D&D/AD&D

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
https://www.vamvax.net/drastiriotites/karaoke/karaoke.htm

αφιερωμένο! δείτε το πρώτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ΤΟ ΝΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ
ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ CONSTITUTIO(N)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν έχω καταφέρει να παίξω ποτέ! Αν και μου έχουν πει πως έχει Elves και θα με ενδιέφερε πολύπολύ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
mentor τι σημαίνει το ακρώνυμιο d20?
Πάντα έψαχνα να βρω πως λεγόταν το ρημαδιασμένο το σύστημα κανόνων αυτό. Της Whitewolf έχει όνομα ή απλά λέγεμαι της Whitewolf? Ξέρει κανένας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
mentor τι σημαίνει το ακρώνυμιο d20?
Πάντα έψαχνα να βρω πως λεγόταν το ρημαδιασμένο το σύστημα κανόνων αυτό. Της Whitewolf έχει όνομα ή απλά λέγεμαι της Whitewolf? Ξέρει κανένας?


Το setting λεγόταν World of Darkness (WoD) και το σύστημα λεγόταν (ανεπίσημα) Storyteller System.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
και το d20 πως βγαίνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
υποθετω εχει να κανει με το ζαρι

Dice 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κι εγώ αυτό σκέφτηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
αναφέρεται στο σύστημα των ζαριών που χρησιμοποιεί.

το d20 χρησιμοποιεί απο 4 μεχρι 20 έδρες (δηλ 4, 6, 8, 10, 12, 20)
το d10 είναι της WW και χρησιμοποιεί μόνο 10εδρα ζάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
theio vrefos και εσυ απο το αιγαλεω? :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Ναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Έχω παρακολουθήσει να παίζουν star wars και έχω κάτι βιβλία D&D, τα οποία δεν τα έχω διαβάσει ακόμα. Ξέρω κάτι λίγα και κάποια στιγμή θέλω να παίξω. Είναι παιχνίδια με πολύ ενδιαφέρον και εξασκούν τη φαντασία. Αλλά είναι ΚΑΙ πορωτικά.

Στο Star wars ήταν τοποθετημένένοι χρονικά λίγο πριν την τέταρτη ταινία (προεπαναστατική περίοδος) και το party τους ήταν μια οργάνωση οι "Πυρήνες της Φωτιάς"/ έψαχναν έναν jedi ό,τι να'ναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Παίζω περίπου εδώ και 5 χρόνια D&D ( Εκδοση 3.5) αλλά έχει ένα χρόνο που δεν παίρνω μέρος σε κανένα party και έχω ΣΑΛΕΨΕΙ!!!:wall:

Δεν ήξερα σε ποιόν να πω τον πόνο μου όσπου βρήκα αυτό το θέμα... Εσείς θα με καταλαβένετε....
Το χειρότερο είναι οτι όταν δεν έχω τί να κάνω ανοίγω τα βιβλία ,διαβάζω και μου έρχονται στο νου ένα σωρό καινούριοι χαρακτήρες και σαλεύω πιο πολύ επειδή δεν μπορώ να παίξω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ααααχ... Σε νιωθω...! Παει σχεδων ενας χρονος και για μενα, εκτος απο 2-3 αποτυχιμενα σεσιονς το καλοκαιρι... Τι ωραιο που θα ητανε ενα παρτακι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
:worship:Νι Νι!!

Τί ωραία που θα ήτανε....:bounce:

Από την αρχή χαρακτήρες... ψάξε feats, ψάξε spells(σε κάποιες περιπτώσεις), ψάξε gear.... και πάει λέγοντας.... Γράψε και background(δώσ του σκέψη...)... Τί καλά που θα ήτανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω προς το παρων περιμενω να ερθει η αλλη βδομαδα να επιστρεψω στο DDO (dungeons and dragons online), καμια σχεση βεβαια με το pnp, αλλα ειναι μια παρηγορια τουλαχιστων...! Και ελπιζω να μπορεσουμε να συνενοηθουμε με κατι φιλαρακια να το βαλουμε μπροστα επιτελους μετα απο τοσο καιρο ανενεργιας..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Μια γρήγορη ερώτηση (γιατί τώρα τελευταία άρχισα να ασχολούμαι με Divine χαρακτήρες)...

Cleric ή Monk ή Favoured Soul???

P.S; Favoured Soul= Περιγράφετε στο Complete divine (σελ. 6) ως class.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εξαρτατε τι θες να κανεις... Με κληρικο ο ρολος σου θα ειναι κυριος να κανεις heal, με monk να βαρας ενω με favored soul θα εισαι πιο ικανη στην μαχη απο οτι με κληρικο, αλλα θα χασεις απο τις ικανοτιτες στο heal. Αυτα βεβαια στο πολυ επιφαιακο του θεματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ Favoured soul(τώρα τελευταία το ανακάλυψα)...

Με Favoured Soul δε χάνεις τις ικανότητες του heal (παίρνεις spells από cleric spell list) ίσα ίσα έχεις πολλά περισσότερα spells per day. Δεν διαλέγεις όμως domain.... και δεν έχεις turn undead.... Δηλαδή τα δύο δυνατά σημεία του cleric....


Τον Monk τον ανέφερα γιατί ο Favoured Soul ανεβαίνει στα Saves με τον ίδιο ιλλιγγιώδη ρυθμό. Ψέμααα... Α επίσης τα spells τα παίρνει έτσι.... Χωρίς μια ώρα προσευχής.... Ξανά Ψέμααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top