Άγριες μέλισσες

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,946 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,946 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο σασμος δεν φτάνει τις άγριες μέλισσες ούτε σαν ηθοποιους ούτε σαν σκηνοθεσία. Στις άγριες μέλισσες έχουμε την εξαιρετική και ανατριχιαστική Μαρία Κίτσου. Την Κατερίνα Διδασκάλου, τον Γιώργο Γάλλο και άλλους. Όχι τα τσουτσέκια του σασμού, καλά για την άλλη την πατάτα του μεγκα δεν μιλάω καν
Kαλημερα !

Μια Μαρια Κιτσου τι λες μπορει να συναγωνιστει την Τσομπανακι ?
Τσουτσεκι ποιον λες ?

Επειτα και στην Ελια εχει πραγματικα κακους ηθοποιους και το σεναριο δεν λεει και πολλα ,αλλα δεν μπορεις να κλεισεις τα ματια στον Γαλανο ,Λυδια Κονιοδρου ,Κοντου ....


Κοιτα καθε σειρα απο ολες αυτες εχει και ενα ηθοποιο που πραγματικα αξιζει ..η αληθεια ειναι οτι οι Μελισσες εχουν ισως περισσοτερους απο ενα αλλα παλι ξεχνας ερμηνειες στο Νησι ...δεν θελω να αναφερω κανεναν ξεχωριστα γιατι ολοι ηταν εξαιρετικοι ..

Μελισσες εβλεπα για δυο σεζον μετα δεν μπορω ξεχειλώνουν πολυ κατστασασεις και εκει που εχεις μια αλφα εικονα για ενα ηρωα πανε στο φερουν τουμπα ..Γενικα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη ,δεν μου αρεσουν οι σειρες που τραβανε παραπανω απο 2 χρονια οποτε δεν μπορεις να εισαι τοσο απολυτη με βαση μονο τα δικα σου γουστα .

Βεβαια εγω εχω τρελα με ηθη και εθιμα τοπων που δεν τα ζω ,γι αυτο και κολλησα και με τον Σασμο καιμε την Ελια αρχικα αλλα τωρα τα εχω παρατησει ..
Σκεψου οτι ειχα κολλησει με μια τουρκικη σειρα τοτε που παιζοταν την" Σιλα " γιατι απεικονιζε μια μορφη της κοινωνιας που βρισκεται στα βαθη της Τουρκιας και ηθελα να δω τα δικα τους ηθη και εθιμα ...

Το τι αρεσει στον καθενα ειναι καθαρα υποκειμενικο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Τρίτος κύκλος ακριβώς λόγω της θεματολογίας του για εμένα είναι μαύρο πανί. Δεν κάθομαι να το δω και χαίρομαι που είχε πτώση σε τηλεθέαση. Δεν γουστάρουμε τη προπαγανδιστική ερμηνεία των ιστορικών γεγονότων και τον ανιστόρητο τρόπο που παρουσιάζεται το καθεστώς της 21ης Απρίλη 1967.
Αρα οι συγγενείς μου που έζησαν την εποχή αυτή λένε ψέματα να φανταστώ;; Εσυ Γιάννη ποσό χρόνος ήσουν το 1970-74 είπαμε;;😏😏
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Αρα οι συγγενείς μου που έζησαν την εποχή αυτή λένε ψέματα να φανταστώ;; Εσυ Γιάννη ποσό χρόνος ήσουν το 1970-74 είπαμε;;😏😏
Το θέμα είναι πως παρουσιάζεται ένα γεγονός. Η σειρά προφανώς βασίστηκε στο καλό και το κακό. Έτσι όμως δεν κάνουμε δουλειά αλλά προπαγάνδα. Επίσης και εγώ έχω συγγενείς εν ζωή που έζησαν την Χούντα και λένε καλά και στραβά. Ο παππούς μου ήταν εξόριστος μάλιστα εκείνα τα χρόνια.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Μια Μαρια Κιτσου τι λες μπορει να συναγωνιστει την Τσομπανακι ?
Πάρε πίσω την ιεροσυλία που είπες 😂😂😂 αγάπη μου, έχεις δει την Μαρία στο θέατρο? Πιο πάνω έχω βάλει Lady Macbeth δες την! Για ποια Τζομπανάκη μου μιλάς? Η Μαρία έχει κάνει τοοοοοσο θέατρο που η Τζομπανάκη δεν έχει δει😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάρε πίσω την ιεροσυλία που είπες 😂😂😂 αγάπη μου, έχεις δει την Μαρία στο θέατρο? Πιο πάνω έχω βάλει Lady Macbeth δες την! Για ποια Τζομπανάκη μου μιλάς? Η Μαρία έχει κάνει τοοοοοσο θέατρο που η Τζομπανάκη δεν έχει δει😂
Εντελώς ενημερωτικά θα σου πω ότι η Κίτσου έχει παίξει 24 (!) θεατρικές παραστάσεις και η Τζομπανάκη ούτε 10:) και την περνάει και 25 χρόνια.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Εντάξει βρε Γιάννη, τι ήθελες να κάθονται οι διαφανιωτες στο καφενείο και να λένε η Επαναστασις μας έφτιαξε μια δρομαρα ουαου;
Ευνόησαν τους αγρότες αλλά ούτε να βγεις δεν μπορούσες μετά από κάποια ώρα, να μη μιλήσουμε για ανθρώπινα δικαιώματα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Kαλημερα !

Μια Μαρια Κιτσου τι λες μπορει να συναγωνιστει την Τσομπανακι ?
Τσουτσεκι ποιον λες ?

Επειτα και στην Ελια εχει πραγματικα κακους ηθοποιους και το σεναριο δεν λεει και πολλα ,αλλα δεν μπορεις να κλεισεις τα ματια στον Γαλανο ,Λυδια Κονιοδρου ,Κοντου ....


Κοιτα καθε σειρα απο ολες αυτες εχει και ενα ηθοποιο που πραγματικα αξιζει ..η αληθεια ειναι οτι οι Μελισσες εχουν ισως περισσοτερους απο ενα αλλα παλι ξεχνας ερμηνειες στο Νησι ...δεν θελω να αναφερω κανεναν ξεχωριστα γιατι ολοι ηταν εξαιρετικοι ..

Μελισσες εβλεπα για δυο σεζον μετα δεν μπορω ξεχειλώνουν πολυ κατστασασεις και εκει που εχεις μια αλφα εικονα για ενα ηρωα πανε στο φερουν τουμπα ..Γενικα ειναι καθαρα προσωπικη αποψη ,δεν μου αρεσουν οι σειρες που τραβανε παραπανω απο 2 χρονια οποτε δεν μπορεις να εισαι τοσο απολυτη με βαση μονο τα δικα σου γουστα .

Βεβαια εγω εχω τρελα με ηθη και εθιμα τοπων που δεν τα ζω ,γι αυτο και κολλησα και με τον Σασμο καιμε την Ελια αρχικα αλλα τωρα τα εχω παρατησει ..
Σκεψου οτι ειχα κολλησει με μια τουρκικη σειρα τοτε που παιζοταν την" Σιλα " γιατι απεικονιζε μια μορφη της κοινωνιας που βρισκεται στα βαθη της Τουρκιας και ηθελα να δω τα δικα τους ηθη και εθιμα ...

Το τι αρεσει στον καθενα ειναι καθαρα υποκειμενικο
Ακούτε ένα όνομα και επειδή το ακούτε για χρόνια νομίζετε ότι είναι και καλός ηθοποιός. Η Κοντού στο τι είναι καλή ηθοποιός ακριβώς? Επειδή είναι παλιά την λες καλή? Έχουμε νέους ηθοποιούς που οι παλιοί πίστεψε με δεν τους φτάνουν! Ο ηθοποιός φαίνεται στο θέατρο και η Κοντού έχει παίξει πέντε θεατρικές παραστάσεις εκ των οποίων ήταν στον χορό... Χορό έχω παίξει μέχρι και εγώ! Μη κοιτάτε το όνομα, δείτε πολύ θέατρο και θα καταλάβετε τι εννοώ
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάρε πίσω την ιεροσυλία που είπες 😂😂😂 αγάπη μου, έχεις δει την Μαρία στο θέατρο? Πιο πάνω έχω βάλει Lady Macbeth δες την! Για ποια Τζομπανάκη μου μιλάς? Η Μαρία έχει κάνει τοοοοοσο θέατρο που η Τζομπανάκη δεν έχει δει😂
Για τηλεοραση μιλαμε νομιζω και τι παιζει αυτο τον καιρο καμια συσχετιση με θεατρο ;)

Ελα χαλαρωσε με την Κιτσου ειπαμε,εχουμε πολλους ηθοποιους που ακομα και στο θεατρο αξιζουν
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Για τηλεοραση μιλαμε νομιζω και τι παιζει αυτο τον καιρο καμια συσχετιση με θεατρο ;)

Ελα χαλαρωσε με την Κιτσου ειπαμε,εχουμε πολλους ηθοποιους που ακομα και στο θεατρο αξιζουν
Ο ηθοποιός δεν φαίνεται στην τηλεόραση, να σε πληροφορήσω... Τηλεόραση μπορεί να παίξει ο καθένας, βάλτες στο θέατρο και θα καταλάβεις ποια είναι η καλύτερη
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το θέμα είναι πως παρουσιάζεται ένα γεγονός. Η σειρά προφανώς βασίστηκε στο καλό και το κακό. Έτσι όμως δεν κάνουμε δουλειά αλλά προπαγάνδα. Επίσης και εγώ έχω συγγενείς εν ζωή που έζησαν την Χούντα και λένε καλά και στραβά. Ο παππούς μου ήταν εξόριστος μάλιστα εκείνα τα χρόνια.
Βρε Γιαννη για σηριαλ μιλαμε ;)

Εδω μας διαστρεβλωνουν τα γεγονοτα του πολυτεχνειου που ακομα οι τοτε φανταροι που ηταν παροντες και ξερουν πολυ καλα τι συνεβη εκει κανενας δεν εχει πει την πραγματικη αληθεια ,περιμενεις τωρα να γινει απο ενα σηριαλ που ειναι και μυθοπλασια ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο ηθοποιός δεν φαίνεται στην τηλεόραση, να σε πληροφορήσω... Τηλεόραση μπορεί να παίξει ο καθένας, βάλτες στο θέατρο και θα καταλάβεις ποια είναι η καλύτερη
Και εμενα θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι ξερουμε και απο θεατρο και απο τηλεοραση και μην ξχνας την αξια ενος ηθοποιου την κανει η αποδοχη του απλου κοσμου και οχι μονο καποιος που ασχολειται με αυτο ..

Μην υποτιμας ποτε την γνωμη του απλου θεατη αν θες να εισαι μεσα σε ολο αυτο ,καμια φορα ο απλος κριτης ειναι αυτος που θα σε ανεβασει και θα σου δωσει το βημα να βγαλεις αν εισαι ακλος ηθοποιος ΚΑΙ στην σκηνη ΚΑΙ στην τηλεοραση ..

Βασικα εγω τους καλους ηθοποιους τους κρίνο απο τις αρχαιες κωμωδιες ,τραγωδιες που παρακολουθω καθε καλοκαιρι μονο στο αρχαιο θεατρο της πολης μου ...

Περσυ θαυμασα περισσοτερο τον Χειλακη παρα τον Μπεζο στον Οθελλο και αντιλαμβανεσαι με ποια εννοια το λεω ,την τηλεοπτικη ...;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Εντάξει βρε Γιάννη, τι ήθελες να κάθονται οι διαφανιωτες στο καφενείο και να λένε η Επαναστασις μας έφτιαξε μια δρομαρα ουαου;
Ευνόησαν τους αγρότες αλλά ούτε να βγεις δεν μπορούσες μετά από κάποια ώρα, να μη μιλήσουμε για ανθρώπινα δικαιώματα.
Το θέμα είναι ο τρόπος που παρουσιάζονται κάποια γεγονότα. Καλώς ή κακώς η σειρά εξετάζει τα γεγονότα από αριστερή ματιά και αυτό δεν είναι σωστό. Πρέπει να κρατάς μια ουδέτερη στάση. Το θέμα αυτό είναι αρκετά ευαίσθητο και δημιουργεί διχόνοια στην Ελληνική κοινωνία.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Βασικα εγω τους καλους ηθοποιους τους κρίνο απο τις αρχαιες κωμωδιες ,τραγωδιες που παρακολουθω καθε καλοκαιρι μονο στο αρχαιο θεατρο της πολης μου ...
Ε στα λόγια μου έρχεσαι. Η Τζομπανάκη και η Κοντού που ανέφερες δεν έχουν παίξει ούτε δύο αρχαία δράματα:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το θέμα είναι ο τρόπος που παρουσιάζονται κάποια γεγονότα. Καλώς ή κακώς η σειρά εξετάζει τα γεγονότα από αριστερή ματιά και αυτό δεν είναι σωστό. Πρέπει να κρατάς μια ουδέτερη στάση. Το θέμα αυτό είναι αρκετά ευαίσθητο και δημιουργεί διχόνοια στην Ελληνική κοινωνία.
Ουδέτερη στάση κρατάει, διότι τον Αργύρη (που ήταν μέλος της ΕΑΚ) τον έδειχνε κακό, το ίδιο και τον Ορφανίδη όταν σκότωσαν τον ταξίαρχο, ο οποίος ήθελε να τους βοηθήσει. Δεν τους δείχνει αγίους. Και ο Ζάχος που ήταν υπέρ της κυβέρνησης τον δείχνει καλό, οπότε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε στα λόγια μου έρχεσαι. Η Τζομπανάκη και η Κοντού που ανέφερες δεν έχουν παίξει ούτε δύο αρχαία δράματα:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
ναι αλλα ξανατονιζω μιλουσα για τηλεοραση ;) ;) ;)

Διαβαζα για Κιτσου για την μαχη που εδωσε με την καταθλιψη και συνχιζει να δινει γιατι ως γνωστο η διαγνωσμενη απλα διαχειριζεται δεν εξαλείφεται και για την προσπαθεια της να βοηθησει κοσμο μεσα απο την δημοσιοποιηση της ..
Την βοηθεια που πηρε και τις απαντησεις μεσα απο την αναγκη της για τα Θεια και πραγματικα κατι τετοιες συνεντεύξεις εμενα με αγγιζουν περαν απο την οποιαδήποτε ιδιοτητα μπορει να εχει ενας ανθρωπος ..
Δειχνει πραγματικα πως ανθρωποι που εχουν βιωσει αυτα τα πολυ σκληρα και εντονα συναισθηματα ισως ειναι σε θεση να ενσαρκωσουν ρολους πολυ πιο αληθινα γιατι πολυ απλα βγαζουν κομματια του δικου τους ευατου ..

Πως ενα κατα φυση αισιοδοξος ανθρωπος αλλα κατα θεση απισιοδοξος παγιδευεται σε ολο αυτο και δεν μπορει να ισορροπήσει....
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Δειχνει πραγματικα πως ανθρωποι που εχουν βιωσει αυτα τα πολυ σκληρα και εντονα συναισθηματα ισως ειναι σε θεση να ενσαρκωσουν ρολους πολυ πιο αληθινα γιατι πολυ απλα βγαζουν κομματια του δικου τους ευατου ..
Αυτό είναι αλήθεια. Γενικά οι άνθρωποι που έχουν βιώσει τέτοια συναισθήματα είναι πολύ δημιουργικοί, είτε μιλάμε για ηθοποιούς είτε για ποιητές είτε για μουσικούς είτε για συγγραφείς. Μη ξεχνάμε ότι οι μεγαλύτεροι ποιητές ήταν καταθλιπτικοί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ναι αλλα ξανατονιζω μιλουσα για τηλεοραση
Εγώ δεν βλέπω τηλεόραση, μόνο μέλισσες στρώθηκα να δω😂 δεν έχω δει τίποτα άλλο, πραγματικά. Εγώ θέατρο πηγαίνω
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό είναι αλήθεια. Γενικά οι άνθρωποι που έχουν βιώσει τέτοια συναισθήματα είναι πολύ δημιουργικοί, είτε μιλάμε για ηθοποιούς είτε για ποιητές είτε για μουσικούς είτε για συγγραφείς. Μη ξεχνάμε ότι οι μεγαλύτεροι ποιητές ήταν καταθλιπτικοί
Αν αναλογιστη καποιος ποιοι ανθρωποι ειναι καταθλιπτικοι ή παρουσιαζουν σημαδια αυτης και τι υψηλη συναισθηματικη νοημοσυνη διαθετουν τοτε ισως σταματησουμε να τους θεωρουμε ¨προβηλατικους ¨ή να χρησιμοποιουμε λεξεις γι αυτους που τους χαρακτιριζουν αντε να μην αναφερω ...

Αλλωστε το εχω ξαναπει πολλες φορες, ενα καταθλιπτικος που εχει κανει ολη αυτη την πορεια εχει περασει απο ολα τα σταδια και εχει καταφερει να μαθει πως να την διαχειριζεται ,χωρις να τον εμποδιζει στην καθημερινοτητα του ειναι ο καλυτερος θεραπευτης που μπορει να εχει διπλα του ενας ηδη ευαλωτος χαρακτηρας με καταθλιπτικα σημαδια ;)

Καποιοι τους χαρακτηριζουν Drama Queen οταν σου ξεδιπλωνουν τις ζωες τους ...εγω θα πω ας τους ακουμε και ας παραδειγματιζομαστε ,ή ας αναλογιζομαστε ποσο ευλογημενοι ειμαστε εμεις που δεν περναμε απο αυτα τα δυσκολα μονοπατια γιατι πολυ απλα μπορει και να μην βγαιναμε ποτε ...τοσο δυναμη κρύβουν μεσα τους και μιλαω κυριως για τους κλινικα διαγνωσμενους με καταθληψη οπου αυτοι και αν δεν δινουν μαχη με τον ιδιο τους τον ευατο και με κανεναν αλλον ...
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Το θέμα είναι ο τρόπος που παρουσιάζονται κάποια γεγονότα. Καλώς ή κακώς η σειρά εξετάζει τα γεγονότα από αριστερή ματιά και αυτό δεν είναι σωστό. Πρέπει να κρατάς μια ουδέτερη στάση. Το θέμα αυτό είναι αρκετά ευαίσθητο και δημιουργεί διχόνοια στην Ελληνική κοινωνία.
Εγώ δεν είδα τρίτο κύκλο γιατί το βαρέθηκα.

Αλλά όσο είδα πιο πολύ για αντιχουντικό..''δημοκρατίστικο'' το είδα παρά αριστερό, εκτός αν τα ταυτίζουμε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εντελώς ενημερωτικά θα σου πω ότι η Κίτσου έχει παίξει 24 (!) θεατρικές παραστάσεις και η Τζομπανάκη ούτε 10:) και την περνάει και 25 χρόνια.
H Kίτσου πριν τις Άγριες μέλισσες δεν την ήξερε η πλειοψηφία. Η Τζομπανάκη είναι γνωστή εδώ και δεκαετίες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top