Κάθε πότε πάτε εκκλησία;

Κάθε πότε πάτε εκκλησία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 99)
  • Κάθε εβδομάδα

    Ψήφοι: 12 12.1%
  • Μια φορά το μήνα

    Ψήφοι: 6 6.1%
  • Μια φορά το τρίμηνο

    Ψήφοι: 14 14.1%
  • Μια φορά το χρόνο

    Ψήφοι: 32 32.3%
  • Πότε

    Ψήφοι: 35 35.4%

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
σχεδον ποτε.Οταν με υποχρεωνουν να παω (σχολειο,γονεις κλπ)σταματω να νιωθω την αναγκη να ππαω.Πιστευω πως οταν καποιος νιωθει την αναγκη για προσευχη δεν ειναι αναγκη να εκτιθεται στα ματια του κοσμου.Προσωπικα οταν θελω να προσευχηθω λεω απο μεσα μου δυο λογια..Δεν ειναι αναγκη να με βλεπουν ολοι ωστε να με θεωρουν θεοσεβουμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εκκλησια ε;;
Εχω παει 2,3 φορες την Κυριακη, ετσι για να δω πως ειναι . Δεν αισθανθηκα απολυτως τιποτα.Ολη αυτη η πολυκοσμια , η βαβουρ και...οι κοτσομπολες του χωριου που σχολιαζουν τους παντες και τα παντα με ενοχλουν απιστευ τα.Επιπλεον πιστευω οτι η ωρα που διαρκει η λειτουργαια ειναι , τουλαχιστον για εμενα , υπεραρκετη.Με ενοχλει που ειδικα στα χωρια , το να πηγαινεις στην εκκλησια ειναι κοσμικο γεγονος
Αυτο λοιπον που κανω εγω , ειναι να πηγαινω με τους γονεις μου (ή και μονη καμια φορα σε ενα ερημο εκκλησακι μεσα στο ρεμα) σε μοναστηρια η σε ησυχες εκκλησιες μια φορα το διμηνο.Καθομαι για κανενα 10λεπτο σε μια γωνιτσα , προσευχομαι , και βγαινω απο εκει αλλος ανθρωπος.Σημασια για εμενα δεν εχει το ποσο συχνα πας στην εκκλησια αλλα το τι νιωθεις αφου την επισκεπτεις.Δε θελω να παρακολουθω ς παθητικα μια λειτουργια.Το λεω αυτο γιατι ξερω πολλους που το κανουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ η εκκλησία και πηγαίνω κάθε Κυριακή.. προσπαθώ να αγνοώ τα αρνητικά-δηλαδή τον κόσμο,την ζέστη,τα σχόλια.... συγκεντρώνομαι όσο μπορώ στο σκοπό της εκκλησίας και της Κυριακάτικης λειτουργίας.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όποτε μου καπνίσει.

Το όνειρό μου είναι να ταξιδέψω στις μεγαλύτερες εκκλησίες της Ευρώπης και να θαυμάσω την αρχιτεκτονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,951 μηνύματα.
σε κάνα γάμο, βαφτίσια ή κηδεία. :ermm:
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Πιστεύω πως υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι να λατρέψεις τον θεό. Και αυτός θα είναι πάντα μαζί σου. Ως η φωνή μέσα σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top