Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,811 μέλη και 2,441,720 μηνύματα σε 76,731 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 302 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

D&D/AD&D

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 01:22, 04-01-07:

http://www.vamvax.net/drastiriotites...ke/karaoke.htm

αφιερωμένο! δείτε το πρώτο!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη theio_vrefos : 04-01-07 στις 01:34.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε: στις 01:29, 04-01-07:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 01:36, 04-01-07:

ΤΟ ΝΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ
ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ CONSTITUTIO(N)
Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε: στις 04:07, 04-01-07:

Δεν έχω καταφέρει να παίξω ποτέ! Αν και μου έχουν πει πως έχει Elves και θα με ενδιέφερε πολύπολύ.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 14:51, 04-01-07:

mentor τι σημαίνει το ακρώνυμιο d20?
Πάντα έψαχνα να βρω πως λεγόταν το ρημαδιασμένο το σύστημα κανόνων αυτό. Της Whitewolf έχει όνομα ή απλά λέγεμαι της Whitewolf? Ξέρει κανένας?
Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε: στις 14:57, 04-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
mentor τι σημαίνει το ακρώνυμιο d20?
Πάντα έψαχνα να βρω πως λεγόταν το ρημαδιασμένο το σύστημα κανόνων αυτό. Της Whitewolf έχει όνομα ή απλά λέγεμαι της Whitewolf? Ξέρει κανένας?

Το setting λεγόταν World of Darkness (WoD) και το σύστημα λεγόταν (ανεπίσημα) Storyteller System.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 15:20, 04-01-07:

και το d20 πως βγαίνει?
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O Cancerman έγραψε: στις 15:58, 04-01-07:

υποθετω εχει να κανει με το ζαρι

Dice 20
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 16:28, 04-01-07:

κι εγώ αυτό σκέφτηκα...
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε: στις 16:53, 04-01-07:

αναφέρεται στο σύστημα των ζαριών που χρησιμοποιεί.

το d20 χρησιμοποιεί απο 4 μεχρι 20 έδρες (δηλ 4, 6, 8, 10, 12, 20)
το d10 είναι της WW και χρησιμοποιεί μόνο 10εδρα ζάρια.
Παράθεση

Cancerman

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O Cancerman έγραψε: στις 18:11, 04-01-07:

theio vrefos και εσυ απο το αιγαλεω?
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε: στις 19:00, 04-01-07:

Ναι
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 13:56, 10-03-10:

Έχω παρακολουθήσει να παίζουν star wars και έχω κάτι βιβλία D&D, τα οποία δεν τα έχω διαβάσει ακόμα. Ξέρω κάτι λίγα και κάποια στιγμή θέλω να παίξω. Είναι παιχνίδια με πολύ ενδιαφέρον και εξασκούν τη φαντασία. Αλλά είναι ΚΑΙ πορωτικά.

Στο Star wars ήταν τοποθετημένένοι χρονικά λίγο πριν την τέταρτη ταινία (προεπαναστατική περίοδος) και το party τους ήταν μια οργάνωση οι "Πυρήνες της Φωτιάς"/ έψαχναν έναν jedi ό,τι να'ναι
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 13:18, 25-01-11:

Παίζω περίπου εδώ και 5 χρόνια D&D ( Εκδοση 3.5) αλλά έχει ένα χρόνο που δεν παίρνω μέρος σε κανένα party και έχω ΣΑΛΕΨΕΙ!!!

Δεν ήξερα σε ποιόν να πω τον πόνο μου όσπου βρήκα αυτό το θέμα... Εσείς θα με καταλαβένετε....
Το χειρότερο είναι οτι όταν δεν έχω τί να κάνω ανοίγω τα βιβλία ,διαβάζω και μου έρχονται στο νου ένα σωρό καινούριοι χαρακτήρες και σαλεύω πιο πολύ επειδή δεν μπορώ να παίξω....
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 00:46, 26-01-11:

Ααααχ... Σε νιωθω...! Παει σχεδων ενας χρονος και για μενα, εκτος απο 2-3 αποτυχιμενα σεσιονς το καλοκαιρι... Τι ωραιο που θα ητανε ενα παρτακι...!
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 11:41, 28-01-11:

Νι Νι!!

Τί ωραία που θα ήτανε....

Από την αρχή χαρακτήρες... ψάξε feats, ψάξε spells(σε κάποιες περιπτώσεις), ψάξε gear.... και πάει λέγοντας.... Γράψε και background(δώσ του σκέψη...)... Τί καλά που θα ήτανε...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:43, 28-01-11:

Εγω προς το παρων περιμενω να ερθει η αλλη βδομαδα να επιστρεψω στο DDO (dungeons and dragons online), καμια σχεση βεβαια με το pnp, αλλα ειναι μια παρηγορια τουλαχιστων...! Και ελπιζω να μπορεσουμε να συνενοηθουμε με κατι φιλαρακια να το βαλουμε μπροστα επιτελους μετα απο τοσο καιρο ανενεργιας..!
1
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 16:14, 02-02-11:

Μια γρήγορη ερώτηση (γιατί τώρα τελευταία άρχισα να ασχολούμαι με Divine χαρακτήρες)...

Cleric ή Monk ή Favoured Soul???

P.S; Favoured Soul= Περιγράφετε στο Complete divine (σελ. 6) ως class.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:55, 02-02-11:

Εξαρτατε τι θες να κανεις... Με κληρικο ο ρολος σου θα ειναι κυριος να κανεις heal, με monk να βαρας ενω με favored soul θα εισαι πιο ικανη στην μαχη απο οτι με κληρικο, αλλα θα χασεις απο τις ικανοτιτες στο heal. Αυτα βεβαια στο πολυ επιφαιακο του θεματος.
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 10:47, 03-02-11:

Εγώ προτιμώ Favoured soul(τώρα τελευταία το ανακάλυψα)...

Με Favoured Soul δε χάνεις τις ικανότητες του heal (παίρνεις spells από cleric spell list) ίσα ίσα έχεις πολλά περισσότερα spells per day. Δεν διαλέγεις όμως domain.... και δεν έχεις turn undead.... Δηλαδή τα δύο δυνατά σημεία του cleric....

Τον Monk τον ανέφερα γιατί ο Favoured Soul ανεβαίνει στα Saves με τον ίδιο ιλλιγγιώδη ρυθμό. Ψέμααα... Α επίσης τα spells τα παίρνει έτσι.... Χωρίς μια ώρα προσευχής.... Ξανά Ψέμααα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος