εμείς οι απλοί πολίτες δεν μπορούμε να προκαλέσουμε μεγάλη ζημιά ο ένας στον άλλον!

Για φανταστείτε όμως τι ζημιά μπορούν να προκαλέσουν οι ΗΠΑ , Ρωσία? Είναι δύσκολο γι'αυτούς να πατήσουν ένα κουμπί και να ισοπεδώσουν μια ολόκληρη χώρα?
Σαφως δεν μπορουμε να προκαλεσουμε καμμια μεγαλη ζημια εμεις οι απλοι πολιτες ειδικα μεμονομενοι δεν μπορουμε να κανουμε απολυτως τπτ..ολοι μαζι ομως?Και φυσικα οι ΗΠΑ,Ρωσια ειναι υπερδυνάμεις:iagree:..δεν χωραει αμιβολία συμφωνω μαζι σου..:iagree:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ VS ΓΕΩΡΓΙΑ - ΟΣΕΤΙΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ...... Η ΡΩΣΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΤΗΣ.........
Ok.. αν και εμενα μου φαινονται αλλα τα κινητρα της ..αλλα οκ μπορει να χεις και δικιο..δεν αντιλεω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μμμ... επειδή ακούω να λέτε για το αν ο πόλεμος είναι έμφυτος μέσα στη φύση του ανθρώπου...

Τέλεια κοινωνία δεν πρόκειται να υπάρξει. Πάντα θα υπάρχει μια μεγάλη μερίδα ατόμων που θα είναι υποχείρια του εγωισμού και της ιδιοτέλειάς τους. Χαρακτηριστικά που όλοι έχουμε, αλλά που κάποιοι καταφέρνουμε να ελέγχουμε. Γιατί μη μου πείτε πως δεν έχετε διεκδικήσει ποτέ κάτι που σας αρέσει και που στο κάτω-κάτω είχατε το ίδιο δικαίωμα με κάποιον άλλο να το πάρετε. Μη μου πείτε πως δεν έχετε θελήσει ποτέ να φάτε ένα παραπάνω κομμάτι γλυκό:P. Άπειρες φορές.
Σε τελική ανάλυση πιστεύω πως τα αίτια του πολέμου είναι έμφυτα στον άνθρωπο. Δεν ξέρω αν θα υπάρξει ποτέ νοήμον πλάσμα απαλλαγμένο από τα θνητά αυτά πάθη, αλλά ο άνθρωπος δεν είναι. Θα μου άρεσε πολύ να πιστεύω πως κάποτε θα υπάρξει αιώνια ειρήνη. Δυσκολεύομαι, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=952982&lngDtrID=245
Με μία λέξη:καταστροφή...Ποια η γνώμη σας γενικά,αλλά και για τους 17.000 κυανόκρανους που έφυγαν από τις θέσεις του και άφησαν απροστάτευτους τους κατοίκους,φέρνοντας τους σε τέτοια απελπισία,που τους πετούσαν πέτρες;-->https://edition.cnn.com/2008/WORLD/africa/10/28/congo.fighting/index.html#cnnSTCVideo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εκπλήσσομαι. Το έκαναν ξανά και το 1995 οι Ολλανδοί Κυανόκρανοι στη Βοσνία κι επέτρεψαν να συντελεστεί η Σφαγή της Σρεμπρένιτσα. Αναρωτιέμαι αν θα έπρεπε στη Χάγη να δικάζουν το Μιλόσεβιτς, ως ηθικό αυτουργό ή εκείνους που έπρεπε να αποτρέψουν αυτό το σχέδιο θανάτου αλλά προτίμησαν να σώσουν το τομάρι τους. Άλλωστε γιατί να πεθάνουν αυτοί για 2 χιλιάδες τριτοκοσμικούς βόσνιους μουσουλμάνους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Όπως και το '92 στη Ρουάντα(μου φαίνεται) αλλά και στη Σομαλία.Τελικά στα δύσκολα αποδεικνύονται ανεπαρκείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα, εκεί όπου τα δυτικά κράτη (από τα οποία οι κυανόκρανοι προέρχονται) έχουν γεωπολιτικά ή ενεργειακά συμφέροντα, οι δυνάμεις του ΟΗΕ δουλεύουν υποδειγματικά, όπως πχ. στο Κουβέιτ το '91. Στην κεντρική Αφρική, φτωχή σε πόρους, δεν είχαν προφανώς κάποιο λόγο να το παίξουν ειρηνευτές, αφού δεν θα επανέρχονταν ως "ανοικοδομητές" (=ληστές του τοπικού πλούτου) για να ελέγξουν τα πράγματα. Ομοίως στη Βοσνία. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά ελέγχονται από το Συμβούλιο Ασφαλείας, δηλαδή τους 5 μεγάλους του κόσμου ακολουθούμενους από διάφορα σκυλάκια τύπου προτεκτοράτων (Κόσοβο, Αλβανία, Που Γου Δου Μου, Ισραήλ, Ταιβάν, Ιαπωνία, Αυστραλία κλπ.) και τύπου Ευρωπαικής Ένωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top