Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,057 μέλη και 2,442,516 μηνύματα σε 77,180 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 340 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα στυλό που παίρνω τις περισσότερες φορές χαλάνε!

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 03:36, 12-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Stdy
Ποιον μου προτείνετε γιατί έχω βασανιστεί και θα πάθω και καμιά τενοντίτιδα.Εσείς ποιους χρησιμοποιείται ;
Δοκίμασε τον, δεν θα σε απογοητεύσει! Pilot BPS-GP Fine 0.7mm
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,718 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 06:07, 12-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Stdy
Για τους Parker τι γνώμη έχετε;Λένε ότι τους παίρνεις μια φορά και δεν σε απογοητεύουν ποτέ.
Είχα δοκιμάσει μια φορά,είναι εξαιρετικοί Απ'οσο θυμάμαι.

Παντως εαν έχεις ακόμα χρόνια μπροστά που θα χρειαστεί να γράφεις δοκίμασε να αγοράσεις μια γραφίδα.Βεβαια θα σου έρθει πολύ πιο ακριβά από ένα στυλό αλλά θα μπορείς να γράφεις ηλεκτρονικα ότι θες με ρυθμιζόμενη πίεση και να σβήνεις και να διορθώνεις στο αψε σβήσε και ότι άλλο θες.Εγω την χρησιμοποιώ ακόμα και για σερφαρισμα καμία φορά καθώς είναι πιο φιλική στον καρπό από το ποντίκι.Ασε που απαλλάσσεσαι δια παντός από την ανάγκη ανανέωσης μελανιού γιατί δεν υπάρχει μελάνι η την αγορά χαρτιού και φυσικά γλυτώνεις και από το πέταμα χαρτουρας.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samael : 12-05-18 στις 06:14.
2
Παράθεση

Zilda

Διάσημο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 838 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 10:11, 25-05-18:

Μαρεσουν αυτοί που έχουν μελάνι gel. Γράφουν τόσο τέλεια. Έχει η pilot τέτοιους.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 12:35, 29-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Eγω αναφερομαι συγκεκριμενα σε αυτα τα στυλο

Ο,τι καλυτερο κυκλοφορει Και δεν ξερναει πολυ, παρα μονο οσο πρεπει. Μονο οι 0.7 μου φαινεται οτι βγαζουν λιγο παραπανω μελανι μερικες φορες αλλά με λιγη προσοχή δεν υπάρχει πρόβλημα
Και εγώ αυτά παίρνω πλέον. Και ενίοτε τούτα δω (με τα οποία έγραφα τα πάντα στην προετοιμασία για τις πανελλήνιες, μου άρεσαν γιατί έκαναν τα γράμματα μου να φαίνονται διαφορετικά ).
Παράθεση

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 15:35, 29-05-18:

Εξαιρετικό! Εκτός από το να γράφω με αυτό, το χρησιμοποιώ και για σκίτσα ή για το περίγραμμα στις ακουαρέλες. Το είχα δει το χρησιμοποιούσανε πολλοί/ες σε διάφορα tutorials και είπα να το δοκιμάσω. Αντικαταστεί πολύ καλά το πενάκι, που ναι μεν είναι πιο κατάλληλο για αυτή τη δουλειά, αλλά είναι και ακριβότερο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SkyBlu : 29-05-18 στις 15:36. Αιτία: ορθογραφικό λάθος
1
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 15:42, 29-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Εξαιρετικό! Εκτός από το να γράφω με αυτό, το χρησιμοποιώ και για σκίτσα ή για το περίγραμμα στις ακουαρέλες. Το είχα δει το χρησιμοποιούσανε πολλοί/ες σε διάφορα tutorials και είπα να το δοκιμάσω. Αντικαταστεί πολύ καλά το πενάκι, που ναι μεν είναι πιο κατάλληλο για αυτή τη δουλειά, αλλά είναι και ακριβότερο.
Και εγώ το χρησιμοποιώ για σκίτσα, αλλά και για (bullet) journal. Χρησιμοποιώ και πενάκι για τα σκίτσα και ένα σωρό άλλα πράγματα, όμως και με αυτό μια χαρά κάνω τη δουλειά μου.

Το μόνο αρνητικό είναι οτι κάποιες φορές "κολλάει" και θέλει να το αφήσεις λίγη ώρα απο τα χέρια σου για να συνεχίσεις, αλλά εμένα μου έχει φανεί τρομερά βολικό σε γενικές γραμμές.
1
Παράθεση

Agnwsth (Bad Wolf)

Δραστήριο Μέλος

H Bad Wolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 20:36, 29-05-18:

Το αγαπημένο μου είναι pilot 0.5... αλλά τελειώνουν πολύ γρήγορα! Το έχω δύο εβδομάδες και έχει σχεδόν αδειάσει..
1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 22:09, 26-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από Agnwsth
Το αγαπημένο μου είναι pilot 0.5... αλλά τελειώνουν πολύ γρήγορα! Το έχω δύο εβδομάδες και έχει σχεδόν αδειάσει..
Έπαιρνα δεν με βόλευαν, παίρνω bic γράφουν τόσο τέλεια !
Παράθεση

D3admus

Δραστήριο Μέλος

Ο D3admus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 171 μηνύματα.

O D3admus έγραψε: στις 02:00, 27-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Έπαιρνα δεν με βόλευαν, παίρνω bic γράφουν τόσο τέλεια !
Λεπτή μύτη να 'ναι κι ότι να ΄ναι.
2
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 02:20, 27-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από D3admus
Λεπτή μύτη να 'ναι κι ότι να ΄ναι.
Χαχαχ ναι, η χοντρή δεν μου αρέσει , δεν μπορώ να γράψω, δεν βολεύει
Παράθεση

XristosDim

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο XristosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O XristosDim έγραψε: στις 02:52, 27-06-18:

Το καλύτερο στυλό πιστεύω ..

https://www.plaisio.gr/xartopoleio/g...m-BPS-GP-B.htm

Αντικειμενικά είναι ακριβό σχετικά ( Παίζει στις πανελλήνιες να είχα κάνει συνολικά λογαριασμό 40 ευρώ μόνο και μόνο από στυλο ) αλλά δεν παίζεται το πως γράφει ..
Παράθεση

D3admus

Δραστήριο Μέλος

Ο D3admus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 171 μηνύματα.

O D3admus έγραψε: στις 05:08, 27-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από XristosDim
Το καλύτερο στυλό πιστεύω ..

https://www.plaisio.gr/xartopoleio/g...m-BPS-GP-B.htm

Αντικειμενικά είναι ακριβό σχετικά ( Παίζει στις πανελλήνιες να είχα κάνει συνολικά λογαριασμό 40 ευρώ μόνο και μόνο από στυλο ) αλλά δεν παίζεται το πως γράφει ..
12ρα μύτη;λίγο χοντρή δεν είναι ;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:15, 02-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από D3admus
12ρα μύτη;λίγο χοντρή δεν είναι ;
Πολύ χοντρή είναι η μύτη του (ειδικά για εμένα που γράφω με πολύ λεπτές) αλλά πραγματικά το μελάνι έχει όμορφη ροή και δεν κάνει "διακοπές" στη γραφή. Εγώ δεν το προτιμώ, αλλά η συγκεκριμένη σειρά pilot είναι πραγματικά πολύ καλή.
Παράθεση

NastStorm (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H NastStorm C20H25N3O and a journey to unknown έγραψε: στις 17:50, 15-11-18:

Παιδια μηπως ξερετε ενα στυλό το οποιο να μην αφηνει μελάνια οταν γράφεις;; Γιατι εχω το μεγαλο προβλημα με το οτι επειδη γραφω με το αριστερο χερι και πολλες φορες το στυλο δεν στεγνωνει καλα και αφηνει μελανι το χερι μου καταληγει να γινεται εμπριμέ... Αν ξερετε καποιο στυλο που να μη λερωνει πειτε μου...Ευχαριστω πολυ...
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 21:48, 15-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από NastStorm
Παιδια μηπως ξερετε ενα στυλό το οποιο να μην αφηνει μελάνια οταν γράφεις;; Γιατι εχω το μεγαλο προβλημα με το οτι επειδη γραφω με το αριστερο χερι και πολλες φορες το στυλο δεν στεγνωνει καλα και αφηνει μελανι το χερι μου καταληγει να γινεται εμπριμέ... Αν ξερετε καποιο στυλο που να μη λερωνει πειτε μου...Ευχαριστω πολυ...
Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν 2 βασικά είδη μελανιού. Το μελάνι με βάση το νερό, το οποίο στεγνώνει πιο αργά και το μελάνι με βάση το λάδι που υποτίθεται στεγνώνει πιο γρήγορα και το συστήνουν οι βιβλιοπώλες στους αριστερόχειρες. Να σου πω την αλήθεια, εγώ νομίζω ότι λερώνει πιο πολύ γιατί είναι πιο παχύρευστο και όσα δοκίμασα δεν μου έκαναν. Αυτά που χρησιμοποιώ ειναι ειδικά για αριστερόχειρες και ήταν έρωτας απ'την πρώτη ματιά! Ίσως να μην σε βολέψει καθόλου αν έχεις συνηθίσει να στρίβεις το χέρι σου όταν γράφεις, αλλά αν το μάθεις να το χρησιμοποιείς σωστά, νομίζω το παντρεύεσαι γιατί σου επιτρέπει και να βλέπεις τι γράφεις και κυρίως δεν ταλαιπωρεί τον αντίχειρα όπως τα συμβατικά. Α ναι, και περιέχουν μελάνι με βάση το λάδι αλλά λεπτόρευστα που δεν αφήνουν παραπάνω μελάνι.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,284 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 22:09, 15-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Stitchpunk
Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν 2 βασικά είδη μελανιού. Το μελάνι με βάση το νερό, το οποίο στεγνώνει πιο αργά και το μελάνι με βάση το λάδι που υποτίθεται στεγνώνει πιο γρήγορα και το συστήνουν οι βιβλιοπώλες στους αριστερόχειρες. Να σου πω την αλήθεια, εγώ νομίζω ότι λερώνει πιο πολύ γιατί είναι πιο παχύρευστο και όσα δοκίμασα δεν μου έκαναν. Αυτά που χρησιμοποιώ ειναι ειδικά για αριστερόχειρες και ήταν έρωτας απ'την πρώτη ματιά! Ίσως να μην σε βολέψει καθόλου αν έχεις συνηθίσει να στρίβεις το χέρι σου όταν γράφεις, αλλά αν το μάθεις να το χρησιμοποιείς σωστά, νομίζω το παντρεύεσαι γιατί σου επιτρέπει και να βλέπεις τι γράφεις και κυρίως δεν ταλαιπωρεί τον αντίχειρα όπως τα συμβατικά. Α ναι, και περιέχουν μελάνι με βάση το λάδι αλλά λεπτόρευστα που δεν αφήνουν παραπάνω μελάνι.

Μπορείς να μας γράψεις ποια χρησιμοποιείς; Κι εγω αριστερόχειρας είμαι κ παιδεύομαι!!
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 22:15, 15-11-18:

Τα visio χρησιμοποιώ: https://xartokosmos.gr/shop/gia-to-s...d-mple-224335/ έχω δοκιμάσει και τα stabilo αλλά δεν με βόλεψαν, δεν ξέρω, σε άλλους ίσως κάνουν.
Παράθεση

konstantinantia

Δραστήριο Μέλος

H konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H konstantinantia έγραψε: στις 22:51, 15-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Λοιπόν, όπως λέει και ο τίτλος, παίρνω ένα στυλό και μετά από λίγες μέρες (μερικές φορές και ώρες), ενώ είναι γεμάτος, σταματάει να γράφει καλά. Αυτό μου συμβαίνει σε αρκετές μάρκες και όχι σε μια συγκεκριμένη. Και είναι σπαστικό να αγοράζω 5+ στυλούς το μήνα.Τι μπορεί να φταίει; Όταν δεν τον χρησιμοποιώ, πρέπει να τον βάζω σε συγκεκριμένη θέση, π.χ. κατακόρυφη με τη μύτη κάτω; Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Να γράφεις με μολύβι!
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4,964 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:00, 15-11-18:

Λογικά θα το έχω ξαναγράψει, αλλά νομίζω ότι τα Bic είναι η καλύτερη και πιο value for money επιλογή. Ούτε "ξερνανε" μελάνι, ούτε έχουν περιττά πλαστικά "μαξιλαράκια" στο κράτημα, ούτε αφήνουν ίχνος στο πίσω μέρος της σελίδας, ούτε τελειώνουν σε 2 μέρες. Όλα αυτά στην εξωφρενική τιμή του 1€ για τα 20 στυλό (Ή 30λκατά μόνας)

Δεν καταλαβαίνω γιατί προτιμάτε οποιοδήποτε άλλο στυλό.
2
Παράθεση

Indiana Jones (Ιάκωβος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

O Indiana Jones έγραψε: στις 01:11, 16-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Λογικά θα το έχω ξαναγράψει, αλλά νομίζω ότι τα Bic είναι η καλύτερη και πιο value for money επιλογή. Ούτε "ξερνανε" μελάνι, ούτε έχουν περιττά πλαστικά "μαξιλαράκια" στο κράτημα, ούτε αφήνουν ίχνος στο πίσω μέρος της σελίδας, ούτε τελειώνουν σε 2 μέρες. Όλα αυτά στην εξωφρενική τιμή του 1€ για τα 20 στυλό (Ή 30λκατά μόνας)

Δεν καταλαβαίνω γιατί προτιμάτε οποιοδήποτε άλλο στυλό.

Εγώ μόνο τα πορτοκαλί Bic χρησιμοποιώ και έχει μελάνι για πολύ καιρό. Ακόμη και το φροντιστήριο μου έχει βγάλει δικά του στυλό Bic.
Επίσης με τα Bic κάνω πιο μικρά γράματα από τα θερία που έκανα με άλλες μάρκες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια