Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,534 μέλη και 2,431,453 μηνύματα σε 76,175 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 458)
Ναι
289
63,10%
Όχι
169
36,90%

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 10:46, 04-08-05:

Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική και ειλικρινή φιλία μεταξύ αντρα και γυναίκας χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο?

Προσωπικά πιστεύω πως ναι, και μάλιστα προτιμώ να κάνω παρέα με άνδρες παρά με γυναίκες καθώς συνήθως συννενούμαστε καλύτερα. Ωστόσο κάμποσες φορές έχει προκύψει ερωτικό στοιχείο απο τη μία και/ή απο την άλλη μεριά και οι περισσότερες μέχρι τώρα σχέσεις μου προέκυψαν απο φιλίες.

Εσείς θα μπορούσατε να είστε μόνο φίλοι με κάποιο άτομο του αντίθετου φύλου ή πιστεύετε οτι η μόνη σχέση που θα μπορούσε να υπάρξει μεταξύ ετεροφυλων είναι η ερωτική? Έχετε φίλους του αντίθετου φύλου?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 04-08-05 στις 10:49.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,725 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:40, 04-08-05:

Δεδομένου ότι έχω άντρα κολλητό φίλο, δε μπορώ παρά να υπερασπιστώ την άποψη ότι ναι, μπορούν να είναι καλοί φίλοι δύο άνθρωποι του αντίθετου φύλλου.

Δεν έχω δει ποτέ ερωτικά τον κολλητό μου και ούτε και αυτός εμένα (καρατσεκαρισμένο αυτό!)
Συνήθως το πρόβλημα σε αυτές τις σχέσεις δεν είναι οι ίδιοι οι φίλοι αναμεταξύ τους αλλά οι σύντροφοι τους!
Δηλαδή, πήρε πολύ καιρό στην κοπέλα του κολλητού μου να πιστέψει ότι είμαστε ήμασταν και θα είμαστε ΜΟΝΟ φίλοι!
Αρκετές φορές επίσης μου έχει τύχει, να έχω κάποια σχέση και ο δικός μου σύντροφος να μην πιστεύει ότι μπορεί να υπάρχει τέτοια φιλία, με αποτέλεσμα να είναι καχύποτος και να δημιουργεί πρόβλημα στη σχέση μας (όχι όμως στη φιλία μου με τον κολλητό μου).

Σίγουρα όμως για να είναι μια σχέση υγιής, (ταπεινή μου άποψη πάντα) θα πρέπει το ζευγάρι εκτός από εραστές και σύντροφοι να είναι ΚΑΙ φίλοι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 13:12, 04-08-05:

ναι πιστευω οτι αν και οι δυο ξερουν τι θελουν γινεται μια χαρα
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:39, 04-08-05:

Ναι υπάρχει....και δεν αλλάζω με τίποτα το κολλητό μου...Τον επιβάλω στην σχέση μου πάντα... 8) Αν δεν με πιστεύει η σχέση μου είναι δικό της πρόβλημα και όχι δικό μου 8)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 14:54, 04-08-05:

Στατιστικά, οι περισσότερες γυναίκες πιστεύουν πως υπάρχει (πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας) ενώ οι περισσότεροι άνδρες πιστεύουν πως δεν υπάρχει.
Εγώ.... δεν έχω αποφασίσει ακόμα!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,549 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:09, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
ναι πιστευω οτι αν και οι δυο ξερουν τι θελουν γινεται μια χαρα

Αυτο πως γινετε; Αφου οι γυνεκες ποτε δεν ξερουν τι θελουν
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 17:18, 04-08-05:

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,602 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 18:26, 04-08-05:

Και βέβαια υπάρχει και οι φίλοι μου είναι όλοι αγόρια
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 19:54, 04-08-05:

Αν ο ένας θεωρεί τον άλλο όμορφο (για χαρακτήρες δε συζητάμε, αφού είναι φίλοι ταιριάζουν) πιστεύω όχι γιατί μόλις δοθεί η ευκαιρία να γίνει κάτι, θα γίνει. Αλλιώς ναι (αν δεν αρέσει ο ένας στον άλλον)
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 20:36, 04-08-05:

Γίνεται αλλά σπάνια να κρατήσει. Από φιλίες πιστεύω ότι ευδοκιμούν μόνο μεταξύ αντρών και αντρών-γυναικών. Μεταξύ γυναικών μόνο, θάνατος..
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:26, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Σίγουρα όμως για να είναι μια σχέση υγιής, (ταπεινή μου άποψη πάντα) θα πρέπει το ζευγάρι εκτός από εραστές και σύντροφοι να είναι ΚΑΙ φίλοι!
Πολύ πολύ σωστό αυτό!!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:47, 05-08-05:

Σίγουρα μπορεί να υπάρξει ακόμη και αν ο ένας θεωρεί τον άλλον όμορφο, το πολύ πολύ να υπάρχουν διάφορα κομπλιμεντά στην φιλία αλλά δεν νομίζω να δημιουργεί πρόβλημα.

Όμως δυστυχώς κατι τέτοιο δεν είναι συχνό μιας κατά την γνώμη μου ένα μεγάλο ποσοστό από τους αντρές έχει τάση όταν πάει κάποια τους μιλήσει ή γενικά ζητήσει την παρέα τους νομίζουν ότι το πάει αλλού με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ξεκινήσει φιλία κιολάς από τα πρώτα βήματα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 13:56, 05-08-05:

αυτό είναι γενικό φαινόμενο και σχετικά φυσιολογικό μπορώ να πω...
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:14, 05-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
αυτό είναι γενικό φαινόμενο και σχετικά φυσιολογικό μπορώ να πω...
Φυσιολογικό; δεν νομίζω, Κάποτε πρέπει να μάθουμε ότι οι γυναίκες δεν υπάρχουν μόνο για είναι εφικτό να γίνει η πράξη με τα τρία γράμματα, όπως επίσης ότι οι γυναίκες είναι άνθρωποι.
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 22:56, 05-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Στατιστικά, οι περισσότερες γυναίκες πιστεύουν πως υπάρχει (πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας) ενώ οι περισσότεροι άνδρες πιστεύουν πως δεν υπάρχει.
σωστα...συμπερασμα: εμεις τους θεωρουμε φιλους και εκεινοι κοιτανε πως θα μας ρηξουν στο κρεβατι
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε: στις 23:20, 05-08-05:

ναι, είδες τα γουρούνια... : otinanai :

exposed, αλλιώς το είπα αλλιώς το πήρες...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη weak and powerless : 05-08-05 στις 23:23.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 02:57, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
exposed, αλλιώς το είπα αλλιώς το πήρες...
Τώρα μπερδεύτικα...:o
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,602 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 13:45, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[
Γίνεται αλλά σπάνια να κρατήσει. Από φιλίες πιστεύω ότι ευδοκιμούν μόνο μεταξύ αντρών και αντρών-γυναικών. Μεταξύ γυναικών μόνο, θάνατος..
έτσι

ρε παιδιά και όμορφος να είναι ο κολλητός μπορείς να τον δεις φιλικά
έχω φίλους με πολλές κατακτήσεις που δεν περνάνε καθόλου απαρατήρητοι αλλά και πάλι μόνο φιλικά τους βλέπω.δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λέτε.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:23, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
ρε παιδιά και όμορφος να είναι ο κολλητός μπορείς να τον δεις φιλικά
έχω φίλους με πολλές κατακτήσεις που δεν περνάνε καθόλου απαρατήρητοι αλλά και πάλι μόνο φιλικά τους βλέπω.δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λέτε.
H ομορφία είναι κάτι υποκειμενίκο κατά την γνώμη μου αρά δεν μετράει αν έχει κατακτήσεις ή οχι αλλά αν σου αρέσει.
Τελως πάντων νομίζω όμως ότι έχω καταλάβει αυτό που ήθελες να πεις και συμφωνώ. Μπορεί κάποιος να είναι φίλος με κάποιον του αντίθετου φύλου και να είναι ακριβώς ο τύπος του ότι αφορά την ομορφία αρκεί να μην τον ερωτευτεί κάποια στιγμή τον άλλον, τότε αρχίζουν τα δύσκολα
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:36, 06-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
τότε αρχίζουν τα δύσκολα
'Η τα καλύτερα...για εμένα προσώπικα τα καλύτερα είχαν αρχίσει 8)....και τώρα συνεχίζονται με μια υπέροχη φιλία και αγάπη
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal