Ιός των χοίρων - Νέα πανδημία (τί έχετε να πείτε;);

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Δεν ξέρω,πάντως για την γρίπη των πτηνών πόσοι ακριβώς θα ήταν τα θύματα για την WHO;
Θυμάμαι ότι έλεγε κάπου στα 50.000.000 σε όλο τον κόσμο και πάνω απο 2.000 δεν ήταν(οι νεκροί).
Ο επιστήμονας στην Αυστραλία,είναι ένας απλά ηλίθιος!Ψέμα!
Ο Ράμσφελντ φέτος έβγαλε απο το tamiflu,1.200.000.000 δολλάρια και απο τον πόλεμο στο Ιράκ,700.000.000 δολλάρια!Μια χαρά μεροκάματο!Εμείς,keep walking...!
Μια ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ ευθύνεται για τον ιό και είναι έτσι απλό!Απο τον πληθυσμό των κατοίκων στην πόλη εκεί(γύρω στα 4.000 άτομα),νόσησαν 3.000 και δεν θυμάμαι πόσοι πέθαναν!Γιατί οι υπεύθυνοι του εργοστασίου πέταγαν τα τομάρια των γουρουνιών και ένα κάρο άλλα,δίπλα στην πόλη!
Οι φαρμακευτικές εταιρείες δεν είναι καθόλου αθώες και το παίρνουμε λες και είναι κάτι το απολύτως φυσιολογικό!Γι'αυτό μας λένε ηλίθιους!Μάλλον επειδή είμαστε...!
Το ότι υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας είναι απολύτως φυσιολογικό,γιατί πολύ απλά τίποτα δεν είναι εμφανές στο κοινό!Πολλά πράγματα αποσιωποιούνται!
Ο ιός είναι μια ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ γιατί πολύ απλά οι υπεύθυνοι της εταιρείας γνώριζαν τι θα γίνει αλλά δεν νοιάστηκαν!
Είτε πιστεύουμε σε θεωρίες συνωμοσίας είτε όχι,είναι ακριβώς τα ίδια!Όλοι είμαστε στο ΙΔΙΟ τσουβάλι!Ότι είναι να γίνει,θα γίνει!
Αυτοί που έχουν πιο ανοιχτούς ορίζοντες,συνήθως έχουν και πιο ανοιχτές τσέπες...!
Ο δημοσιογράφος που υποτίθεται ότι συννελήφθη,είναι της εφημερίδας guardian και είναι ένας γραφικός κύριος!Όσον αφορά την Μπίλντερμπεργκ,που δεν είναι ένας διεθνής οργανισμός όπως η Διεθνής Αμνηστία ας πούμε,ή το Νταβός κλπ αλλά είναι κάτι σαν ένα ιδιωτικό φόρουμ(λέμε τώρα),δεν απαγορεύεται άνευ αδείας απο την Βουλή ή τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας,σε πολιτικούς που είναι στην Βουλή,να λάβουν μέρος;Για να συναντηθεί η υπουργός εξωτερικών(τρομάρα της),με έναν ξένο,πρέπει να έχει πάρει άδεια...Δεν ξέρω αν πήρε...!
Είναι φυσιολογικό να παίρνουν μέρος ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ και να μην δημοσιοποιούνται τι ΑΚΡΙΒΩΣ συζητήθηκε,απο ποιόν,γιατί,με ποιά αρμοδιότητα κλπ;Είναι φυσιολογικό,νόμιμο και ηθικό;Είναι νόμιμο και ηθικό να συζητάνε πολιτικοί,με πολυεθνικές όπλων,φαρμάκων,με τράπεζες,με στρατιωτικούς κλπ,χωρίς να δημοσιοποιούνται επίσημα,απο τις ιστοσελίδες των πολιτικών ή απο την σελίδα της Βουλής,τι είπαν οι συγκεκριμένοι πολιτικοί,τι είδαν,ποιά ήταν τα συμπεράσματα και όλα αυτά;
Ο ιός στην Ελλάδα ήρθε πολύ βολικά για κάποιους!Θα δοθούν εκατοντάδες εκατομμύρια πάλι,θα μπουν περισσότεροι φόροι,θα καλυφθούν για ακόμη μια φορά σκάνδαλα!Θα έβγαινε και ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ σκάνδαλο με το TheMall Athens,το οποίο είναι και παράνομο!Θα έβγαινε σκάνδαλο δισεκατομμυρίων για το ΠΑΣΟΚ!Και άλλα τέτοια ευχάριστα!
Ο Ζμπίγκνιου Μπρεζίνσκι ήταν και είναι υπεύθυνος για τις εξωτερικές υποθέσεις των ΗΠΑ!Είναι ένα απο τα λαγωνικά,μαζί με τον Κίσσινγκερ,τον Μπράϊζα, την Ολμπραϊτ κλπ!
Τα περισσότερα λινκς ήταν επίσημα!
Και πάμε στο θέμα της συνωμοσιολογίας!
Οι συνωμοσιολόγοι είναι ηλίθιοι,κοιμισμένοι,αγράμματοι,άχρηστοι,αξύριστοι και πιθανώς σχιζοφρενής;Είναι άνθρωποι που δεν έχουν ανοιχτούς ορίζοντες και ότι νομίζουν απλώς ότι η εξουσία τους θέλει υποχείρια και να τους κάνει κακό;
Πως είναι δυνατόν,στην εποχή μας,με τόσα θέματα που υπάρχουν,να βάζουμε ταμπέλες!Πως είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να ταμπελοποιεί έναν άλλον,επειδή πολύ απλά αναρωτιέται τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γίνεται στον κόσμο;Και με ποιό δικαίωμα οι άνθρωποι με,υποτίθεται,"ανοιχτούς ορίζοντες",μπορούν να χλευάζουν άλλους,με τις γνωστές,ειρωνικές και όχι μόνο,λέξεις όπως "γραφικός,"συνωμοσιολόγος","ανόητος" και άλλα "προοδευτικά";Απο που και ως που ένα πράγμα κρίνεται ως απλώς,συνωμοσιολογία;Όταν κάτι δεν είναι ξεκάθαρο,όταν γιατροί βγαίνουν και λένε ότι μια απλή φούσκα είναι,και δημιούργημα των φαρμακοβιομηχανιών και των ΜΜΕ ,για περισσότερα λεφτά,όταν πρόσωπα όπως υπουργοί πολέμου και αντιπρόεδροι των ΗΠΑ έχουν φαρμακευτικές εταιρείες,όταν πάντα πίσω απο έναν ιό κρύβεται μια πολυεθνική,όταν ενω ξέρεις ότι αν κυκλοφορούν τουρίστες παντού,θα γεμίσει ο τόπος,εσύ τους αφήνεις,και τέλοσπαντων όλα αυτά,δεν είναι λογικό να λες:"Τι στο καλό κάνουν αυτοί;"
Απλώς θέλω να βγούν οι υπεύθυνοι και να μιλήσουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!Κακό είναι;
Όταν τα πράγματα δεν είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ,είναι κακό να σκέφτεται ένας άνθρωπος ότι κάτι τρέχει απο πίσω;
Και ο Γαλιλαίος στην εποχή του,συνωμοσιολόγος ήταν!Άκου εκεί,η γη γυρίζει...!
Είμαι ένας μικρομεσαίος άνθρωπος λοιπόν...!Αλλά ποιός δεν είναι;
Επειδή πολύ απλά,κάποιοι κονομάνε και κάποιοι πεθαίνουν και η ζωή συνεχίζεται!
Είναι απολύτως φυσιολογικό!

ΥΓ1. Δεν είμαι σε καμία περίπτωση εσχατολόγος(άλλωστε δεν μου αρέσει η εσχατολογία...),αλλά απλώς θέλω να πω ότι,όσον αφορά τον ιό,διογκώνεται εντέχνως η όλη υπόθεση απο ΜΜΕ και όχι μόνο,με σκοπό την αποπροσανατόλιση,ίσως τον φόβο κλπ!Ότι και να γίνεται,τα εμβόλια που θα χρησιμοποιηθούν πρέπει να είναι 100% ασφαλή και χωρίς τις όποιες παρενέργειες!Ειδικά,αν γίνουν(λέω ΑΝ),αναγκαστικοί εμβολιασμοί,θα πρέπει τις νομικές ευθύνες για τυχόν παρενέργειες και θανάτους απο εμβόλια,να τις έχουν η κυβέρνηση και ίσως και οι φαρμακοβιομηχανίες!Είναι γνωστό όμως,ότι μπορεί να πάρει κάποιος μια απλή αποζημίωση απο το κράτος,αλλά να νικήσει,μόνος του κάποιος,μια φαρμακοβιομηχανία,ΔΕΝ γίνεται!Τέλοσπαντων...
Τα πράγματα ΑΠΑΙΤΩ,ως Έλληνας πολίτης,να είναι εντελώς ΞΕΚΑΘΑΡΑ,δίχως υπεκφυγές και άλλα πολιτικά ηλίθια κίνητρα,και με γνώμονα το καλό της κοινωνίας!

ΥΓ2. Πολιτικοί φορείς θα πάρουν μίζα απο φαρμακοβιομηχανία,για τους εμβολιασμούς;Μια αθώα ερώτηση νομίζω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
5)Πάμε στις ΗΠΑ:Υπάρχουν καινούργιες τροποποιήσεις νομοθεσιών,όπου ο πολίτης ΔΕΝ έχει το δικαίωμα να αρνηθεί τον αναγκαστικό εμβολιασμό.
Με νέο νόμο,ο πολίτης δεν έχει το δικαίωμα να ζητήσει οικονομική αποζημίωση απο την υπεύθυνη φαρμακευτική εταιρεία ή το κράτος,για τυχόν παρενέργειες του φαρμάκου ή και θανάτου του!Δεν θα ευθύνεται,νομικά,η φαρμακευτική εταιρεία!Πριν απο κάθε εμβολιασμό οι,ασθενείς και μη,υπογράφουν ένα ειδικό έγγραφο που αναφέρονται όλα αυτά.
Σε τυχόν άρνηση του εμβολιασμού,οι αρνούντες θα εγκλειστούν για άγνωστο χρονικό διάστημα,σε στρατόπεδα συγκέντρωσης( της FEMA; ),για την ασφάλεια( ; )του πληθυσμού!
Τους νόμους αυτούς,τους "πέρασε" 2 μέρες πριν τα Χριστούγεννα του 2008,ο πρώην πρόεδρος των ΗΠΑ,Τζώρτζ Μπους!

Στην Ελλάδα θα γίνουν( ; ),αναγκαστικοί εμβολιασμοί στα σχολεία,σε παιδιά ηλικία 5 εως 17 ετών και υπάρχουν διάφορα σχέδια,που έχουν διαρρεύσει( ;;; ),ότι θα τοποθετηθούν θερμικές κάμερες σε δημόσια σχολικά κτίρια,καθώς και ιατρικό προσωπικό στα προαύλια των σχολείων.Επίσης υπάρχει η πιθανότητα καθυστέρησης της έναρξης της σχολικής χρονιάς,αλλά είναι κάτι που βέβαια δεν θα βοηθήσει σε τίποτα!

Παιδιά ένα έχω να σας πω....πάλι πανικοβλήθηκα...είναι σαν να βλέπεις ένα παγκόσμιο σχέδιο να εξαπλώνετε....τόσο τραγικό...ούτε σε ταινία.
ΤΟ να αναγκάζεις κόσμο να εμβολιαστεί και να του αφαιρείς το δικαίωμα άρνησης και κηδεμονίας του εαυτού του πιστεύω πως παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα.

Ένα σας λέω....ακόμα και αν χρειαστεί να πάρω τα μπογαλάκια μου και να πάω στον Ψηλορείτη(:P)...δεν πρόκειται να εμβολιαστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Χτες πήρα το μηχανάκι και φόρεσα μάσκα από φαρμακείο για τον προσερχόμενο αέρα. Πλάκα είχε για λίγο ένιωσα και μανιακός δολοφόνος. Δεν κρύβω ότι στα φανάρια έπαιρνα και creepy look για να τρομάζω τους ομοοδοιπόρους μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Χτες πήρα το μηχανάκι και φόρεσα μάσκα από φαρμακείο για τον προσερχόμενο αέρα. Πλάκα είχε για λίγο ένιωσα και μανιακός δολοφόνος. Δεν κρύβω ότι στα φανάρια έπαιρνα και creepy look για να τρομάζω τους ομοοδοιπόρους μου. :D

καλό.... απολύτως σχετικό αλλά και λογικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ο εμβολιασμός ολόκληρης της ανθρωπότητας από μόνος του ακούγεται ύποποπτος.
πόσο μάλλον όταν οργανώνεται από 5 πολυεθνικές και μια κυβέρνηση που δεν φημίζεται για την φερεγγυότητα της.

γιατί τέτοιος πανικός?
γιατί να εμβολιαστεί ένας ολόκληρος πλανήτης?

ακούμε στις ειδήσεις καταστροφολογικά σενάρια συνεχώς. ο τακτική του εκφοβισμού των πολιτών βοηθάει στον καλύτερο έλεγχό τους τακτική που πρωτοεφάρμοσαν οι ΗΠΑ.


σημείωση: σε καμία μα καμία επιδημία που έχει λάβει χώρα μέχρι τώρα το ποσοστό θνησιμότητας δεν ξεπερνάει το ποσοστό επιβίωσης ανάμεσα στους νοσούντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δεν ξέρω,πάντως για την γρίπη των πτηνών πόσοι ακριβώς θα ήταν τα θύματα για την WHO;
Θυμάμαι ότι έλεγε κάπου στα 50.000.000 σε όλο τον κόσμο και πάνω απο 2.000 δεν ήταν(οι νεκροί).
Ο επιστήμονας στην Αυστραλία,είναι ένας απλά ηλίθιος!Ψέμα!
Ο Ράμσφελντ φέτος έβγαλε απο το tamiflu,1.200.000.000 δολλάρια και απο τον πόλεμο στο Ιράκ,700.000.000 δολλάρια!Μια χαρά μεροκάματο!Εμείς,keep walking...!
Μια ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ ευθύνεται για τον ιό και είναι έτσι απλό!Απο τον πληθυσμό των κατοίκων στην πόλη εκεί(γύρω στα 4.000 άτομα),νόσησαν 3.000 και δεν θυμάμαι πόσοι πέθαναν!Γιατί οι υπεύθυνοι του εργοστασίου πέταγαν τα τομάρια των γουρουνιών και ένα κάρο άλλα,δίπλα στην πόλη!
Οι φαρμακευτικές εταιρείες δεν είναι καθόλου αθώες και το παίρνουμε λες και είναι κάτι το απολύτως φυσιολογικό!Γι'αυτό μας λένε ηλίθιους!Μάλλον επειδή είμαστε...!
Το ότι υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας είναι απολύτως φυσιολογικό,γιατί πολύ απλά τίποτα δεν είναι εμφανές στο κοινό!Πολλά πράγματα αποσιωποιούνται!
Ο ιός είναι μια ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ γιατί πολύ απλά οι υπεύθυνοι της εταιρείας γνώριζαν τι θα γίνει αλλά δεν νοιάστηκαν!
Είτε πιστεύουμε σε θεωρίες συνωμοσίας είτε όχι,είναι ακριβώς τα ίδια!Όλοι είμαστε στο ΙΔΙΟ τσουβάλι!Ότι είναι να γίνει,θα γίνει!
Αυτοί που έχουν πιο ανοιχτούς ορίζοντες,συνήθως έχουν και πιο ανοιχτές τσέπες...!
Ο δημοσιογράφος που υποτίθεται ότι συννελήφθη,είναι της εφημερίδας guardian και είναι ένας γραφικός κύριος!Όσον αφορά την Μπίλντερμπεργκ,που δεν είναι ένας διεθνής οργανισμός όπως η Διεθνής Αμνηστία ας πούμε,ή το Νταβός κλπ αλλά είναι κάτι σαν ένα ιδιωτικό φόρουμ(λέμε τώρα),δεν απαγορεύεται άνευ αδείας απο την Βουλή ή τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας,σε πολιτικούς που είναι στην Βουλή,να λάβουν μέρος;Για να συναντηθεί η υπουργός εξωτερικών(τρομάρα της),με έναν ξένο,πρέπει να έχει πάρει άδεια...Δεν ξέρω αν πήρε...!
Είναι φυσιολογικό να παίρνουν μέρος ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ και να μην δημοσιοποιούνται τι ΑΚΡΙΒΩΣ συζητήθηκε,απο ποιόν,γιατί,με ποιά αρμοδιότητα κλπ;Είναι φυσιολογικό,νόμιμο και ηθικό;Είναι νόμιμο και ηθικό να συζητάνε πολιτικοί,με πολυεθνικές όπλων,φαρμάκων,με τράπεζες,με στρατιωτικούς κλπ,χωρίς να δημοσιοποιούνται επίσημα,απο τις ιστοσελίδες των πολιτικών ή απο την σελίδα της Βουλής,τι είπαν οι συγκεκριμένοι πολιτικοί,τι είδαν,ποιά ήταν τα συμπεράσματα και όλα αυτά;
Ο ιός στην Ελλάδα ήρθε πολύ βολικά για κάποιους!Θα δοθούν εκατοντάδες εκατομμύρια πάλι,θα μπουν περισσότεροι φόροι,θα καλυφθούν για ακόμη μια φορά σκάνδαλα!Θα έβγαινε και ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ σκάνδαλο με το TheMall Athens,το οποίο είναι και παράνομο!Θα έβγαινε σκάνδαλο δισεκατομμυρίων για το ΠΑΣΟΚ!Και άλλα τέτοια ευχάριστα!
Ο Ζμπίγκνιου Μπρεζίνσκι ήταν και είναι υπεύθυνος για τις εξωτερικές υποθέσεις των ΗΠΑ!Είναι ένα απο τα λαγωνικά,μαζί με τον Κίσσινγκερ,τον Μπράϊζα, την Ολμπραϊτ κλπ!
Τα περισσότερα λινκς ήταν επίσημα!
Και πάμε στο θέμα της συνωμοσιολογίας!
Οι συνωμοσιολόγοι είναι ηλίθιοι,κοιμισμένοι,αγράμματοι,άχρηστοι,αξύριστοι και πιθανώς σχιζοφρενής;Είναι άνθρωποι που δεν έχουν ανοιχτούς ορίζοντες και ότι νομίζουν απλώς ότι η εξουσία τους θέλει υποχείρια και να τους κάνει κακό;
Πως είναι δυνατόν,στην εποχή μας,με τόσα θέματα που υπάρχουν,να βάζουμε ταμπέλες!Πως είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να ταμπελοποιεί έναν άλλον,επειδή πολύ απλά αναρωτιέται τι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γίνεται στον κόσμο;Και με ποιό δικαίωμα οι άνθρωποι με,υποτίθεται,"ανοιχτούς ορίζοντες",μπορούν να χλευάζουν άλλους,με τις γνωστές,ειρωνικές και όχι μόνο,λέξεις όπως "γραφικός,"συνωμοσιολόγος","ανόητος" και άλλα "προοδευτικά";Απο που και ως που ένα πράγμα κρίνεται ως απλώς,συνωμοσιολογία;Όταν κάτι δεν είναι ξεκάθαρο,όταν γιατροί βγαίνουν και λένε ότι μια απλή φούσκα είναι,και δημιούργημα των φαρμακοβιομηχανιών και των ΜΜΕ ,για περισσότερα λεφτά,όταν πρόσωπα όπως υπουργοί πολέμου και αντιπρόεδροι των ΗΠΑ έχουν φαρμακευτικές εταιρείες,όταν πάντα πίσω απο έναν ιό κρύβεται μια πολυεθνική,όταν ενω ξέρεις ότι αν κυκλοφορούν τουρίστες παντού,θα γεμίσει ο τόπος,εσύ τους αφήνεις,και τέλοσπαντων όλα αυτά,δεν είναι λογικό να λες:"Τι στο καλό κάνουν αυτοί;"
Απλώς θέλω να βγούν οι υπεύθυνοι και να μιλήσουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!Κακό είναι;
Όταν τα πράγματα δεν είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ,είναι κακό να σκέφτεται ένας άνθρωπος ότι κάτι τρέχει απο πίσω;
Και ο Γαλιλαίος στην εποχή του,συνωμοσιολόγος ήταν!Άκου εκεί,η γη γυρίζει...!
Είμαι ένας μικρομεσαίος άνθρωπος λοιπόν...!Αλλά ποιός δεν είναι;
Επειδή πολύ απλά,κάποιοι κονομάνε και κάποιοι πεθαίνουν και η ζωή συνεχίζεται!
Είναι απολύτως φυσιολογικό!

ΥΓ1. Δεν είμαι σε καμία περίπτωση εσχατολόγος(άλλωστε δεν μου αρέσει η εσχατολογία...),αλλά απλώς θέλω να πω ότι,όσον αφορά τον ιό,διογκώνεται εντέχνως η όλη υπόθεση απο ΜΜΕ και όχι μόνο,με σκοπό την αποπροσανατόλιση,ίσως τον φόβο κλπ!Ότι και να γίνεται,τα εμβόλια που θα χρησιμοποιηθούν πρέπει να είναι 100% ασφαλή και χωρίς τις όποιες παρενέργειες!Ειδικά,αν γίνουν(λέω ΑΝ),αναγκαστικοί εμβολιασμοί,θα πρέπει τις νομικές ευθύνες για τυχόν παρενέργειες και θανάτους απο εμβόλια,να τις έχουν η κυβέρνηση και ίσως και οι φαρμακοβιομηχανίες!Είναι γνωστό όμως,ότι μπορεί να πάρει κάποιος μια απλή αποζημίωση απο το κράτος,αλλά να νικήσει,μόνος του κάποιος,μια φαρμακοβιομηχανία,ΔΕΝ γίνεται!Τέλοσπαντων...
Τα πράγματα ΑΠΑΙΤΩ,ως Έλληνας πολίτης,να είναι εντελώς ΞΕΚΑΘΑΡΑ,δίχως υπεκφυγές και άλλα πολιτικά ηλίθια κίνητρα,και με γνώμονα το καλό της κοινωνίας!

ΥΓ2. Πολιτικοί φορείς θα πάρουν μίζα απο φαρμακοβιομηχανία,για τους εμβολιασμούς;Μια αθώα ερώτηση νομίζω...!

Στο μονο που θα απαντησω ειναι οτι σε καθε μη επισημη λεσχη οι συμμετεχοντες παιρνουν μερος με τα ονοματεπώνυμά τους και οχι με τις καρέκλες τους. Κοινώς, ανθρωποι η Madeline Albright που εχει ειδικευση στα εξωτερικα θεματα των ΗΠΑ, ειτε εχει θεσμικη αρμοδιοτητα στις ΗΠΑ, ειτε οχι, θα συνεχισει να πηγαινει χωρις να αντικατασταθει απ'το θεσμικο της διάδοχο. Στην περίπτωση αυτη δεν ειναι υποχρεωμένοι να δινουν καμία αναφορά, δεν συμμετέχει η Ελλάδα στο Bilderberg, οι πολιτικοι συμμετέχουν και αυτο το δικαίωμα το έχουν οπως ακριβως μπορεις κι εσυ να συστησεις μια οργάνωση και να συνερχεσθε χωρις να δινετε αναφορα σε κανέναν. Στα υπολοιπα εχω απαντησει απ'το προηγουμενο μηνυμα μου και διατηρω απολυτως τις θεσεις μου. Οσοι ισχυριζονται οτι ο H1N1 ειναι οπλο μαζικης καταστροφής και οχι ιός που υπάρχει στη φύση, ας το αποδειξουν επιστημονικά, περα απο μικροαστικες εντυπωσιολογίες του τυπου "μου το ειπε ο θειος μου, που του το πε ο κουμπαρος του, που ο τριτος ξαδερφος του ειναι γαμπρος βιολόγου". Αρκετα με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Ναι,μόνο που υποτίθεται πάνε εκεί ως ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ και όχι ως απλοί πολίτες!
Εγώ έχω δικαίωμα να κάνω μια μυστική ομάδα ή να παραστώ σε μια τέτοια,γιατί εκπροσωπώ τον εαυτό μου και δεν είμαι εκλεγμένος απο τον λαό για να προασπίσει τα συμφέροντα της πατρίδας!Οι πολιτικοί του κοινοβουλίου όμως,που είναι εκλεγμένοι απο τον ελληνικό λαό,πρέπει να είναι ξεκάθαροι αν λαβαίνουν μέρος σε ιδιωτικά φόρουμ και να το κάνουν οι ίδιοι γνωστό στον λαό,πριν κάνουν οτιδήποτε!Γιατί είναι εκλεγμένοι...Αν όλα αυτά είναι "μυστικά",τότε έχω το αναφθαίρετο δικαίωμα να πιστεύω ότι θέλω!
Ο H1N1 δεν είναι ένα όπλο μαζικής καταστροφής(αν ήταν θα είχαν πεθάνει εκατομμύρια τώρα),αλλά το όλο θέμα έχει διογκωθεί επικίνδυνα!
Δεν είναι απίθανο να είναι ένα απλό δημιούργημα ενός εργαστηρίου,και απο κάποιο λάθος να μπλέχτηκε με άλλον ιό και να έγινε αυτό που γίνεται τώρα!Εδώ δεν ξέρουν οι ίδιοι,πως στο καλό να ξέρω εγώ...!
Είμαι και εγώ εναντίον του "μου το ειπε ο θειος μου, που του το πε ο κουμπαρος του, που ο τριτος ξαδερφος του ειναι γαμπρος βιολόγου",αλλά τα πράγματα θέλω να είναι απολύτως ξεκάθαρα και λογικά...απ'όλες τις πλευρές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ναι, ως πολιτικοι και γνωστες πάνε εκει περα, δεν πανε ως αξιωματουχοι του ελληνικου κράτους. Αλλωστε τα μονα αρμοδια οργανα ληψης αποφασεων στην Ελλαδα ειναι αυτα που προβλέπει το Συνταγμα και οι νόμοι. Τo Davos και η Bilderberg ειναι forum συζητήσεων και οχι, οποιος προσκαλειται εκει να συζητησει δεν χρειαζεται άδεια απο κανέναν. Δεν εκπροσωπει το ελληνικο κρατος εκει πέρα, με κανενα επισημο τρόπο.

PS: Ειναι "αναφαίρετο" το δικαίωμα, οχι "αναφθαίρετο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
παιδια βλακειες ειναι αυτα μην ακουτε ολα αυτα που λενε στην τηλεοραση....ελεος πια ολο τρομοκρατουν το κοσμο κατι δημοσιογραφοι της σειρας που δεν εχουν και ιδεα απο ιατρικη...προσπαθουν να μας πεισουν οτι θα πεθανουμε περισσοτερο για τα εμβολια πιστευω εγω...θελουν να πουλησουν εμβολια για να βγαλουνε φραγκα...και μιλαμε για χοντρα φραγκα στις πολυεθνικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rossettitalia

Νεοφερμένος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 83 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πίστεύω πως είναι αναμφισβήτητα παιχνίδι προσέλκυσης χρημάτων.Και μην ξεχνάτε η οικονομική κρίση(μια ακόμη fake κατάσταση για να καλυφθούν τα υπερέξοδα των golden boys)συνέπεσε χρονικά με την υποτιθέμενη γρίπη αλλά πιστεύω πως τα πάντα είναι μελετημένα έτσι ώστε να γινέται ντόρος και να προκάλειται φόβος απο τις ανώτερες δυνάμεις και κυρίως απο τα ΜΜΕ στους πάντες κατώτερους.Οι πολυεθνικές φαρμακοβιομηχανίες βρήκαν τώρα το ερέθισμα για να πολλαπλασιάσουν τα κέρδη τους,και συνάμα να αυξηθούν έμμεσα και άμεσα οχι όμως με διαφανή τρόπο τα κέρδη των κρατών.Η παγίδα των κρουσμάτων στον κόσμο είναι το τρίκ στο οποίο ποντάρουν οι πολυεθνικές καθώς αναφέρουν εκατοντάδες,χιλιάδες κρούσματα στα οποία όμως δεν γίνεται αναφορά για το πόσα έχουν ιαθεί και το πόσα βρίσκονται σε κρίσιμη κατάσταση?Βέβαια για να δικαιολογηθεί η ''δήθεν'' σοβαρότητα της κατάστασης πρέπει να αναφέρονται και σοβαρά περιστατικά...Ωστόσο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος κάθεται στα αβγά του συνεχώς για το οτιδήποτε,φοβάται να μιλήσει,να αντισταθεί,να ψάξει γιατί τώρα αυτο?,είναι έτσι όπως μου το παρουσιάζουν η μήπως κρύβεται κάτι άλλο απο πίσω?Παρατηρούμε που μπορεί ο κόσμος να φτάσει για το χρήμα...ακόμη και στην αυτοκαταστροφή...έχουμε γεννηθεί για να ζούμε απλά...αλλά όλοι θελουν το κάτι παραπάνω γιατι κάποιοι μας το επέβαλαν..οι καιροί όμως πέρασαν και κάνεις δεν είναι,ούτε χαζός,ούτε βλάκας όσο και να το πάιζουν κάποιοι.Κλείνοντας θα θελα να αναφερθώ στις γενιές των γιαγιάδων και παππόυδων μας,τότε που τα πράγματα ήταν πολύ πιο δύσκολα στα χωριά χωρίς,φάρμακα,φαγητό,ίντερνετ,ενημέρωση,πληροφόρηση κτλ και τους βλέπεις μια πλειονότητα υτών να φτάνουν στην ηλικία των εβδομήντα,καμαρώνοντας λέγοντας μας οτι εμείς μέχρι τα 27 μας χρόνια που ήρθαμε στην πόλη δεν πήγαμε ποτέ σε γιατρο,και γρίπες περάσαμε και άλλα χίλια δύο και τώρα όλοι προσπαθούν να προλάβουν το φάρμακο ''σωτήρια'' για την ανθρωπότητα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Καλά, με ολο το σεβασμό, και να θελανε να πανε σε γιατρο μεχρι τα 27 τους δε μπορουσανε οι γιαγιαδες κι οι παππούδες μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Constantinekots αναφαίρετο πήγα να γράψω αλλά κάπου κατά λάθος πάτησα και το πλήκτρο με το γράμμα θήτα!Αν αυτό ήταν που σε πείραξε και ήθελες να το σχολιάσεις,νομίζοντας προφανώς ότι δεν ξέρω την λέξη,τότε δεν έχω να πω και τίποτα!Δεν υπάρχει λόγος άλλωστε...!

ΥΓ1. Οι πολιτικοί σε αυτόν τον τόπο,σε καμία περίπτωση δεν μας εκπροσωπούν,έτσι και αλλιώς!

ΥΓ2. Συμφωνώ με Rossettitalia και Cardoso.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ναι, ως πολιτικοι και γνωστες πάνε εκει περα, δεν πανε ως αξιωματουχοι του ελληνικου κράτους. Αλλωστε τα μονα αρμοδια οργανα ληψης αποφασεων στην Ελλαδα ειναι αυτα που προβλέπει το Συνταγμα και οι νόμοι. Τo Davos και η Bilderberg ειναι forum συζητήσεων και οχι, οποιος προσκαλειται εκει να συζητησει δεν χρειαζεται άδεια απο κανέναν. Δεν εκπροσωπει το ελληνικο κρατος εκει πέρα, με κανενα επισημο τρόπο.


Forum συζητήσεων..

Ωραία.

Γιατί όμως μαζεύονται εκεί όλοι αυτοί οι πολιτικοί και οικονομικοί παράγωντες όπως και βαρώνοι των ΜΜΕ για να συζητήσουν για τους κήπους τους και τα ζαρζαβατικά τους?
50 άτομα που έχουν υπέρμετρα συσσωρευμένη εξουσία μαζεύονται για να μιλήσουν για το πως θα την επεκτείνουν και όχι για να ανταλάξουν συμβουλές για τα παιδία τους ούτε για να κουτσομπολέψουν σαν κατίνες στο κομμωτήριο.

Τώρα όταν η υπουργός εξωτερικών ο πρων υπουργός οικονομικών και ο εν δυνάμη διάδοχος της εξουσίας λαμβάνουν χώρα σε ένα τέτοιο φόρουμ ωφείλουν να δώσουν εξηγήσεις. Δεν είναι εκπρόσωποι των πολιτών και υπήρετες του κράτους μόνο όταν βρίσκονται στην βουλή και όταν μιλάνε στα κανάλια, φέρουν τον τίτλο τους μέχρι το πέρας της θητίας τους.

Προσπαθείς να κάνεις την λέσχη bilderberg να μοιάζει με λέσχη γκόλφ και σαλώνι χαλαρών συζητήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ειναι παγκοσμια ομάδα επιρροης. Δεν ειναι συνεδριαση της ευρωπαικης ένωσης ή καποιου επισημου οργάνου για να χρωσταει εξηγησεις σε κανέναν. Ειναι μια κλειστη λεσχη που προσκαλει οποιον θελει αυτη. Επειδη ομως το μικροαστικο μυαλουδακι ελκεται παρα πολύ απ'οτι φανταζει τοσο μυστικο, θα προτεινα να φοβαστε αυτα που συζητιούνται κατω απ'το τραπεζι, πισω απο βαριές πορτες στη Βουλή, παρά αυτα που συζητιούνται στη Bilderberg. Τουλαχιστον αυτη ξερετε οτι υπαρχει και ξερετε και ποιοι συμμετέχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Συμμετέχουν αυτοί που ψηφίστηκαν απο τον λαό για να προασπίσουν τα συμφέροντα της χώρας και να υπερασπίσουν την πατρίδα!Αλλά κάτι τέτοιο ΔΕΝ γίνεται,απο κανένα κόμμα!Αλλά για ποιό λόγο η Ντορούλα φέρεται όπως φέρεται στην εξωτερική πολιτική της χώρας;Ή οι υπόλοιποι υπουργοί!Άκου εκεί,πράσινη ανάπτυξη λέει,αλλά πρώτα οι φόροι και μετά τα μέτρα για καλύτερο περιβάλλον(απο 2014!!!!)Βέβαια...
Και οι λοιποί προβοκάτορες που βγαίνουν και τα σπάνε έξω,ευθύνονται για τους τρομονόμους!Ή δεν είναι έτσι;Και θα πεί ένας αθώος,ας γίνουν εκλογές και να βγεί το ΠΑΣΟΚ...Ακριβώς τα ίδια...Ακόμη δεν ξεχνάω το "ευχαριστούμε τους φίλους μας τους αμερικάνους" και το Ευρώ,που μας έφερε εδώ που μας έφερε!Θυμάμαι μια εφημερίδα έκανε 100 δραχμές και αν,και τώρα κάνει 1 ευρώ δηλαδή 340,75!Και είναι το πιο ασήμαντο αυτό,αλλά δείχνει πολλά!
Το τι σκάνδαλα υπάρχουν,δεν λέγεται!Και αυτά που υποτίθεται ότι αποκαλύφθηκαν,δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ,μπροστά σε αυτά που δεν έχουν αποκαλυφθεί ακόμη!
Αλλά μην ξεχνάμε και την διεθνή πολιτική και ότι ναι υπάρχουν τα σκάνδαλα που δημιουργούνται απο έλληνες πολιτικούς και μη,αλλά υπάρχει και η εξωτερική πολιτική που είναι πολύ περίεργη...

ΥΓ. Δεν έχουν κάποια σχέση αυτά με τον ιό,αλλά τι να κάνουμε!Είναι σημαντικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
εγω να πω κατι αλλο? εχετε ακουσει για κρουσματα στην αφρικη και στις αραβικες χωρες? δεν νομιζω να εχουν πει κατι για αυτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ειναι παγκοσμια ομάδα επιρροης.
επιρρόης σε ποιούς? στους πολίτες βέβαια. επιρροή........ παγκόσμια ομάδα επιρροής αυτό τώρα τι μας το λες για να την απενοχοποιήσεις?


Δεν ειναι συνεδριαση της ευρωπαικης ένωσης ή καποιου επισημου οργάνου για να χρωσταει εξηγησεις σε κανέναν.
δεν με νοίαζει κάτω από πια ταμπέλα συνεδριάζουν με νοιάζει ποιοί συνεδριάζουν και για ποιό λόγο. όταν συμμετέχει ένας εκπρόσωπός μου σε μια ομάδα παγκόσμιας επιρροής οφείλει να μου δώσει εξηγησείς. δεν ζητάω να μάθω τι συζητάει στην κρεβατοκάμμαρά του.



Ειναι μια κλειστη λεσχη που προσκαλει οποιον θελει αυτη. Επειδη ομως το μικροαστικο μυαλουδακι ελκεται παρα πολύ απ'οτι φανταζει τοσο μυστικο, θα προτεινα να φοβαστε αυτα που συζητιούνται κατω απ'το τραπεζι, πισω απο βαριές πορτες στη Βουλή, παρά αυτα που συζητιούνται στη Bilderberg.
το δικό σου μεγαλοαστικό μυαλουδάκι να κόψει το δασκαλίστικο ύφος και την υπεράνω νεοτροπία.

Τουλαχιστον αυτη ξερετε οτι υπαρχει και ξερετε και ποιοι συμμετέχουν...
ναι μόνο που δεν ξέρουμε γιατί. μόνο ότι μιλάνε για την παγκόσμια επιρροή.............

ας το βουλώσουμε και ας εμπιστευτούμε αυτούς που θα καθορίσουν με ποίον τρόπο θα μας ασκήσουν την επιρροή τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δηλαδη αν συμμετείχαν οι 20 πλουσιότεροι Έλληνες και οχι οι πολιτικοί θα άλλαζε τίποτα; Μενεις στους τύπους. Η μονη διαφορα θα ηταν οτι οσα συζητιουνται στη Bilderberg, θα εφταναν στους πολιτικους κατω απ'το τραπεζι.
Για καλυτερο περιβάλλον χρειαζονται λεφτά. Οσο για το Ευρω, το πως βοηθησε ή ωφέλησε φαινεται στο παράδειγμα της Ισλανδίας, που ειχε και υγειή οικονομία, αλλα δεν ειχε το Ευρώ. Εχω βαρεθει ν'ακουω την ιδια αμάθεια, το οτι το 2001 η εφημερίδα εκανε 100 δραχμες και τώρα 341 ονομαζεται πληθωρισμός, δεν ονομαζεται μειονεκτημα του νομισματος και θα υπηρχε ειτε με δραχμή, ειτε με ευρώ, ειτε με γερμανικό μάρκο. FYI, ο Κωστας Σημίτης ειπε αυτολεξεί "Θελω να ευχαριστησω την κυβερνηση των Ηνωμενων Πολιτειων για την πρωτοβουλία και τη βοήθειά της". Η πραγματικοτητα ξερεις πως έχει; Ακριβως οπως την περιεγραψε η τουρκάλα πρωθυπουργος στο Μπιλ Κλιντον. "Η Ελλαδα και η Τουρκια ξεκινουν πολεμο επειδη 4 Τουρκοι δημοσιογραφοι και 2 Ελληνες βοσκοί διαφωνησαν για ενα βραχο που κατοικεί μια κατσίκα". Για το βραχο, την κατσικα και 6 θερμοκέφαλους καραγκιόζηδες, χωρις την πρωτοβουλια και τη βοήθεια του Μπιλ Κλιντον που αναγκασε και τις δυο πλευρες να μην ερθουν σε εμπολεμη σύρραξη, ακομη θα πληρωνες τα χρεη του πολέμου, εκτος των άλλων. Η επιδιαιτησια δεν ειναι καλό πραγμα, αλλα ηταν η υπερδυναμη και σε τετοιες περιπτωσεις επεμβαίνει. Ο οποιοσδηποτε υπευθυνος πολιτικος θα τους ευχαριστούσε. Δεν ηταν καθολου καλη η διαχειριση της κρισης απ'το Σημιτη, αλλα αυτο το συγκεκριμενο κομματι της, το οποιο ειναι και το μονο που αγγιζουν οι διαφοροι αδαείς, ηταν ισως το καλυτερο που έγινε.
-----------------------------------------
επιρρόης σε ποιούς? στους πολίτες βέβαια. επιρροή........ παγκόσμια ομάδα επιρροής αυτό τώρα τι μας το λες για να την απενοχοποιήσεις?


δεν με νοίαζει κάτω από πια ταμπέλα συνεδριάζουν με νοιάζει ποιοί συνεδριάζουν και για ποιό λόγο. όταν συμμετέχει ένας εκπρόσωπός μου σε μια ομάδα παγκόσμιας επιρροής οφείλει να μου δώσει εξηγησείς. δεν ζητάω να μάθω τι συζητάει στην κρεβατοκάμμαρά του.



το δικό σου μεγαλοαστικό μυαλουδάκι να κόψει το δασκαλίστικο ύφος και την υπεράνω νεοτροπία.

ναι μόνο που δεν ξέρουμε γιατί. μόνο ότι μιλάνε για την παγκόσμια επιρροή.............

ας το βουλώσουμε και ας εμπιστευτούμε αυτούς που θα καθορίσουν με ποίον τρόπο θα μας ασκήσουν την επιρροή τους..

Γινε εξουσιαστης και μπες στη Bilderberg. Θα μιλαω οπως επιθυμω, λυπάμαι, σε αυτο δεν θα σε ικανοποιησω. Δεν ειναι η δικη μου νοοτροπια υπεράνω, η λιακοπουλιστικη ειναι υπερκάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Γιατί φέρεσαι έτσι;Σου θίξαμε κάτι ή απλώς νομίζεις ότι έχεις να κάνεις με αμαθείς και ηλίθιους;Γιατί νομίζεις ότι είμαστε ηλίθιοι και κατώτεροι άνθρωποι;Για ποιό λόγο το κάνεις αυτό;Και ποιό είναι το πρόβλημά σου με τους "μικροαστικούς" ανθρώπους,τους μικρομεσαίους και λοιπά;Γιατί διαχωρίζεις;Σου έχει δώσει κανείς το δικαίωμα να κατονομάζεις οποιονδήποτε έχει αντίθετη άποψη μαζί σου,μικρομεσαίο με μικροαστικές αντιλήψεις;Δεν το καταλαβαίνω αυτό!
Αλλά καλύτερα να τελειώσει εδώ το θέμα,έτσι και αλλιώς είτε έχουμε αντίθετες απόψεις είτε ίδιες,είναι ακριβώς το ίδιο!Εσύ και εγώ ο...μικρομεσαίος με μικροαστικές αντιλήψεις,κοινώς ηλίθιος,αναπνέουμε τον ίδιο αέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δηλαδη αν συμμετείχαν οι 20 πλουσιότεροι Έλληνες και οχι οι πολιτικοί θα άλλαζε τίποτα; Μενεις στους τύπους. Η μονη διαφορα θα ηταν οτι οσα συζητιουνται στη Bilderberg, θα εφταναν στους πολιτικους κατω απ'το τραπεζι.

όχι! θα ήταν λιγότερο προκλητικό. και ναι τυπικά οι 20 πλουσιότεροι Έλληνες δεν θα ήταν υποχρεωμένοι να δώσουν εξηγήσεις. σαφώς και βρίσκονται όλοι στο ίδιο τσουβάλι πολιτικοί οικονομικοί παράγοντες ιδιοκτήτες ΜΜΕ.
μόνο που εσύ από το πρώτο ποστ σου κάνεις την λεσχη αυτή να μοίαζει με λέση κουν καν.


Γινε εξουσιαστης και μπες στη Bilderberg.

θα βγούν αυτοί έξω.


Θα μιλαω οπως επιθυμω, λυπάμαι, σε αυτο δεν θα σε ικανοποιησω.

δεν σε τιμάει όμως ούτε οφελεί τον διάλογο είναι λες και μιλάω με 8χρονο που δίαβασε 5 περιοδικά και 2 εφημερίδες.


Δεν ειναι η δικη μου νοοτροπια υπεράνω, η λιακοπουλιστικη ειναι υπερκάτω.
ημιμάθεια.. που κολάει ο βιβλιοπώλης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top