Κάθε πότε πάτε εκκλησία;

Κάθε πότε πάτε εκκλησία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 99)
  • Κάθε εβδομάδα

    Ψήφοι: 12 12.1%
  • Μια φορά το μήνα

    Ψήφοι: 6 6.1%
  • Μια φορά το τρίμηνο

    Ψήφοι: 14 14.1%
  • Μια φορά το χρόνο

    Ψήφοι: 32 32.3%
  • Πότε

    Ψήφοι: 35 35.4%

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Γιατι να παω καλε? Για να βλεπω τις κυρατσες να με σκαναρουν απο την κορυφη μεχρι τα νυχια? Για να ακουω τον ιερεα να ψελνει μηχανικα και να προσεγγιζει τον κοσμο με απαθεια? Sorry αλλα δεν θα παρω:baby:. Ενταξει δεν θα ακυρωσω εγω την εκκλησια γενικα γιατι σιγουρα καπου σε αυτην την ριμαδοχωρα θα υπαρχουν ανθρωποι που κανουν λειτουργημα και πιστεουν και πραττουν συμφωνα με την διδαχη τους απλα εγω δεν ξερω κανεναν..:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Έχω να πατήσω στο εσωτερικό της εκκλησίας 2.5 χρόνια.
Και η αποχή συνεχίζεται... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στα κυρύγματα δεν γίνεται ποτέ μια αναφορά σε 'Ελληνες φιλοσόφους.
ποιο κυρηγμα..ενα κυρελεησον..θυμαμαι,,

μουρμουρισμα..

ολα μια τυπικη διαδικασια,,που ουτε ο παπας καταλαβαινει καν τι λεει..

καλυτερα να ηταν στη δημοτικη η λειτουργια,,τουλαχιστον θα καταλαβαιναμε τι λεει..

ολα ειναι τυπικα πια,,δημοσια υπηρεσια..

κανεις δεν ξερει γιατι παει που..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εγώ πάω κάθε Ανάσταση, ανάβω την λαμπάδα :redface:που μου έχει φέρει η νονά μου (αυτή με την Sindy) και μετά στις 12:10 φεύγω!:bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω ουτε εκει παω,,γιατι δεν μπορω τα πολεμικα μπαμ μπουμ..

το παρακανουν εδω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εγώ πάω κάθε Ανάσταση, ανάβω την λαμπάδα :redface:που μου έχει φέρει η νονά μου (αυτή με την Sindy) και μετά στις 12:10 φεύγω!:bounce:
Εγω ουτε εκει παω παντως. Αυτο το υποκριτικο ματς-μουτσς και οι τυπικες ευχες που ακολουθουν με γνωστους που θες δεν θες θα πετυχεις δεν μου ειναι και πολυ ελκυστικο:/: Κριμα δηλαδη γιατι και εγω θυμαμαι ειχα μια λαμπαδα με κουκλα Barbie παρακαλω 8) Κριμα ρε γαμωτο.. Τι μου κανεις και συ τωρα..:cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
καλυτερα να ηταν στη δημοτικη η λειτουργια,,τουλαχιστον θα καταλαβαιναμε τι λεει..

ολα ειναι τυπικα πια,,δημοσια υπηρεσια..

κανεις δεν ξερει γιατι παει που..
Θα συμφωνήσω. Πριν χρόνια είχα επιχειρήσει να παρακολουθήσω πραγματικά μια φορά γιατί το ήθελα και όχι γιατί με πίεζαν με το σχολείο. Ε δεν κατάλαβα τίποτα. Το βρήκα βαρετό, απ'την στιγμή που υποτίθεται ότι τα λόγια και οι ψαλμοί πρέπει να σε αγγίζουν και όταν πας να επικοινωνείς με τον Θεό, και εγώ δεν καταλάβαινα τίποτα. Είμαι χριστιανή αλλά από τότε πάω μόνο το Πάσχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
παω πολυ σπανια,δεν ειμαι ιδιαιτερα θρησκα!! απο μακρια και αγαπημενοι....... :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,458 μηνύματα.
Μόνη μου ποτέ.Εξαναγκάζομαι λόγω σχολείου..κάτι που το θεωρώ απαράδεχτο και για τα παιδιά και για τους καθηγητές.Νόμιζα πως απαγορεύεται ο προσηλυτισμος απο το νόμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Αναγκαστικά στις κηδείες.
Αλλιώς ποτέ δεν προσφέρω την παρουσία μου στον οίκο του Εξαποδώ (έτσι τον λέμε εμείς εκεί κάτω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Συνήθως, πηγαίνω στην εκκλησία, μία φορά το 2μηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
μια φορα τα χριστουγεννα ,την ανασταση και σε κανενα γαμο ,βαφτισια!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
λοιποοοον..3 φορες με το σχολειο,και 3 φορες την μ.εβδομαδα(πεμπτη,παρασκευη και την ανασταση) αλλα απο αυτες τις 6 φορες μπαινω μεσα τις 2:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Ποτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μια φορά το Πάσχα, συνήθως στην Ανάσταση για να πάρω το Άγιο Φως, και το 15Αύγουστο. Καμιά φορά όμως (1 με 2 φορές τον χρόνο το πολύ), όταν νιώθω χάλια ή μου συμβαίνει κάτι που δεν μπορώ να βρω λύση, πηγαίνω να ανάψω ένα κεράκι..δεν ξέρω, νιώθω ότι κάτι είναι και αυτό από το να αγχώνομαι...ίσως μου στείλει θετικά vibes:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ πάλι, όντας άθεος, πηγαίνω μόνο όταν μου ζαλίζουν τον έρωτα όλοι μαζί και δεν μπορώ να το αποφύγω...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Πηγαίνω στην εκκλησία τα χριστούγεννα και όλη την μεγάλη εβδομάδα(τα απογεύματα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι καιρός πια να διακρίνουμε μεταξύ τους "εκκλησία" και "ναό", γιατί θαρρώ πως ούτε καν συνώνυμες έννοιες είναι...Εν προκειμένω, θεωρώ πως μετέχω της εκκλησίας κάθε στιγμή, ενώ σε ναό πηγαίνω εκ περιτροπής και κατά περίσταση.

Με το κλέψιμο, από ντόπιους και διεθνείς τοκογλύφους και φοροεισπράκτορες , που έχουμε υποστεί ως ελληνικός λαός, θα είχε δίκιο να μας ειρωνευτεί κανείς:
Ε, είστε και πολύ...εκκλησίες, βρε Έλληνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μια φορά το μήνα με μια φορά το δίμηνο,ανάλογα.Πλέον όχι και τόσο συχνά,λόγω σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top