Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,049 μηνύματα σε 75,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 266 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

Fly.To.Infinity

Νεοφερμένος

H Fly.To.Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Fly.To.Infinity έγραψε: στις 20:50, 13-01-13:

εεφτιαξα αυτο εδωω το thread για να μοιραζομαστε τις αποψεις μας για διαφορα κουρεματα και οτιδηποτε εχει σχεση με την κωμμοτικη. επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τροπους για να μακρυνουν τα μαλλια γρηγορα. υπαρχει κανενας τροπος?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 11:38, 14-01-13:

Νομίζω αν ψαλιδίζεις τις άκρες κάθε τρεις μήνες, μακραίνουν πιο γρήγορα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,831 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 13:23, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Το θέμα είναι ότι δεν ήταν απλό τράβηγμα και ξερίζωμα.
Έγινε σε μηχάνημα στη δουλειά,και η διάρκεια ήταν μεγάλη μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να το κλείσουν, για αυτό έχω πανικοβληθεί.
Τώρα θα μου πεις, πάλι καλά που βγήκα ζωντανή από εκεί μέσα, αλλά τώρα όσο το σκέφτομαι όλα με πειράζουν και μου χαλάνε τη διάθεση. Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί έχω τρελαθεί με όλο το θέμα.
Άουτς ρε.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 09:56, 18-02-13:

Κορίτσια καλημέρα.
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.
Στα μαλλιά μου κάνω ξανθές ανταύγιες εδώ και χρόνια.
Έχω κανει τόσες πολλές που έχουν πια γίνει όλα ξανθά. Και μόνο στη ρίζα φαίνονται οι ανταύγιες.
Το κακό είναι ότι τον τελευταίο καιρό τα μαλλιά μου έχουν παραξανθύνει, δηλαδή λίγο που περνάμε την ίδια ξανθιά βαφή, λίγο που κι εγώ είμαι φυσική ξανθιά (καστανόξανθη), ε το μαλλί μου έχει μια τάση να ανοίγει στο χρώμα. Ε σαν αποτέλεσμα έχω τώρα ένα κατάξανθο κεφάλι που δεν μου πάει καθόλου, με μεγαλώνει.
Θέλω να τα κάνω όλα βαφή (όχι να πετάξω καστανές ανταύγιες, βαφή θέλω να κάνω), και θέλω να πάω στον κομμωτή μου την φωτογραφία μιας διάσημης που να έχει πάνω κάτω το χρώμα που θέλω.
Το χρώμα λοιπόν που ψάχνω θέλω να είναι ζεστό (όχι ψυχρό), καστανόξανθο (ούτε πλατινέ ξαθό, ούτε καστανό), που να με γλυκαίνει.
Σας έρχεται καμιά διάσημη που να έχει το χρώμα αυτό που περιγράφω???

Σημείωση: Το δέρμα μου είναι κατάλευκο και το χρώμα των ματιων μου μελί (το οποίο χρώμα των ματιών μου με το ξανθό που μου χει κάνει φαινεται καστανό )
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,831 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 16:11, 19-02-13:

Αυτό βέβαια κοκκινίζει λίγο, αλλά θερμό ήθελες. Είναι γαμάτο.
Κι αν είσαι και κατάλευκη θα σου ταιριάζει πολύ.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 16:14, 19-02-13:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά ναι, κοκκινίζει και θέλω να παραμείνω ξανθιά.
Εγώ βρήκα δύο που μου αρέσουν, και θα θελα να μου πείτε ποιο είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερο.
Αυτό με τα ίσια μαλλιά (είναι πιο φωτεινό) ή αυτό με τις μπούκλες (είναι πιο ζεστό, και λίγο πιο σκούρο).
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  color_386_99589.gif
Εμφανίσεις:  10366
Μέγεθος:  78,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  5E6901D06E376071C8ABB263A34A01C1.jpg
Εμφανίσεις:  2373
Μέγεθος:  17,0 KB  
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 17:31, 19-02-13:

Σκέψου και το ότι με τα λουσίματα θα ανοίξει το χρώμα. Εγώ προτιμώ το ίσιο, αλλά πόσο θα σου κρατήσει;
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 20:04, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά ναι, κοκκινίζει και θέλω να παραμείνω ξανθιά.
Εγώ βρήκα δύο που μου αρέσουν, και θα θελα να μου πείτε ποιο είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερο.
Αυτό με τα ίσια μαλλιά (είναι πιο φωτεινό) ή αυτό με τις μπούκλες (είναι πιο ζεστό, και λίγο πιο σκούρο).
το ισιο αλλα σε λιγο πιο σκουρο γιατι θα ανοιξει..
βεβαια εγω ειμαι φαν των ψυχρων οποτε το 2ο δεν μου αρεσει καθολου
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 08:37, 20-02-13:

Θα ανοίξει όντως, (αφού από μέσα τα μαλλιά έχουν πολύ πολύ ξανθές ανταύγιες, και το φυσικό μου είναι πάλι ανοιχτό), απλά μου είπε ο κομμωτής ότι θα το κάνουμε όλο το μαλλί (όχι μονο ρίζα) κάθε 25 μέρες, θα βάλουμε και ειδικό σαμπουάν και θα "πιάσει".
Εγώ πάλι είμαι φαν των ζεστών χρωμάτων, γι αυτό μου αρέσει αυτό με τις μπούκλες.
Απλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω το σοκ, ξαφνικά εκεί που είμαι κατάξανθη να σκουρύνει έτσι.

Αντε βρε κορίτσια απαντήστε και οι υπόλοιπες!!!
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,152 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 08:54, 20-02-13:

Πάντως εμένα μ' άρεσε από αυτά που έβαλε η Πρινς το 2ο, είναι πολύ γλυκό χρώμα και θα δέσει μούρλια με την λευκή επιδερμίδα σου.
Ναι ξέρω, θέλεις να ξανθαίνει περισσότερο και όχι να κοκκινίζει, αλλά αυτά που μου έβαλες εμένα δεν μου άρεσαν. Γενικά δεν μου αρέσει το ξανθό, θέλω να έχει μέσα έστω ελάχιστοοοοοοο κόκκινο για να σπάει λίγο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 09:14, 20-02-13:

Ναι ήταν φοβερά αυτά που έβαλε η Πρίνσες. Και η Έμμα Στοουν είναι θεά και της πάνε όλα.
Δεν ξέρω, δεν μου αρέσουν σ εμένα τα κόκκινα - χάλκινα κτλ.
Σε άλλες κοπέλες πάνε πάααααααρα πολύ, απλά σ εμένα δεν μου αρέσουν.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 10:18, 20-02-13:

καμμια βαφη που να κανει τα μαλλια να φαινονται περισσοτερα υπαρχει;
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 10:22, 20-02-13:

Ναι αμέ, κυκλοφορούν κάτι σπρέι.
Ψεκάζεις τη φαλακρα και καθάρισες!!!
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 10:29, 20-02-13:

Ναι αμέ, κυκλοφορούν κάτι σπρέι.
Ψεκάζεις τη φαλακρα και καθάρισες!!!

το δοκιμασα και δουλεψε για λιγο
αλλα μετα αρχισε να βρεχει
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 10:31, 20-02-13:

Ρεμπ, εσένα ποιο από τα δύο χρώματα που έβαλα σου αρέσει?
(Ναι έχουν διαφορά. Δες τα προσεκτικά).
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 10:38, 20-02-13:

ποιο από τα δύο χρώματα?
Καλημέρα!!! Το πρώτο είναι πιο ωραιο!!
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε: στις 10:43, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Καλημέρα!!! Το πρώτο είναι πιο ωραιο!!

παραπεμπει σε κοριτσι ομως. ενω το δεξι ειναι ξεκαθαρα γυναικα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 10:45, 20-02-13:

Κοιτάξτε τί παρατηρώ. Στις γυναίκες αρέσε το πρώτο, το ίσιο.
Στους άντρες αρέσει το σγουρό. Έχω ρωτήσει 5-6 στη δουλειά και αυτό τους άρεσε. Και φυσικά στον αρραβωνιαστικό.

Εγώ θα πάω με τις δύο φωτογραφίες στον κομμωτή και θα μου κάνει ότι καλύτερο μπορεί να κάνει, ανάμεσα σ αυτά τα δύο.
Έτσι κι αλλιώς κανένα δεν θα μπορέσει να το βγάλει ακριβώς. Θα του δείξω τί μου αρέσει (και τα δύο) και θα βγάλει ότι καλύτερο ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ στο κατάξανθο μαλλί μου.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 10:46, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Σε μπερδεύει το στυλ της φωτογράφησης!!

Σαν "ψυχρό" το πρώτο είναι πιο ωραίο, το άλλο είναι ζεστό!

Βασικά είναι θέμα τι της πάει .... Εάν G. σου πηγαίνουν τα ψυχρα κάνε το πρώτο-που και παλι ειναι γλυκο χρωμα- , εάν όχι το δεύτερο!

Εγω έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα ψυχρα χρωματα του ξανθου
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 10:50, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Σε μπερδεύει το στυλ της φωτογράφησης!!
Σαν ψυχρό είναι πιο ωραίο, το άλλο είναι ζεστό!

Βασικά είναι θέμα τι της πάει .... Εάν G. σου πηγαίνουν τα ψυχρα κάνε το πρώτο , εάν όχι το δεύτερο!

Εγω έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα ψυχρα χρωματα του ξανθου
Τι σας είπα? Στους άντρες αρέσει το δεύτερο. Και ο αρραβωνιαστικός μου, μου είπε ακριβώς το ίδιο. Ότι το πρώτο του φαίνεται σαν μαθητριούλα, ενώ το δεύτερο σε γυναίκα. Εμένα το δεύτερο μου αρέσει, μου φαίνεται πιο "παθιάρικο", πιο ζωντανό. Εμένα μου αρέσουν τα ζεστά. Αυτή τη στιγμή έχω ψυχρό, το οποιο παραψύχρανε και δεν μου πάει.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος